Olomouc a okolí - setkání

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Uživatelský avatar
Koblizek
Příspěvky: 258
Registrován: 28. 03. 2004, 23:39
Věk: 46

Re: Olomouc a okolí - setkání

#31

Příspěvek od Koblizek »

Tam to trochu znám. Jezdím kolem dost často. Akorát se asi musí vyjet tou polnačkou někam výše a dále do toho pole(na kraj lesa) myslím, ne? Věřím,že bude okno v dubnu a květnu na pořádný fotografický odvaz... času je strašně málo, ale pokud by se aspon jednou podařIlo snížit šum pozadí tak , abych jej nemusel vubec řešit...i když jak tak koukám na moje zatím srandovní výsledky....s precizním přístupem bude asi možné používat i data z toho města na jasnější objekty. Zvláště, pokud jsou bodové.

Jinak ten "větrník" u Drahan mě také napadl. Na pole směrem k střelnici lze zajet a nikomu by to nemělo doufám vadit. Když nás tam bude více, není co řešit...

Ještě jedno místo je u "větrníku" blízko 49.3870175N, 16.8539936E. Tam by mohl být klid také.

Víte co, jde mi o to, že tohle všechno jsou dost frekventovaná místa a sebranka astronadšenců(možná s posvěcením) odradí ... "nájezdníky".

Nevím, jaká se situace v současné době, ale před dvěma léty skolil nějaký nadšenec v asi 60m ode mne kance, jenom to zasvištělo a poté zakvičelo...zažil jsem setkání s pytláky a cvakání závěrů hledíc do jejich plně rozsvícených offroadů...návštěvu PČR na zcela odlehlém místě... Nejbezpečněji bylo asi opravdu v tom VVP, kde mě zkontrolovala VP a po zhlédnutí Jupitera jsme se z přátelskými pozdravy rozloučili...

Jenomže to bylo před deseti léty... :-(
T-S 125/975mm DUBLET APO redukce na 780mm; C2-12000A
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Olomouc a okolí - setkání

#32

Příspěvek od Bill »

Koblizek píše: 30. 03. 2023, 00:49 Tam to trochu znám. Jezdím kolem dost často. Akorát se asi musí vyjet tou polnačkou někam výše a dále do toho pole(na kraj lesa) myslím, ne?
Na focení asi ano (byli jsme dál), ale na pozorování už asi ruší světla Prostějov ap.
M:736 750 113
SamoK
Příspěvky: 2
Registrován: 27. 09. 2022, 14:44

Re: Olomouc a okolí - setkání

#33

Příspěvek od SamoK »

Bývají ještě někdy takové astrosrazy? Nenasbírali bychom se, kdybych něco podobného zorganizoval na mé chatě? Dejte vědět.
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: Olomouc a okolí - setkání

#34

Příspěvek od Bill »

Tak větší sraz je MHV tuším příští týden - ale tam už bude určutě plno. A na mini olomoucký sraz je Brod nad Dyjí už trošku z ruky...
M:736 750 113
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4135
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Olomouc a okolí - setkání

#35

Příspěvek od biker.fm »

Pokud by to bylo na vice dnu, neni to tak daleko od Olomouce a ja by jsem se taky zucastnl i kdyz jsem jeste z vetsi dalky. MHV zacina pristi tyden od patku a jestli je plno, nevim, je treba se poptat organizatoru teto akce.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Odpovědět