MHV (Mezní hvězdná velikost)

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4147
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#1486

Příspěvek od biker.fm »

Dik za info k vizitkam. Bude k nim i nejaka vyrocni snurka na krk nebo kazdy at si sezene neco ?
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2257
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#1487

Příspěvek od peta62 »

Idealni byla ta Radimova pred rokem, ta se pripinala na odev. Tvar odpovidal nejoblibenejsim objektum.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4508
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#1488

Příspěvek od dvader »

Pokusíme se zajistit obojí - kdo bude chtít šňůrku či na připnutí.
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1285
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#1489

Příspěvek od Zbych »

Vizitky - k čemu je to prakticky dobré? To myslím vážně, nějak mi to uniká. Ano, odpovíte: "Abych věděl, jak se kdo jmenuje." Takže když se s někým dám do řeči, už se není potřeba představovat, protože si přečtu jméno? Pokud chci vědět, jak se někdo jmenuje, tak se představím. Nebo snad ne? Jiný důvod proč mít vizitku?

Takže nyní se po cestě, chodbách, v jídelně a baru budeme navzájem všichni prohlížet a hledat na sobě vizitky a říkat si "Hele, to je ten XY" :) O to fakt nestojím, radši zůstanu u zdvořilého se představení. Navíc je to - alespoň pro mne - nepraktické, když mi něco na krku vlaje nebo musím myslet při výměně oblečení, že jsem "ošpendlený."

Mám jiný návrh (už jsem tu o něm psal) a přijde mi mnohem praktičtější. Na nástěnku by stačil seznam účastníků a za jménem (v přihlášce) volitelné informace, které by tam účastník o sobě chtěl; nick (někdo má nick třeba proto, že nechce zveřejňovat jméno), tel. číslo... svobodný/á... ;) . Takový seznam by pro mne měl mnohem větší význam, protože na jednom místě vidím, kdo tu je a mohu se s ním případně spojit atd. V případě vizitky budu třeba sedět u vchodu, okukovat lidi a říkat si, teď prošel Franta Omáčka, náčelník Holé neštěstí, Malá dává...
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3410
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#1490

Příspěvek od hades »

Tak nikdo tě nenutí tu vizitku mít, že jo.
Kupříkladu já mám na foru pár přátel, které bych chtěl konečně potkat osobně a prohodit s nimi pár slov. Jak bych to udělal bez vizitky? To se budu každého ptát, jestli náhodou není Franta Omáčka? Zajisté tu mám i pár nepřátel, a těm se pak díky vizitce můžu úspěšně vyhýbat :lol:
Zbych píše: 20. 03. 2023, 14:23 Mám jiný návrh (už jsem tu o něm psal)..
Toto nepůjde, protože GDPR
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1285
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#1491

Příspěvek od Zbych »

Takže budeš stát u vchodu a vyhlížet své přátelé? :D Právě to by ale snadno řešil ten seznam. Navíc GDPRem bych se neoháněl, to se dá snadno jednou větou v přihlášce vyřešit. Včetně ostatních informací. Ty se týkají GDPR, ale když s nimi účastník souhlasí, je to v pořádku (proto jsem psal "volitelné informace").
"protože GDPR" - jméno na kartičce (kde bude navíc nedobrovolně nick) není GPRD? A jméno na jednom papíře je rozdíl?
Uživatelský avatar
mike
Příspěvky: 1132
Registrován: 05. 02. 2022, 23:47
Bydliště: Luštěnice
Věk: 50

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#1492

Příspěvek od mike »

Proč z toho dělat problémy? Bylo jasně řečeno, že jmenovky jsou dobrovolné, takže jestli někomu nošení jmenovky připadá otravné nebo ponižující, tak ji prostě nosit nebude a je vymalováno. Navíc bych rád připomněl, že jmenovky nejsou nějaký výmysl organizátorů, ale reakce na konkrétní podnět, který tu padl po minulém MHV a ke kterému se několik účastníků vyjádřilo, že je to dobrý nápad.
TS CF Apo 155 f/8 na EQ6-R, Hyperion 31mm, Morpheus 17.5, 12.5 a 9mm, DeLite 7, 5 a 4mm, Omegon LE Planetary 6mm; Barr & Stroud 10x56 ED Savannah
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3410
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#1493

Příspěvek od hades »

Když budu hledat Frantu Omáčku, tak se zeptám náhodně vybraného účastníka a ten mi třeba poradí, že ho viděl tam a tam. A taky si můžu účastníky a jejich vizitky prohlédnout v jídelně, tam bude chodit většina.
A jak jsem psal, pokud Franta nebude chtít tu vizitku nosit, tak si ji nevezme a zůstane inkognito. GDPR naráží na citlivé údaje, které nechceš dobrovolně sdílet. Nick z fóra a jméno na vizitce za takový citlivý údaj nepovažuji. A pokud ano, tak si vizitku nevezmu.
Já jsem asi už moc extrovertní a ty nejspíš moc introvertní :)
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Míra Pech
Příspěvky: 173
Registrován: 06. 01. 2015, 15:35
Bydliště: Starý Plzenec
Věk: 56

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#1494

Příspěvek od Míra Pech »

@Zbych
A tímto:
... u vchodu, okukovat lidi a říkat si, teď prošel Franta Omáčka, náčelník Holé neštěstí, Malá dává...

si nám chtěl sdělit co?
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1285
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#1495

Příspěvek od Zbych »

Míra Pech: ...že mi přijde logičtější se podívat na seznam účastníků (je tu není tu, má na sebe kontakt...) než okukovat vizitky na lidech. (Postavy jsou náhodně z divadelních humoristických her).

Byl to jen návrh, jak něco vylepšit, posunout se dál. Ale mainstream je prostě zažitý. A dnešní trend je "na co jednoduše, když to jde složitě." Prostě je to na organizátorech, jak si to udělají. Ende.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4508
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#1496

Příspěvek od dvader »

S dovolením bych tu diskuzi utnul...
Vizitky prostě budou, byl o ně zájem. Každý se k tomu může postavit, jak bude chtít.
A už to tu prosím neprobírejte!
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
sniper
Příspěvky: 39
Registrován: 20. 07. 2021, 09:11
Věk: 36
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#1497

Příspěvek od sniper »

Musim se pochlubit - konecne jsem se dostal k instalai a rozchozeni roboostreni Sesto Senso2, takze kdo bude mit zajem, na MHV ukazu. Je to docela pekna hracka.
"Dar Covidu": SW Newton 200/1000, EQ5, setový okulár 10mm a 25mm, Binorum Plossl 4mm, BAADER Hyperion 5mm, 8mm, 17mm a 21mm, Roboostření Sesto Senso 2, Filtry Binorum Moon a UHC
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4147
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#1498

Příspěvek od biker.fm »

Nebude mit nekdo sebou okulary Kellner na MHV ? Pokud ano, vzal by jsem sebou APMko. Rad by jsem vyzkousel v mem refraku ruzne typy aby jsem se pak rozhodl jaky konkretni mam koupit.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4508
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#1499

Příspěvek od dvader »

Já sebou budu mít RKE 21,5mm od Edmund Optics.
A když si řekneš Honzovi Zahajskému, tak může vzít i jiná ohniska...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4508
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: MHV (Mezní hvězdná velikost)

#1500

Příspěvek od dvader »

Dovolím si připomenout, že poslední možný termín zaplacení je 12. dubna (resp. 12. dubna to my již musíme mít na účtě).
A to je (skoro)hnedle po Velikonocích - tak jen abyste nezapomněli...
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Odpovědět