Mintakastar

Komentáře a hodnocení k uskutečněným obchodům. POZOR!!! - Přispívat mohou pouze prodávající a kupující !!
Uživatelský avatar
smoula
Příspěvky: 170
Registrován: 04. 04. 2012, 23:36

Mintakastar

#16

Příspěvek od smoula »

Tak na druhou stranku, kdyz ctu tady ty komentare zde:

http://www.astro-forum.cz/cgi-bin/yabb/ ... 9263/15#15

tak chapu, ze par lidi nastvanych byt muze  :-?
AVX 11" SCT Celestron
Uživatelský avatar
mintakastar
Příspěvky: 18
Registrován: 07. 01. 2013, 19:46

Mintakastar

#17

Příspěvek od mintakastar »

smoula: No, taky koukám, když byl ještě zdráv, tak měl komentáře výborné, loni už měl, žel, výpadky paměti, občasnou dezorientaci a ostatní průvodní známky onkologického onemocnění hlavy. S uživetlem egres již komunikuji, netušil jsem, co se tu strhne, o astronomii nemám až takové ponětí jako on, rád bych jen prodal vybavení z pozůstalosti a spíš z nostalgie si chci taky nějaký dalekohled (skromný) pořídit a pozorovat, snad do mě nalil dost informací ...
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Mintakastar

#18

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Pánové, nebylo by skutečně lepší se nejdřív zkusit dohodnout? Je takový problém zvednout si telefony a vyřídit si to mezi sebou? Nebo vám přijde opravdu lepší si to vyřizovat tady? Takovéto problémy se tu čas od času objevují a přijde mi, že v drtivé většině je příčinou neochota či neshcopnost komunikace mezi zúčastněnými a příliš horké hlavy.

Rád bych dále poznamenal, že mi nepřijde příliš vhodné, když ostatní členové AF přednášejí další "důkazy" ve sporu a podporují nějaké spekulace. Pokud jste se osobně neúčastnili obchodu, tak asi těžko véte, co se stalo, že? Z tohoto ohledu mi napříkald přijde dost nefér, že tady uživatel "smoula" vytahuje komentáře k nějaké úplně jiné transakci.

Já osobně si myslím, že tady všichni rádi uvidíme informace o tom, kdo neprodává nebo nekupuje fér, protože nikdo nechce někomu naletět. Ale to já v tomto vlákně prostě nevidím - vidím zde pouze spor, který stále probíhá. Co kdybyste se to pokusili vyřešit jako lidi, domluvou - a teprve když to nepůjde, tak nás informovali o výsledku - nejleépe oba, každý jednou, ze svého pohledu, bez dalšího hádání a přebíjení argumentů, aby si každý mohl udělat vlastní závěr?
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
mintakastar
Příspěvky: 18
Registrován: 07. 01. 2013, 19:46

Mintakastar

#19

Příspěvek od mintakastar »

Na tohle téma reaguji jen s podivem, že když se ukáže okulár jako vadný (optice až tak nerozumím) a dohodnem se, že mi jej kupující pošle zpět dobírkou, která mi dle lístku a data komunikace přišla předevčírem a končím v šest hodin krom pátku, kdy si ji můžu vyzednout, vede to k založení tohoto nesmyslu... :-[
Uživatelský avatar
mintakastar
Příspěvky: 18
Registrován: 07. 01. 2013, 19:46

Mintakastar

#20

Příspěvek od mintakastar »

Takže, abych ukončil celý tento nesmysl. Snad se mi dle vlákna povede vložit obrázky, vracím se z pošty a pomalu se mi rozleželo v hlavě, jak tu věci jsou. Tedy popřádku. Nabídle jsem k prodeji refraktor, okulár a filtr, koneckonců jsem se tu zaregistroval pod jménem "mintakastar", na již nedostupný účet "shamanix" se zřejmě nikdy nedostanu, o taťkových transakcích a prodejích. Kdysi jsem tu k úplné oboustranné spokojenosti prodal uživateli Zorgger (Zdravím do orlických hor), nejsem žádný profík a při prodeji jsem měl problém nalézt Saturn newtona 150/750 přes taťkův účet jinak jsem jen reagoval na SZ když jsem byl upozorněn. Neznám zdejší poměry až natolik, abych se tu takto pohyboval. Nicméně: Po nabídnutí refra a nemožnosti ho nějak nafotit se objevil problém s tímhle okulárem. Opravdu tomu (rozumněj optice) rozumím jak Lady GaGa kultuře, tak jsem souhlasil se zasláním nazpět na dobírku v plné ceně, tu jsem si dnes, tedy v pátek, kdy mám volno, vyzvedl.... viz (snad se mi povede vložit obrázek), lístek jsem měl ve schránce v úterý, tedy 2 dny zpoždění z pochopitelných příčin....zaměstnání. Panu JanS tedy sem vládám foto balíčku , který mi poslal nazpět - také dobírkou a který jsem si vyzvedl, škoda, že díky unáhlenosti vznikla tato, s odpuštěním, hloupost.



