AUKCE

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

AUKCE

#16

Příspěvek od MMys »

Aukce již prosím neopakujte, zkusil jsem si to v ní ze srandy a že třeba něco kápne, budiž. Ukázalo se, že systém fóra na to stejně není vhodný bez nějakých podmínek (minimální velikost přihození - jinak lidé přihazují desetikorunu každou chvíli, maximální počet přihození za určitou dobu...) Nehledě na to, co to udělalo s výpisem nových příspěvků, ale to se tu již probíralo. Na to by opravdu musela být napsaná speciální funkce.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Listy3
Příspěvky: 376
Registrován: 29. 12. 2004, 02:34

AUKCE

#17

Příspěvek od Listy3 »

Mně se ta AUKCE docela líbila. Chápu, že někoho to může docela dobře obtěžovat, protože při vyhledávání nových bazar nechce vyloučit. Naprogramovat funkci aukce asi není snadné a proto se to asi nestane, ale mohla by v sekci bazaru vzniknout podsekce aukce a tam by mohly tyto aukce probíhat podobným způsobem jak to udělal Skymaster, nejaké muchy sa časem tutově vychytajů a kdo chce do vyhledávání zahrnout i bazar tak by mohl a vyloučil z vyhledávání pouze AUKCE.
Newton 250/1250 ve výstavbě&&Newton 130/1000 GS montáž&&triedr 10x50 a 8-24x50&&Lidlteleskop 70/700
KoMar
Příspěvky: 605
Registrován: 16. 11. 2006, 19:41

AUKCE

#18

Příspěvek od KoMar »

Trochu by mohlo pomoct, kdyby ty AUKCE měli samostatnou rubriku, aby si je každý kdo hledá nové příspěvky mohl vypnout. Taky by se u nich mohlo povolit více moderátorů, kteří by nabídky které už byly převýšeny novějšími a které neodpovídají pravidlům (minimální přihození apod.) průběžně mazali.

Jinak si nemyslím, že by těch aukcí běželo ještě někdy současně tolik jako nyní, takže se těch pár příspěvků navíc dá vydržet. Taky asi jen málo uživatelů fóra bude ochotno nabídnout svoje draze pořízené vybavení tak hluboko pod cenou jako SKYMASTER, takže ani zájemců nebude tolik.
Uživatelský avatar
Listy3
Příspěvky: 376
Registrován: 29. 12. 2004, 02:34

AUKCE

#19

Příspěvek od Listy3 »

MMys napsal: Pred ukoncenim AUKCE se ukazala dalsi vlastnost fora, nelze od stejneho uzivatele v kratkem casovem limitu odeslat vice prispevku, nachystal jsem si asi 30sec. pred pulnoci ctyri okna s nabidkami (tri z toho bych vyhral )  a odeslal je. Nicmene se po delsi dobe misto  prispevku ukazala okenka s hlasenim ze jsem to odeslal moc rychle za sebou, a prispevky se nepridaly.

Tomu se rika podpasovka  :'(  :)  :)

No nic, tak mam aspon 20-ku a redukci.  ;)
Nejsi sám komu se toto stalo, taky jsem zažil toto překvapení a myslím, že jsme nebyli ani dva. Ale na druhou stranu je to možná dobře, že to tak funguje. Tato funkce do jisté míry znepříjemňuje to co jsme zkusili udělat a do řádné aukce to asi nepatří.
Newton 250/1250 ve výstavbě&&Newton 130/1000 GS montáž&&triedr 10x50 a 8-24x50&&Lidlteleskop 70/700
Uživatelský avatar
Tomkk
Příspěvky: 357
Registrován: 11. 11. 2003, 18:14

AUKCE

#20

Příspěvek od Tomkk »

SKYMASTER napsal:
¨

Zkus použít Ukázat nové, mne se to osvědčilo nejlépe.

To mi nevyhovuje. Při funkci "Hledat" se zobrazí celé příspěvky a rovnou je čtu. V "Ukázat nové" jsou jen kousky na které musím klikat a otevřít fůru oken.
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

AUKCE

#21

Příspěvek od SKYMASTER »

Uprimne: Zase se pripadam jak blbec.

Chtel jsem se zbavit par okularu, ktere jsem roky nepouzil. Chtel jsem aby byly pryc co nejdrive a ze se nekomu budou hodit. Proto jsem cenu dal na 10,- a 5,- Kc. Aukce je dobry system, kdy se to proda velmi rychle a za cenu, ktera odpovida potrebam lidi. Nekterym lidem se to libilo, nekterym ne. To chapu. Mozna by stalo, ale za to, tedy udelat nejake rozhodnuti.

