lepsia pristupnost sukromnych sprav

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#16

Příspěvek od Martin Vyskočil »

Tohle už je totálně offtopic, akorát se sem přeneslo napadání ze mnou zamčeného tématu Stratosférický balonek (teď se to asi jmenuje jinak)!

Jinak k tématu, soukromé zprávy nejsou zrovna uživatelsky příjemné, zvlášť zadávání adresáta (uvítal bych, aby to šlo psát na klávesnici a k dispozici byl našeptávač s možností klliknu-doplnění). Otázkou je, jestli je možné s tím vůbec něco dělat.
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#17

Příspěvek od Lukina »

Presne jak pise martin. Ale neni to jen o tom vedet (tusit), kde to hledat. Jde taky o to pouzivat k tomu "podpurne prostredky". Takze zmacknu CTRL+F a natukam, co hledam. Pak to nemusim hledat v x strankovem textu. A jelikoz to deti nevedely, tak to holt hledali otrocky. Tak jsem je to naucil. Priste uz jich to tak 80% pouzivalo. Ti zbyli to bud zapomneli, nezapsali si to nebo to proste povazovali za zbytecne.

Jo, ted uz se nejedna o stratosferu, ale o samotny vesmir.
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Uživatelský avatar
viktormt
Příspěvky: 897
Registrován: 14. 12. 2008, 22:49

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#18

Příspěvek od viktormt »


Struktura fóra je založena na jistém standardu, který rozhodně admin nevymyslel. Jestliže je všeobecně tento standard používán i jinde ve světě, pak se osvědčil a nemá cenu ho měnit kvůli jednomu návštěvníkovi. Jestliže se příhlásím na fórum (resp. jsem stále přihlášený), tak první co nahoře vidím je pozdrav a info o počtu nových zpráv. Krom toho mi stejně chodí na mail, resp. tím pádem na mobil.

Jestli ty budeš tvrdit, že se musí weby upravit i kvůli 1-3 lidem ze sta s problémy v citaci uvedenými, pak já se zas hlásím doskupiny lidí, kterým to takto vyhovuje a jsem tvrdě proti této změně. A jak tu to čtu, je nás více, než 1-3 ze sta, tak pozor, abys tento marný boj neprohrál. Obávám se že chyba je u tebe mezi klávesnicí a židlí, nikoli v tom, jak je fórum naprogramováno.

S těmi 15 sekundami, to byl dobrý poobědový vtip. Děti běžně něco hledají na stránce i déle (myslím na nějaké jiné stránce, kde mají za úkol něco vyhledat), zatímco já to tam vidím hned. Ale narozdíl od tebe je neurážím a nechám je to v klidu vyhledat. Nemůžu přece za to, že dokážu očima prolétnout jakoukoli stránku a hned tam vidím, co potřebuju, nebo seznam souborů a pod. To je vlastnost, která se dá vytrénovat, ale možná bude i zčásti vrozená. Jenže pokud vidím, jaké s tím mají dnešní děti problémy (všechny bez výjimky), tak to znamená, že i ty bys měl být trpělivý a trénovat rychlejší orientaci na stránkách na webu a smířit se s tím, že ze začátku ti to tolik nejde. Časem to bude lepší a přestaneš zaplevelovat fórum zbytečnostmi.
ok, bol to len taky navrh. prestudujte si nieco o pouzitelnosti webu, viz kniha vyssie. pochopite, co som mal na mysli a ze to nebolo prudenie, ci nieco podobne.
Uživatelský avatar
viktormt
Příspěvky: 897
Registrován: 14. 12. 2008, 22:49

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#19

Příspěvek od viktormt »

najdes na stranke vsetko hned? pretoze ju poznas..

urob si test:
otvor si stranku

http://www.amazon.com/gp/product/143022 ... d_i=507846

a do 15 sekund najdi odkaz, cez ktory mozem na tuto knihu pridat vlastnu recenziu.
uz chapes, ako to myslim?
Uživatelský avatar
Lukina
Příspěvky: 2063
Registrován: 31. 08. 2008, 02:59

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#20

Příspěvek od Lukina »

Ok, tak co krome badani v oblasti dobyvani kosmu prostrednictvim balonku, se pustit o volnych chvilkach do zlepseni (preprogramovani) naseho fora? Shodam by asi nebyl proti.

