Stránka 1 z 1

Polostínové zatmění Měsíce 18. 10. 2013

Napsal: 19. 10. 2013, 02:11
od stana85
Pozorovat jsem začal v 1hSELČ v tu dobu byla celá obloha pokryta marky avšak Měsíc krásně svítil a byly vidět všechny detaily jako kdyby bylo jasno. Jak se blížila maximální fáze zatmění se podmínky postuně zhoršovaly a v okamžiku maximální fáze Měsíc nebyl skoro vůbec vidět. Podle předpovědi mělo být jasno...Zákon schválnosti funguje!

Polostínové zatmění Měsíce 18. 10. 2013

Napsal: 19. 10. 2013, 04:52
od denis.marc
Na Pardubicku tentokrát větší štěstí, během maximální fáze se oblačnost trhla.






Polostínové zatmění Měsíce 18. 10. 2013

Napsal: 19. 10. 2013, 11:03
od MaG
Dobrá práce. Trošku to vidět je :-)

Ad počasí. jestli mělo být jasno přeci nelze v takovémto vývoji počasí předpovědět. Mohlo být zataženo stejně jako jasno a nešlo to předpovědět, protože je inverzní charakter počasí.

Já bohužel v 23h vytuhl protože toho bylo za týden na mě moc.

Polostínové zatmění Měsíce 18. 10. 2013

Napsal: 20. 10. 2013, 12:23
od BOBIK
Pridam fotky :)



Miesto: Brezno, Slovakia

Polostínové zatmění Měsíce 18. 10. 2013

Napsal: 21. 10. 2013, 08:39
od Starhopper
Ahojte
Aj ja som z polovice úspešne pozoroval polotieňové zatmenie Mesiaca.
Prvú polovicu som žiaľ prespal >:(
Porovnávacia snímka pred a počas.
http://www.astro-web.sk/index.php?page= ... mg_id=1087
Pozorovanie:
http://www.astro-web.sk/index.php?page= ... ania&id=46
Snáď sa vám to bude páčiť. Pzoroval som Newtonom 76/300 a fotil afokálne Canonom EOS 550D.