M8 Laguna

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
DaveOne
Příspěvky: 2113
Registrován: 17. 10. 2018, 14:11
Bydliště: Uherske Hradiště
Věk: 47

Re: M8 Laguna

#241

Příspěvek od DaveOne »

Ahoj, centrální část mlhoviny je celkem pěkná, ovšem okolní pozadí dostalo tím zpracováním a asi i odšumováním pořádně na frak ;) V menším to není vidět, ale na těch Astrofotkách už je to jiná.
Newton 200/600, NEXUS kk,TS APO Triplet 90/600, Riccardi 0.75x red., SW Evoguide 50ED, Starizona EvoFF, SW EQ6-R Pro,ASI 2600mm, ASI 290mm, ASI 678MC, ZWO EFW, 36mm filtry Astronomik R/G/B,CLS CCD,Ha,OIII,SII 6nm https://www.astrobin.com/users/Daveone/
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24321
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: M8 Laguna

#242

Příspěvek od MilAN »

Mně se naopak zdá Jirkovo zpracování celkem citlivé, bez použití všech těch zbytečných funkcí, co Pixi obsahuje. Snímky zásadně prohlížím v měřítku, jak je dodal autor, nepitvám pixely a ani šum, neměřím hvězdy, nevytahuji si detaily
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: M8 Laguna

#243

Příspěvek od MMys »

Mě se to líbí. Je tam všechno, co tam být má, to slabé okolí je vylovené úměrně potenciálu těch dat. Celkový estetický dojem pro mne je pěkný. Myslím že zpracování nebylo úplně jednoduché, a funkcí bylo použito dost, aby to takhle vypadalo, ale důležité je, že byly použity správně a s rozumnou mírou.

Já osobně bych nepovažoval ty různé funkce v PixInsight za zbytečné, většina jich má opodstatnění (nekteré opravdu jen zřídka, a mnohdy úro úplně jiné účely než tvorba hezkého snímku). Ovšem když si pustím některé návody na zpracování v PI, tak mi to občas spíš připomíná závody, kdo použije víc funkcí :lol: Od jisté doby (a že to je už let) na to prakticky nekoukám, a hledám si svoje cesty.

Je pravdou, že podle nějakého univerzálního návodu to moc nejde. Každý objekt, nebo spíš každý pokus o foto nějakého objektu, vyžaduje určité zpracování, a je potřeba znát, co jednotlivé funkce dělají, a podle toho je aplikovat. Přístup typu kuchařka (tedy udělej to a to a nakonec tohle) tady v žádném případě nefunguje. Vhodný postup je celkem jasně definovaný až po barevnou kalibraci, pak většinou nastává alchymie a to pravé umění podat snímek tak, aby se líbil :-)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
jirka.P
Příspěvky: 520
Registrován: 01. 06. 2008, 01:26
Bydliště: Sulíkov
Věk: 51

Re: M8 Laguna

#244

Příspěvek od jirka.P »

Dík za komentáře.
S tím ED80 f6 by to chtělo ještě nějakou tu hodinu na ten šum v okolí,hlavně SII a O3.
Takhle je nejlepší tu fotku zmenšit.Jen to na astrofotkách nedělám z důvodu,že se ty informace můžou někomu hodit tak ať má i fotku 1:1.
Jen teda nechápu proč se na astrofotkách zobrazuje větší 100% velikost než u mě ve win prohlížeči na 100%,ale nějak to neřeším.
Co se týče zpracování,tak největší vliv měla hned první funkce BlurXterminator v Lku,která vylovila detaily až jsem nechápal z čeho a taky se zmenšily hvězdy tak akorát,že jsem na ně už nesahal.Dál už klasika,masked stretch,local histogram,ACDNR,BackgroundEnh.Na vymazání hvězd u jednotlivých kanálů je super funkce StarNet2.
Jestli někoho zajímá jak vypadá Lko bez funkce BlurXterminator a sní,můžu to sem dát.
Odpovědět