Obecně k moderátorům

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
MiX

Re: vyroba drobnych suciastok z hlinika

#901

Příspěvek od MiX »

BertCZ na jeho adresu napsal "***ák", Pupak kontroval slovem "primitiv".
Pokud MaG vyhvězdičkované slovo smazal, tak si ho asi nepřeložil jen jako "pašák" anebo "pupák" a jeho smazáním upravil příspěvek ve prospěch BertCZ. Pupakovo reakci ponechal a tudíž změnil v jeho neprospěch (navíc už teď nedává smysl). Tím byla porušena zásada nestrannosti moderátora.
Pupak se proti tomu pochopitelně ohradil, načež dostal ban. Souhlasím s MilAN.
Naposledy upravil(a) MiX dne 01. 08. 2022, 07:06, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
honza22
Příspěvky: 284
Registrován: 07. 02. 2022, 09:40
Bydliště: Drážďany

Re: vyroba drobnych suciastok z hlinika

#902

Příspěvek od honza22 »

Vyřizuji jen vzkaz, a to jediný a poslední, protože si nehodlám hrát na poslíčka, ale protože tu probíráte člověka, kterému jste znemožnili se hájit, tak to udělám:
"Celej problém tohoto fóra je v tom, že ho s výjimkou Karla moderují, nekompetentní a nemorální lidi, kteří svým kámošům dovolí, aby tu lidem nadávali do čuráků a ještě se tím baví. Mažete a upravujete cizí komentáře naprosto svévolně, nedodržujete pravidla, která máte prosazovat, chováte se jak uliční výbor KSČ. Nejezdím s vámi chlastat do Konojed, tak jsem společensky nepřijatelný, protože lidem říkám pravdu. Nikdy jsem tu nevyprovokoval žádnou hádku, vždy jen reaguji na stupidní útoky jiných, které moderátoři záměrně ignorují. Nejen že tím porušujete základní princip rovnosti a morálky, ale zasahováním a pozměňováním cizích komentářů porušujete i zákony této země. Jelikož je každý občan této země za své veřejné výroky trestně odpovědný, nikdo tyto výroky nesmí upravovat, takže se milí moderátoři, co si myslíte, že stojíte nad zákonem a můžete si dělat, co vás napadne, rychle proberte. Zákony platí i pro vás. Udělali jste z AF mafii pro vyvolené a to není jen můj názor, ale jsem asi jediný, kdo vám ho řekne. A to nejsmutnější na závěr je poznání, že MMys, člověk, kterého jsem si nejvíc vážil pro jeho schopnost být nestranný, se úspěšně dostal na vaší úroveň.
To, že neskrývám své pohrdání vůči lidem, kteří zneužívají své funkce, to je vcelku pochopitelné. Nejste naštěstí jediné AF na světě, takže mám šanci najít platformu, kde se mi z práce moderátorů nebude denně zvedat žaludek a krevní tlak.
Sbohem."
Konec vzkazu. Teď si pustím stopky a změřím si, jak dlouho to tu vydrží, než to nějaká potrefená husa smaže. :D
Lunt LS80 DS, Quark combo, EQ-HD-III, Apollo 432M, Saturn 533M, ASI174M
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11606
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: vyroba drobnych suciastok z hlinika

#903

Příspěvek od Psion »

Já myslím, že není potřeba poslední příspěvek komentovat, mluví sám za sebe, ani jeden z posledních tří autorů vůbec neví o co jde ale chápu, že se najdou další lidé, kteří zatleskají podobnému chování a vyjadřování jako Pupak. V ČR máme více odborníků, kteří umí, ale chovají se jako s prominutím dobytek.
MiX

Re: vyroba drobnych suciastok z hlinika

#904

Příspěvek od MiX »

Psion: Mícháš dohromady dvě odlišné věci - Pupakovo vyjadřování a nešťastný zásah moderátora. Ani jednomu netleskám.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11606
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: vyroba drobnych suciastok z hlinika

#905

Příspěvek od Psion »

