BAZAR

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

BAZAR

#1

Příspěvek od -karneades- »

navrhuji to vlakno zcela vyradit ze zdejsiho fora, prijde mi, ze posledni dobou jsou zde vyjma totalnich ptakovin veci zcela neprodejne, pokud se tedy clovek nesnizi k cene, kdy si o nem ostatni mysli, ze je uplne blbej-jako treba ja, urazi me to a nedovedu si vysvetlit, proc kdyz zijou firmy jako Binox, Supra, Matousek, Holubec...... ktere prodavaji to same zbozi za uplne jinou cenu, jsou drazsi veci zde na AF zcela neprodejne, nebo jsou snad lidi tak v prdeli, ze jim nezbyvaji na konicky penize?
Mozna nekterym prijdu jako vekslak, ale neni to tak, na zdejsich prodejich (kdyz uz k nim doslo) jsem vzdy neskutecne tratil, jsem posedly technikou a nechavam si pouze to nej, co lze na trhu zakoupit, bohuzel v minulosti jsem se ubiral trosku jinou cestou a co s temi prebytky ze?
Vzchopte se, sahnete do struzoku a at se ten bazar zacne trosinku hybat, dyt takto to neni normalni, nekdy mam chut ty prebytky radeji vyhodit do popelnice, nez se ponizovat dampigovou cenou

nejdriv jsem to nechtel uvadet, ale aby mi par blbecku nabizelo do mailu za zarizeni v hodnote 45 tisic ceny, ze kterych je mi k smichu, to je vrchol drzosti !
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

BAZAR

#2

Příspěvek od MaG »

Já myslím, že sis ocela odpověděl a vlastně ti jde spíš o rozhýbání vod.

Asi hodně velká část návštěvníků AF prostě nemá tolik peněz - řekl bych, že levnější věci jdou lépe na odbyt - když potřebuji reduktor, filtr a nebo okulár, asi není problém jej prodat (třeba i za 2/3 ceny pokud je jako nový), ale častěji všichni kupujeme nebo prodáváme spíš za polovinu ceny a je to tu asi normální. Méně majetným to pomáhá a majetnější musí zvážit, zda se naštvou a přestanou kupovat stále nové a nové věci, které vzápětí potřebují prodat. Většina lidí se podle mně nemůže rychle dostat k technice za deítky tisíc a proto u dražších věcí to tlačí cenu až do nesmyslných hodnot. prostě na to není a každý čeká, zda se mu to vyplatí nebo ne a nebo na to prostě nemá ani za dumpingové ceny.

Každý koníček něco stojí, ale dost lidí bude mít asi i větší potíže, zvláště při tom, co se tu poslední roky ve státě děje. Vyšší daně po novém roce tomu jistě velmi prospějí.

Ale těžko z toho vybřednem tím, že si tu na to zanadáváme. Prostě kdo bude moct, a bude zrovna něco potřebovat, koupí to za cenu, kterou bude prodávající ochoten akceptovat. Jeden se naštve, ale tři další to prodají, nědělal bych z toho tragédii.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5576
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

BAZAR

#3

Příspěvek od Karell »

Mrzí mě to, ale tohle už nepřejdu bez komentáře. Petře, dopouštíš se tady nějakého odsuzujícího výroku vůči "blbečkům" na AF. Už jsi to v minulosti udělal, a tvoje výrazy o sockách se týkali třeba všech členů AF. Jak bys potom nazval sebe, když jsi Konihlavovi, který se nacházel v poměrně tíživé životní situaci, sice ne finanční, ale lidsky spíš žádoucí pomocné ruky nebo i jen slova, nabídl za úplně novou kameru QHY10 35 tisíc?
P.S. pro pochopení ostatních, já jsem Petrovi ( karneades ) neučinil žádnou nabídku
Uživatelský avatar
Black_Man
Příspěvky: 123
Registrován: 17. 04. 2008, 06:14

BAZAR

#4

Příspěvek od Black_Man »

Nabídka = poptávka = nabídka. Zákon trhu a lidi s tragickými návrhy cen Zn. za 5 Kč, ty asi netřeba řešit.
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

BAZAR

#5

Příspěvek od MMys »

Není spíš na vině to, že neumíme (někdo, ne všichni samozřejmě) svoji techniku dokonale využít ? Nebo prostě něco koupit a fungovat s tím, i když to není úplně dokonalé ? To hned přeci po udělání pár obrázků nemusím prodat a koupit něco, co je jen nepatrně lepší ? A pokud jo, tak holt je nutné se se ztrátou smířit.

Tyhle věci mi v mnohém připomínají auto  ;)

1) Ani hodně drahé není úplně dokonalé, vždycky se najdou drobné nedostatky
2) Jakmile ho koupíš, a chviličku použiješ, ihned ztratí docela velkou část ceny
3) Nikdo ho také nevyužije na 100%, z důvodu že pro to nejsou podmínky
4) I zde jsou lidé, kteří ho přesto prodají, a jdou si koupit lepší v doufání, že už bude dokonalé.

A tento proces se stále opakuje, buď do nalezení dokonalosti z pohledu uživatele, nebo do vyčerpání jeho financí  ;)

Za to nemůže bazar, za to může povaha...

P.S. Dokonalá věc neexistuje, lze se jí pouze asymptoticky přiblížit, s tím, že každé další zlepšení je cenově stále více a více náročnější. A toto platí ve všech oborech, ne jen u optiky.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

BAZAR

#6

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Víš co, zkus to znova a bez urážení lidí. Označovat lidi za blbečky jenom proto, že se ti nelíbí jejich představa o ceně, to ti tady, přes veškerou úctu k tobě jako řekl bych "staršímu členu" fóra, trpět nebudem.
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Odpovědět