Astrosoft na OS Android

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
tomas.lizner
Příspěvky: 22
Registrován: 02. 08. 2011, 20:43

Astrosoft na OS Android

#76

Příspěvek od tomas.lizner »

Ale já ti přece nikde nepíši, že si máš něco smolit pro sebe. Jen jsem se snažil upozornit, co by podle mě mělo smysl. To nalézt je totiž skutečně složité. I při tom, že po zadání výrazu Google Sky Map do vyhledávače, dostaneš zprávu o 7000000 nalezených odkazů...
Hm, tak to jsem to asi špatně pochopil. Takže reálné používání v terénu...? Já ty aplikace v zájmu maximální objektivity nechci pokud možno hodnotit. Jak jsem psal, každému sedne něco jiného (gsm mi přijdou osobně moc chudé, star chart zase nepohodlné kvůli nečitelnému písmu, ale před dvěma lety bych za to platil zlatem, takže pro sebe budu hledat dál).
Pointa toho je, aby si lidi přečetli co možná nezaujatý popis programu a podle něj se sami rozhodli, jestli má cenu mu věnovat více pozornosti, nebo se podívat po dalším.

Pro příklad když uvádím u nějakého softu, že zobrazí hvězdy max. 6 magnitudy, tak už je na čtenáři, jestli si odvodí, zda to reálně pro něj je použitelné či ne (pokud neví, co je magnituda, tak pak se dá předpokládat, že mu to stačit bude ).

to bikerfm: Jo tohle myslíš - jasně, sorry, jsem trotl. Já to psal těsně po testování droidsatu, který kromě senzorů opravdu využívá i kameru a promítá tak grid na skutečnou oblohu a nějak mi to splynulo.


Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5576
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Astrosoft na OS Android

#77

Příspěvek od Karell »

Tak tomu už vůbec nerozumím. Před chvílí jsi napsal:

.
A ještě bych poznamenal, že skutečně nemá smysl něco testovat bez závěrů, které učiníš. Co by mohlo někomu pomoci, je třeba napsat, jestli ty aplikace opravdu nenaruší při používání přizpůsobení na tmu v nočním režimu, jak dlouhou trvá jejich iniciace, jak přesné jsou, jaká je závislost při používání zařízení v rozdílných teplotách, jak dlouho vydrží při plně nabité baterii, uživatelská vstřícnost, obsah katalogů, hardwarová náročnost a celá řada dalších věcí, které mě hned napadnou. To by byl test, alespoň podle mého názoru, který by mohl rozhodnout při výběru programu.
Uživatelský avatar
tomas.lizner
Příspěvky: 22
Registrován: 02. 08. 2011, 20:43

Astrosoft na OS Android

#78

Příspěvek od tomas.lizner »

Nebazíruj na slovíčkách please. Tím prvním zhodnocením mám na mysli, že se mohu zmínit, co považuji osobně za chybu, nebo co mě naopak významněji oproti osttaním zaujalo. Ale rád bych se vyhnul nějakému zásadnějšímu hodnocení aplikace jako takové, nebude-li to úplný shit či naopak něco, co mě zcela uchvátí.

Jinak to co píšeš dál, je rozumné a budu mezi prvními, kdo tyto zkušenosti ocení, ale do toho se pouštět nebudu. To už je pak na detailní recenzi konkrétního programu, může se lišit i zařízení od zařízení.
Vše, co nabízím já, jsem již napsal - rozšířenější popis programů, na základě kterého se ostatní sami mohou rozhodnout, jestli program zkusí. Pokud zkusí, pak sem tebou požadované zkušenosti mohou doplnit sami.

Pro dnešek s tím končím a nechám na moderátorovi, ať se rozhodne sám.
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5576
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Astrosoft na OS Android

#79

Příspěvek od Karell »

Jenže, jak mám nebazírovat na slovíčkách, když napíšeš, že testuješ a ke každému softu napíšeš co možno nejobjektivnější popis, klady, zápory, zhodnocení atd, když jsi ty programy venku vůbec nepoužíval? ;)
Uživatelský avatar
Katnel2
Příspěvky: 55
Registrován: 24. 12. 2011, 09:08

Astrosoft na OS Android

#80

Příspěvek od Katnel2 »