Dále jsem prodal UHC-E filtr, atˇnový majitel odpustím, že to sem dávám, opět odeslán a v pořádku





a také refraktor 120/1000, poté, co mi JanS napsal, že okulár je špatný, tak jsem, dle mého upřednostnil prodej prvnímu pánovi, který si dojel a vyzkoušel, opravdu nejsem žádný optik ... a byl spokojen, myslel jsem, že tento postup není vzhledem ke zkušenosti s okulárem až tak moc zavrženíhodný, jak mi dává najevo uživatel, který se mi ozval první v pořadí....


Online



Příspěvky: 102

Vysočina, Cesko

Re: Bresser Messier R102/1000, 2.palc.ok.v, bino
odpověď #4 - dnes 11:13:45 Nahlásit moderátorovi
mintakastar napsal dne dnes 10:24:02:
Dal jsem přednost prvnímu zájemci, který si ho na místě vyzkoušel- PRODÁNO  


Pokud vím, tak první zájemce jsem byl já a ničeho jsem se nedočkal ..

K tomu mohu jen dodat, že vůbec nelituji toho, že jsem od tebe nic nekoupil.

---------------------------------------------
Od: mintakastar
Komu: Rekmarik
Předmět: refraktor
Datum: dnes 11:23:21
Nezlobte se, napsal jsem "přednost prvnímu, kdo si byl ochoten pro něj přijet" a vyzkoušet, navíc nebylo z technických důvodů možné jej nafotit... poště důvěřuji jen zpola
-------------------------------------------------
Od: Rekmarik
Komu: mintakastar
Předmět: Re: refraktor
Datum: dnes 11:28:50
Nevěřím ti ani slovo -
Byl bych ochotný klidně přijet, měl jsem zájem .. ale jen jsem zbytečně čekal na fotku .. už to nechci dál rozebírat.
----------------------------------------------------
Od: mintakastar
Komu: Rekmarik
Předmět: refraktor
Datum: dnes 11:35:53
Věřit mi nemusíte, nebudu Vám zdůvodňovat proč jsem se rozhodl prodat jej někomu, kdo mi zazvonil u dveří a kouknul na to. Přeji příjemný víkend.



Tím zřejmě, ač nerad končím na tomto fóru a je mi z toho docela smutno.... Osobně či přes soukromé zprávykomunikuji či jsem komunikoval jen s pěti astroblázny, z toho rozumná řeč je jen s už. egres, kdysi zorgger, a uživatel kupindus, kterému děkuji za obchod a panu elon254 za upozornění na tohle vlákno.

Má cca měsíc dlouhá osobní zkušenost s uživateli astrofóra je poněkud rozpačitá, je to 3:2, tedy mírná převaha fajn lidí nepodléhajících hysterii, díky které by možná po dnešku slušela změna názvu na "fórum mimonautů"   .... omlouvám se za dnešní příspěvky, omlouvám se moderátorům za zbytečné vášně, které se tu rozpoutaly a po dobrém obědě a v klidu slibuji, že zbytku věcí po otci se zbavím na nějaké inzerci .... po diskusi s "falešnou identitou", zjišťování mé IP adresy a poskytovatele, která mi už po vychladnutí přijde snad až hloupě zábavná.
Rekmarik
Příspěvky: 1179
Registrován: 31. 10. 2012, 12:11

Mintakastar

#21

Příspěvek od Rekmarik »

Dle předchozích zpráv výše uvedených od Mintakasar - se skutečně zdá že se jednalo především o nedorozumění.

Za sebe se omlouvám za emotivněji laděná slova ve svých odpovědích.
Já totiž jen čekal a čekal že příjde slíbené foto a pak mi najednou napíšete že je to prodáno prvnímu zájemci. Nic proti tomu .. jen jsem byl prostě zklamaný tou komunikací .. Nedovedl jsem si představit, že člověk, který prodává upravený teleskop a jiné astrověcičky nedisponuje možností nafotit svoje předměty inzerce.

