Duk

Komentáře a hodnocení k uskutečněným obchodům. POZOR!!! - Přispívat mohou pouze prodávající a kupující !!
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7204
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 57

Duk

#16

Příspěvek od Artaban »

to se dle meho nazoru neda vyrobit beznym (byt neodbornym) cistenim.

rob.kr: Věř tomu že dá. Sice nevím, jak čistění, nebo spíš ničení optických ploch probíhalo, ale odhaduju, že nedošlo k odstranění hrubých nečistot a hned se to nečím drhlo. I u refráků je třeba důsledně dodržovat postup a metodu čištění. K tomu taky patří méně, je někdy více a i tak k nějakému, byť nepatrnému poškození může dojít.
 
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Duk

#17

Příspěvek od Duk »

Nestačím se divit, co se tu rozpoutalo za nesmyslné bláboly.

Je na čase, abych se k dané věci rovněž vyjádřil, konkrétně a jednou provždy, více už nebudu veřejně reagovat, ať si každý udělá názor svůj.


1/ s Robertem jsme už jednou měli uzavřený obchod, což zde neuvedl. A asi bude se mnou souhlasit, že s mým prodejem dalekohledu byl spokojen.
2/ Co se týkalo prodeje druhého dalekohledu, od počátku jsem preferoval osobní odběr, jistě každý pochopí u 150mm objektivu
3/ Zmíněný dalekohled, resp. objektiv jsem nafotil a na porušenou antireflexní vrstvu upozornil.
4/ Na dotaz kupujícího bylo sděleno, že jsem jej používal jako pointer, příp. hledáček k 300mm astrografu ve spojení se CCD G1-0300.
5/ K uvedené porušené antireflexní vrstvě a celkovému stavu jsem dodal, že tomuto je přizpůsobena cena, tedy 1/3 P.C.
6/ Kupující mě oznámil, že tento stav bere na vědomí a stále více mě uháněl k prodeji přes přepravní společnost, kde jsme se domluvili, že bych v nějhorším případě použil PPL-ku v částce 200,-
7/ Souhlasím, že samotný obchod trval poněkud déle, než je normální a zřejmě větší měrou i z mé strany. Ovšem nabízela se situace možného odvozu do Pardubic, či ještě lépe do Svitav, kam 2x do měsíce jezdím. Ke shodě však nedošlo.
8/ Samotný dalekohled jsem poté předal jeho kamarádovi, či známému na hvězdárně v Úpici, který se ochotně nabídl k předání přístroje Robertovi.
9/ Určitě mi P. Horálek nezapře, že jsem mu dalekohled ukázal a na stav antireflexní vrstvy upozornil.
10/ Zda kupující z vlastní iniciativy prováděl nějaké očistné praktiky objektivu, se už nejspíš nikdy nedozvím, jen sám za sebe mohu uvézt, že na objektivu žádné rýhy a mechanické poškození skla nebylo.

L.
Uživatelský avatar
rob.kr
Příspěvky: 1598
Registrován: 13. 06. 2008, 01:35
Bydliště: Brno

Duk

#18

Příspěvek od rob.kr »

Tak o tenhle dalekohled jsem měl zájem, potom co jsem ho viděl na vlastní oči, okamžitě jsem od obchodu odstoupil..mno má chyba že jsem na to členy tohoto fóra neupozornil..a nehorázná drzost pána prodávat poškozenou astro techniku !!!Muzu Te poprosit o potvrzeni, ze v dobe, kdy jsi dalekohled videl osobne (vis datum?) vypadal podle fotografii? Diky.
Lubosi, k tvym bodum:
ad 1) v mem prispevku jsem napsal toto: "...sam od nej mam pekny doma delany refraktor..."
ad 2) to beru, preferoval jsi osobni odber, ale na muj dotaz:  "Pokud by byla pruchozi i posta, bylo by to fajn, jinak bych zavoall klukum na hvezdarnu, jestli je to pruchozi z tve strany." Jsi mi navrhl toto: "Dobře, mohu tam dalekohled v příštím týdnu doručit, přímo ... nebo pokud by jsi to chtěl mít rychleji, mohu zajistit formou PPL nebo České pošty." Jen dodam, ze to bylo 15.12.2012 a dalekohled jsi predal o tri mesice pozdeji po nescetnych domluvach a urgencich.
ad 3) zde jsou fotky dalekohledu, ktere jsem dostal:

