Chyba fóra?

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Chyba fóra?

#1

Příspěvek od SKYMASTER »

Kdyz dam

1. prehled poslednich 50 prispevku
2. pak dam pripominka k odpovedi
3. je nactena informace do policka zpravy z jine odpovedi nez na kterou reaguji

chyba?
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Chyba for?

#2

Příspěvek od FunTomas »

O tomto sa tu pred casom pisalo. Dokonca sme prisli na pricinu, no je na Shodamovi, ci toodstrani alebo nie. Ked sa zo stovky aktivnych uzivatelov ozve 1-2, ze im to vadi, este by som si z toho hlavu nerobil. Urcite ani ty neoptimalizujes svoje stranky pre navstevnikov pouzivajucich nejaky exoticky prehliadac, ktorych ti tam chodi 1%. Neboj sa, aj ja by som rad, keby to fungovalo, aj ja sa snazim robit stranky tak, ze nekladu problem mensinovym prehliadacom, no v tomto pripade to ani mne tak nevadi, aby som kvoli tomu isiel shodama :behead:
Mozno pozriem zdrojak fora niekde na nete a opravu shodamovi navrhnem sam. Alebo niekto, komu to vadi este viac ako mne. ;)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Chyba for?

#3

Příspěvek od SKYMASTER »

No uprimne. Nevim co exotickeho je na Exploreru a nevim co spatneho je upozornit na chybu, kterou zjistim.

Opravdu nevim, co si mam o prispevcich zde myslet.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Chyba for?

#4

Příspěvek od MaG »

Tak ted jsem se vazne pobavil. Takze ta chyba co jsem porad nemohl nalezt se tyka IExploreru? To me nenapadlo. Ja jej pustim sotva trikrat do tydne a to jeste jen kvuli jednomu webu, ktery jinak nikdy neprohlidnu. Navic pustim jen jeho jadro a obaluju ho necim jinym. V mem pripade Deepnet Explorerem.

Fajn, tak ja jsem v pohode, neb pro mne je Explorer exoticke zbozi, ktere je pouze nutne vyuzivat, chci li se trochu jednou za cas pobavit. A pokud na ten web prestanu lizt, bude pro me explorer konecna a to do te doby, nez uznam za vhodne pouzivat neco tak stareho a nepraktickeho jako je soucasny IE 6.

Doufam, ze to Shodam vi, ze se to tyka exploreru. Mam firefoxe, coz je asi znamo, tak rovnou vzkazuji, ze o zadnych chybach fora nevim.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Chyba for?

#5

Příspěvek od SKYMASTER »

Vse lze pochopit. Preci jen standardni Explorer pouziva rozhodne vetsina svetove populace. Duvody nechme stranou. A tak bych ho tak trochu povazoval za standard v oblasti kompatibility. Pokud nefunguje neco jinde pochopim, pokud neco nefunguje v tomto, je to chyba aplikace :rotflmao:
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Chyba for?

#6

Příspěvek od MaG »

Ach jo. Ještě že existují různí lidé a s tím i různé názory Shodama jsem už informoval, že Firefox nemá problém.

Co se týče standardu, je to prostě věc názoru. Pro mně není standardem prohlížeč co má např. 75%, ale standardem jsou pro mě W3C.

A že něco nefunguje v IE např. některé CSS2 prvky? Tak potom mám tvrdit, že dělám nestandardní web? Mně se ty prvky líbí a kdo chce, uvidí je. Kdo má IE, je pouze trochu ochuzen. Tím nikoho nediskriminuju a vše je ok.