Byl jsem napadan ze spousty veci, jako ze chci poskodit ATC, ze kecam a ze se snazim roky zde s tim otavovat. Predpokladam, ze nic takoveho se nepotvrdilo. Aukci si naslo svuj novy okular rychle par lidi, kterym se doufam budou hodit a budou jim jeste slouzit.

Nektere veci v bazaru se prodavaji mesice a vice mene prodavajici ani nereaguje.

AUKCE ANO ci NE ?

Mam nejake dalsi produkty, ktere mi prebyvaji a zvazuji jak se jich zbavim, zda je za slusnou cenu nabidnu astronomum (kteri tu asi jsou) a nebo je radsi rozdam sousedum, aby mi tu nikdo nenadaval.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

AUKCE

#22

Příspěvek od SKYMASTER »

KoMar napsal: Trochu by mohlo pomoct, kdyby ty AUKCE měli samostatnou rubriku, aby si je každý kdo hledá nové příspěvky mohl vypnout. Taky by se u nich mohlo povolit více moderátorů, kteří by nabídky které už byly převýšeny novějšími a které neodpovídají pravidlům (minimální přihození apod.) průběžně mazali.

Jinak si nemyslím, že by těch aukcí běželo ještě někdy současně tolik jako nyní, takže se těch pár příspěvků navíc dá vydržet. Taky asi jen málo uživatelů fóra bude ochotno nabídnout svoje draze pořízené vybavení tak hluboko pod cenou jako SKYMASTER, takže ani zájemců nebude tolik.
Zde je nazor ze je nabizim hluboko pod cenou, Milanum nazor je, ze ma "8 okularu cenu dohromady 80,- Kc", takze jsem vlastne vsechny okradl. Takze co si mam vybrat? Asi se clovek nikdy nezavdeci.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24321
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

AUKCE

#23

Příspěvek od MilAN »

SKYMASTER napsal:

Zde je nazor ze je nabizim hluboko pod cenou, Milanum nazor je, ze ma "8 okularu cenu dohromady 80,- Kc", takze jsem vlastne vsechny okradl.
Prosím Tě, už si nevymýšlej, nikdo Ti snad nechce ubližovat. Já jsem napsal, že prodáváš 8 okulárů, které si sám ceníš jen na 80 Kč ,( podle vyvolávací ceny),a už  je z toho přes 100 příspěvků - a to mi vadilo. Jinak mi je srdečně jedno, za kolik kdo co prodává, protože pokud je prodávající i kupující spokojen, nikdo nevydělal ani neprodělal, ani nikdo nikoho neokradl.
.......
P.S. Podle mě mají ty okuláry daleko větší cenu, než za jakou byly prodány, takže takovou blbost bych nevypustil ani omylem.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

AUKCE

#24

Příspěvek od SKYMASTER »

MilAN napsal:
Prosím Tě, už si nevymýšlej, nikdo Ti snad nechce ubližovat. Já jsem napsal, že prodáváš 8 okulárů, které si sám ceníš jen na 80 Kč ,( podle vyvolávací ceny),a už  je z toho přes 100 příspěvků - a to mi vadilo. Jinak mi je srdečně jedno, za kolik kdo co prodává, protože pokud je prodávající i kupující spokojen, nikdo nevydělal ani neprodělal, ani nikdo nikoho neokradl.
.......
P.S. Podle mě mají ty okuláry daleko větší cenu, než za jakou byly prodány, takže takovou blbost bych nevypustil ani omylem.
Aspon neco, uz jsem myslel, ze jsem nekoho okradl. Vyvolavaci cena je malo kdy konecna. Samozrejme, ze jsem vedel, ze se vetsina proda vyse. Nekdo ma radsi veci v tom kufru, ja jsem radsi, kdyz tam mam veci, ktere pouzivam a mohou ty veci delat jeste nekomu radost. Jakou cenu ma pro tebe neco co mas nekolik let v kufru a nepouzivas to? Skoro zadnou, leda sberatelskou. Neni lepsi, kdyz to nekomu udela radost? Taky si k tomu vzdy musis vetsinou pripocist postovne a ze si nekdo musi jit na postu.

