Apollo 8 - jsou nějaké filmové záběry z obletu M.?

Rakety, sondy, mise....zkrátka dobývání vesmíru a vše kolem!
Uživatelský avatar
weber
Příspěvky: 34
Registrován: 23. 06. 2009, 08:54

Apollo 8 - jsou nějaké filmové záběry z obletu M.?

#1

Příspěvek od weber »

Zdravim,
máte někdo prosím nějaké odkazy na viz nadpis?
Nedávno jsem v TV viděl zajímavý dokument o A8, ale žádné zajímavé záběry z tak průlomové mise obletu Měsíce tam neukázali.
Já kdybych letěl, tak bych určitě nafilmoval, jak se např. Země ztrácí za Měsícem. Známé jsou pouze záběry přímo na ubíhající povrch Měsíce a na "vycházející" Zemi, ale co jsem našel videa, tak to mohla klidně nafilmovat sonda bez posádky.
Pozn. k dokumenu:
Když A8 bylo cca v půli cesty k Měsíci a ze Země je požádali o filmové záběry Země z této vzdálenosti, tak jako na potvoru jim ta kamera přestala fungovat.
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

Apollo 8 - jsou nějaké filmové záběry z obletu M.?

#3

Příspěvek od Lukina »

To weber: Bohuzel, mozna Bohudik nemaji kosmonauti/astronauti v dobe vesmirne mise osobni volno a tak i kdyz by treba taky radi filmovali, museli mozna delat neco jineho.
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Uživatelský avatar
weber
Příspěvky: 34
Registrován: 23. 06. 2009, 08:54

Apollo 8 - jsou nějaké filmové záběry z obletu M.?

#4

Příspěvek od weber »

To viktormt: díky za videa, ale na ty jsem také narazil.

To Lukina: trochu zapomínáte k čemu hlavně ten program byl, předhonit SSSR. Aspoň tak to je oficiálně prezentováno. A aby to bylo pro druhou stranu důvěryhodné, tak bych předpokládal, že to bude jeden z hlavních cílů misí tzn. hodnověrně prokázat, že tomu tak bylo.

Jak to bylo skutečně, to ví jen ti povolaní jak v USA, tak bývalém SSSR. Možná, že amíci měli něco kompromitujícího na Gagarina a spol. ale mohli se s SSSR dohodnout, "my vám necháme Gagarina atd. a vy nám nešťourejte do Apolla.
Jsou to už spekulace hodně hrubého zrna, ale záběry z Apolla 8, tak to je k smíchu. Filmové záběry z 1. světové, přímo z fronty jsou lepší, než ty nám předkládané.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24381
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Apollo 8 - jsou nějaké filmové záběry z obletu M.?

#5

Příspěvek od MilAN »

T A aby to bylo pro druhou stranu důvěryhodné, tak bych předpokládal, že to bude jeden z hlavních cílů misí tzn. hodnověrně prokázat, že tomu tak bylo.
Opravdu si myslíš, že bylo potřeba si něco s Rusy dokazovat? Celý, v té době technicky pokrokový svět, si našel dost důkazů a nemusel čekat na nějaký filmový záběr od Měsíce.. I kdyby Ti ho tu kdokolilv předložil, stejně budeš společně s vladem tvrdit, že to je uděláno v Hollywoodu :).Je zajímavé, že žádný světový odborník se nenašel, co by zpochybnil lety Apolla A pokud bereš za bernou minci hraný dokument o letu Apolla 8, tak ten určitě není určen k tomu, aby někoho přesvědčoval. A je dost dokumenů z letu, které byly k dispozici vědcům z ostatních států. Myslíš, že by to někdo, kdo chce něco sfalšovat, dělal ?
Nevím, jaké znalosti ( ne spekulace !!) Tebe a spol. vedou k oněm úvahám o spiknutí celého světa proti Tvé ( a Vaší ) "pravdě".
Tvých příspěvků o "spiknutí" tu je dost, jen tu chybí jakýkoliv důkaz - kromě toho, že nevěříš ničemu a nikomu, a věříšu, že se dá vše sfalšovat a že to tak všichni kolem Tebe dělají.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1309
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Apollo 8 - jsou nějaké filmové záběry z obletu M.?

#6

Příspěvek od Zbych »

Já nechápu tu logiku: "jsou nějaké filmové záběry z obletu", a pak "ale záběry z Apolla 8, tak to je k smíchu."

Co je na tom k smíchu? Viděl si v reálu velikost okének u velitelského modulu Apolla? Jak je silné to sklo? Přes jaký úhel toho skla to museli točit? A čím? Až mi přineseš odpovědi na tyto otázky, pak se můžeme bavit dále o kvalitě záběrů.
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5580
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Apollo 8 - jsou nějaké filmové záběry z obletu M.?

