M8 Laguna

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

M8 Laguna

#16

Příspěvek od SKYMASTER »

Brepto, fotky jsou krásné, stále je co se učit a až budeš skoro dokonalý chce to vyrazit za lepšími podmínkami.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11606
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

M8 Laguna

#17

Příspěvek od Psion »

SKYMASTER napsal: Brepto, fotky jsou krásné, stále je co se učit a až budeš skoro dokonalý chce to vyrazit za lepšími podmínkami.
Díky za podporu. Když si myslím, že jsou fotky skvělé, tak mrknu na tyhle stránky a hned mám další motivaci, protože vidím, že jsou slabě průměrné. Na výstavu bych je rozhodně nedal, to musí být o třídu výše. Samozřejmě bud potřeba jít i do jiné techniky až narazím na omezení. Zatím mohu neustále vylepšovat s tím co mám.
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

M8 Laguna

#18

Příspěvek od SKYMASTER »

Psion napsal:

Díky za podporu. Když si myslím, že jsou fotky skvělé, tak mrknu na tyhle stránky a hned mám další motivaci, protože vidím, že jsou slabě průměrné. Na výstavu bych je rozhodně nedal, to musí být o třídu výše. Samozřejmě bud potřeba jít i do jiné techniky až narazím na omezení. Zatím mohu neustále vylepšovat s tím co mám.
To asi budes muset

Optics: RCOS Ritchey-Chretien 12.5" f/9 working at f/9
Mount: AP 900 GTO on Portable Pier
Camera: SBIG ST-8E / CFW-8
Guiding: Integral ST-8E guiding chip controlled via MaximCCD
Exposure: LRGB: Luminance: 3x15 minutes; RGB: 15:15:30 minutes binned 2x2

Ale muzes nekdy prijet delat pokusy i k nam a treba mne naucis fotit i zpracovavat.

Zarezervuj si nekdy vikend az bude jasno pro nas.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11606
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

M8 Laguna

#19

Příspěvek od Psion »

SKYMASTER napsal:

To asi budes muset

Optics: RCOS Ritchey-Chretien 12.5" f/9 working at f/9
Mount: AP 900 GTO on Portable Pier
Camera: SBIG ST-8E / CFW-8
Guiding: Integral ST-8E guiding chip controlled via MaximCCD
Exposure: LRGB: Luminance: 3x15 minutes; RGB: 15:15:30 minutes binned 2x2

Ale muzes nekdy prijet delat pokusy i k nam a treba mne naucis fotit i zpracovavat.

Zarezervuj si nekdy vikend az bude jasno pro nas.


Jsem pro, někdy zajedu a uděláme pořádné fotky i z Hradce :-)
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

M8 Laguna

#20

Příspěvek od MMys »

No, tak jsem to byl taky v noci ze 3. na 4.7.2005 vyzkoušet. Protože situace tady v polabí byla mizerná (zákal, zbytky oblačnosti), vydal jsem se na Šerlich (1027m.n.m) Ani tam to bohužel nebyla díky aktuálnímu stavu atmosféry žádná sláva, ale narozdíl od roviny dole šance byla. Výsledek po trochu více než obvykém zpracování je zde (větší na kliknutí):


Vybavení jako obvykle, Borg 77ED f/4, 8x5min, 800ASA. Pohled k jihu do roviny pod horami byl ovšem žalostný (a tam já bydlím :'(), a mlhovina se nacházela při focení na rozhraní mezi tím zákalem a tmavou oblohou. No, chtělo to ještě pár stovek výš, ale nebylo kam... Tady je snímek do údolí, delší expozicí se ten zákal značně zviditelnill:

http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11606
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

M8 Laguna

#21

Příspěvek od Psion »

MMys napsal: No, tak jsem to byl taky v noci ze 3. na 4.7.2005 vyzkoušet. Protože situace tady v polabí byla mizerná (zákal, zbytky oblačnosti), vydal jsem se na Šerlich (1027m.n.m) Ani tam to bohužel nebyla díky aktuálnímu stavu atmosféry žádná sláva, ale narozdíl od roviny dole šance byla. Výsledek po trochu více než obvykém zpracování je zde (větší na kliknutí):