Možná stačilo jen v prvním inzerátu a nebo v soukromé zprávě maličko objasnit .. Je mi líto že se to tady zbytečně vyhrotilo ..
Marek
Uživatelský avatar
JanS
Příspěvky: 122
Registrován: 02. 10. 2011, 07:15

Mintakastar

#22

Příspěvek od JanS »

Tímto,bych se samozřejmě chtěl Mintakastarovi omluvit za unáhlené nařčení.Hranice mezi korektností a nekorektností prodeje byla příliš tenká.Komunikace vázla na pracovním vytížení obou,ale příště v případě reklamace a vrácení balíčku,alespoň odeslat krátkou zprávu zde v ST a ČT jsem si nemohl vyzvednout zásilku ...
Korektní obchod si představuji:směrem k objednávajícímu: výměna adres,odeslání,poslání čísla balíčku příjemci a info o příchodu do cílové pošty. Reakce příjemce: kdy mám čas si jej vyzvednout a poděkování (nepoděkování a vrácení zboží)
V našem případě:odešlu příští týden - ve skutečnosti za dalších 14dní,okulár při poklepu chrastí - neúspěšná reklamace dobírky na poště,v konečné fázi ani x-krát nezvednutý telefon (asi otcovo staré číslo) a odmlčení komunikace zde na AF.
Chyby vznikly na obou stranách a ještě jednou se omlouvám za svůj omyl a štafeta záhady,kdo poškodil tento okulár a proč
se přesouvá na Jaroslava Šmoldase ml.Naopak uvěřit,že někdo přijme balíček zpět,i když ví,že okulár je trvale nepoužitelný bylo těžké,ale jsem rád že takto korektní lidé existují.(pokud to půjde poprosil bych moderátora,aby z názvu odstranil varování !!!!) JanS
Uživatelský avatar
mintakastar
Příspěvky: 18
Registrován: 07. 01. 2013, 19:46

Mintakastar

#23

Příspěvek od mintakastar »

Pánové, jsem rád, že se vše vysvětlilo ku spokojenosti všech stran, ráno jsem taky reagoval zbrkle, přeju vám všem hezký večer. :)
Uživatelský avatar
egres
Příspěvky: 423
Registrován: 25. 01. 2012, 21:50

Mintakastar

#24

Příspěvek od egres »

Pán Mintakastar prestal od 13.2.2013 komunikovať. Neotvára správy napriek tomu, že sa tu prihlasuje. Dokonca je teraz prihlásený shamanix.???
Počkám ešte 3 dni a posielam európsky platobný rozkaz. Nejde mi o 2000,- kč ale o princíp.
65/420 Quadruplet, Triplet APO 80/480
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Mintakastar

#25

Příspěvek od MMys »

jen pro informaci:
mintakastar se zde naposledy přihlásil dnes 15:52:56
a shamanix dnes 16:35:49

oba ze stejné IP.
Tedy evidentně fungují oba účty. Jak se to doopravdy má, netuším.
Ale možná bude lepší, když si to vyřešíte osobně mimo AF (mail, telefon)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Robo
Příspěvky: 44
Registrován: 06. 03. 2012, 17:20

Mintakastar

#26

Příspěvek od Robo »

Škoda že som toto vlákno neobjavil skôr, mohol som si ušetriť nervy a nejaké peniaze...  :-/
Pred pár mesiacmi sa mi ozval na izerát (home made montaž+pohony EQ5) pán s nickom mintakastar a dohodly sme sa že zásielku pošlem poštou na dobierku (nakoľko bol balík dosť veľký a ťažký vyšlo ma poštovné na 12,7€). Balík som odoslal a čakal, po dvoch týždňoch som spomínanému pánovi napísal e-mail, či zásielku dostal a či je všetko v poriadku, odpoveď bola taká že balík je na pošte a určite si ho vyzdvihne ale nakoľko je veľmi pracovne vyťažený bude to až v piatok (toho týždňa). To bola prvá a posledná správa čo som dostal, na ďalšie e-maily už neodpovedal. Nasledovali týždne čakania. Zásielka sa mi vrátila až po 44 dňoch (+9.96€ za spätné poštovné), preto mám podozrenie že pán Šmoldas (mintakastar) nejakým spôsobom zariadil aby balík ležal na miestnej pošte v Uničove dvakrát dlhšie ako mal (preto som samozrejme podal sťažnosť aj na poštu). Na záver by som chcel upozorniť aj ostatných na neférové jednanie pána Jaroslava Šmoldasa - Na Nivách 278, Uničov 78391, aby nedopadli tak ako ja...
Pre informáciu, skrýva sa pod nickmy:
mintakastar

shamanix  (odkaz)
djshamanix (krestanskaseznamka.cz)

e-maily ktoré používa:
djshamanix@gmail.com
beruska.cechmankova@seznam.cz




Odpovědět