Srandovní samozřejmě jsou situace, kdy uděláte validní web a IE vám jej nezobrazí dobře. Stalo se mi, že něco nezobrazil vůbec, neb nemá opravdu rád CSS. Firefox je také problematický. Nemá např. rád Javascript menu na některých firemních stránkách. Ale co si pak myslet, když třeba taková Škoda Auto na to zareaguje, že nemá důvod dělat stránky pro nějakých 5% lidí, co jí lezou na web. Ona dobře ví, že to pro ní není víc než 1% ztracených zákazníků. No, dnes už to bude procent více, když IE ustupuje produktům Mozilla. Zažil jsem totéž v případě Netscape a IE. Holt problémy s prohlížeči jsou a budou. Nebojím se říct že částečně i proto, že MS si dělá se standardy co chce. Viz. kódování češtiny nebo zpětné lomítko.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Chyba for?

#7

Příspěvek od MP »

MaG napsal: Nebojím se říct že částečně i proto, že MS si dělá se standardy co chce. Viz. kódování češtiny nebo zpětné lomítko.O tom mi povidej. Kazdy standard vzdycky funguje, dokud se do prislusneho oboru nevlozi MS. Ten pak udela neco jineho a prohlasi to za novy standard. Sleduji to uz pres 15 let, co programuji. V dobach, kdy Bill tvrdil, ze nema smysl podporovat v systemech TCP/IP, tak vsechno na sitich ( vcethe HTTP ) fungovalo bez problemu na desitkach ruznych systemu ( krome DOSu a Windowsu, samozrejme ). A horsi je, ze podobne jsou standardy meneny i u programovacich jazyku, systemovych funkci apod. Programy, ktere jsem pred 17 lety napsal na EC1040 mohu dodnes prelozit na libobolnem pocitaci pod libovolnym OS, krome Windowsu a za par minut ho rozchodit. Programy, ktere v praci pisu pro UNIXove RISCove stanice mi doma jdou beze zmen prelozit pod Linuxem. Pro Windowsy bych je musel napsat znovu. Zkratka MS mi komplikuje zivot podstatne vice a dele, nez svetovy terorismus.

Takze, prosim, nemluvte o MS systemech a aplikacich jako o standardu. Naopak, MS vydelava penize soustavnym porusovanim standardu, jakousi "rizenou nekompatibilitou" s ostatnimi systemy.

e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Chyba for?

#8

Příspěvek od SKYMASTER »

Standardem pro programatora pro verejnost by vzdy melo byt to, aby aplikace bezela pro vetsinu uzivatelu bez problemu.

Pouziva-li vetsina uzivatelu MS Explorer a to verim, ze mi zadny chytrak nezpochybni, je vice nez obvykle aby v pripade, ze programuji aplikaci pro sirokou verejnost bezela bez problemu prave pro timto SW.

Pokud si programuju neco pro sebe a na vetsinu uzivatelu kaslu, je to samozrejme jen a jen moje vec.

Chapu ze to nekteri "jini" lide nepochopi.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Chyba for?

#9

Příspěvek od SKYMASTER »

MP napsal:
O tom mi povidej. Kazdy standard vzdycky funguje, dokud se do prislusneho oboru nevlozi MS. Ten pak udela neco jineho a prohlasi to za novy standard. Sleduji to uz pres 15 let, co programuji. V dobach, kdy Bill tvrdil, ze nema smysl podporovat v systemech TCP/IP, tak vsechno na sitich ( vcethe HTTP ) fungovalo bez problemu na desitkach ruznych systemu ( krome DOSu a Windowsu, samozrejme ). A horsi je, ze podobne jsou standardy meneny i u programovacich jazyku, systemovych funkci apod. Programy, ktere jsem pred 17 lety napsal na EC1040 mohu dodnes prelozit na libobolnem pocitaci pod libovolnym OS, krome Windowsu a za par minut ho rozchodit. Programy, ktere v praci pisu pro UNIXove RISCove stanice mi doma jdou beze zmen prelozit pod Linuxem. Pro Windowsy bych je musel napsat znovu. Zkratka MS mi komplikuje zivot podstatne vice a dele, nez svetovy terorismus.

Takze, prosim, nemluvte o MS systemech a aplikacich jako o standardu. Naopak, MS vydelava penize soustavnym porusovanim standardu, jakousi "rizenou nekompatibilitou" s ostatnimi systemy.