Vybavení jako obvykle, Borg 77ED f/4, 8x5min, 800ASA. Pohled k jihu do roviny pod horami byl ovšem žalostný (a tam já bydlím :'(), a mlhovina se nacházela při focení na rozhraní mezi tím zákalem a tmavou oblohou. No, chtělo to ještě pár stovek výš, ale nebylo kam... Tady je snímek do údolí, delší expozicí se ten zákal značně zviditelnill:

Pěkná fotka Martine a to zorné pole!! to je parádička.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

M8 Laguna

#22

Příspěvek od MMys »

Tak jsem ještě včera před frontou vyjel, a zkusil Lagunu v detailnějším provedení Newtonem 210/1000, aby vynikly detaily v mlhovině. Sice byla utopená v zákalu (byl jsem u Hradce v Bělečku), ale 10x5min na 800ASA + Astronomik CLS filtr to spravily:



Byla to fousovka, fronta dorazila po jedné. Ještě jsem začal orlí mlhovinu dírou mezi mraky. Vypadalo to velmi pěkně, ale po dvou snímcích se zatahlo úplně a byl konec...
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11606
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

M8 Laguna

#23

Příspěvek od Psion »

MMys napsal: Tak jsem ještě včera před frontou vyjel, a zkusil Lagunu v detailnějším provedení Newtonem 210/1000, aby vynikly detaily v mlhovině. Sice byla utopená v zákalu (byl jsem u Hradce v Bělečku), ale 10x5min na 800ASA + Astronomik CLS filtr to spravily:

Byla to fousovka, fronta dorazila po jedné. Ještě jsem začal orlí mlhovinu dírou mezi mraky. Vypadalo to velmi pěkně, ale po dvou snímcích se zatahlo úplně a byl konec...
Pěkná fotečka, je vidět že 10 snímků krásně vytáhne podrobnosti v mlhovině.
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

M8 Laguna

#24

Příspěvek od MP »

Tak jsem se konecne po dlouhe dobe dostal ven s dalekohledy. Zkusil jsem, jak se foti pres Megrez bez rovnace pole. Neni to tak zle, jen mi trochu ujela pointace - vybral jsem si slabou hvezdu a kdyz klesla nize k obzoru, autoguider ji ztracel. Hlavne, ze jsem vyuzil tu nadhernou oblohu :

Megrez 80II ED, Canon EOS 20D, 8x8minut pri ISO 1600.
Tady je trochu vetsi obrazek ( 0.5MB ).

Mel jsem uz abstak a tak jsem si rekl, ze musim videt poradnou oblohu. Obrazek byl porizeny v Pohori na Sumave, v nejjiznejsim cipu Novohradskych hor, asi 0.5km od Rakouska. Behem expozice jsem testoval svuj novy triedr, urceny pro temne noci ( 9x63, vystupni pupila 7mm ). Neveril bych, co se da v Cechach triedrem videt - mlhoviny v Mlecne draze skoro jako na fotkach, husta a jasna M7 zapadajici za obzor, Laguna opravdu jako laguna ...
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

M8 Laguna

#25

Příspěvek od MaG »

Odpustťe prosím pouhý odkaz, ale když jsem viděl fotku Jägera s Rhemannem z jejich cesty na jižní polokouli, focenou pomocí astrografu f3,8 a CCD, neubránil sem se dojmu, že toto je prostě na pár minut pokoukání..



Obrázek vlevo má silně potlačený kanál OIII; pravý je složenina HLRGBOIII 70/162/60/60/90/30 Min

Velká levá: http://www.astrostudio.at/images/w/wswvqqvt.jpg
Velká pravá:http://www.astrostudio.at/images/l/ljnvkeau.jpg

Další fotky v galerii na http://www.astrostudio.at
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MartinV.
Příspěvky: 1327
Registrován: 12. 06. 2013, 10:11

M8 Laguna

#26

Příspěvek od MartinV. »

Nemám slov....To je nádhera........

