Astrosoft na OS Android

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5576
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Astrosoft na OS Android

#16

Příspěvek od Karell »

Stando, s Martinem máme oba HTC Desire, moje je to už druhé HTC za sebou, a nedám na tuto značku dopustit. Nepotřebuji HW klávesnici, takže pro mě tomu nic nechybí. Pokud bys volil jinak, tak si hlavně neber něco s amoled diplejem, pokud ne klasické LCD, tak jedině už super amoled.
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

Astrosoft na OS Android

#17

Příspěvek od daghtus »

Osobne pouzivam Samsung Galaxy S I9000 a mozem ho vrele odporucit, resp. jeho ocakavaneho nastupcu. HTC Desire nie je zly stroj, avsak Galaxy S ma lepsi displej (Super AMOLED oproti AMOLED - znizene reflexy), povrch displeja je chraneny tvrdenym vojenskym sklom Gorilla znamym z iPhone (HTC tam ma, zial, len plast) a tiez graficky vykon je o nieco vpredu, o dielenskom spracovani ani nehovorim (plasty na HTC posobia velmi lacno). Ak zavazia rozmery, treba vziat HTC, pretoze je o nieco mensi. Ja vsak Galaxy S pouzivam aj ako GPS navigaciu so softverom Sygic Aura a preto mi vacsi displej vyhovuje.
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

Astrosoft na OS Android

#18

Příspěvek od daghtus »

Pekna aplikacia na predpoved pocasia, seeingu, vlhkosti vzduchu atd.. Hodi sa pre planovanie pozorovani. Stahujte odtial http://www.appbrain.com/app/astro-panel ... sevenTimer

Po starte aplikacia zapne GPS (nacita zemepisnu polohu) a z netu stiahne predpovede na 2 dni dopredu a zobrazi v prehladnom grafe. Najdete ju aj v androida markete. Je zadarmo a netaha ziadnu reklamuSmiley

Na HTC Desire HD (android 2.2) aplikacia bezi stabilne...  
Pocuj, naozaj ti ta predpoved funguje kvalitne? Ono je to cinsky soft a ked som to skusal, tak to bolo pre nase zemepisne sirky dost nepresne a potom to zacalo davat samy force close, tak som to odinstaloval (Galaxy S s Android 2.2.1).
Uživatelský avatar
šepi
Příspěvky: 116
Registrován: 05. 01. 2010, 17:10
Bydliště: Želeč u Tábora
Věk: 37
Kontaktovat uživatele:

Astrosoft na OS Android

#19

Příspěvek od šepi »

Osobne pouzivam Samsung Galaxy S I9000 a mozem ho vrele odporucit.Pod tohle tvrzení se mohu hned podepsat ;). Tento telefon mám asi půl roku a vše funguje dokonale. Jedinou výtku bych měl na český samsung a jejich nekonečné slibování a odkládání vydání nového androida 2.2. Já jsem toto čekání nevydržel a hodil si tam neof. ROM rovnou s 2.2.1. Tento problém už ale od začátku roku není a byl vydán i ofiko nový android. Jen tak mimochodem...pro tento telefon je už i neof. nejnovější verze androidu tedy gingerbread tuším že 2.3.2. ::)
SW 254/1200, SW ED-80, SW 80/400, SW NEQ-6, SW AZ-4, QHY-5L II, filtry Baader 1,25" L R G B IR, Canon 40Dmod., 500D a 300Dmod.
jakub.sepela(a)gmail.com
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5576
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Astrosoft na OS Android

#20

Příspěvek od Karell »

No, já jsem se chtěl podobným srovnáváním vyhnout, protože jsou vždy nějakým způsobem zaujatá. HTC má lepší podporu. Já na svém HTC Desire nemám Amoled displej. Grafický výkon je vyšší kvůli hraní her. Kdo hrajete hry na mobilu? A čím je asi vyvážený zvýšený výkon grafiky nemusím zdůrazňovat. Samsung Galaxy má pod displejem mezeru, kam se chytá prach bez možnosti vyčistit. Ale to hlavní, je to mobil, běž po ulici a zkus si jeden či druhý ovládat jednou rukou a zavolat si. A potom se rozhodni. :)
Uživatelský avatar
LaBa
Příspěvky: 1318
Registrován: 05. 11. 2007, 00:55
Bydliště: Praha 10
Věk: 50

Astrosoft na OS Android

#21

Příspěvek od LaBa »



Pocuj, naozaj ti ta predpoved funguje kvalitne? Ono je to cinsky soft a ked som to skusal, tak to bolo pre nase zemepisne sirky dost nepresne a potom to zacalo davat samy force close, tak som to odinstaloval (Galaxy S s Android 2.2.1).Áno ide dobre. Teraz som ju skúšal. A ani nepadá. A stiahlo mi update. Doplnilo dalsie veci. Ukazuje aj predpovede preletov ISS.