#7

Příspěvek od Karell »

Pánové, zase vás Vlado Weber má tam, kde vás chtěl mít. To je vám, doufám, jasné.
Uživatelský avatar
weber
Příspěvky: 34
Registrován: 23. 06. 2009, 08:54

Apollo 8 - jsou nějaké filmové záběry z obletu M.?

#8

Příspěvek od weber »

To Zbych: mě šlo hlavně o to 1. video od viktormt. Sice si budu protiřečit, ale zase to poslední video od viktormt je hodně kvalitní, až se mi nechce věřit že je to filmováno přes skla modulu, nikde žádné odlesky, ale také žádný záběr okraje okénka, když jsou tak malá. Ani záběr vnitřku modulu s kosmonautama v jednom záběru.

Je také asi pravda, že záběry o kterých jsem psal v 1. příspěvku nešly natočit, protože to z modulu prostě fyzicky ani nešlo.
Já nikoho nepřesvědčuju, já se jen slušně ptám "proč ...". A snad můžu mít svůj názor na věc. Svůj názor na věc mám, a nikomu ho nevnucuju.

To Milan: já např. nikde neviděl záběr z žádné!! mise při letu na Měsíc, aby byl záběr na vnitřek modulu a ten plynule přešel na venkovní záběr, kde Země nebude vyplňovat celé !! kulaté okénko, jak nám předkládají, ale bude pochopitelně menší s okolním vesmírem. Ale to bych asi po astronautech chtěl příliš, protože ti musí plnit jiné úkoly.

To Karel: vy jste tady jak smečka psů :), jak má někdo jiný názor, nebo nějakou pochybnost, tak ho tady nemilosrdně rozcupujete :-[.
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5580
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Apollo 8 - jsou nějaké filmové záběry z obletu M.?

#9

Příspěvek od Karell »

[quote author=1604030413610 link=1296596717/7#7
To Karel: vy jste tady jak smečka psů  :), jak má někdo jiný názor, nebo nějakou pochybnost, tak ho tady nemilosrdně rozcupujete  :-[.
Haf haf haf! Mně zase přijde jako neskutečná drzost, vyžádat si na někom, kdo není schopný rozpoznat tvoji skutečnou motivaci, ukázky videa a začít je vzápětí zpochybňovat. Vrrrrrrrrrrrr
Uživatelský avatar
Sajri
Příspěvky: 524
Registrován: 05. 04. 2002, 19:28
Věk: 45
Kontaktovat uživatele:

Apollo 8 - jsou nějaké filmové záběry z obletu M.?

#10

Příspěvek od Sajri »

já např. nikde neviděl záběr z žádné!! mise při letu na Měsíc, aby byl záběr na vnitřek modulu a ten plynule přešel na venkovní záběr, kde Země nebude vyplňovat celé !! kulaté okénko, jak nám předkládají, ale bude pochopitelně menší s okolním vesmírem. Ale to bych asi po astronautech chtěl příliš, protože ti musí plnit jiné úkoly.

Já jsem zas neviděl žádný záběr toho, jak chodili v Apollu na WC. Co z toho plyne? Že i během misí co trvaly 10 dní nikdy na záchodě nebyli, a skutečná funkce těch velkých skafandrů, v nichž byli navlečení, byla jiná... :-).
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3534
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

Apollo 8 - jsou nějaké filmové záběry z obletu M.?

#11

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Uživatelský avatar
Zbych
Příspěvky: 1309
Registrován: 07. 11. 2009, 12:33
Bydliště: Dačicko, okr. Jindřichův Hr.
Kontaktovat uživatele:

Apollo 8 - jsou nějaké filmové záběry z obletu M.?

#12

Příspěvek od Zbych »

Jestli mohu, tak bych doporučil se spíše obrátit na kosmo fórum: http://www.kosmo.cz/modules.php?op=modl ... file=index

Tam je mnohem více odborníků, kteří rádi poradí. Pokud ovšem je touha se něco dozvědět a ne mít předem nějaký pevný názor ignorující opačná fakta (jak se občas setkáváme). To pak debata kdekoliv postrádá smysl a vede jen k nepříjemným příspěvkům.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24381
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Apollo 8 - jsou nějaké filmové záběry z obletu M.?

