Supra Praha - zkušenosti

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4512
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Supra Praha - zkušenosti

#16

Příspěvek od dvader »

Malá poznámka:
Supra E-shop chystá společně s novým vzhledem webových stránek... Tento rok to určitě bude!
Takže vydržet... 8-)
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
I.
Příspěvky: 87
Registrován: 22. 02. 2009, 00:52
Věk: 52
Kontaktovat uživatele:

Supra Praha - zkušenosti

#17

Příspěvek od I. »

Já už sem přispívám jen velmi málo, navíc jsem po dnešní astronomické akci strašně utahaný, ale nedá mi to, připojit se zde ke kladným hodnocením. Bude to asi trošku vypadat jako hloupá reklama, ale mrkněte na naše stránky: všechno astrovybavení máme od p. Zahajského. Začínali jsme úplně od nuly. Znovu tímto děkuji mnohým členům astrofóra za cenné rady a panu Zahajskému za trpělivost s námi dávám jednoznačně palec nahoru! ;)
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1285
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Supra Praha - zkušenosti

#18

Příspěvek od Zbych »

Mám také výborné zkušenosti, individuální přístup. Je radost nakupovat u obchodníka, který je sám aktivním astronomem a ví, o čem mluví (těch je ale více). S většinou již kladných hodnocení se shoduji.

Co ale trochu vázne je emailová komunikace, někdy i dovolat se je problém.

Uvítal bych ale vylepšení webu. Pokud je tam nabízené zboží, beru ho že je na obchodě, ale když přijedu, zjistím, že není. Teď už vím, že je lepší předem zavolat, ale nováček tak může pohořet. Klasický košíčkový e-shop by byl také výborný.
Uživatelský avatar
aquarius
Příspěvky: 1834
Registrován: 30. 11. 2004, 12:51
Bydliště: Ostrava

Supra Praha - zkušenosti

#19

Příspěvek od aquarius »

Myslím, že jsem zaznamenal u pana Zahajského rekord na trase Praha-Ostrava.  :)
Včera jsem po poledni e-mailem objednal drobnost a před chvílí mi
dopravce volal, kdy že chci zásilku doma převzít.  

Murphyho zákon seeingu:     Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 305/1500 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
Uživatelský avatar
Regulus
Příspěvky: 3300
Registrován: 25. 12. 2006, 23:09

Supra Praha - zkušenosti

#20

Příspěvek od Regulus »

Co je pro mne mínusem,tak cestování do Prahy,jinak bych byl v krámku na čumendu každý den ;D Ano, i pro mě mínusem Supry je, že nemá pobočku v každém větším městě :D
SW Dobson 254/1200 Flex; Baader ED 66/400; TS-Optics ED 60/360, Luntík LS35T Deluxe; Sony A6400, Canon EOS 700D
Montáž AZ3/Denk II Binoviewer/Baader-8_24mm H-ZOOM;2" ES MaxV-28mm;Panoptic-24mm;PentaXF-12mm;Ortho-6mm/2"ES-OIII
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

Supra Praha - zkušenosti

#21

Příspěvek od -karneades- »

v pátek jsem potřeboval nutně zařízení LACERTA MGEN GUIDER, bohužel jsem neměl  čas si dojet do Prahy a vyzvednout přístroj osobně, ochota firmy je na takové výši, že mi zařízení doručila na dluh  :) týž den po jednom spřizněném astronomovi,  pane Zahajský-třikrát díky !!!

pár lidí se mě ptalo, jestli mám červené, nebo modré boty-B je pravda 8-)
Uživatelský avatar
caribic10
Příspěvky: 1775
Registrován: 11. 04. 2008, 03:29

Supra Praha - zkušenosti

#22

Příspěvek od caribic10 »

Už těch pozitiv bylo napsáno tolik, že už nemá cenu se dokola opakovat.
Přidám ovšem ještě jedno, které zde nezaznělo, a kardeanes ho trochu nakousl.

Veliké + za to, že pan Zahajský neposkytuje prodej na splátky. Byl by to, alespoň pro mě rozsudek smrti. ;D
http://planetaryphoto.cz/ ,  EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
Slávek
Příspěvky: 910
Registrován: 02. 04. 2009, 23:03

Supra Praha - zkušenosti

#23

Příspěvek od Slávek »

Když jsem měl montáž v servisu po odpálení desky, pochopitelně se najednou udělalo pár jasných dnů a pan Zahajský byl ochotný mi půjčit montáž jinou (EQ6 do doby bež bude moje HEQ5 ok) takže za mě velké plus. Vše co jsem koupil a potřeboval se poradit, mi vysvětlil velmi pečlivě. Tak a teď trocha nehorázné kritiky Myslím, že nemá cenu se Suprou komunikovat mailem, raději prostě zavolejte, zkoušejte to tak dlouho než se ozve: "Supra Praha, Zahajský, dobrý den" (často se tak stane i třeba po 2-3 telefonátech) ono to vlastně není žádné mínus prodejce, jen situace vyvolaná tím, že je zde jen jeden "odzkoušený" prodejce techniky s širokým sortimentem a hodně věcmi skladem na celou ČR a vlastně trochu i SR  (trocha nadsázky ) ale těch prodejen je tu prostě málo, Binox se mi nějak nezdál už od začátku a byl jsem tam jen jednou, když bych musel u Supry čekat na obyčejnej SW80/400 asi 2 měsíce. S dalekohledy Matoušek zkušenost nemám, byť jsem zjistil, že jsou jen 5 min od nás. A Dál tu nic moc už není....

