EQ6 PRO SkyScan

Vše o montážích, stativech, pohonech dalekohledů, naváděcích systémech, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jackxl
Příspěvky: 359
Registrován: 08. 12. 2007, 20:18
Bydliště: Velké Meziříčí
Věk: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: EQ6 PRO SkyScan

#1096

Příspěvek od Jackxl »

Bill píše:Tak pointovat můžeš přes ASCOM - pokud používáš ručku, tak ji připojiš přes port na ní, nebo ručku můžeš úplně vypustit a používat EQMOD. Ale deska pro EQ6 je náhradní díl a taky se dá sehnat občas nějaká starší...
Přes ručku pointuji teď, ale k tomu musím mít ještě RS232 převodník a zrovna při focení se mi stalo, že se restartoval notebook, nainstalovali aktualizace Win a aktualizovali ovladače převodníku na nekompatibilní a nefunkční. I tak je to několik drátů navíc a s EQMOD ještě více. S EQMOD jsem měl naposledy nějaký zkrat a notebook byl KO, takže to už riskovat nechci. Od té doby navíc používám oddělovat USB.
Náhradní deska by nebyla špatná, ale nová stojí 5,5k a ani nevím, zda je problém v kameře nebo v té desce. Kdybych měl schéma, tak to můžu alespoň proměřit.
GSO200/800 na EQ6-R,hr coma, Canon 600d mod
Uživatelský avatar
midars
Příspěvky: 820
Registrován: 13. 03. 2018, 12:02
Bydliště: Hlučín
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Re: EQ6 PRO SkyScan

#1097

Příspěvek od midars »

Včera byl den blbec Obrázek. Nejdříve se mi znečistil chip kamerky a pak začala zlobit opakovaně i montáž.
Občas se mi stává, že když dám montáž zaparkovat, dojde ke konci (cca 15° před parkovací polohou ) k prokluzu osy (se změnou zvuku). Závaží a dalekohled jsou vyvážené. Musím to pak opravit ustanovkou. Dá se to nějak seřídit ? Jestli jsem v tomto tématu dobře četl, nemělo by to snad být nebezpečné pro montáž, ale nerad bych, aby se to zhoršovalo. Asi by se to nemělo dít - jsem první majitel cca 2,5 roku koupeno v Supře.
Moje astro, Astrofotky
Cesta je cílem, a cíl je jen konec cesty a začátek cesty nové
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24262
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: EQ6 PRO SkyScan

#1098

Příspěvek od MilAN »

Asi máš malou vůli mezi šnekem a šnekovým kolem, a je potřeba trochu uvolnit= seřídit vůli šnekového převodu.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: EQ6 PRO SkyScan

#1099

Příspěvek od hades »

A kdyby se ti to nechtělo hledat, jak na to, tak doporučuji tento návod: https://www.astro-baby.com/EQ6%20rebuil ... gnment.htm
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
midars
Příspěvky: 820
Registrován: 13. 03. 2018, 12:02
Bydliště: Hlučín
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Re: EQ6 PRO SkyScan

#1100

Příspěvek od midars »

Dík už jsem ho taky vygooglil :)
Moje astro, Astrofotky
Cesta je cílem, a cíl je jen konec cesty a začátek cesty nové
Uživatelský avatar
midars
Příspěvky: 820
Registrován: 13. 03. 2018, 12:02
Bydliště: Hlučín
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Re: EQ6 PRO SkyScan

#1101

Příspěvek od midars »

Tak to vypadá, že to bylo poklesem napájecího napětí :oops: (navedl mě na to biker.fm - dík). Montáž mám v kupoli a "ovládací centrum" je na opačné straně než je panel EQ6R, takže jsem přehlédl blikající LEDku montáže. Zvedl jsem napětí o 0,2V (na 12,9V) občas to sice ještě blikne, ale už to nezablblo. Výš s napájením nemám odvahu jít, protože zdroj napájí i pohon kupole a nevím kolik má limit napětí napájení. Nerad bych spálil PULSAR REMOTE ROTATION DRIVE který stál 1850€.
Moje astro, Astrofotky
Cesta je cílem, a cíl je jen konec cesty a začátek cesty nové
Uživatelský avatar
nou
Příspěvky: 1740
Registrován: 10. 12. 2006, 05:10

Re: EQ6 PRO SkyScan

#1102

Příspěvek od nou »

Odmeral by som napetie pri vyšsom odbere lebo mojej nerobý problém ani 11V. Ci nie je ten zdroj prlis makky.
SW 150/750, TS UNC 200/800, SW EQ6-R, Canon 1100D, ASI120MM-S, ASI1600MM Pro, ASI485MC, SW Flex 300/1500 INDI/KStars build skript FITS/XISF prehliadač
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: EQ6 PRO SkyScan

#1103

Příspěvek od Bill »

