Celestron Power Tank 17-nabijacka

Diskuze o všem, co ještě patří do astrotechniky a jinam se nevešlo
Odpovědět
Uživatelský avatar
votrelec
Příspěvky: 253
Registrován: 10. 04. 2009, 09:36

Celestron Power Tank 17-nabijacka

#1

Příspěvek od votrelec »

Vazeny Páni.
Po kupe hore uvedenej baterie by som rad zmenil adapter ktory je prilozeny k dodanej baterii. Zial je to jeden z nedostatkov ako som sa docital na zahranicnych astroforach. nie som az tak "fundovany" co sa tyka elektroniky a preto Vas chcem poprosit o radu.
Zvazujem kupit autonabijacku http://www.ctek.cz/product.php?id_product=39 . Ak mate niekto cenne skusenosti ohladom tejto kombinacie a mozete mi poradit tak Vam budem povdacny.
Uživatelský avatar
brz
Příspěvky: 229
Registrován: 19. 07. 2010, 00:18

Celestron Power Tank 17-nabijacka

#2

Příspěvek od brz »

v Ziline je Tatramodel.sk, tam maju v ponuke nabijacky na Pb, urcite tam najdes nieco slusne.
ja som pozeral Graupner Automatic-Turbo-Lader 6/12 Pb 0,5-3A120-240V AC
http://www.tatramodel.sk/rcm-pelikan/na ... ec-2612pb/

ked sa tam zastavis urcite ti odporucia aj dalsie.
Uživatelský avatar
votrelec
Příspěvky: 253
Registrován: 10. 04. 2009, 09:36

Celestron Power Tank 17-nabijacka

#3

Příspěvek od votrelec »

Dakujem za info. Spojim sa s uvedenou firmou.
Uživatelský avatar
stZ
Příspěvky: 360
Registrován: 30. 08. 2005, 05:45

Celestron Power Tank 17-nabijacka

#4

Příspěvek od stZ »

Muzu se zeptat, v cem ti ten dodany adapter nevyhovuje? Mam ho uz nekolik let a funguje/nabiji OK.... Nebo jsem to spatne pochopil a jde ti o neco jineho....?
Uživatelský avatar
votrelec
Příspěvky: 253
Registrován: 10. 04. 2009, 09:36

Celestron Power Tank 17-nabijacka

#5

Příspěvek od votrelec »

osobných údajov | Prosím, prečítajte si naše Podmienky služby | Prihláste sa k Riešenie problémov FAQ | Problémy? PM červenej alebo zelenej Gu ... uh, Užívateľský
Nie ste prihlásený [ Prihlásiť ] Vchod · Hlavná Index · Hľadať · Nový užívateľ · Kto je online
FAQ · Kalendár

Všeobecné Astronómia >> Fórum pre začiatočníkov
Predchádzajúci Index Ďalšie Závitom

Stránky: 1
paul m Schofield
člen Reged: 05/23/10 Loc: západné Severná Karolína, USA




Celestron Power Tank 17 nabíjačka otázka
# 4282635 - 12/31/10 13:34
Upraviť Odpovedať Citovať Rýchla odpoveď

Nabíjačka pre moje nádrže Celestron Power 17 Zdá sa, že pohrýzol prachu. To je dimenzované na 15V 800mA. Vstupný konektor na batériu tiež hovorí, 15VDC dovnútra nie som moc erudovaní na batérie a nabíjačky, takže všetky informácie o tom, čo sa dá použiť pre nabíjanie mojej batériu by bolo veľmi ocenil. Stará nabíjačka vždy ohrieva veľmi rýchlo a ja som dával pozor, aby ponechať pripojený príliš dlho. Existuje nejaká alternatíva môžem dostať, že to nie je príliš drahé? Nie som si istý, že chcem dostať ešte jednu z Celestron ak sa zahrieva tak moc. Ďakujeme za vašu pomoc. Pavel




Príspevok Extras:
MrJones
Pooh-Bah Reged: 09/15/10 Loc: Indiana




Re: Celestron Power Tank 17 nabíjačka otázka [Re: paul m Schofield ]
# 4282831 - 12/31/10 15:03
Upraviť Odpovedať Citovať Rýchla odpoveď

A tak mnohí z týchto adaptérov sú poddimenzované. Ja osobne by som nájsť novú. Trik je v tom zodpovedajúcej Tip Plug veľkosť. Radio Shack predáva nabíjačky s niekoľkými veľkými špičkami. Ak sa dostanete do prekérnej situácie, majte na pamäti, že môžete nabíjať z vaše auto zapaľovač s napájacím káblom, ktorý bol dodaný s napájacej nádrže.