Počujte, všetci sa dohadujete, máte veľké reči tak je tu reálne niekto kto to skúšal? Lebo mne to pripadá že každý skúšal všetko a nikto neskúšal nič :/ Nie je to jedno? Google Sky map mám zapnutý troma klikmi a nestarám sa, na druhej strane musím rátať s nepresnosťou a malou obsažnosťou. V Karkoschke musím hľadať, no keď nájdem mám plno info... Len pre poznamenanie, vývoj aplikácii ide dopredu, myslím že sa stane bežnou realitou že apps nahradia knihy a mapy.
SW 254/1200, SW 150/750, EQ 3-2, SW 28mm (seťák, 2"), SW 20mm SL (1.25"), SW SP 10mm (1.25"), Baader Hyperion 8mm (1.25"), SW UWA 6mm (1.25"), Kasai Ortho 5mm (1.25"), Castell UHC (1.25")
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5576
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Astrosoft na OS Android

#81

Příspěvek od Karell »

Počujte, všetci sa dohadujete, máte veľké reči ...
Mohl bys být konkrétnější ?
Uživatelský avatar
tomas.lizner
Příspěvky: 22
Registrován: 02. 08. 2011, 20:43

Astrosoft na OS Android

#82

Příspěvek od tomas.lizner »

Katnel2: Místo velkých řečí si laskavě přečti, co jsme o kouske níže psali.

Karell: Už jsi se ptal, zda jsem ty programy testoval venku a já ti odpověděl, že ano. Musím to psát znovu? Jinak bez urážky, ale přijde mi, že ti člověk podá prst a ty mu chceš urvat ruku.

Nabízím, že tu ze svý dobrý vůle chci udělat něco, co může pomoct ostatním a tobě to nestačí. Když ti někdo nabídne jen tak stovku, taky budeš otrávenej, že chceš víc? Rád bych si myslel, že takovýhle postoj zde zaujímáš jen ty :-/
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24321
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Astrosoft na OS Android

#83

Příspěvek od MilAN »

Myslím, že  rozumné recenze programů nejsou nikdy na škodu. Z tvých příspěvků není ale jasné, jestli seš spíš fanda  telefonu, nebo astronomie. Tady seš na astronomickém fóru, lze tedy předpokládat, že mnoho  z těch programů  budí spíš úsměv ( nebudeme jásat nad tím,  že nějaké kuličky -planety obíhají dokola....). Takže bych se přimlouval za to, co tu napsal Karell - zhodnocení z hlediska uživatele - astronoma - . To znamená - k čemu to je skutečně použitelné ( třeba popis u hvězdy, kde je absolutní velikost a vzdálenost mně je  pod  skutečnou oblohou k ničemu - zrovna tak tomu je ale i v tramvaji) .
Trochu mi vadí tvůj přístup a tvoje vyjadřování typu :" dělám to pro vás".....Je to náš koníček, děláme to určitě hlavně pro sebe, a většinou snad netrpíme mesiášským komplexem. Zkus si tohle uvědomit. A hlavně bych uvítal, kdyby se tu neobjevovaly příspěvky tohoto typu :
Katnel2: Místo velkých řečí si laskavě přečti, co jsme o kouske níže psali.
Karell: Jinak bez urážky, ale přijde mi, že ti člověk podá prst a ty mu chceš urvat ruku.
Nabízím, že tu ze svý dobrý vůle chci udělat něco, co může pomoct ostatním a tobě to nestačí. Když ti někdo nabídne jen tak stovku, taky budeš otrávenej, že chceš víc? Rád bych si myslel, že takovýhle postoj zde zaujímáš jen ty  :-/
Takže : testy a recenze ano, ale urážky druhých určitě ne. Hodnoťme programy, ne druhé uživatele
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

Astrosoft na OS Android

#84

Příspěvek od Martin Vyskočil »

Použití těchto aplikací v praxi je velice diskutabilní. Sám jsem ji využil jen jednou, a to za soumraku, když jsem zíral do ještě modré oblohy a snažil se tam objevit Saturn. Musím říci, že to celkem zafungovalo, protože to zmenšilo prostor na obloze, kde ho hledat. Za tmy to nemá smysl, protože to kazí adaptaci oka na tmu (i když třeba těsně za Prahou se skoro žádná adaptace nekoná).
Z těchto důvodů mi připadá, že se tu zbytečně hádáte, když všichni víme, jak to s tou použitelností je. Je to taková hračka pro nadšence a pokud někdo vygeneruje přehled aplikací a jejich recenze, bude to fajn. Z hlediska moderátora nevidím problém to umístit někam na viditelné místo.
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Astrosoft na OS Android

