PRAVIDLA - ČTĚTE !!!

O astrofotografii všeobecně, metody, postupy zpracování snímků, odkazy na stránky s astrofoto tematikou, rady pro začátečníky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

PRAVIDLA - ČTĚTE !!!

#1

Příspěvek od MMys »

1) Do této sekce pište prosím pouze příspěvky týkající se astrofotografie obecně, tak jak je uvedeno v popisu sekce. Příspěvky by měly být věcné, zaměřené ke konkrétnímu tématu. Příspěvky nevztahující se k astrofotografii budou přesunuty do odpovídající sekce.

2) Příspěvky urážlivé, vulgární a nesouvisející s astronomií budou smazány.

3) příspěvky s viditelně nulovou informační hodnotou budou smazány (pokud možno po dohodě s pisatelem)

4) Před založením nového tématu nejprve projděte témata stávající, a pokud nenaleznete téma, kam by se příspěvek hodil, pak teprve založte nové. Před založením tématu se nad ním alespoň chvilku zamyslete (co přinese Vám, co ostatním, jak se asi bude vyvíjet...)

5) Snažte se v příspěvcích držet původního tématu, pokud začne debata směřovat jinam, zkuste přesunout diskuzi do tématu, které se toho týká (a do původního tématu dejte odkaz, že se pokračuje tam). Pokud vhodné téma neexistuje, založte jej, viz. bod 4

6) ZAČÁTEČNICKÉ DOTAZY:
Před položením dotazu zkuste prosím strávit nějaký čas pročtením sekce astrotechnika a astrofotografie, pravděpodobně naleznete odpověď na Vaši otázku, nebo alespoň získáte více informací, aby následný dotaz byl více konkrétní. Fórum má i funkci hledání. Nezapomeňte dobře nastavit stáří příspěvků na nějakou delší dobu, nebo se moc odpovědí nenajde. Hledání hned nevzdávejte, zkuste více klíčových slov v různých tvarech. Čeština je jazyk zapeklitý...
Vyvarujte se velmi obecných dotazů typu "Jsem začátečník, poraďte mi, jaký si mám pořídit dalekohled" nebo např. "Mám dalekohled XXX a fotoaparát YYY a chci začít fotit oblohu" Na takto obecně položený dotaz nelze bohužel odpovědět v příspěvku na fóru. Daná problematika je zralá spíše na knihu. K udělání si představy o problematice je nutné prostudovat poměrně velké množství informací, částečně si lze udělat představu i z tohoto fóra, byť nebudete všemu zpočátku rozumět.
Zkuste se nejprve zorientovat alespoň trochu v problematice vlastními silami, a teprve pak položit dotaz. Odpověď tím bude pro nás snadnější a pro Vás srozumitelnější. Nebuďte líní, ke slušným výsledkům se dopracujete pouze vlastní vůlí, Astroforum to za Vás nevyřeší. My Vám můžeme pomoci a nasměrovat Vás, aby to nebyla cesta pokus-omyl.

7) Příspěvky či dokonce celá témata vyloženě reklamního charakteru (tj. nabídky komerčních produktů) budou smazány. Vyjímkou jsou občasná upozornění prodejců na konkrétní výrobek v rámci aktuálně probírané problematiky, pokud to bude v rozumných mezích, není důvodu se jim bránit. Pomohou oběma stranám.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Odpovědět