DSO Makem 127

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

DSO Makem 127

#1

Příspěvek od MP »

Take jste vcera zirali na tu nadhernou oblohu ? Ja jsem byl daleko od domova a v kufru auta mel jen Mak 127 a rozviklanou GS montaz. Presto mi to nedalo a zkusil jsem, co se da touto sestavou vyfotit. I pri male svetelnosti byly s tou montazi nutne kratke expozice, tak jsem na Maka nasrouboval CCTV kamerku. Pri ohnisku 1.5m bylo rozliseni asi 0.85"/pixel, takze vetsina snimku byla pekne rozhybana. Nasnimal jsem asi 100 obrazku M57 jen 8sec. expozicemi ( cast pres RGB filtry ) a dnes z nich vybral a slozil 33 pouzitelnych. Tady je vysledek :

Vetsi obrazek je na http://fjfi.cce.cz/astro/mak/M57m.html. Cele mi to pripada jako docela pekny ulet ( PE montaze je asi 1/2 prumeru M57, s pohonem z EQ-5 ma dost nepravidelny prubeh a 8sec. je pri f/12 zatracene malo na plosny objekt mag.9.4 ), tak jsem tu pro podobne "experimenty" zalozil tema :)
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11604
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

DSO Makem 127

#2

Příspěvek od Psion »

úPlně náhodou jsem včera Marku fotil M57 přes CCTV kamerku od Tebe a udělal jsem jenom pokusně skládačku z 6x8 sekund, v ohnisku SW ED80. Barvy jsou umělé, zatím bohužel nemám filtry :-(

Odpovědět