Většinou to není zdrojem ale spíše úbytky na kabelu, konektorech, pojistce ap. Podle dokumentace by mělo 11V na konektoru montáže stačit...
M:736 750 113
Uživatelský avatar
midars
Příspěvky: 820
Registrován: 13. 03. 2018, 12:02
Bydliště: Hlučín
Věk: 69
Kontaktovat uživatele:

Re: EQ6 PRO SkyScan

#1104

Příspěvek od midars »

Protože spínaný zdroj je na 12V/150W tak tím to asi nebude (bralo to max 5A).
Asi to bude tou kabeláží. Teď tam mám jednak malé průřezy a pak i zbytečné konektory (prodlužovací kabely 12V).
Chystám se to předělat do vodičů silikonovou izolací (aby v mrazu netuhly) i s větším průřezem.
Moje astro, Astrofotky
Cesta je cílem, a cíl je jen konec cesty a začátek cesty nové
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: EQ6 PRO SkyScan

#1105

Příspěvek od vla »

Místo silikonu lze použít levnějš íkabely s gumovou izolací. Mám jich několik a velká spokojenost.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Jackxl
Příspěvky: 359
Registrován: 08. 12. 2007, 20:18
Bydliště: Velké Meziříčí
Věk: 37
Kontaktovat uživatele:

Re: EQ6 PRO SkyScan

#1106

Příspěvek od Jackxl »

Tohle se mi stává k ránu, protože na konci pozorování už je baterka skoro KO.
GSO200/800 na EQ6-R,hr coma, Canon 600d mod
Uživatelský avatar
mkl33
Příspěvky: 49
Registrován: 07. 09. 2019, 14:50
Bydliště: Libavské Údolí
Věk: 47

Re: EQ6 PRO SkyScan

#1107

Příspěvek od mkl33 »

Zdravím. Řeším teď podobný problém. Napájím montáž EQ 6 pro. z autobaterie přímo z vozu. Mám prodlužovací kabel s průřezem 4 mm kvůli ztrátě napětí. Ale jak tu bylo zmíněno , k ránu napětí na baterii klesne pod 10v. problém je v tom že montáž se pohybuje v závislosti na napětí baterie, takže jakmile jsem nastartoval , na snímcích jsou z hvězd čáry, montáž jede moc rychle , altík dobíjí 14,5v. Koupil jsem tedy regulátor napětí používaný k napájení RC modelů do 6A. Teď jsem napětí nastavil na 11,5v , a i při bježícím motoru je napětí stabilní. Teď už jen vymyslet jak vyřešit úbytek napětí pod 11.5v bez nutnosti startovat motor. Napadlo mě zapojit metší baterii např. z motocyklu sériově s autobaterií. tím bych získal na výstupu 24v, což by stabilizátor srazil na nastavených 11.5v. Jen nevím jestli mohu sériově zapojit baterii různých kapacit???
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5403
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Re: EQ6 PRO SkyScan

#1108

Příspěvek od vla »

Vybíjet autobaterii na 10V znamená její brzký konec. Pokud je to napětí baterie a nikoli napětí na montáži, po x konektorech a bůh ví jakých kabelech. Je s podivem, že vůbec nastartuješ. Baterky různé kapacity do serie zapojit nemůžeš, ta slabší se ti vybije mnohem dřív než ta s větší kapacitou, takže si nepomůžeš. Teoreticky by to šlo zapojit paralelně, tím zvýšíš kapacitu, ale bude opruz baterky připojovat, odpojovat atd. Spíš bych prověřil ten napájecí řetězec, jestli v něm nemáš velký úbytek napětí. 14,5 V altík mi přijde docela dost, to máš start-stop? Tam to bývá řešeno i tak, že altík nabíjí až když je baterie vybitá (neb tím v měřícím cyklu šetří palivo a emise, blbost ale co dnes není), jinak průběžně nenabíjí, takže můžeš klidně přijet na pozorování s málo nabitou baterkou. Těch 14,5 by tomu odpovídalo, to je zhruba na nabíjení trakčních baterií, gelové atd. Já mám na vše jednak vlastní zdroje, a v autě pořád vozím měnič 12/220 asi 150 W, takže jsem schopen se připojit prakticky s čímkoliv. Jen tak pro zajímavost, pokud má baterka na prázdno 12 V, považuje se za vybitou, nebo špatnou. Solidní plně nabitá baterka by měla mít min 12,5, spíš 12,8. Jinak už je její životnost u konce, pozná se zpravidla v mrazech.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24262
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: EQ6 PRO SkyScan

#1109

Příspěvek od MilAN »

Moc se mi nechce věřit, že by rychlost chodu montáže s krokovými motory byla závislá na napětí
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4112
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: EQ6 PRO SkyScan

#1110

Příspěvek od biker.fm »

Rychlost krokovych motoru neni zavisla na napeti. Rychlost se prece reguluje jinak. Kdyby jsme se bavili o analogovem motorku, tak tam je prima umera U=otacky (neberu ted v potaz zatizeni motoru).
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Odpovědět