Já se vyjadřuji jen k banu, který je dlouhodobým důsledkem chování Pupaka na AF. Mimochodem už letos dostal druhý ban za svoje vystupování na AF, první byl měsíční. Nedávné obviňování váženého člena německého fora z nějakých sudetoněmeckých pohnutek, protože neumí na eBay ani objednat dalekohled a následné vyvolání sporu na eBay, je jeho běžný postup komunikace. Myslím, že to povede jen ke klidu zde a taky myslím, že jsou zde další adepti na ban, protože všude ve světě platí jediná dvě pravidla. 1: moderátor má vždy pravdu 2: Když ji nemá, platí pravidlo č. 1.
Uživatelský avatar
honza22
Příspěvky: 284
Registrován: 07. 02. 2022, 09:40
Bydliště: Drážďany

Re: vyroba drobnych suciastok z hlinika

#906

Příspěvek od honza22 »

Poslyš, neměl ty jsi taky letos ban? Nějak dlouho jsem tě tu neviděl a to u člověka, kterej se vyjadřuje všude a ke všemu bylo dost divný. Je moc hezký, že si nezapomněl přijít si kopnout do Pupákovy mrtvoly. Určitě by ho moc mrzelo, kdybys zapomněl. :lol:
Lunt LS80 DS, Quark combo, EQ-HD-III, Apollo 432M, Saturn 533M, ASI174M
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1124
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Re: vyroba drobnych suciastok z hlinika

#907

Příspěvek od Pavebo »

Obávám se, že toto, podle mého názoru, jednostranné rozhodnutí, nepřináší nic pozitivního. Ani nadbytečná snaha Psiona podpořit moderátora nepomůže a z mého (možná, že nejen z mého) pohledu je hodně trapné meldovat pravidlo č. 1. Mám totiž zato, že perou-li se dva “prudiči” plivajíce kolem sebe jedovaté sliny, výrok nestranné “poroty” by měl být okamžitý, veřejný (vůbec jsem netušil, že udeřilo) a reciproční - oba z kola ven.

Tož, hoši, zaděláváte si na vleklou chorobu se ztrátou důvěry, což je věc těžko léčitelná. Však to je na AF vidět on-line
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2257
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: vyroba drobnych suciastok z hlinika

#908

Příspěvek od peta62 »

honza22 píše: 01. 08. 2022, 06:59 .... Nejezdím s vámi chlastat do Konojed, ...
Byl jsem v Konojedech dvakrat, nikdy jsem tam zadny alkohol nevidel ani necitil a to jsem abstinent, diky jistym zivotnim zazitkum na alkohol ponekud alergicky. Myslim ze techto sest slov vyda za roman. Nebudu to pojmenovavat, protoze potom bych musel dostat ban ja. Podle meho krystalicky priklad toho, proc ma Pupak na forech problemy, ac v realu je to slusny a prijemny clovek.

A kdyz uz jsme u tech ztrat, je zajimave, ze nikdo nezeli ztraty lidi jako je treba Josef II, ktery sem ze znamych duvodu prestal chodit s vyjimkou zverejnovani vysledku svych dalekohledu.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11606
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: vyroba drobnych suciastok z hlinika

#909

Příspěvek od Psion »

Pavebo: Pavle, úplně zbytečný příspěvek, evidentně vůbec nevíš o co jde, rád s Tebou budu diskutovat astronomii, ale tohle určitě ne.
Uživatelský avatar
mike
Příspěvky: 1133
Registrován: 05. 02. 2022, 23:47
Bydliště: Luštěnice
Věk: 50

Re: vyroba drobnych suciastok z hlinika

#910

Příspěvek od mike »

Pavebo píše: 01. 08. 2022, 10:18 Mám totiž zato, že perou-li se dva “prudiči” plivajíce kolem sebe jedovaté sliny, výrok nestranné “poroty” by měl být okamžitý, veřejný (vůbec jsem netušil, že udeřilo) a reciproční - oba z kola ven.
Opravdu jsem (skoro) jediný, kdo si uvědomuje, že vůbec nešlo o ten jeden první komentář z každé strany (a BertCZ jich IIRC ani víc nenapsal), ale o tu smršť výpadů, která následovala potom a kterou bych asi nejvýstižněji popsal jako verbální obdobu záchvatů trucovitého vzteku, které vídám u svého tříletého syna? A jestliže to někdo shrne slovy
Pupak se proti tomu pochopitelně ohradil, načež dostal ban.
tak pardon, ale to je eufemismus hraničící s překrucováním reality.
TS CF Apo 155 f/8 na EQ6-R, Hyperion 31mm, Morpheus 17.5, 12.5 a 9mm, DeLite 7, 5 a 4mm, Omegon LE Planetary 6mm; Barr & Stroud 10x56 ED Savannah
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1322
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Re: vyroba drobnych suciastok z hlinika