#85

Příspěvek od Vabra »

Ahoj Martine,
Tady bych si dovolil nesouhlasit. Je to malinko mimo topic protoze pouzivam iPad a na nem SkySafari3 Pro, ale mohu zodpovedne prohlasit ze to je velmi uzitecna aplikace, ktera pro prci v poli vice nez plnohodnotne nahradila papirove atlasy a PC planetaria.

Samozrejme v pripade nas fotografu je adatace oka na tmu trochu mensi problem nez u Vas vizualistu, ale i tak si myslim ze to neni slepa cesta vyvoje a pri rozumnem pouziti, stazenem jasu a cervene folii, to je velmi uzitecne ;).
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Astrosoft na OS Android

#86

Příspěvek od michal.b »

S tim souvisi docela zasadni vec - da se dotykovy displej ovladat pres cervenou folii?
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Astrosoft na OS Android

#87

Příspěvek od MMys »

Dá, bez problémů :-)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5576
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Astrosoft na OS Android

#88

Příspěvek od Karell »

Ahoj Martine,
Tady bych si dovolil nesouhlasit. Je to malinko mimo topic protoze pouzivam iPad a na nem SkySafari3 Pro, ale mohu zodpovedne prohlasit ze to je velmi uzitecna aplikace, ktera pro prci v poli vice nez plnohodnotne nahradila papirove atlasy a PC planetaria.

Samozrejme v pripade nas fotografu je adatace oka na tmu trochu mensi problem nez u Vas vizualistu, ale i tak si myslim ze to neni slepa cesta vyvoje a pri rozumnem pouziti, stazenem jasu a cervene folii, to je velmi uzitecne ;).Pavle, viděl jsem SkySafari jen u tebe na iPadu, krátké ukázky s tvým zasvěceným výkladem, přesto mě to opravňuje tvrdit, že je to něco naprosto a zásadně jiného než Google SkyMap či Star Charts na mobilu s Androidem. Už jen proto, že iPad je HW úplně jinak vybaven. Už se to pojetím blíží tomu, co používá Ladis, tzn. "dospělý" software Astroplanner na netbooku. A tomu snad nelze opravdu nic vytknout. Teda dá. LED diody indikující stav baterie se musí přelepovat, jinak svítí oslnivě moc. :)
Uživatelský avatar
Katnel2
Příspěvky: 55
Registrován: 24. 12. 2011, 09:08

Astrosoft na OS Android

#89

Příspěvek od Katnel2 »

Načo červená fólia? Pokiaľ viem každá takáto palikácia má nočný mód a jas displeja na minime nie je nič hrozné. Aj keď uznávam že sa možno mýlim, ak hej tak ma opravte. Včera sa mi do rúk dostal ASUS Eee pad transformer tak som hneď natiahol niekoľko apps, konkrétne SkEye (free), Sky map (od Google, free) a Satellite AR (free). Tieto apps mám aj v Xperia X10 mini takže otestujem, porovnám a napíšem.
SW 254/1200, SW 150/750, EQ 3-2, SW 28mm (seťák, 2"), SW 20mm SL (1.25"), SW SP 10mm (1.25"), Baader Hyperion 8mm (1.25"), SW UWA 6mm (1.25"), Kasai Ortho 5mm (1.25"), Castell UHC (1.25")
Uživatelský avatar
michal.b
Příspěvky: 3300
Registrován: 30. 09. 2004, 06:08

Astrosoft na OS Android

#90

Příspěvek od michal.b »

Ja jsem zatim nevidel zadny LCD displej, ktery by sel sam o sobe ztlumit tak, aby nerusil. Ono kdyz se covek snazi najit nejakou ducharinu a potrebuje u toho koukat do mapy, tak jsou naroky na tlumeni jasu skutecne dost vysoke (tim samozrejme nerikam, ze takove zarizeni neexistuje).
Mimochodem, SkySafari pro Android uz je dostupne.
http://www.southernstars.com/products/s ... index.html
Odpovědět