Bazar

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
grapher
Příspěvky: 171
Registrován: 15. 07. 2022, 12:24

Re: Bazar

#121

Příspěvek od grapher »

na to by snad pravidlo napsat slo ne? proste prosty update ceny (typicky nahodim 90% prodejni ceny a jdu dolu po litru co den), nebo "up" jednou tydne. Odpovedi na otazky jiste rozlisit jde :) Jsou tu ocividne pripady kdy to je proste peklo na koleckach :)

Jinak budu rad za kazdy napad - ja bohuzel rss ctecku ktera by agregovala obsah na zaklade contentu prispevku a byla integrovana nejak rozumne pro chrome zatim nenasel...
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4148
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazar

#122

Příspěvek od biker.fm »

Kolik je tech pripadu "up" k celkovemu mnozstvi vsech inzeratu ? A je prece na prodejci jakou zvoli taktiku snizovani nebo upravy ceny. Do toho nikdo by nemel zasahovat nejakym narizenim v jakem casovem intervalu je mu dovoleno o jakou castku snizit.
Jestli mas problem s cteckou pro chrome, pouzij nejakou externi. Nebo uplne jine reseni se nabizi. Nechej si posilat info emailem a v email.klientovi si nastav pravido jake chces/potrebujes.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
nou
Příspěvky: 1756
Registrován: 10. 12. 2006, 05:10

Re: Bazar

#123

Příspěvek od nou »

Tak si nastav pri vytváraní RSS feedu aby tam boli len first post in topic.
SW 150/750, TS UNC 200/800, SW EQ6-R, Canon 1100D, ASI120MM-S, ASI1600MM Pro, ASI485MC, SW Flex 300/1500 INDI/KStars build skript FITS/XISF prehliadač
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3411
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Bazar

#124

Příspěvek od hades »

Když už je tu tato diskuze, mě osobně by zajímalo, kolik kupujících vlastně reaguje na "upované" nabídky prodejců. Já totiž když něco chci koupit ze zdejšího bazaru, tak jdu přímo za cílem. Vím co chci koupit a tak použiji hledání. A když to nenajdu, dám si poptávku ( a dost často během pár dnů dostanu nabídku).
Ono takové nakupování, že si procházím ty nejaktuálnější inzeráty (tím nejaktuálnější myslím ty, u kterých autor pořád dává up) a dívám se, co by se mi hodilo, si myslím, že tady moc neprobíhá.
Připomíná mi to situaci, kdy jsem v Tescu. Můj přístup k nakupování je takový, že si připravím seznam a obchod proletím co nejrychleji.
Ale vím os spoustě lidí, kteří mají nakupování jako koníčka, jsou to především ženy, a a ty stráví v obchodě násobně víc času než já.
Jsou tady takoví lidé, kteří nakupují "podle regálů" a ne "podle seznamu"? Docela by mě to zajímalo.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
kuceraz
Příspěvky: 586
Registrován: 14. 07. 2020, 07:00
Bydliště: Třebíčsko
Věk: 27

Re: Bazar

#125

Příspěvek od kuceraz »

Nemusí jít nutně o cílené nahlížení do bazaru a hledání něčeho, co by se mi hodilo.
Stačí otevřít nové příspěvky ve fóru, všimneš si, že se prodává x, což může být věc, kterou bys využil, ačkoliv ji (zatím) cíleně nevyhledáváš.
Takovým způsobem jsem tu už pákrát nakoupil.
Dobson GSO 254/1250 | Omegon Nightstar 25x100 | Celestron Skymaster 15x70 | Omegon 2x54 Starfield | Helios HR 8x42 ED | Bortle 3-4
Uživatelský avatar
stmare
Příspěvky: 519
Registrován: 24. 12. 2020, 13:54
Bydliště: Praha 4
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Bazar

#126

Příspěvek od stmare »

Já mám dva typy případů použití bazaru. U těch věcí, které neznám (spíše drobnosti), snažím se zjistit, k čemu jsou, jestli by nějak nevyřešily můj problém, jestli mi taková komponenta nechybí. Pak jsou věci, kde vím co hledám (většinou hodnotné) a nemám problém vyhledávat do minulosti a dotázat se i na půl roku starou věc, jestli je stále na prodej.
SW 100ED APO, EQ6-R, Nikon D5600 mod
https://astro.marencik.cz
Odpovědět