Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#61

Příspěvek od -karneades- »

dostal jsem odkaz na jednoho polského prodejce který obchoduje i Taky, viz.: http://sklep.teleskopy.net/fsq-c-61_212_213_232.html , na stránkách výrobce Takahashi viz.: http://www.takahashi-europe.com/en/taka ... ealers.php jsem ovšem nenašel žádného dealera pro polsko, není jím také Holubec ???
Uživatelský avatar
stZ
Příspěvky: 360
Registrován: 30. 08. 2005, 05:45

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#62

Příspěvek od stZ »

Konihlav: na podzim jsem si ho chtel koupit a v poslani do CZ neni rozhodne problem. Pouze ti oznami, ze zaruka bude pouze u nich v US. Ta cena dopravy to jsem uplne presne neresil, ale pokud si ho das do kosiku tak ti vypadne tohle vcetne pojisteni. Pokud prikoupis par dalsich potrebnych veci k dalekohledu u urcite castky ti moznost USPS zmizi.. nevim zda kvuli castce nebo vaze?




-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#63

Příspěvek od -karneades- »

přátelé, najde se zde někdo, kdo by byl ochotný svým jménem objednat u firmy ATC fotospeciál Takahashi FSQ-106ED s příslušenstvím (cca 140k)  ? společnost nabízí standardně 5% slevu z ceny, tu bych věnoval spřízněné duši,,, bohužel mě ATC odmítá přístroj prodat, tak se stébla chytám,,,,
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2876
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#64

Příspěvek od Homer »

Tak nevím, je tohle sofistikovaný tah jak dosáhnout toho, aby ATC v dalšch týdnech neprodal jediný Takahashi komukoliv :-)?
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#65

Příspěvek od daghtus »

přátelé, najde se zde někdo, kdo by byl ochotný svým jménem objednat u firmy ATC fotospeciál Takahashi FSQ-106ED s příslušenstvím (cca 140k)? společnost nabízí standardně 5% slevu z ceny, tu bych věnoval spřízněné duši,,, bohužel mě ATC odmítá přístroj prodat, tak se stébla chytám,,,,  
Uz to tu raz zaznelo: Za 140k sa ti oplati kontaktovat Rakusanov a ked to budu mat skladom, tak sadnes do auta a dovezies si to sam. Ja som takto nadialku kupoval nove auto zo Slovinska a bolo to bez akychkolvek problemov.

EDIT: Este by som napisal vyrobcovi, ze mas zaujem o ich produkt a ze ich vyhradny dovozca ti to odmieta predat, takze nech navrhnu riesenie.
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2876
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#66

Příspěvek od Homer »

EDIT: Este by som napisal vyrobcovi, ze mas zaujem o ich produkt a ze ich vyhradny dovozca ti to odmieta predat, takze nech navrhnu riesenie.
Ano, takto jsem "vyléčil" obchodního zástupce výrobce oken, se kterým nebyla přes veškerou snahu rozumná řeč. Přeposlal jsem firmě jeho mailovou korespondenci - už je nezastupuje...
Uživatelský avatar
brz
Příspěvky: 229
Registrován: 19. 07. 2010, 00:18

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#67

Příspěvek od brz »

přátelé, najde se zde někdo, kdo by byl ochotný svým jménem objednat u firmy ATC fotospeciál Takahashi FSQ-106ED s příslušenstvím (cca 140k)  ? společnost nabízí standardně 5% slevu z ceny, tu bych věnoval spřízněné duši,,, bohužel mě ATC odmítá přístroj prodat, tak se stébla chytám,,,,si kompletny?
nechas mu tam 4700€ a budes sa mu prosit?
zaco ich ma dostat?
To si pekne za tych 5% urob vylet k susedom a uzi si to.

PS:
ak ti tie prachy rastu niekde na strome tak povedz, pridem ti pomoct oberat ked budu zrele.... ;D
Uživatelský avatar
achromat
Příspěvky: 342
Registrován: 07. 01. 2008, 23:46

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#68

Příspěvek od achromat »

to karneades: alebo sa vykasli na takahashiho a spol. a ked si v baliku chod do TEC APO 110/f5,6, neprehlupis...
http://www.baader-planetarium.de/tec/tec_110.htm


Uživatelský avatar
Chef
Příspěvky: 1741
Registrován: 29. 12. 2006, 03:01
Věk: 42

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#69

Příspěvek od Chef »

Na optcorp vychází i s dopravou 5000USD (USPS za 200$):
Mají i dvě verze (rozdíl jsem nestudoval): cena stejná

http://www.optcorp.com/product.aspx?pid ... -9181&tb=7

http://www.optcorp.com/product.aspx?pid ... -873-11581

Takže to vychází na 5000 x 1.25 = 6250USD s dopravou proclenim a DPH. což je nějakých 110000Kč

Dalekohledy mají na skladě.

