Mintakastar

Komentáře a hodnocení k uskutečněným obchodům. POZOR!!! - Přispívat mohou pouze prodávající a kupující !!
Uživatelský avatar
JanS
Příspěvky: 122
Registrován: 02. 10. 2011, 07:15

Mintakastar

#1

Příspěvek od JanS »

Obchodní zkušenost - podvodné jednání při koupi okuláru Omegon LE 5 mm,úmyslené vyjmutí čtyř otických členů z okuláru.
Orto úprava asi není novinkou od Omegonu.Způsobená škoda kolem 1500Kč,- bude šetřena PČR.Nikomu nedoporučuji uzavírat obchody s touto identitou Mintekasar.(balíček přišel na uradenou identitu : Jaroslav Šmoldas ,Na Nivách 278,Uničov.)
Uživatelský avatar
egres
Příspěvky: 423
Registrován: 25. 01. 2012, 21:50

Mintakastar

#2

Příspěvek od egres »

.(balíček přišel na uradenou identitu : Jaroslav Šmoldas ,Na Nivách 278,Uničov.)
Prosím ujasniť.
65/420 Quadruplet, Triplet APO 80/480
Uživatelský avatar
mitovka
Příspěvky: 2106
Registrován: 17. 12. 2007, 06:38

Mintakastar

#3

Příspěvek od mitovka »

asi ukradenou
mitovka
Uživatelský avatar
egres
Příspěvky: 423
Registrován: 25. 01. 2012, 21:50

Mintakastar

#4

Příspěvek od egres »

Jaroslav Šmoldas mi dlhuje 2200,-Kč.
65/420 Quadruplet, Triplet APO 80/480
Uživatelský avatar
JanS
Příspěvky: 122
Registrován: 02. 10. 2011, 07:15

Mintakastar

#5

Příspěvek od JanS »

Na vysvětlenou : právě Pan Šmoldas je v regionu velmi známou osobností a jeho adresa i telefon lze po zadání do googlu snadno vyhledat.Podvodník tuto adresu i jméno používá k uskutečnění svých podvodů.Jedno je jisté,bude se jednat o osobu,která bydlí v blízkosti obce UNIČOV nebo přímo v Uničově,protože nemá cenu jezdit přes půlku republiky podat balíček na poště Uničov.Ostatní bude věcí pátrání PČR,pokud je ještě více podvedených ať dají zprávu mě nebo se obrátí na PČR.Pokud bude cílová částka zde na foru vyšší než 5000Kč,- jedná se o trestný čin a bude možné dohledat osobní počítač,který se sem přihlašuje pod Mintakastar a možná i záznamy osob procházející poštou Uničov.Jinak si zbývá přiznat,že pátrání po osobě neznámé bude pravděpodobně neúspěšné a naše peníze jsou ztraceny.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17681
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Mintakastar

#6

Příspěvek od MMys »

No, IP adresa uživatele je brána tohoto providera: http://www.bajanet.cz/pokryta-mesta/

který pokrývá poměrně slušnou oblast. Jestli bude mít provider takové logy, které umožní jednoznačně identifikovat počítač, ze kterého sem napsal ty příspěvky, tak to bude zázrak. Pokud se nepletu, tak byla tahle povinnost uchovávat lokalizační a provozní údaje zrušená někde v r. 2011 ústavním soudem, a tak to většina ISP v současné době nedělá.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Hajs
Příspěvky: 453
Registrován: 16. 10. 2005, 23:31

Mintakastar

#7

Příspěvek od Hajs »

"data retentiton" byla opravena novelou zákona která platí od 1.10.2012, takže by se lokalizačni udaje uchovávat měli..
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17681
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Mintakastar

#8

Příspěvek od MMys »

Díky za opravu, máš pravdu. To mi uniklo.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
mintakastar
Příspěvky: 18
Registrován: 07. 01. 2013, 19:46

Mintakastar

#9

Příspěvek od mintakastar »

Pánové jste normální ? Uživatel shamanix je můj po dlouhé nemoci loni v září zesnulý otec, jmenuji se po něm stejně jako po dědovi. Má adresa je skutečně Na Nivách 278, Uničov, Uživateli JanS jsem prodal jen okulár, který otec loni pořídil někdy před prázdninami, Pán mi jej zaslal nazpět dobírkou dle dohody, v pátek se dostanu na poštu. Pokud po otci zůstaly nevyřízené záležitosti, jsem ochoten je řešit ale tyhle paranoidní úvahy jsou bez znalosti situace docela mimo. Ano, poskytovatel je Bajanet...  jinak přikládám výpisy zpráv s uživatelem JanS který sem tak promptně dal toto varování.... a zcela bezdůvodně
Uživatelský avatar
mintakastar
Příspěvky: 18
Registrován: 07. 01. 2013, 19:46

