Fotak na kinofilm

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Fotak na kinofilm

#1

Příspěvek od MaG »

Pratele vyskytl se nam mensi problem.

Jeden muj dobry kamarad by rad vyfotil kometu Q4. Pred casem jeste nemel prilis cim, ale podarilo se mi mu dohodit jakousi montaz a taky pomoci s koupi nejakeho fotaku Zenit E. Problem je, ze pry ten fotak je mozna rozbity. Ja bydlim prilis daleko abych to dokazal resit.

Chci se proto na Vas obratit s radou.

Kde sehnat v dohledne dobe fotak pouzitelny na paralaktickem stolku. Nejlepe i s objektivem, pripadne jen telo na zavit M42?

Pripadne nemohl by nekdo zapujcit jednoduchy aparat, ktery by dotycny prozatim vyuzil?

Diky za rady a za pomoc. Mam dojem, ze se jedna o nadejneho astronoma, ktery jeste nemuze svou situaci zcela resit sam.

Je to cele o penezich, o lidech a zrejme i o poradne smule, proto se ptam :hi:
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 210
Registrován: 16. 11. 2006, 19:41

Fotak na kinofilm

#2

Příspěvek od vasek »

Já se v poslední době rovněž potýkal s vadou mého Zenita E. Propouští totiž někudy světlo a tak jsou na fotkách bílé pruhy, což mě přinutilo si koupit Praktiku(kvůli normálnímu focení ve dne). Fotky v noci jsou ale bez problémů(o čemž svědčí 2 povedené filmy, skusím naskenovat nějakou ukázku).
Teď mi tu bude ležet nevyužit. Určitě by nebyl problém se domluvit a půjčit ho. Mám i několik nevyužitých 50mm objektivů.:) Otázkou zůstává odkud tvůj kmarád je? Cesta přes celou republiku se vyrovná ceně foťáku, nicméně pokud člověk chce,tak se vžycky nějak domluví ;)
Jinak v bazaru mi řekli, že oprava takového foťáku nemá smyls... Ceny nejlevnějších Praktik se základním 50mm objektivem jsou kolem 1500,-. V Brně vím o dvou dobrých bazarech.
Byla by škoda, kdyby ho zájem opustil kvůli smůle...
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Fotak na kinofilm

#3

Příspěvek od MaG »

Po dlouhe diskuzi a zkouskach se podarilo vyresit problem previjeni filmu. To ze se fotaku nahodne otviraj dvirka lze resit, takze svym zpusobem je ted opet vhodny k foceni, myslim, ze nejhorsi mame za sebou.

Pujceni fotaku jiz tedy asi nebude nutne.
I chut do pozorovani se pry vratila :-)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
RNT
Příspěvky: 248
Registrován: 04. 05. 2004, 21:07

Fotak na kinofilm

#4

Příspěvek od RNT »

Dvířka se u Zenitů otvírají obvykle pokud je tělo v koženém pouzdru, popřípadě při neopatrné manipulaci. Dá se to řešit vyjmutím západky a zmenšením ovládacího táhla (vyšroubovat 2 šrouby na krytce západky, vyjmout a opilovat táhlo otevírání tak, aby bylo více schované), nebo nouzově lze táhlo fixovat zvonkovým drátem kolem krytky táhla.
Odpovědět