Platba je možná přes paypal. Zboží je pojištěné.
Možná by se i vyplatilo si udělat měnší dovolenou v USA a zaletět si pro něj ;-)
20” SW DOBSON GoTo, APM APO 152, Officina Stellare APO LZOS 130, TS APO 80, EQ8R, AZ-EQ6, Dobson SW 12", SW MAK 180, RASA 8, iOptron Pro AZ, 10" DK R. F. Royce; TeleVue EP; ASI294MC; ASI462MC; ASI2600MM; Zeiss Bino; Quark Ha; ADC Gutekunst; FFC
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 3885
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#70

Příspěvek od Vabra »

Je to zde trochu OT, ale pozor na Optcorp.

Moje zkusenost s dodavkou reduktoru pro Celestron Edge - Lepus 0.63x nebyla nijak povzbudiva: od zaplaceni do obdrzeni balicku cca 6 mesicu...

Pravda je ze jsem to nejak moc neurgoval, ale stejne bych si asi rozmyslel u nich kupovat neco vyrazne drazsiho... :-/
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
Prazan
Příspěvky: 1221
Registrován: 11. 12. 2007, 22:01
Bydliště: Praha Vinoř
Věk: 48

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#71

Příspěvek od Prazan »

Já u Optcorp poprvé a naposledy nenakoupil. Po objednávce a zaplacení přes kreditní kartu po mně začali vyžadovat platbu přes PayPal. Údajně kvůli podvodným objednávkám. O takovém požadavku jsem se DOPŘEDU nikde nedozvěděl, což jako argument obchodník neakceptoval. Peníze mi přišly v pořádku zpět na účet a zboží jim zůstalo v krámu, ale u nich už nic nekoupím. Úspěšně jsem nakoupil u několik desítek kilometrů vzdálené konkurence.

U ATC by to asi nemělo co dělat ... chtělo by to přesun.
Triedr 10x50, Canon EOS20D
http://astrofotky.cz/~Prazan/
Uživatelský avatar
Chef
Příspěvky: 1741
Registrován: 29. 12. 2006, 03:01
Věk: 42

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#72

Příspěvek od Chef »

Já jsem na optcorp už několikrát bez problémů nakupoval a vše v poho.
Právě jsem byl rád za paypal.
Zboží pokud bylo na skladě mi přišlo během týdne.
20” SW DOBSON GoTo, APM APO 152, Officina Stellare APO LZOS 130, TS APO 80, EQ8R, AZ-EQ6, Dobson SW 12", SW MAK 180, RASA 8, iOptron Pro AZ, 10" DK R. F. Royce; TeleVue EP; ASI294MC; ASI462MC; ASI2600MM; Zeiss Bino; Quark Ha; ADC Gutekunst; FFC
Uživatelský avatar
Prazan
Příspěvky: 1221
Registrován: 11. 12. 2007, 22:01
Bydliště: Praha Vinoř
Věk: 48

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#73

Příspěvek od Prazan »

Abych to ještě upřesnil. Proti PayPal nic nemám, ale obchodník po mně vyžadoval změnu způsobu platby v době, kdy už jsem transakci provedl. Nebyl ochotný uznat, že mě na svůj požadavek (nový zákazník = platba PayPal a ne jinak) neupozornil dopředu. Proto z obchodu sešlo.

edit: Kromě toho to byla obchodníkova první reakce po více jak 10ti dnech od mé objednávky (když nepočítám automatickou odpověď systému eshopu).
Triedr 10x50, Canon EOS20D
http://astrofotky.cz/~Prazan/
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#74

Příspěvek od -karneades- »

rád bych poděkoval panu Holubcovi a firmě ATC za předání mého e-mailového kontaktu evropskému zastoupení Takahashi - firmě OPTIQUE UNTERLINDEN,,,,
dnes mi bude doručen vysněný Tak FSQ 106 ED,, i když mi společnost ATC odmítla tento přístroj prodat, tak přesto děkuji alespoň za tuto pomoc!
Snažil jsem se objednat zařízení i skrze dalšího českého spřízněného prodejce astrotechniky, ovšem společnost OPTIQUE UNTERLINDEN  ctí zásadu obchodníhio zastoupení pro českou republiku a tak vše šalamounsky vyřešila touto formou přímého prodeje.

ot: jednání OPTIQUE UNTERLINDEN zastoupené panem Fabrice Urocki bylo naprosto parádní, skvělý přístup!
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Re: Jaromír Holubec - ATC Astro Telescope ZKUŠENOST!

#75

Příspěvek od Duk »

Tak to vypadá, že si zase bud moci popovídat s nějakými milými policisty :)

Nevím jak to nakonec dopadlo s tebou, ale já jsem se právě od nich vrátil.
Krásnej článeček byl napsán, bohužel již je smazán. Kdosi krásně shrnul kompletní chování člověka v tomto nadpisu.
A tak jsem byl za tímto účelem vyslyšen a musel uvézt veřejné IP adresy. Takže páno vé, já to nebyl, pokračování asi bude na někom dalším z vás simpatizantů. ;)
Jinak, velmi nápadité (Server Location:Germany
ISP:1&1 Internet AG) :)
Odpovědět