Mintakastar

#10

Příspěvek od mintakastar »

Od: JanS
Komu: mintakastar
Předmět: vrácení balíčku
Datum: 02.02.13 12:31:58
Dobrý den,
tak balíček je připraven k navrácení.Budu odeslílat v pondělí a jen pro jistotu je doručovací adresa : Jaroslav Šmoldas , Na Nivách 278 , Uničov správná.Podle katastru i GPS všechno sedí správně,ale jen pro kontrolu.
Také je třeba vypátrat původce tohoto nemilého vtipu v zájmu všech uživatelů zde na AF.Informoval jsem zde moderátora,který sleduje naše nedorozumění,ale je třeba se dopátrat,od koho jste okulár dostaly a kdy se tak stalo.Poškození okuláru je prokazatelně úmyslné a viník se dopustil podvodu.Doufám,že se vše vyřeší zde na AF.
S pozdravem JanS.

Uživatelský avatar
mintakastar
Příspěvky: 18
Registrován: 07. 01. 2013, 19:46

Mintakastar

#11

Příspěvek od mintakastar »

Poslat zprávu
Přijatá pošta Přijatá pošta 40
Hromadné zprávy Hromadné zprávy 0
Koncepty Koncepty 0
Odeslaná pošta Odeslaná pošta 23
Archív Archív 0
    Přijaté 0
    Odeslané 0
Prohledat soukromé zprávy
- vše pouze tuto složku
- podle uživatelského jména
Od: mintakastar
Komu: JanS
Předmět: Re: vrácení balíčku
Datum: 04.02.13 09:18:30
Tak jsem chvíli pátral, otec zemřel v září 2012 po témeř celoprázdninovém pobytu v nemocnici, urřitě do okuláru nerypal, kupil jej na AF od uživatele Ježo zřejmě v červnu, dle inzerátů, které jsem propátral. Dost pochybuju o úspěchu nějaké akce, tátu tady několikrát s úspěchem podvedli, jednou jej dokonce dost podivným způsobem připravil o montáž uživatel "stepandilna" . Vím, že na toto fórum tenkrát dost zanevřel, řkouc, že od dob Komrse, Kamaráda Pajdušákové a spol se astrokomunita dost změnila a je to samý bezohledný vykuk.... zřejmě měl pravdu.
Uživatelský avatar
mintakastar
Příspěvky: 18
Registrován: 07. 01. 2013, 19:46

Mintakastar

#12

Příspěvek od mintakastar »

Poslat zprávu
Přijatá pošta Přijatá pošta 40
Hromadné zprávy Hromadné zprávy 0
Koncepty Koncepty 0
Odeslaná pošta Odeslaná pošta 23
Archív Archív 0
    Přijaté 0
    Odeslané 0
Prohledat soukromé zprávy
- vše pouze tuto složku
- podle uživatelského jména
Od: mintakastar
Komu: JanS
Předmět: Re: vrácení balíčku
Datum: 05.02.13 13:05:35
Pěkné poledne, dorazila mi složenka, čekám dobírku a přeji hezký zbytek dne.

Uživatelský avatar
mintakastar
Příspěvky: 18
Registrován: 07. 01. 2013, 19:46

Mintakastar

#13

Příspěvek od mintakastar »

Od: JanS
Komu: mintakastar
Předmět: Re: vrácení balíčku
Datum: 06.02.13 22:53:50
Balíček byl dnes doručován,doufám,že jsem adresu opsal správně.Zatím se mějte JanS.
Uživatelský avatar
mintakastar
Příspěvky: 18
Registrován: 07. 01. 2013, 19:46

Mintakastar

#14

Příspěvek od mintakastar »

já nevím pokud si to chronologicky seřadíte, vyplyne z toho že předevčírem mi došl balík, který nemůžu dík prac. době do pátku vyzvednout. Ty úvahy o identitě jsou naprosto zcestné, jsem kdo jsem a je to pochopitelné, když mi sem chodí pošta ...   Dávat sem toto kvůli dvěma dnům zpoždění při vyzvednutí dobírkového balíčku mi přijde mimo...
Uživatelský avatar
mintakastar
Příspěvky: 18
Registrován: 07. 01. 2013, 19:46

Mintakastar

#15

Příspěvek od mintakastar »

Od: JanS
Komu: mintakastar
Předmět: Re: odpověď na inzerát.
Datum: 01.02.13 14:43:17
Pokud souhlasíte,tak pošlu okulár v původním Vašem zabalení a dám do větší krabice.Pošlu jej na dobírku o stejné výši,kterou jsem musel zaplatit já 1315,-Kč,-.Pokud vše proběhne v pořádku,tak se jedná o omyl.Pokud se mi zásilka vrátí nevyzvednutá budu vše pokládat opět za klamání.S pozdravem JanS.
Odpovědět