Stare veci z bazaru se mohou bez problemu mazat a pak uz ty stare nikoho neotravuji. Vubec nechapu proc tu jsou veci stare i nekolik let.

Napr.  Prodam triedry  Lib 0 315 09/28/02 - 19:32:21
Lib

Takze ja bych doporucil spise likvidovat mrtvoly a ne likvidovat ty, co tu skutecne neco chteji prodat. Aspon to je muj nazor.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
Listy3
Příspěvky: 376
Registrován: 29. 12. 2004, 02:34

AUKCE

#25

Příspěvek od Listy3 »

SKYMASTER napsal:

Stare veci z bazaru se mohou bez problemu mazat a pak uz ty stare nikoho neotravuji. Vubec nechapu proc tu jsou veci stare i nekolik let.

Napr.  Prodam triedry  Lib 0 315 09/28/02 - 19:32:21
Lib

Takze ja bych doporucil spise likvidovat mrtvoly a ne likvidovat ty, co tu skutecne neco chteji prodat. Aspon to je muj nazor. Takové opravdové mrtvoly, by se opravdu mohly smazat, ale inzeráty, ve kterých bylo něco úspěšně prodáno či koupeno, nebo se tam vyskytuje nějaká informace, bych tu nechal, aby každý nováček měl možnost udělat si obrázek o tom, za kolik se dá a nedá něco koupit. Já osobně jsem si bazar z tohoto důvodu relativne nedávno pročetl.
Newton 250/1250 ve výstavbě&&Newton 130/1000 GS montáž&&triedr 10x50 a 8-24x50&&Lidlteleskop 70/700
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

AUKCE

#26

Příspěvek od Myzer »

Ja tu napriklad mam jeden "mesiac mrtvy" okular a som ochotny trochu povolit (po urcitu presne stanovenu hranicu, pod ktoru to uz pre mna nema vyznam), ale myslim, ze este aspon 2 mesiace pockam, kym utichne tento aukciovy trend, pretoze ak by som inzerat aktualizoval a zacala by paralelne bezat i v blizkom case nejaka hromadna aukcia, inzerat by upadol do zabudnutia ako v minulom pripade a nikto by ho na nejakej 2-3 strane necital. Tak prosim dotial nic nemazte.
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

AUKCE

#27

Příspěvek od SKYMASTER »

Myzer napsal: Ja tu napriklad mam jeden "mesiac mrtvy" okular a som ochotny trochu povolit (po urcitu presne stanovenu hranicu, pod ktoru to uz pre mna nema vyznam), ale myslim, ze este aspon 2 mesiace pockam, kym utichne tento aukciovy trend, pretoze ak by som inzerat aktualizoval a zacala by paralelne bezat i nejaka hromadna aukcia, inzerat by upadol do zabudnutia ako v minulom pripade a nikto by ho na nejakej 2-3 strane necital. Tak prosim dotial nic nemazte.
Ja preci nemluvim o mesici, ale o roku 2002 ;D
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

AUKCE

#28

Příspěvek od Myzer »

SKYMASTER napsal:

Ja preci nemluvim o mesici, ale o roku 2002  ;D

To ma napadlo, ze by to nepreslo, ale hovorim o tom, ze v tejto dobe davat nejaky inzerat do bazara, za tyzden je to na druhej strane a precita to tym padom i menej ludi.
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
MIZ
Příspěvky: 353
Registrován: 13. 08. 2004, 18:40

AUKCE

#29

Příspěvek od MIZ »

Jedna technická, lamerská:
Proč nepoužít nějaký běžný aukční web?
Jsou tam nějak horší podmínky?
Sem by třeba stačilo napsat link, kde něco prodávám a co a vlastní přihazování apod. by probíhalo už tam.

Ale je to jen nápad, nemám s aukcemi zkušenosti a třeba mi unikl nějaký podstatný detail.
Mé distribuované výpočty: BOINC, nonBOINC
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

AUKCE

#30

Příspěvek od MaG »

To je samozřejmě přesně ono - také jsem chtěl navrhnout, aby to dali na typicky aukční web, jen jsem už nedokázal propojit tuto myšlenku s tou zdánlivou banalitou jak o té aukci budou vědět astronomové :-)

Samozřejmě, stačilo by sem dát link. Otázkouje co na to správce fóra. Pravda, asi bych tuto formu přežil - lépe než desítky příspěvků kvůli auci - takto by byl jeden.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Odpovědět