Co brani tvym zakaznikum pouzivat UNIX a byt happy :rotflmao: ? Co brani tobe proste pro WIN neprogramovat nic ? Kdyby to udelali vsichni je to bez problemu. Ale prirovnal bych k to k telecomu a mobilnim operatorum. 90% uzivatelu na ne nadava a 110% :rotflmao: je pouziva :rotflmao:
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Chyba for?

#10

Příspěvek od MP »

SKYMASTER napsal:

Co brani tvym zakaznikum pouzivat UNIX a byt happy :rotflmao: ? Co brani tobe proste pro WIN neprogramovat nic ? Kdyby to udelali vsichni je to bez problemu. Nebrani mi nic a take v praci pro Windowsy uz pres 10 let neprogramuji. Jenze nejsou na svete jen zakaznici a na notebookach, se kterymi lide chodi fotit hvezdy, byva nejaky rozumny system malokdy. To je dane tou "rizenou nekompatibilitou" - s kamerou, digitizerem videa, fotakem apod. jsou kazdemu vnuceny ovladace pro Windowsy a kazdy neni ochoten hledat jine na siti, radeji se smiri s tim, ze ma ovladace, do kterych nevidi, nemuze si je upravit a nemuze je pouzit pro jiny system.


e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Chyba for?

#11

Příspěvek od SKYMASTER »

Co brani uzivateli si na NTB na instalovat UNIX? V jakekoliv podobe :rotflmao: Proste se clovek musi smirit s tim, ze nektere firmy jsou tak silne, ze umi prosadit svuj zajem a to je normalni.

A to ze nekdo chce PC proste pouzivat a ne tomu rozumnet je taky pravda. Takze MS vsadil na jedinne. Bude delat SW pro lidi.

A musim rict, ze lidi, kteri v zivote nevideli MS ani PC, mu davaji za pravdu.

S MS umi rychleji zacit delat co potrebuji. A tim to je.
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
SKYMASTER
Příspěvky: 871
Registrován: 05. 02. 2004, 05:32

Chyba for?

#12

Příspěvek od SKYMASTER »

http://www.sbig.com/sbwhtmls/softpbod.htm#Section XII.

Hodne lidi pouziva SBIGy pod UNIXEM
Celestron CGE1400 SC355mm,Celestron C11GPS SC280mm,Televue TV-NP127 127mm APO FlatField refraktor,SW-80ED 80mm ED refraktor SBIG-ST2000XM CCD kamera, StellaCamII TV kamera, 100mm H-alfa refraktor....
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Chyba for?

#13

Příspěvek od MaG »

SKYMASTER napsal:
Pouziva-li vetsina uzivatelu MS Explorer a to verim, ze mi zadny chytrak nezpochybni, je vice nez obvykle aby v pripade, ze programuji aplikaci pro sirokou verejnost bezela bez problemu prave pro timto SW.OK já jsem potvrdil že IE používá většina lidí. Jen mně zaujalo, jak velká část jej již nepoužívá. Kdysi se podobně málo vyskytoval IE a co bude za pár let závisí teď i na MS. Zatím na to kašlal.

Astrofórum funguje v Mozille bezproblémově. Jestli je pro IE v něm jedna chyba, která skoro nikomu nevadí, nevidím v tom problém.

Příklad. Momentálně mám na webu stejný problém. Když najedeš na odkaz (standardně je oranžový), má zežloutnout. Jestliže nyní udělám rámeček kolem obrázku, který je odkazem, bude tento rámeček samozřejmě také oranžový a zežloutne, jestliže na něj najedu myší. Říkám si proč ne - vždyť je to odkaz jako odkaz. Co na to IE? Rámeček dělá modrý, resp. udělá ho standardní barvou pro odkaz. Proč?
Ptám se nyní, mám to upravit aby většina veřejnosti byla spokojena? Jeden z možných výsledků bude, že kvůli této změně přijdu o ten krásný efekt změny barvy. Druhá možnost bude, že to prozkoumám a nějaké řešení naleznu. Jestli je tu ale někdo, kdo mi komplikuje situaci, je jím IE. Proč se nechová "standardně"?

