Hvězdné Deníky

Reakce na články, náměty, kritika, oslavné ódy
Odpovědět
Uživatelský avatar
_Vadim_
Příspěvky: 14
Registrován: 12. 03. 2013, 15:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Hvězdné Deníky

#1

Příspěvek od _Vadim_ »

Milí přatelé, s radosí Vám oznamujeme, že začal fungovat nový astronomický portál Hvězdné Deniky http://www.hvezdnedeniky.cz.

Projekt HvezdneDeniky.cz umožňuje vést deníky astronomických pozorování online.
Cílem je systematizovat činnost amatérských astronomů za pomoci praktického kalendáře s vyznačenými astronomickými událostmi k pozorování, s možností sestavování vlastních plánů, vedení podrobných deníků s výsledky pozorování, s popisem míst pro pozorování (součástí je i mapa světelného znečištění) a použitého vybavení.

Záměrem projektu je také spojit lidi s podobnými zájmy, aby mohli diskutovat o zajímavých skutečnostech ze světa astronomie či se třeba domluvit na společném pozorování v regionu. Stránky proto obsahují diskusní část, kde může každý přinášet vlastní témata nebo se podílet na stávajících diskusích. Pro zjednodušení komunikace je možné přihlásit se k pravidelnému sledování vašich oblíbených zdrojů (deníky, plány, měření, zajímavé události, zprávy, skupiny, lišta přátel)

Stránky plní také informační funkci: denně se zde aktualizuje databáze novinek ze světa astronomie, a neustále je aktualizován i kalendář blížících se astronomických událostí.  Uživatel tu najde i zajímavé odkazy na zdroje astronomických informací a také čtyři katalogy hvězdného nebe (Messier, Caldwell, Abell, NGC / IC).
Odpovědět