jak je videt, kvalita je nicnerikajici, proto jsem se i ptal: "...optika predpokladam je neposkozena (nejaka smitka, castecne setreni antireflexu za ta leta nevadi). ..." nedostal jsem primou odpoved, ale v jedna z uvodnich SZ ohledne dalekohledu jsi mi napsal toto: "...Jedná se tuším o Celestron, stáří cca 7-8let. AR vrstvy tam ještě jsou, sice již v horším stavu (proto i ta cena), asle nemá podstatný vliv na kontrast při těchto parametrewch. Ideální zv. do 100x, používal jsem jako pointer či hledáček. Nikdy nebyl problém. Vhodný i jako hledač komet a pro širokopásmové přehlídky oblohy, v ideálním zv. 60x ..." coz souvisi i s bodem 4
ad 5) objektiv nema porusenou antireflexni vrstvu, nema ani zbytky antireflexni vrstvy, je poskrabany do hloubky skla
ad 6) vzal jsem na vedomi tebou popsany stav, kde jsi mimo jine nezminil na trech mistech promackly tubus ani strzeny zavit objektivu. Ano, uhanel jsem te k jakemukoli zpusobu dopravy, protoze jsem na dalekohled celkove cekal 3 mesice! Opakovane jsem ti psal, ze dalekohled chci na dovolenou a mam za to, ze kdybych ti nenapsal, ze pokud jej neposles, ztracim o nej zajem, nemam jej do ted.
as 7) k ruznym dovozum kamkoli: jednou jej meli dovez kolegove do Brna, pak nejeli, pote do Svitav, to uznavam se nehodilo me, pak jsi jej mel nechat na hvezdazdarne, kterou mas za domem, coz se nakonec stalo po ctvrt roce, take jsi rikal ,ze neni problem nechat jej u zname v Pardubicich, kudy jezdim, ale nenechal jsi jej tam, byl jsem ochotny si prijet, neozval jsi se. A nakonec, pote, co jsem pozadoval zcela jasne poslat dalekohled zaplacenym PPL nebo vratit penize jsi jej predal kamaradovi, o cemz tou dobou nebyla rec a ted se odkazujes na to, ze jsi ho na stav dalekohledu upozornoval, coz je naprosto irelevantni. To je i k bodum 8 a 9.
ad 10) protoze jsem tak trochu cekal, ze se pokusis poskozeni objektivu hodit na me, prvni detailni prohlidku jsem nedelal sam a je nekolik lidi, co mi potvrdi, jak dalekohled vypadal. Pokusim se tez kontaktovat zajemce o dalekohled, aby mi potvrdili jeho stav v dobe, kdy jsi jej mel ty.
Ja bych treba ocenil, aby jsi se dal vyjadroval verejne, protoze soukrome se mnou vubec nekomunikujes a tak nemam jak jinak se dozvedet, zda mi za tato nepopsana poskozeni das pozadovanou slevu nebo ten dalekohled vezmes zpet.
refraktor Meade, dobson Drbohlav
Uživatelský avatar
holicka
Příspěvky: 57
Registrován: 21. 06. 2010, 15:45

Duk

#19

Příspěvek od holicka »

.prosit o potvrzeni, ze v dobe, kdy jsi dalekohled videl osobne (vis datum?) vypadal podle fotografii? Diky.Dalekohled jsem viděl přesně před rokem.Už první pohled na tubus mě defakto odradil.. elektikářskou pásku si pamatuju :-X, a druhý pohled na objektiv mě utvrdil že tohle teda néé.Nevím jak by vypadal objektiv po setření antireflexních vrstev, ale tohle mě připadalo jako opravdu škrábance do skla, viz tvoje fotky a ty co poslal Duk jsou opravdu nic neříkající.Nabídka pro mě byla za 50%ceny nového.
EDIT: Oprava - ty fotky od Duk hovoří za vše, ten dalekohled patří do šrotu, jako to harampádí okolo :P
Zase na druhou stranu mě nabízel 2 týdny na vyzkoušení..
DOBSON 350/1750,Celestron SCT 8 ,MEADE 80 APO, Pentax 8x42 dcf cs, Nagler 13,ES30mm.,UHC,Baader Maxbright bino
Odpovědět