Obecně k moderátorům

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2232
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Obecně k moderátorům

#811

Příspěvek od peta62 »

Obavam se, ze se nemylim. Mas pravdu, pokud se bavime o bezne komunikaci. Tady ale plati nejaka pravidla a postupy, je tu vice adminu a vim ze spolu komunikuji, zvlaste v problematickych pripadech. Pokud by tu byli dva lide s temito zpusoby a protichudnymi nazory, asi by mohli forum zavrit. Uz vcera jsem Martinovi nezavidel, kdyz tady resil o Vanocich takoveto veci dokonce na dvou mistech. Ja castecne ( nevim proc Ti vadi vycisteni vlakna o Tve montazi od prispevku, ktere ho jen zneprehlednovaly a montaze se netykaly ) rozumim Tvym pocitum i postoji, ktere jsi zde popsal, sledoval jsem cely vyvoj. Presto si ale myslim, ze temi citovanymi vyroky se to tady resit neda.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Obecně k moderátorům

#812

Příspěvek od Pupak »

Já nevím, co tu bylo k řešení, kromě naprosto nekompetentního zásahu moderátora do vlákna, které sám nerespektováním principů, které tak obhajuješ, zasvinil? Jestli by se někdo z adminů měj něčím zabývat, tak právě tím, proč ti, co mají na pravidla dohlížet, je sami flagrantně porušují.
Milanova reakce je naprosto adekvátní situaci na kterou reagoval. Všiml jsem si, že ti moc nesedí, ale to neznamená, že by ses neměl zamyslet nad tím, co říká, protože za tu dobu, co sem chodím, jsem od něj žádnou blbost nikdy nečetl. Všechno, co říká, má hlavu a patu a že nemluví jako politik, ale vyjadřuje se od srdce, je jen jeho plus. Kéž by tu bylo víc takových Milanů a méně hodinářů. :lol:
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Obecně k moderátorům

#813

Příspěvek od hades »

MaG píše: 25. 12. 2021, 23:38Nemazat a nepřesouvat hned je pouze jedna část řešení problému.
Možná si Martine vzpomeneš, že jsem navrhoval založit další sekci zde na foru, s názvem Smetiště. Přesně tam bychom přesouvali podobné diskuze. Byly by vidět, ale nebylo by možné v nich pokračovat. Jsou zde zajisté členové, které baví číst takové OT diskuze a když je moderátor smaže, mají po zábavě.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2232
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Obecně k moderátorům

#814

Příspěvek od peta62 »

Pupak píše: 26. 12. 2021, 12:25 ..... za tu dobu, co sem chodím, jsem od něj žádnou blbost nikdy nečetl....
Nikdy ? Co treba namatkou toto ?
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Obecně k moderátorům

#815

Příspěvek od Pupak »

Napsal jsem, že jsem já nečetl, nikoli že on nikdy žádnou nenapsal. Tvůj link vede do nic neříkající debaty o ničem a to číst nehodlám. Vidím, že z tvé strany je to silně osobní, takže bez nadhledu a objektivity.
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Obecně k moderátorům

#816

Příspěvek od Pupak »

hades píše: 26. 12. 2021, 12:42
MaG píše: 25. 12. 2021, 23:38Nemazat a nepřesouvat hned je pouze jedna část řešení problému.
Možná si Martine vzpomeneš, že jsem navrhoval založit další sekci zde na foru, s názvem Smetiště. Přesně tam bychom přesouvali podobné diskuze. Byly by vidět, ale nebylo by možné v nich pokračovat. Jsou zde zajisté členové, které baví číst takové OT diskuze a když je moderátor smaže, mají po zábavě.
Založit Smetiště je výborný nápad. Spousta lidí by tam explicitně našla svůj prostor a nemuseli by plevelit cizí vlákna nerelevantními komentáři. :lol:
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1120
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Re: Obecně k moderátorům

#817

Příspěvek od Pavebo »

Upřímně, kdybys Pupaku skončil diskuzi, tak jak jsi včera psal, tak by toho i tak bylo dost. Pokračování v samomluvě je už jenom pláčem nad uraženou ješitností a tupením těch, kteří mají jiný názor a dovolí si ho prezentovat. Nedivím se moderátorovi, že se snažil něco podniknout, byť mu určitě muselo být jasné, že ať udělá cokoli, bude řádně popliván. V tomto okamžiku si dovolím vyjádřit hadesovi podporu za osobní statečnost. ;)

V tomto spíše duchovním rozměru vánočních svátků by jeden (mám nám na mysli sebe, ale nebráním se zobecnění) očekával diskuzi naditou vzájemným porozuměním a vyjádřením jakési vzájemnosti dané naším vysoce pozitivním společným zájmem, jako je astronomie a řekl bych, že to odkoukané, typicky komunistické škatulkování nepohodlných lidí, jako např. “hodináři”, šitování výrobků jiných výrobců aniž bych je zkusil, obhajoba neobhajitelných výroků, …, je opravdu mimo rámec nejen těchto dnů.
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2232
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Obecně k moderátorům