Supra se mi líbí, a líbí se mi i to, že jim opravdu nejde jen o výdělek. Na druhou stranu, kdo se chce více věnovat astronomii, nebo astrofotografii, tak za techniku utratí nakonec stejně třeba 50 000-100 000kč ale klidně i 300 000kč nebo i víc a velkou část z toho asi u Supry, takže oni na chleba mít budou a tak nemusí za každou cenu tlačit na prodej. U supry nekupujete rohlíky Myslím, že jsem v jejich online shopu viděl položku za 1 110 000kč a to se jen tak nevidí. Zajímalo by mě, jestli si to jde objednat poštou na dobírku  ;D
Uživatelský avatar
achromat
Příspěvky: 342
Registrován: 07. 01. 2008, 23:46

Supra Praha - zkušenosti

#24

Příspěvek od achromat »

že nemá pobočku v každém větším městě
myslim, ze by nebola zla ani pobocka v Bratislave

ak by sa zriadila, hlasim sa o flek obchodnika, to by som mal pracu co by ma aj bavila, no nebolo by to super ? 8-)
zbignieww
Příspěvky: 1993
Registrován: 23. 02. 2007, 18:54
Bydliště: Ostrava
Věk: 82

Supra Praha - zkušenosti

#25

Příspěvek od zbignieww »

To je tak...Pocasi, az na vyjimky, nas nerozmazluje, p. Janek vzdycky ano. At mu dlooouho vydrzi dobre zdravicko a co si clovek muze k tomu vic prat? Zajimavou praci a hezke konicky - a to vlastne ma !!!
Cassegrain GSO 6", TS APO 102/f.7 na FPl 53, Spektiv 80/430, EQM-35 GoTo, AZ5,
AZ3-R Pronto, bino MaxBright II, Sky Master, PRO 15x70, Canon EOS 650 mod
http://www.zam.fme.vutbr.cz/~druck/Eclipse/index.htm
Uživatelský avatar
Algol77 (Jakub Koukal)
Příspěvky: 1502
Registrován: 26. 01. 2004, 21:47
Bydliště: Kroměříž
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Supra Praha - zkušenosti

#26

Příspěvek od Algol77 (Jakub Koukal) »

Kupoval sem sice v Supře jenom drobnost, nicméně se zde řečeným se ztotožňuji, kromě jednoho případu...komunikace emailem proběhla rychle a naprosto bez prodlev:-)
Vybavení: Newton 240/1200+refraktor 110/1600 na paralaktice z dob krále klacka, Dobson 200/1200, 1 x Watec 902H2 Ultimate, 1 x VE 6047, 7 x KPF 131 HR...a spacáky s terénní plechovkou Peugeot 405
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7206
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 57

Supra Praha - zkušenosti

#27

Příspěvek od Artaban »

Dnes jsem si v SUPRA PRAHA u pana Zahajského koupil k refráku nové zenit.. zrcátko a hlavně a konečně okulárový výtah, na který mě pan Zahájský dal slušnou cenu
Velká spokojenost jako vždy [smiley=thumbsup.gif]
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
jezevec
Příspěvky: 517
Registrován: 10. 10. 2010, 22:53

Supra Praha - zkušenosti

#28

Příspěvek od jezevec »

myslim, ze by nebola zla ani pobocka v BratislaveBy bolo super.
Len by som potom skrachoval, alebo by som chodil s frajerkou miesto na prechadzku rovno tam. (aspon par krat nez by ma kopla do zadku ) Pod zlatíčko ideme na vylet do supry, maju nove okulare  ;D
Uživatelský avatar
votrelec
Příspěvky: 253
Registrován: 10. 04. 2009, 09:36

Supra Praha - zkušenosti

#29

Příspěvek od votrelec »

Dnes som poslal email p.Zahajskemu okolo 17-tej hodiny (dost neskoro) a prisla mi odpoved okolo pol siestej vecer (uzasneee). "Ano mame,mozme okamzite tovar poslat". Takze - vsetka čest,skladam hlboku poklonu a vyjadrujem obdiv nad "profesionalitou" p.Zahajskeho a celej firmy. Obratil som sa na dve slovenske (nemenovane) predajne. Jedna mi odpovedala ze dalekohlad jedine so stativom a druha zial .......ticho!!!
Vrelo odporucam.SUPRA PRAHA
xmarekx
Příspěvky: 122
Registrován: 08. 11. 2009, 21:06

Supra Praha - zkušenosti

#30

Příspěvek od xmarekx »

A přidám postřeh za sebe. Protože dlouho pracuji tak si zásadně vyzvedávám zboží po 7 večer. Nikdy ani náznak neochoty...

Takhle to dělají pouze super obchodníci a Vietnamci:-)
305/1500 Dobson autotrack "flexka" - dárek od ženy,SW 114/1000 na fakt zlý montáži + Yukon scout 30x50, TS 25x100, Astronomic UHC profi, Nagler 7,13,22, Omegon 5, Power Tank SW
Odpovědět