Knihy o astronomii

Povídání o astronomické literatuře, počítačových planetáriích, hvězdných mapách, atd.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr D
Příspěvky: 33
Registrován: 19. 03. 2004, 22:56

Knihy o astronomii

#16

Příspěvek od Petr D »

Vesmirna encyklopedie od J .Kleczka cca za 490 Kc je super - kompletní souhrn vseho, co clovek potrebuje. Kvalitne provedena a obsahuje opravdu nevidane veci.
Luky

Knihy o astronomii

#17

Příspěvek od Luky »

Muzu potvrdit.. v tomhle tematu jsem se uz o tehle knizce zminoval. Velkou vyhodou je i to, ze je pomerne nova.. takze informace jsou velmi aktualni... Doporucuju jak zacatecnikum, tak i pokrocilym amaterum :hi:
Uživatelský avatar
mamol
Příspěvky: 45
Registrován: 07. 01. 2003, 18:55

Knihy o astronomii

#18

Příspěvek od mamol »

Tato encyklopedie je fakt super. Měl jsem trochu obavy, kdyz jsem ji objednával přes internet aby mi nedošla nějaká ubohost s obrázkama, ale byl jsem velmi překvapen a to i cenou za tohle dílo.
Uživatelský avatar
Radous
Příspěvky: 309
Registrován: 27. 01. 2006, 15:07

Knihy o astronomii

#19

Příspěvek od Radous »

Ahoj,
nevíte kde by se dal najít nějaký rozumný tištěný vyhledávací atlas na deepsky?

díky
:hi:
"Sněhové vločky jsou v pekle vzácné" S. Weinberg
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Knihy o astronomii

#20

Příspěvek od FunTomas »

Myslíš niečo ako Sky Atlas 2000.0 alebo Uranometria?? Vyšlo niečo podobné v Čechách pred pár rokmi, ale nedosahuje to kvalitu spomínaných dvoch. Sky Atlas má limit okolo 8mag a Uranometria 9mag. Ten český má tuším 7 - 7.5mag? Nie som si istý.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Jura_S.
Příspěvky: 59
Registrován: 09. 06. 2003, 01:33

Knihy o astronomii

#21

Příspěvek od Jura_S. »

Vyhledávací atlas to sice není, ale kniha je to užitečná, malá a přenosná.

Patrick Moore - Hvězdy a Planety

Je tam popis a obrázky všech souhvězdí s nejzajímavějšími objekty. Dá se podle toho i hledat.
http://kukdotmy.wz.cz&&MEADE LX50 10"
Uživatelský avatar
PavelM
Příspěvky: 293
Registrován: 24. 06. 2002, 21:18
Bydliště: Kněževes u Rakovníka
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Knihy o astronomii

#22

Příspěvek od PavelM »

U nás vyšel Atlas Coeli 2000. A je opravdu do 7.5mag. Stojí tuším kolem 1000,- Kč. Je s ním trochu problém v noci při červené baterce protože nehvězdné objekty jsou na něm zobrazeny také červeně takže nejsou moc dobře vidět.

FunTomas napsal: Myslíš niečo ako Sky Atlas 2000.0 alebo Uranometria?? Vyšlo niečo podobné v Čechách pred pár rokmi, ale nedosahuje to kvalitu spomínaných dvoch. Sky Atlas má limit okolo 8mag a Uranometria 9mag. Ten český má tuším 7 - 7.5mag? Nie som si istý.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Knihy o astronomii

#23

Příspěvek od FunTomas »

Ja som potreboval atlas s limitom okolo 13mag. Aby som ho mal k dispozícii vždy, vytlačil som si ho z Guide. Takto keď chcem pozorovať, niečo konkrétnejšie, vyberiem si zošit s danou oblasťou a mám ...
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Radous
Příspěvky: 309
Registrován: 27. 01. 2006, 15:07

Knihy o astronomii

#24

Příspěvek od Radous »

Vyplatí se to za tu 1000,-? někde jsem viděl i něco takového v angličtině, rozdělené na jižní, severní polokouli... Dá se to sehnat někde u nás?

