Rande Venuse a Jupitera

Pozorování Slunce, Měsíce, planet, planetek, komet, meteorických rojů, atd.
LbA

Rande Venuse a Jupitera

#1

Příspěvek od LbA »

5. novembra rano budu od seba tieto dve planety vzdialene len 0,5°. Treba si privstat a pozriet sa...
15° pod nimi budu Mars a Spica....
Takze fotoaparaty nachystat ;)
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3911
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Rande Venuse a Jupitera

#2

Příspěvek od FunTomas »

Este to posli tomu :angel: co robi pocasie, aby nam to vybavil.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Rande Venuse a Jupitera

#3

Příspěvek od Pavuk_ »

Fajn, takze vyrazime ?
Luky
Příspěvky: 32
Registrován: 18. 05. 2003, 15:22

Rande Venuse a Jupitera

#4

Příspěvek od Luky »

Po dlouhé době jsem zase vstal kvůli astronomii (v 5:30) a vyplatilo se. Přes slabý opar bych na rozednívající se obloze odhladl MHV na +3 mag. Dva jasné objekty tak blízko sebe se nedaly přehlédnout. Celkem pěkná podívaná. Zkusil jsem i pár náladových fotek (na film).

Hezky den, Lukas :hi:
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Rande Venuse a Jupitera

#5

Příspěvek od Pavuk_ »

LBa, Maros_Rusnak, FunThomas ,...
nepojdeme sa dakam (ako naposledy ?)
Uživatelský avatar
maros_rusnak
Příspěvky: 30
Registrován: 28. 04. 2004, 23:30

Rande Venuse a Jupitera

#6

Příspěvek od maros_rusnak »

Pavuk_ napsal: LBa, Maros_Rusnak, FunThomas ,...
nepojdeme sa dakam (ako naposledy ?)
Samozrejme podme, kedze je to ukaz nad vychodnym horizontom, bude lepsie ist niekam na vychod od mesta. Tentokrat budeme mat aj auto (ja a LBa), takze hor sa na to. Detaily dohodneme telefonicky.
Inak strasne ma potesilo, ked som bol pred chvilou vonku, ze sa rozpustila ta hmla, otazka je ci to vydrzi do rana.

Maros.
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Rande Venuse a Jupitera

#7

Příspěvek od Pavuk_ »

maros_rusnak napsal:

Samozrejme podme, kedze je to ukaz nad vychodnym horizontom, bude lepsie ist niekam na vychod od mesta. Tentokrat budeme mat aj auto (ja a LBa), takze hor sa na to. Detaily dohodneme telefonicky.
Inak strasne ma potesilo, ked som bol pred chvilou vonku, ze sa rozpustila ta hmla, otazka je ci to vydrzi do rana.

Maros.
doporucujem miesto, kde sme boli s Tomasom a Ferom. Nad racou vo vinohrade
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3911
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Rande Venuse a Jupitera

#8

Příspěvek od FunTomas »

Pohlad z okna ukazuje silnu vrstvu cirrov. No Venusu a Jupiter cez ne uvidime, ale bohvieco to teda nie je. Do rana sa to aj tak za:toilet:
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Rande Venuse a Jupitera

#9

Příspěvek od Pavuk_ »

dusko pridaj sa k nam!
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11415
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Rande Venuse a Jupitera

#10

Příspěvek od MaG »

Začínám (v tom) mít jasno. Ráno vstávám ve 3:30. Koukám na snímky z družice, které mi potvrzují, že fronta od západu stále ještě nepřišla. Jdu 20 minut na nádraží, jedu do Liberce a pak do Frýdlantu. V 5:50 přijíždím do Frýdlantu, kde není nízká oblačnost a vidím Venuši a Jupitera. Vystupuju z vlaku, jdu na blízký kopec, fotím a kochám se. Po půlhodině mi jede vlak zpět do Liberce. Zde jdu na autobus co mě doveze do Jablonce v 7:55. V osm nastupuju v nedaleké škole před žáky a bavíme se o pohybu na mém vlastním příkladě :-)

Tak a teď jsem se asi vzbudil, protože pokud jsem toto vymyslel, pak jsem padlej na hlavu.

-----
P.S. Když nad tím tak přemýšlím, měl bych radši napsat, neberte to vážně ;)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17669
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Rande Venuse a Jupitera

#11

Příspěvek od MMys »

Tak tohle mi tady v rovině v polabí nehrozí Mám pocit, že budu spát klidně (pokud to vůbec jde s třítýdenním dítětem )
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3911
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Rande Venuse a Jupitera

#12

Příspěvek od FunTomas »

O 3:15 to nebolo nic extra ale bolo vidno Mesiac a niektore jasne hviezdy, okolo neho. O 4:00 v Raci vo vinohrade samozrejme chuchvalce oblakov valiace sa popred Mesiac, hviezdy nikde. O desat minut nebolo vidno ani ten Mesiac. Ze som sam seba neposluchol. Vravel som, ze do rana sa to za:toilet: . Ocividne to pocasie hore nezvladaju. Asi by sa zisla posila. ;D
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Luky
Příspěvky: 32
Registrován: 18. 05. 2003, 15:22

Rande Venuse a Jupitera

#13

Příspěvek od Luky »

Hm, tak od 5:30 az doted mi zakryva Venusi s Jupiterem jeden velky hnusny mrak >:(... tak jsem to vzdal. Asi jen na 2 s mi dirou prokoukly obe 2 planety, tak jsem zkusil udelat aspon jednu fotku, ale tusim, ze z toho nic nebude...

Alespon ze vcera mi to vyslo.

Hezky patek vsem! Lukas
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11415
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Rande Venuse a Jupitera

#14

Příspěvek od MaG »

Tady prší...

Fun Tomáš - proč si nejel kus na východ.. je tam jasno. Už ve dvě to mohlo být jasné z tohoto snímku
http://www.chmi.cz/meteo/sat/NOAA/prod/ ... 050139.jpg
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Myzer
Příspěvky: 1231
Registrován: 28. 05. 2003, 18:31

Rande Venuse a Jupitera

#15

Příspěvek od Myzer »

FunTomas napsal: Vravel som, ze do rana sa to za:toilet: . Ocividne to pocasie hore nezvladaju. Asi by sa zisla posila. ;D
Mozno by si mal uz tych hore nechat a nestazovat sa na nich v kazdom tvojom prispevku. ;)
A zmier sa s tym tak ako ja. ;D
http://www.astronom.cz/astropo/ - Visual deep-sky observing&&Kontakt na Skype: myzer16
Odpovědět