#911

Příspěvek od Achernar »

Psion píše: 01. 08. 2022, 08:26 Nedávné obviňování váženého člena německého fora z nějakých sudetoněmeckých pohnutek, protože neumí na eBay ani objednat dalekohled a následné vyvolání sporu na eBay, je jeho běžný postup komunikace.
Myslím, že tohle je dost nefér. Jednak se banovaný nemůže bránit, krom toho to tu Pupák velmi věcně vysvětlil (ty emoce přišly teprve potom) a jednoduše to není pravda. Ale fakt nechci flejmovat v poptávkovém vlákně. Jinak naprosto souhlasím s MILANem, že ztráta takového člověka je ztrátou pro všechny. A pokud se tu opravdu upravují příspěvky v něčí prospěch, resp. pokud se vůbec upravují a není pro čtenáře zřejmé, že jsou upravené, těžko to mohu nějak slušně komentovat. Pokud příspěvek poruší pravidla, je v pořádku ho smazat, s tím všichni musíme počítat, to je fér. Ale zpětně upravit? Do další diskuse se pouštět nebudu už proto, že Pupáka znám osobně 20 let, je to můj kamarád a hluboce si ho vážím.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11606
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#912

Příspěvek od Psion »

Achernar: Mám Tě rád, ale dovolím si oponovat, pro mě a řadu dalších není ztrátou žádnou, navíc neumřel, jak tady někdo snad prezentuje, pokud někomu bude chybět, má k dispozici email. Dopadlo to s ním stejně jako na jiných diskuzních fórech. To že obviňuje německého astronoma z nesolidnosti prostě pravda je a neumí přiznat, že udělal chybu.
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2257
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: vyroba drobnych suciastok z hlinika

#913

Příspěvek od peta62 »

Achernar píše: 01. 08. 2022, 10:40 .... A pokud se tu opravdu upravují příspěvky ....
Take si myslim, ze pokud uz admini upravi neci prispevek, melo by to byt oznaceno jako editovane. Neni fer kdyz pod necim podpisem je text ktery nenapsal a treba s tou zmenenou formulaci ani nesouhlasi.

Je mi divne, ze nikomu jinemu nevadi narceni, ze do Konojed se jezdi chlastat.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 4758
Registrován: 11. 01. 2007, 19:54
Bydliště: Uničov

Re: vyroba drobnych suciastok z hlinika

#914

Příspěvek od Bill »

MMys píše: 31. 07. 2022, 21:27 Zásadní problém prostě je jeho chování v kolektivu (nemohu posoudit zda i ve skutečném, ale ve virtuálním to prostě už takhle dál nejde) a chování k ostatním uživatelům a moderátorům. Osobně jsem se ho snažil dost dlouho spíš hájit, omlouvat, krotit, ale fakt se to nedá.
Ať tady nejsou jenom názory jak jsou moderátoři zlí a jak za to Pupak nemůže. Já jsem i u něj objednal montáž s HD převodovkami. V každé odpovědi ze mne dělal úplného blbce a já jsem si už stříhal metr, ať je to za mnou a nemusím už s ním jednat. Nakonec jsme se těsně před převzetím dohádali (dovolil jsem se slušně zeptat, zda by pro moje účely nebyla lepší montáž, kterou nabízel v bazaru s tím, že bych případné náklady zaplatil). Jeho odpověď už jsem smazal - ale byla jako od malého dítěte. Urazil se a převrátil úplně všechny argumenty z dosavadní komunikace.
Výsledkem je, že mám doživotní ban na jeho výrobky - takže nejen AF dává bany...

Vůbec nechápu, jak může s takovým přístupem komerčně fungovat. Něco takového jsem ještě nikdy nezažil a doufám, že už nezažiju...
M:736 750 113
MiX

Re: Obecně k moderátorům

#915

Příspěvek od MiX »

mike: Ta poslední kapka k udělení banu byla vyprovokovaná (věřím, že MaGem neúmyslně.) Ono je jednoduché komentovat nespravedlnost v klidu, když se tě netýká.
Odpovědět