Nasel jsem to za 12 sec. Ale spis to bylo vlivem nejakeho "osviceni" nez prekonani mych problemu s logikou. Verit mi nemusis, ostatne to ocekavam, protoze to by bylo tvrzeni proti tvemu a to moc dobre nejde.


50% uzivateov internetu nepoznaju ctrl+f Smiley  
A z nich 50% ji "nechce znat".

Ja nemam nic proti tve snaze ohledne vypousteni balonku. Nekolikrat jsem psal, ze i presto, ze v tvuj uspech neverim, tak bych byl rad, kdyby se ti to povedlo! Tady jde zcela o neco jineho...
Newton 203/1200, dobson
Refraktor CEL 102/500, AZ3
Triedry: Canon 15*50 IS, Meopta 8*25 a 6,5*32, Bresser 10*50, CEL 15*70
Foto.: Panasonic DMC-LZ8, Sony DSC-RX100 II, Canon EOS 1000 a 650
Uživatelský avatar
viktormt
Příspěvky: 897
Registrován: 14. 12. 2008, 22:49

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#21

Příspěvek od viktormt »

Presne jak pise martin. Ale neni to jen o tom vedet (tusit), kde to hledat. Jde taky o to pouzivat k tomu "podpurne prostredky". Takze zmacknu CTRL+F a natukam, co hledam. Pak to nemusim hledat v x strankovem textu. A jelikoz to deti nevedely, tak to holt hledali otrocky. Tak jsem je to naucil. Priste uz jich to tak 80% pouzivalo. Ti zbyli to bud zapomneli, nezapsali si to nebo to proste povazovali za zbytecne.

Jo, ted uz se nejedna o stratosferu, ale o samotny vesmir.
50% uzivateov internetu nepoznaju ctrl+f :)
Uživatelský avatar
viktormt
Příspěvky: 897
Registrován: 14. 12. 2008, 22:49

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#22

Příspěvek od viktormt »

Ok, tak co krome badani v oblasti dobyvani kosmu prostrednictvim balonku, se pustit o volnych chvilkach do zlepseni (preprogramovani) naseho fora? Shodam by asi nebyl proti.

Nasel jsem to za 12 sec. Ale spis to bylo vlivem nejakeho "osviceni" nez prekonani mych problemu s logikou.
to moze napisat kazdy.. nasiel som to za 12 sekund :)
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5576
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#23

Příspěvek od Karell »

Martine (MaG) dík za racionální vysvětlení, pokud to sem dáš jako petici, jsem první, kdo podepisuje.  :)
Uživatelský avatar
viktormt
Příspěvky: 897
Registrován: 14. 12. 2008, 22:49

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#24

Příspěvek od viktormt »

dobre, kedze tu uz odpoved padla a ludia rypu do mna (kvoli balonku) a ja nerypem do nich, moze sa to zamknut.
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#25

Příspěvek od FunTomas »

Chlapi, čo to tu stále riešite. Je jasno, choďte niečo pozorovať alebo nafotiť. Vykašlite sa na tie malichernosti. Takto len zvyšujete alergiu jeden na druhého. :-/
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
Honza Ebr (honza42)
Příspěvky: 3531
Registrován: 20. 10. 2004, 14:48

lepsia pristupnost sukromnych sprav

#26

Příspěvek od Honza Ebr (honza42) »

Viktormt se tady na něco zeptal, je to sekce o AF a já osobně nemohu nesouhlasit s tím, že systém SZ je dost na houby, takže to rozhodně nebylo OT, i když to bylo možná torchu zkratkovité. Jenže najednou tady zase čtu o nějakých balonkách. Laco, to už prostě nemyslíš vážně! Timto způsobem se tady k uživatelům prostě chovat nebudeme!
Taurus 500/2100, Paracorr, 24 a 14 mm ES 82 st., Nagler 9, Radian 6, Kasai 4, UHC, OIII a Hbeta. 200D a 250D, Canon 10-18/4.5-5.6, 24/2.8, 50/1.8, 85/1.8, 70-200/4L, 400/5.6L, SW MAK 127 a 90, TAL MT-3S
Odpovědět