Jinak díky za tipy..

:hi:

PavelM napsal: U nás vyšel Atlas Coeli 2000. A je opravdu do 7.5mag. Stojí tuším kolem 1000,- Kč.  Je s ním trochu problém v noci při červené baterce protože nehvězdné objekty jsou na něm zobrazeny také červeně takže nejsou moc dobře vidět.

"Sněhové vločky jsou v pekle vzácné" S. Weinberg
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Knihy o astronomii

#25

Příspěvek od Myzer »

FunTomas napsal: Ja som potreboval atlas s limitom okolo 13mag. Aby som ho mal k dispozícii vždy, vytlačil som si ho z Guide. Takto keď chcem pozorovať, niečo konkrétnejšie, vyberiem si zošit s danou oblasťou a mám ...
Ja si robim tiez nieco podobne pomocou CdC, ale zatial som si vystacil do 10-11 mag. Vynimkou su len zname oblasti ako K. hlava, kopa Virgo, Stephanov kvintet, NGC 2419 a pod. :)
Co take konkretne pozorujes okolo 13. mag? To uz musis mat pekne rozsiahli atlas. Kolko to ma priblizne stran?
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Knihy o astronomii

#26

Příspěvek od FunTomas »

Radous napsal: Vyplatí se to za tu 1000,-? někde jsem viděl i něco takového v angličtině, rozdělené na jižní, severní polokouli... Dá se to sehnat někde u nás?
To je to čo som spomínal. Uranometria 2000.0 . Myslím, že to u nás nikto nepredáva. Dnes sa to však dá objednať zo zahraničia.

Mapy a atlasy zo Sky Publishing
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Knihy o astronomii

#27

Příspěvek od FunTomas »

Myzer napsal: Co take konkretne pozorujes okolo 13. mag? To uz musis mat pekne rozsiahli atlas. Kolko to ma priblizne stran?
To som si dal kvoli limitu dalekohladu. Ked som totiz pozeral pomocou Sky Atlasu a chcel nieco identifikovat, tak som na mieste v mape uplne bielom videl spustu hviezd a nevedel som trafit. Teraz to uz ide aj ked by mozno stacilo tych 11 mag. Mam to v niekolkych zositoch viazanych spiralovou vazbou, jednotlive deklinacne pasy su oddelene foliou a komplet cely atlas po -30° v dekl. sa mi vojde do krabice od kancelarskeho paiera. ;)

Neviem kolko stran je to presne, ale odhadnut to mozem tak na necelých 2000 strán A4. Pekné :book:
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Radous
Příspěvky: 309
Registrován: 27. 01. 2006, 15:07

Knihy o astronomii

#28

Příspěvek od Radous »

HaP Praha má v nabídce zmíněný Atlas Coeli 2000.0 za 1000,-. To jsem myslel.. Ze zahraničí je to pro mně dost komplikované objednávat... Nejjednodušší je dobírka To je u nás asi ale bez šance co? Nevím o nikom, kdo by tyhle publikace vozil.

:hi:
FunTomas napsal:
To je to čo som spomínal. Uranometria 2000.0 . Myslím, že to u nás nikto nepredáva. Dnes sa to však dá objednať zo zahraničia.

Mapy a atlasy zo Sky Publishing
"Sněhové vločky jsou v pekle vzácné" S. Weinberg
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Knihy o astronomii

#29

Příspěvek od FunTomas »

Zacnem uvazovat o Lite verzii s limitom 10.5 mag.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Knihy o astronomii

#30

Příspěvek od FunTomas »

Radous napsal: ... Ze zahraničí je to pro mně dost komplikované objednávat... A Sky&Telescope nahodou neodoberas? Ak ano, tak je to rovnako komplikovane. Na druhej strane od pondelka si to mozes objednat z nemecka a nemal by si to mat nijako komplikovane. ;)
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Odpovědět