#818

Příspěvek od peta62 »

Pupak píše: 26. 12. 2021, 13:37 ...... Vidím, že z tvé strany je to silně osobní, takže bez nadhledu a objektivity.
:lol: Dal jsem odkaz na prispevek se ctyrmi citaty, Ty se nenamahas je precist, tema smetes protoze se Ti nehodi a urazlive mne onalepkujes. Jo, chapu propagaci toho Smetiste, mas tam co psat.

pavelbo : Pardon, psal jsem drive nez jsem videl tento prispevek, ja s timto tematem koncim.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#819

Příspěvek od MilAN »

Jo, založit smetiště je další možnost, jak by se někdo zase mohl realizovat jinou metodou mazání :) .Protože tady určitě někdo ví, o čem nediskutovat, co nikam nevede a kde koho v jeho názorech zaříznout. Já bych tedy navrhoval ustanovit funkce hlavní mazal,pomocný mazal. A časem možná někomu i dojde, že čím více řízení a zasahování, tím větší bordel. Nejhorší "diskuse" a nevoli tady vždy zaviní moderátor svým necitlivým zásahem . Možná by mohl být na tom smetišti :)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#820

Příspěvek od ok1in »

Ale dámy a pánové. Pro objasnění situace, která funguje jinde - na všech svých fórech mám tuto klauzuli:
Obsah diskusí závisí plně na rozhodnutí moderátorů a adminů. Nediskutujte s nimi, je to zbytečné - jejich rozhodnutí je konečné.

V naší krajině je totiž módní komentovat cokoliv a kdekoliv (zejména pak negativně až pejorativně). Jakékoliv fórum někdo zřídil, platí a spravuje. Ostatní jsou jen hosty a mohou si vybrat, jestli podminky akceptují nebo ne. Toť vše a není k tomu cokoliv dodat. Navíc, jakékoliv vzájemné dehonestování či urážení ostatních uživatelů vždy končí BANem na uklidnění, vyjímečně i definitivním... :idea:
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#821

Příspěvek od MaG »

Díky všem za příspěvky. Podepsal bych se hlavně pod poslední od ok1in. Je potřeba si uvědomit, že toto fórum naštěstí nemusíme platit, protože je tu pro dobro astronomů a jeho provoz je tudíž pro toto blaho sponzorován. Pokud se tedy někomu nelíbí, že tu chceme mít pořádek, bude lepší, když půjde jinam. Nemažeme nic jen tak. Máme tu opravdu velkou svobodu a demokracii, když si můžeme vyměnit názory na jednotlivé uživatele a dokonce i na moderátory (!), tak si toho važme, protože je pravda, že bychom klidně mohli více mazat a banovat a nikdo by se nemohl divit. Ale před smazáním a banem bych se přimlouval, aby přicházela nejdřív varování. Klidně i nějaká antihodnost, jako používá Dušan Majer. Ten má svatou trpělivost, nemaže, a banuje, až když už je to dávno za hranou mého vkusu. Tak teď jen zbývá najít tu hranici, kdy už mazat a od ostatních očekávám, že se pokusí to respektovat, i když se jim to nemusí líbit.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#822

Příspěvek od MMys »

Sledoval jsem to trochu z povzdálí, s nadhledem. Ban (a obvykle trvalý, nebo rovnou výmaz uživatele) používám obvykle jako razantní řešení k tomu, když se tady zjeví někdo, kdo škodí systematicky. Spameři všeho druhu, astrologové, pochybná individua která nepřinesla AF nic, a jen prudí, a podobně... U ostatních jsem se většinou snažil o domluvu, a v naprosté většině případů to zabralo.

Pupákovi jsem včera napsal zprávu, tak snad se to zlepší. Prosím o pochopení na obou stranách. Pohledů na nějakou problematiku je mnohdy více, a v některých názorech má Pupák prostě pravdu. Jen ten způsob vedení diskuze se mi fakt nelíbí, a platí to pro obě strany bez rozdílu. Nejhorší je, že když člověk není chvíli u PC, tak už se ten svinčík pak bohužel nedá nijak smysluplně protřídit, uklidit.

