Meopta HA-70

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fotik
Příspěvky: 2
Registrován: 14. 06. 2005, 18:43

Meopta HA-70

#1

Příspěvek od Fotik »

Dobry dem,
vlastnim dalekohled Meopta HA-70 označovaný také jako Hermes 1, Chtěl bych přes něj fotogragovat, ale bohužel na tento model se neprodává žádná redukce pro nasazení analogového a už vůbec ne digitálního fotoaparátu. Nevíte někdo, zda jde k tělu dalekohledu našroubovat foto redukci, která se prodává pro vyšší model HA/HS75 ?
Další dotaz - dalekohled má přední čočku o průměru 70mm - dá se koupit nějaký filtr, abych nepoškrábal čočku např. UV nebo polarizační. Vyrobce Meopta Přerov mi neodpovídá. Je tam závit, ale nelbližší standartizovaný průměr je 72mm.
Pokud tento dalekohled někdo máte, můžete mi prosím sdělit jak jste s ním spokojeni ?
Děkuji Fotík
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24321
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Meopta HA-70

#2

Příspěvek od MilAN »

Kdysi jsem se dotazoval v Meoptě na možnou záměnu okulárů, a bylo mi sděleno, že je nelze zaměnit. Dál jsem to nezkoumal, ale předpokládal bych, že to bude obdobné i s tím nástavcem na focení. Navíc tím vznikne velmi málo světelná soustava ( i když to obdobně dělá např. i Nikon).
Před objektiv nedávej určitě žádný filtr- Tak kvalitní, aby nezkazil obraz při dlouhém ohnisku, by nebyl nic laciného. Proč bys měl poškrábat objektiv ?
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
gaszton
Příspěvky: 116
Registrován: 05. 02. 2005, 01:48

Meopta HA-70

#3

Příspěvek od gaszton »

myslim si ze okulare Meopta co predava Supra Praha su akurat pre ten dalekohlad su tam 4 rozne ohniska, po odsrobovani valcoveho adapteru 1 1/4" sa daju nasrobovat namiesto originalneho okularu.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24321
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Meopta HA-70

#4

Příspěvek od MilAN »

gaszton napsal: myslim si ze okulare Meopta co predava Supra Praha su akurat pre ten dalekohlad su tam 4 rozne ohniska, po odsrobovani valcoveho adapteru 1 1/4" sa daju nasrobovat namiesto originalneho okularu.To máš určitě pravdu, ty okuláry jsou pro tenhle dalekohled ( HA 70 = Hermes) určeny. Ale nejdou zaměnit s okuláry pro HA/HS75, jak  je v dotazu.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
gaszton
Příspěvky: 116
Registrován: 05. 02. 2005, 01:48

Meopta HA-70

#5

Příspěvek od gaszton »

to je velka skoda kvoli redukcii ale aspon ostane moznost pouzivat roznych zvacseni....
Odpovědět