QHY10

Optika, montáže, autoguidery, elektronika...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

QHY10

#1

Příspěvek od Konihlav »

stal jsem se majitelem teto OSC CCD kamery (chybela me v arzenalu nejaka barevna kamerka) a prvotni zkusenosti jsou vice nez tristni. Nizka citlivost, nahodne chovani, obcas potiz s ovladacem, neskutecne imbecilni chlazeni se zpetnou vazbou s prodlevou desitek minut, proste zatim hruza.

Jedina informace, kterou jsem dal zatim dohromady je pro nastaveni bin1x1 a clamp on (zaskrtnuty check box v ASCOM advanced settings) a chlazeni na -10 stupnu Celsia je, ze optimalni gain mi vychazi 15 a offset 130. Cteci sum mam pak kolem 8.02e- (jednou mi vyslo 7.97e- a predtim 8.06e-).

toz tolik ode me. Predpokladam, ze jsem zde jediny majitel QHY10 (a po me obrovske kritice, kterou teprve chystam) se urcite zadny dalsi neobjevi ;D
Uživatelský avatar
honza.ho
Příspěvky: 982
Registrován: 20. 05. 2007, 06:31

QHY10

#2

Příspěvek od honza.ho »

Ahoj Pavle,

již delší dobu jsem tu nic nenapsal, ale asi bych věřil každému slovu co tu píšeš. Za poslední rok jsem díky kameře nebyl schopen nafotit prakticky nic, do dneška jsem se to snažil řešit sám ale bezvýsledně. Pravděpodobně pošlu kompletní set i s jejich nefunkčním filtrovým kolem zpět do Chíny. Dnes jsem to začal intenzivněji řešit. U mě je to asi tak, že když už se mi podaří něco kvalitně vyčíst (L/RGB), tak k tomu nikdy neudělám flat field, protože kvalita zpracování jejich filtrového kola je opravdu nízká a zaručit obdobné podmínky po dalším projetí všech filtrů je nemožné. Asi víš kolik dalších problémů jsem s tím měl i já, zkratovaná deska díky vysoušečům, neustálé problémy s rosením, již od začátků vyosená deska filtrového kola, drhnutí filtrů o poddimenzovaný case, nespolehlivé najíždění filtrů, nespolehlivé ovladače, špatné vyčítání dat (1x1, 4x4 ...), občas nesepnuté chlazení, variabilita ve funkčnosti RS232/přímého kabelu k řízení kola. Mno ... to mě napadlo jen tak z hlavy. K tomu všemu abych vyloučil prakticky vše jsem podstoupil kompletní reinstall pc ve hvězdárně a potom si dokonce koupil nový, resp. takové ty hlavní partie, low-end deska, procesor, paměti a zbytek co půda dala. Prostě začarovaný kruh. Kupovat si něco dnes, asi sáhnu po tuzemských ... kdybych měl za co, to jen pro uklidnění, že v tom nejsi sám :)
Web: http://www.space-walk.info
Technika: FSQ85ED, SW70/500,15×70, QHY9,QHY8L Color,QHY5,
QHY 2"m.FW, 2"L,R,G,B,C,Ha, HEQ5, budka, i7 16gb, SSD&NAS, Nexus S+G.Tab, Wacom 4 L
Cloud: DropBox
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

QHY10

#3

Příspěvek od Konihlav »

tak co, Honziku, bude nekdy neco, nebo Te uz presla chut? (pocasi, zensky, ...)
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

QHY10

#4

Příspěvek od Konihlav »

sice to asi nikoho zde zajimat nebude, ale budiz:
http://blog.astrofotky.cz/pavelpech/?p=732
Uživatelský avatar
mich1
Příspěvky: 1137
Registrován: 24. 07. 2010, 20:00

QHY10

#5

Příspěvek od mich1 »

Budes se divit ale i tohle zajima spoustu lidi, myslim ze neni daleko doba, kdy si budu chodit zjistovat parametry vsech kamer, vyhradne k tobe na stranky:)
newton 30 cm, eq6
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

QHY10

#6

Příspěvek od Konihlav »

QHY10 – an afterparty „review“
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

QHY10

#7

Příspěvek od MMys »

Pěkný. Takže tyhle kulatý mrchy jsou fakt všecky two-frame readout ? QHY10 stejně jako QHY8 Pro. Škoda. Aspoň vím, že starou hranatou QHY8 nemám v žádném případě prodávat ;)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5616
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

QHY10

#8

Příspěvek od Konihlav »

jo jo, jsem dal jeste obrazek k tomu clanku na blogu...
mordy
Příspěvky: 55
Registrován: 20. 11. 2020, 12:01

Re: QHY10

#9

Příspěvek od mordy »

Má v roce 2022 smysl jít z modifikované DSLR do nové QHY 10C za cenu cca 44kkč? Uvažuju ji k newtonu 250/1200mm na DSO. QHY10 je stará jako uhlí a když vidím toto vlákno, přijde mi ještě starší. Výsledky z ní vypadají velmi dobře, ale člověk nikdy neví, kolik je za nimi potu a slz. Straší mě zde zmiňované strašení :)

Je aktuální QHY 10C stále stejná kamera jako před deseti lety nebo se uvnitř mění a označení zůstává?

Nepoužíval tuto kameru někdo ve spojení s linuxem, Raspberry 3 nebo 4? U Indi QHY ovladače píšou, že podporuje všechny kamery po roce 2015, QHY8 a spol mohou mít problémy. To nezní moc povzbudivě.

Lákají mě 6um pixely, za uvedenou cenu jsem nenašel nic podobného v nabídce.
mordy
Příspěvky: 55
Registrován: 20. 11. 2020, 12:01

Re: QHY10

#10

Příspěvek od mordy »

Otázka ztratila smysl, kamera je vyprodaná
Odpovědět