A pre ďalších v tomto vlakne. Mám už druhý mobil s Androidom. Prvý bol HTC Tattoo. Mal displej, na ktorom sa dalo písať stylusom. Teraz mám desire hd. Displej už na stylus nereaguje. Ale parádne sa na ňom píše prstami. Mám zapnutý slovenský český a anglický slovník (a hneď opravuje preklepy prípadné)... škoda, že swype nemá slovenský slovník. http://en.m.wikipedia.org/wiki/Swype

Aj tento príspevok píšem z mobilu a pohoda.
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

Astrosoft na OS Android

#22

Příspěvek od daghtus »

Asi by sme mohli poziadat moderatora, nech presunie diskusiu o HW do ineho vlakna, lebo sa nam to tu nejako zvrhlo.
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

Astrosoft na OS Android

#23

Příspěvek od daghtus »

Satellite AR - FREE - dalsi vyborny softver na sledovanie preletov satelitov; tento vsak funguje ako augmented reality, t.j. systemom ako Google Sky. Po upgrade Androidu na 2.3.3 sa mi pokazil elektronicky kompas, takze som to nemal sancu vyskusat v produkcii, avsak nemam dovod neverit tomu, ze to funguje spravne. :)
Uživatelský avatar
kober
Příspěvky: 31
Registrován: 04. 04. 2011, 14:27

Astrosoft na OS Android

#24

Příspěvek od kober »

SkEye - slibně vypadající pokus o další mapu podobnou Google Sky s možností přepnutí orientace tak, že by to mohlo fungovat jako jednoduché pushto, včetně možnosti kalibrace na různé objekty (planety/hvězdy atd.).
https://market.android.com/details?id=c ... rch_result
Uživatelský avatar
viktormt
Příspěvky: 897
Registrován: 14. 12. 2008, 22:49

Astrosoft na OS Android

#25

Příspěvek od viktormt »

mam xperxiu X8 a google sky a nemozem si stazovat :)
Uživatelský avatar
alda
Příspěvky: 927
Registrován: 03. 05. 2004, 19:43
Kontaktovat uživatele:

Astrosoft na OS Android

#26

Příspěvek od alda »

Doufám, že mě neukamenujete, že to tu nepatří, ale přišlo mi to jako nejlepší místo pro můj hloupý dotaz. Jsem úplná lama co se týká Androidích telefonů a jejich výbavy, tak bych se jen prostě zeptal:

- Když si pořídím tento telefon: Samsung Galaxy Ace
http://www.samsung.com/cz/consumer/mobi ... returnurl=

který má A-GPS bude fungovat Heavens Above ?

Není mi totiž jasné, jestli A-GPS stačí a je to vlastně více než jen GPS. Něco jsem si o tom přečetl, ale celkově mi připadá, že nejsem sám co v tom má chaos.

Díky
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

Astrosoft na OS Android

#27

Příspěvek od daghtus »

@ alda: Ano, vsetko bude fungovat. A-GPS je klasicke GPS, akurat vyuziva dodatocne data na rychlejsiu inicializaciu polohy. Tot vsjo.
Uživatelský avatar
Ondro
Příspěvky: 46
Registrován: 28. 06. 2011, 13:40

Astrosoft na OS Android

#28

Příspěvek od Ondro »

1. Google Sky Map - FREE - perfektny jednoduchy interaktivny "sky chart" software - A MUST HAVE
Ja mám tento soft nainštalovaný a funguje perfektne. Jendoducho zacielim na oblohu a ukáže mi hviezdnu mapu. Porovnaval som to s Stelariom a je to OK. Len škoda, že nemam väčší display. Má to aj nočný režim a vyhladávanie objektov. Pre mňa začiatočníka je to PECKA.
SW 80/400 AZ3, Okuláry 25mm, 10mm, 6mm, Barlow 2x, Nikon Action 8x40,
Uživatelský avatar
Ondro
Příspěvky: 46
Registrován: 28. 06. 2011, 13:40

Astrosoft na OS Android

#29

Příspěvek od Ondro »

SW 80/400 AZ3, Okuláry 25mm, 10mm, 6mm, Barlow 2x, Nikon Action 8x40,
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5576
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Astrosoft na OS Android

#30

Příspěvek od Karell »

V příspěvku č. 23 kober upozornil na program pro OS Android - SkEye. Doporučuji po zkušenosti z předvčerejšího večera vyzkoušet. Držte se návodu, který si na stránce tvůrce programu stáhněte, věnujte pečlivost kalibraci senzoru, je potřeba umístit PDA dále od tubusu, já jsem to zvládl pomocí držáku na mobily do auta, pohrajte si s citlivostí tak, jak je taky popsané v návodu, udělejte alignmentaci na alespoň 5 objektů a pak se už jen bavte Ano, téměř dokonale to funguje jako PUSHTO. Autor uvádí přesnost na 0,25 stupně. Po té zkušenosti tomu i věřím.
Edit: obsahuje kompletní Messiérův katalog, 205 nejjasnějších objektů z NGC, stovky hvězd a kompletní sluneční soustavu. Připravuje verzi, kde už bude NGC celý.
Odpovědět