Podobně shodam - má to snad řešit? Jestliže já usoudím, že mi vadí, aby uživatel viděl modré rámečky, pak to napravím. Jestliže shodam usoudí, že to vadí, napraví to. Nic víc nic míň.

Jen nám to oběma přidělá práci.

Někdy mám pocit, že většina uživatelů používá IE 6 proto, že stejně jako Microsoft je někdo masíruje tím, že je to OK. Ne. Jestliže někdo porušuje zákon není to OK, a jestliže někdo úmyslně poruší do té doby uznávané pravidlo nebo standard, pak je to nemorální. Tohle mi vadí na MS, ne jeho produkty.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Chyba for?

#14

Příspěvek od MaG »

P.S. Dobře ať dělá MS software pro lidi, kteří chtěj PC jenom používat, ale proč mu proboha lžou a neřeknou mu, jak se to má s jeho produkty doopravdy. Ne, to oni mu je ještě vnutí a nedejbože, kdybys je nechtěl mít nainstalované vůbec. To máš smůlu.

Zkrátka byznys. Jim prostě nestačí, že někomu vutí Windows, popř. Office. Oni mu musej vnutit vše. I svoje standardy.

Hrdě oznamuji, že ti Skymastere rozumím. Chápu že tu nadávám zbytečně, protože je to celé jen byznys. Proč by MS nepřidal do Win ještě deset dalších svých aplikací, místo aby umožnil použít jiné a jeho nemít vůbec... je to byznys a já končím na téma MS a IE :-)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MP
Příspěvky: 2920
Registrován: 20. 05. 2003, 00:06

Chyba for?

#15

Příspěvek od MP »

SKYMASTER napsal:
S MS umi rychleji zacit delat co potrebuji. A tim to je.Jenze tohle se traduje jen proto, ze to tvrdi MS. Maloktery system je tak zbytecne slozity, narocny na HW a plny ruznych omezeni, jako Windowsy.

Ano, pro MS Win rychleji najdete aplikaci, ktera dela to, co potrebujete. Ale to neni tim systemem nebo temi aplikacemi. Je to tim, ze se na vas ty "jedine spravne" aplikace vali z reklam i z obchodu. Je to asi jako s temi "hypermarketovymi" dalekohledy - standardni uzivatel si to bez rozmysleni koupi ( videl reklamni letak ), je stasten, ze dostal v cene takovou spoustu "skveleho prislusenstvi" a ze ma maximalni zvetseni 685x ( pri prumeru 60mm ), precte si navod a za pul hodinky uz kouka na Mesic. Pak se divi, ze se na nej nekteri "blazni" divaji s usmevem, nebo s mirnym despektem.

A ted si predstavte, ze by nejaky silny obchodni retezec zacal prodavat dalekohledy napr. s okularovym vytahem o prumeru 28mm, tedy nekompatibilni s cimkoliv jinym. Po obrovske marketingove kampani by si to spousta lidi koupila a nasledovaly by dalsi reklamy na "uzasne" prislusenstvi - barlowy, okulary, fotoadaptery, vsechno s prumerem 28mm. Ten prumer by byl pritom patentovan a nikdo jiny, krome "dvorniho dodavatele", by takove veci nesmel vyrabet. Po rozsireni takoveho "standardu" by i normalni prodejci dalekohledu byli tlaceni k tomu, aby od tohoto dodavatele nakupovali - vzdyt to pouzivaji vsichni a nikdo jiny to nevyrabi. A ty stare 31.5mm okulary do toho nepasuji, tak pryc s nimi. A ze se pres to neda fotit bez vinetace ? To je stejne jen pro par fajnsmekru, tak co bychom se s tim zatezovali.
e-mail : mpec(at)cce(dot)cz&&
Odpovědět