Príspevok Extras:
Skylook123
pôšt Reged: 04/30/05 Loc: Tucson, AZ




Re: Celestron Power Tank 17 nabíjačka otázka [Re: MrJones ]
# 4283194 - 12/31/10 18:01
Upraviť Odpovedať Citovať Rýchla odpoveď

Moja skúsenosť s nimi je, že zatiaľ čo sa zdá, aby sa zmestili na pohodlie potreba, tam sú tiež problémy, ktoré znižujú proti nim, takže úvaha o možnostiach, je dôležité. Po prvé, nabíjačka jednotky sú všeobecne nijako zvlášť spoľahlivé. Môžu zlyhať buď "studené", podpätie alebo prúd, ktorý je spoločný neúspech, alebo "hot", príliš veľa (ja som len počul jedného z týchto porúch). A keď sa im nepodarí zima, to nie je často, ale náhle uvoľnenie do zlyhania, ktoré znamená, že nadužívanie batérie a spôsobiť, že stres. Po druhé, v 15V/.800amps, je to príliš pomalé na to, 17 a 18 AH dodáva, že to konanie. Niektoré z konkurenčných jednotiek sú tak nízke, ako 0,500 amper. Takže, s použitím zaokrúhlených čísiel, môže to trvať tak dlho, ako 18 hodín, aby sa z polovice náplne plný. A nechcete, aby sa tieto systémy naštartovať pod polovicu, alebo trvalé poškodenie môže dôjsť k doskám. Takže, je to dlhá doba nabíjania sa dostať späť do režimu, ale pri konštantnom 15V je možné preplatok / kuchár batériu, pokiaľ je na zástrčke príliš dlho. Power Tank má funkciu, kde sú prepojovacie káble sú vždy "hot", alebo na . Kolískový spínač na prednej strane prístroja iba roztočí zásuvky vypnúť a zapnúť a zapne interný nabíjací obvod. Je možné, aby sa vyhla nabíjačky múr vstup hákovanie kvalitnú nabíjačku / kondicionér, ako batérie, alebo Defender Soneil 1206S priamo na štartovacie káble a nechajte ju nabíjať týmto spôsobom. Nechajte rocker na OFF, a ignorovať teraz zbytočné predné svetlá. Kvalitná viacstupňový nabíjačka umožní rýchle nabíjanie, potom udržiavací poplatok na dobu neurčitú. Oni tiež vlastne stav batérie, odstránenie sulfation, že k zneužitiu môže spôsobiť. Ak máte naštartovať iný systém, než je výkon tankov, potom sú káble na vypínač a len prepnite prepínač na použiť štartovacie káble pre nabíjanie. Ak chcete ísť s nabíjačkou v stene, potom je 15V výstup je nutné tlačiť šťavu "proti prúdu" na batériu. Ak je to možné ísť vyššie ako 0,800 amper úrovni, ktoré pomôžu výkon rovnako. Ale budete musieť pamätať neprekračujú plne nabitom stave, alebo môžete variť batériu. Konečne je tu ďalšia možnosť s napájacím nádrže / naštartovať typu materiálu. Je možné, že nabíjaciu jednotku pomocou zapaľovača konci a za poplatok zásuvky. Uistite sa, že polarita zodpovedá systému, a nastaviť prepínač (y) na ON, aby to fungovalo. . V tomto prípade sa nabíjanie svetla a spínač pozície nemal byť používaný Pokiaľ ide o nabíjanie svetla na Power Tank, v prípade, že ľudia nevedia, spravidla plne nabitá svetlo je kalibrovaný nesprávne, je to len čítanie úroveň napätia, nie je úroveň nabitia . Vo väčšine prípadov to bude mať na úroveň, ktorá výlety svetlo dlho pred tým, než je skutočne plne nabitý, a v každom prípade nabíjania môže spôsobiť chybné povrchové napätie uviesť do omylu, indikátor rovnako. Zistil som, "Nabíjanie" light byť spoľahlivejšie, pretože bude cesta vypne, keď je batéria v skutočnosti už pri obvinení na zamýšľané sadzby. To môže ešte variť, však. To sú určite u
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24321
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Celestron Power Tank 17-nabijacka

#6

Příspěvek od MilAN »

votrelec > : mohl bys, prosím, napsat stručný příspěk s tím, co v něm chceš říct ?
Nemusíš snad sem kopírovat příspěvky odjinud , navíc prohnané překladačem .

Díky. Milan
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
votrelec
Příspěvky: 253
Registrován: 10. 04. 2009, 09:36

Celestron Power Tank 17-nabijacka

#7

Příspěvek od votrelec »

Ospravedlnujem sa,no žial som nemal vcera moc casu na odpoved tak som hodil tento divny preklad stiahnuty z CN.
Prejdem k veci.
Po niekolkom nabijani Power Tanku mi letky nezaznamenavali dostatocnu kapacitu az doslo k poklesu napatia. Dal som premerat adapter a ten sa ukazal ako spaleny. Z toho som usudil ze adapter je nevyhovujuci a tak som precital par prispevkov a snazil sa poradit s niekym s astro fora ohladom vyberu niecoho kvalitnejsieho.Tento problem som vyriesil autonabijackou MXS 3.6 - Ctek.
Odpovědět