#13

Příspěvek od MilAN »

to weber : nepleť si ruské lodě s kulatým okénkem s Apollem. Protože, pokud máš na to svůj názor, (a ten snad z něčeho vychází ),  tak o tom snad něco víš. Určitě víš, kde bylo kulaté okénko ?
A poznáš, doufám, že první video je TV záběr z vnitřku Apolla, a to třetí je filmový záběr.
Mimochodem, v době letů Apolla nebylo video.
You Tube  jsou amatérské výrobky z nějakých podkladů, o kterých toho asi nikdo z nás moc nebude vědět, takže  hodnotit je , je celkem .....  
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Vlado
Příspěvky: 58
Registrován: 03. 06. 2010, 21:10

Apollo 8 - jsou nějaké filmové záběry z obletu M.?

#14

Příspěvek od Vlado »


Re: Apollo 8 - jsou nějaké filmové záběry z obletu M.?
odpověď #3 - dnes 18:02:50 Nahlásit moderátorovi | Označit & Citovat | Citovat  
To viktormt: díky za videa, ale na ty jsem také narazil.

To Lukina: trochu zapomínáte k čemu hlavně ten program byl, předhonit SSSR. Aspoň tak to je oficiálně prezentováno. A aby to bylo pro druhou stranu důvěryhodné, tak bych předpokládal, že to bude jeden z hlavních cílů misí tzn. hodnověrně prokázat, že tomu tak bylo.

Jak to bylo skutečně, to ví jen ti povolaní jak v USA, tak bývalém SSSR. Možná, že amíci měli něco kompromitujícího na Gagarina a spol. ale mohli se s SSSR dohodnout, "my vám necháme Gagarina atd. a vy nám nešťourejte do Apolla.
Jsou to už spekulace hodně hrubého zrna, ale záběry z Apolla 8, tak to je k smíchu. Filmové záběry z 1. světové, přímo z fronty jsou lepší, než ty nám předkládané.


Teplo, teplo , přihořívá.
A poznáš, doufám, že první video je TV záběr z vnitřku Apolla, a to třetí je filmový záběr.
Mimochodem, v době letů Apolla nebylo video.
Milane 1. mag. záznam obrazu byl v roce 1951 v 1956 to bylo již v barvě .
V roce 1965 se již prodával video rekordér do domácností. Že by NASA byla tak chudá a na to,neměla?
Maser
Příspěvky: 2297
Registrován: 22. 08. 2006, 03:41
Bydliště: Rumburk
Věk: 44

Apollo 8 - jsou nějaké filmové záběry z obletu M.?

#15

Příspěvek od Maser »

trochu zapomínáte k čemu hlavně ten program byl, předhonit SSSR. Aspoň tak to je oficiálně prezentováno. A aby to bylo pro druhou stranu důvěryhodné, tak bych předpokládal, že to bude jeden z hlavních cílů misí tzn. hodnověrně prokázat, že tomu tak bylo. Jak to bylo skutečně, to ví jen ti povolaní jak v USA, tak bývalém SSSR. Možná, že amíci měli něco kompromitujícího na Gagarina a spol. ale mohli se s SSSR dohodnout, "my vám necháme Gagarina atd. a vy nám nešťourejte do Apolla.
Jsou to už spekulace hodně hrubého zrna, ale záběry z Apolla 8, tak to je k smíchu. Filmové záběry z 1. světové, přímo z fronty jsou lepší, než ty nám předkládané.  Díváš se na to pohledem člověka z 21. století.
Před 40ti lety asi moc lidí nepřemýšlelo nad tím, jestli tomu bude svět věřit a že ony lety k Měsíci budou zpochybňovány. Byla to přeci každodení realita. Vždyď tisíce lidí pracovalo v raketovém průmyslu a další tisíce na lunárních projektech jak v USA tak v SSSR. Bylo vidět (alespoň v USA) starty velkých raket a astronauty v televiznich pořadech nebo ve správách.

Nikdo asi nevyžadoval obrazovou dokumentaci, která by měla dokazovat pravost veškerýhch letů k Měsíci. Obrazová dokumentace byla přeci primárně zaměřena na astronomický a další výzkum. Lidé prostě chtěli vidět jak to vypadá tam a né, jak tam vypadají astronauti uvnitř kabiny.

Nemůžeš přeci srovnávat záběry z 1. světové války s 16mm barevnými záběry z programu Apollo. A pokut myslíš ty černobílé záběry z TV kamery, tak v té době a při požadované malé spotřebě elektřiny to byl asi přístroj nevalné kvality o proti dnešku nebo i kinofilmu začátku 20. století, ale pro okamžitý přenos obrazu na Zemi to stačilo.

Já bych si také přál, aby těch záběrů bylo co nejvíce, ale co na Apollu 8 natočily to je!  ;)
Meade LX90 8"SCT f/10; AZ-EQ6 GT; Vixen VMC110L; TS Photoline 90/600 APO Triplet; Canon EOS 60Dm; Canon EOS 600D; ASI120MC; ASI178MMC
Odpovědět