Smetiště: za mě ne. Buď nechat, nebo rovnou do koše (když už to fakt nemá smysl nebo to sem zjevně nepatří)
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#823

Příspěvek od ok1in »

MMys píše: 26. 12. 2021, 18:41 Smetiště: za mě ne. Buď nechat, nebo rovnou do koše (když už to fakt nemá smysl nebo to sem zjevně nepatří)
Chybí mi tu palec nahoru ;)
Takže Obrázek
Uživatelský avatar
Pupak
Příspěvky: 957
Registrován: 17. 11. 2005, 01:23

Re: Obecně k moderátorům

#824

Příspěvek od Pupak »

Smekám klobouk, Martine, nad tvým nadhledem a hlavně skutečnou nestranností, díky které je AF tím, čím je, nikoli podnikatelským projektem na oblbování lidí, jako některá jiná profesní fóra u nás.
Já nikde půtky nevyhledávám. Nelezu do cizích vláken, abych zesměšňoval, nebo znevažoval něčí práci, nebo osobu. Pokud mě ale někdo vysloveně atakuje a to evidentně cíleně, což se ukázalo naprosto jasně a moderátor mlčí, nebo dokonce sám činí totéž, tak se nikdo nemůže divit, že se bráním a na hrubý pytel patří hrubá záplata. Hra na otloukánka nebyla nikdy moje oblíbená. Pravidla fóra by měla platit pro všechny bez výjimky, tedy i pro moderátory a seniory. Skoro každé vlákno, které se týká mojí práce někdo zaplevelil s tichým souhlasem moderátorů. Z mého pohledu dost tristní stav.
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Obecně k moderátorům

#825

Příspěvek od hades »

Pupak píše: 27. 12. 2021, 09:28 Já nikde půtky nevyhledávám.
Právě naopak. Tvoje rétorika vyvolává zbytečné ohnivé reakce. Našel bych spoustu důkazů.
Pupak píše: 27. 12. 2021, 09:28 Nelezu do cizích vláken...
A tím chceš říct že vlákno, které si založíš je jenom tvoje? Vidím to už po několikáté, jak si přivlastňuješ zdejší diskuzní vlákna a vadí ti, když si v nich někdo dovolí kritizovat tvou práci.
Pupak píše: 27. 12. 2021, 09:28 ...abych zesměšňoval, nebo znevažoval něčí práci, nebo osobu.
Tohle taky není pravda. Například moji práci, co by moderátora zde, neustále zesměšňuješ a znevažuješ. Ale nemám potřebu tvé komentáře směrem k mé práci a osobě dále komentovat, tu radost ti tu dělat nebudu (kromě tohoto příspěvku samozřejmě).
Pupak píše: 27. 12. 2021, 09:28 Pokud mě ale někdo vysloveně atakuje a to evidentně cíleně...
Nediv se když si o to sám aktivně říkáš.
Pupak píše: 27. 12. 2021, 09:28 ...a moderátor mlčí, nebo dokonce sám činí totéž...
Je nás tu několik moderátorů. Koho konkrétně máš na mysli? Jestli mě, tak mi ukaž kde tě atakuju, dej sem odkaz na konkrétní příspěvek.
Pupak píše: 27. 12. 2021, 09:28 ...a na hrubý pytel patří hrubá záplata.
Ne vždy je nutné reagovat stejně. A lidi, kteří používají takovéto metody, obvykle chtějí, aby spor pokračoval a ne byl uklidněn.
Pupak píše: 27. 12. 2021, 09:28 Pravidla fóra by měla platit pro všechny bez výjimky, tedy i pro moderátory a seniory.
Tak s tím souhlasím a tím se i řídím. A když už jsem si jednou dovolil napsat, že je něco konkurencí tvé práce (a za tím si stojím), tak jsem na tvou žádost, která byla opět velmi nevhodně formulovaná, oddělil diskuzi o původního vlákna. Ale opět ti to nestačilo, ba přímo ti to vadilo, že jsem se pokusil urovnat spor, který jsi vyvolal. Ano, je to logické, chceš se hádat, baví tě to, to už chápu. Ale parťáka ti v tomto dělat nebudu, mě to totiž nebaví.
Pupak píše: 27. 12. 2021, 09:28 Skoro každé vlákno, které se týká mojí práce někdo zaplvelil s tichým souhlasem moderátorů. Z mého pohledu dost tristní stav.
Nad tímto se zkus zamyslet. Buďto je pro tebe plevelením to, co pro jiný běžná diskuze. A nebo je tvoje práce natolik konktroverzní, že mají lidé nutkání ji komentovat. Každopádně žádný tichý souhlas dán nebyl. Snažím se moderovat jak nejlépe dokážu, bohužel se nezavděčím všem.
Pupak píše: 27. 12. 2021, 09:28 Z mého pohledu dost tristní stav.
Ano, z tvého pohledu. A já opět nesouhlasím

A tímto elaborátem (s tebou) končím. Mám jiné věci na práci než ti tu dělat fackovacího panáka. Jdi si hledat spory někam jinam.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Odpovědět