MartinV
Osobní stránky: http://dslr-astrophotography.cz/
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav
ceres
Příspěvky: 2126
Registrován: 05. 01. 2006, 04:32

M8 Laguna

#27

Příspěvek od ceres »

Dnes mi prisiel mail od kamaratov amaterov z Ciernej Hory, tak ho sem dam, aby sa dalo porovnavat:

-----------------------------------------------------

"Pozdrav,

Evo jos jedna "slicica" novim objektivom (Canon EF 200 mm L II USM) kroz aparat EOS 20D.



Montaza: SkyWatcher EQ6 Pro (without guiding and without polar drifting).
Lokacija: Igalo, Montenegro.
Shooting Date/Time: 21.7.2006 21:23:12
Shooting Mode: Manual Exposure
Tv( Shutter Speed ): 121 seconds
Av( Aperture Value ): 2.8
ISO Speed: 800
Light Pollution: Severe

Clear Skies,

Ljubo Djurisic
ljubodj@montsky.net"

Tu je vacsi obrazok: http://www.global.sk/ukazky/IMG_1179_croped_2.jpg

----------------------------------------------------------

A hoci snimky Severnej Ameriky patria inam, dam sem este predosly mail:

"Jos jednom Sjeverna Amerika... Post processed.



Camera: EOS 20D unmodified
Scope: Canon EF 200mm f/2.8 L II USM. Lens set to 2.8
Mount: SkyWatcher EQ6 Pro (without guiding and without polar drifting!)
Ekspozicija: 1x120 sec
Camera Noise Reduction: On
Light Pollution: Severe

Imajuci u vidu gore navedene uslove snimanja, te dobijeni rezultat poslije prvog koriscenja, ovaj teleobjektiv je "ludilo". Eh, trebao sam ga ranije dobaviti. Kad dobavim EF 1,4 i 2x II ekstender, prosirice se i paleta objekata za snimanje (uz nesto vise truda).

Pozdrav,
Ljubo Djurisic
ljubodj@montsky.net

P.S. Ovaj objektiv je "must have" za 20D!"

Opat vacsi obrazok: http://www.global.sk/ukazky/IMG_1125_curves_levels.jpg

-------------------------------------------

Na to, ze su to "single" snimky, tak je ten (postarsi) objektiv celkom dobry Inak, cena na nete sa pohybuje od 700 do 1100 eur, priemer asi 820 eur...
Vixen VC200L, EQ-6 Pro SynScan, Scopos ED 66/400, Celestron 102/500, Konus MC 90/1200, Sonnar 2,8/180, CCD astropix 1.4, Nikon D300, DMK 21AU04.AS, Creative NX Ultra, Watec 902H, ceres(slimak)astrofoto(bodka)sk
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

M8 Laguna

#28

Příspěvek od FunTomas »

Ked vidím tú severnú ameriku, tak si myslím, že na mojom "unmodified" canone je akýsi špeciálny filter, blokujúci všetko červené svetlo. Fotil som 10x8 minút pri iso 800. Po červenej farbe len náznak, niekde v Mexiku. Inak všetko zelené. Kde je kruci ten grcajúci smajlík...
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

M8 Laguna

#29

Příspěvek od MP »

FunTomas napsal: Ked vidím tú severnú ameriku, tak si myslím, že na mojom "unmodified" canone je akýsi špeciálny filter, blokujúci všetko červené svetlo.To je divne. Jakeho mas Canona ? Mam pocit, ze je nejaky rozdil mezi filtrem 300D a 20D. Ja s neupravenym 20D te cervene mam mene, nez kolegove s upravenymi Canony, ale je tam : http://fjfi.cce.cz/astro/Canon/Cyg/NAm.html
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

M8 Laguna

#30

Příspěvek od FunTomas »

MP napsal:
To je divne. Jakeho mas Canona ? ...20D. Musím robiť nejakú chybu alebo zlý postup, ale neviem aký. Ty dokonca nemáš písané, či si odpočítaval temnú snímku. Ak je to také super len skombinovaním normálnych snímkov, tak nerozumiem. Môžeš poslať jeden RAW tej ameriky? Pošlem Ti (ak chceš) jeden môj RAW snímok. Možno je rozdiel už tam... Viac v mejli.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Odpovědět