Obecně k moderátorům

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1322
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Re: Obecně k moderátorům

#916

Příspěvek od Achernar »

Jistě, zavolat nebo napsat mailem mu můžu. Ale jeho příspěvky v diskuzi chybět budou, protože je to člověk s velikými znalostmi, zkušenostmi a se zajímavými nápady. Můj přístup je v tomhle velmi Inkluzivní a nějaké ty šarvátky, nad kterými bdí spravedlivý moderátor, mi nevadí, protože kde jsou lidi, tam jsou problémy; s tím člověk nic nenadělá ani ve skutečnosti ani na internetu. A pokud někdo věc prodává na několika kolejích zároveň, pak odsouhlasený prodej zruší, skutečně to nesolidně působí. Ale nebudu se hádat, člověk by se měl vyjadřovat jen k tomu, co opravdu ví. Moje výhrady k upravování příspěvků nicméně trvají, to je úplně jiná věc.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1322
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Re: vyroba drobnych suciastok z hlinika

#917

Příspěvek od Achernar »

peta62 píše: 01. 08. 2022, 11:03

Je mi divne, ze nikomu jinemu nevadi narceni, ze do Konojed se jezdi chlastat.
Tohle beru jako emotivní nadsázku, nikoli jako skutečnou domněnku. Ale to už jsem daleko od toho, co jsem chtěl říci.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
Stanislavxyz
Příspěvky: 877
Registrován: 24. 10. 2012, 19:10

Re: vyroba drobnych suciastok z hlinika

#918

Příspěvek od Stanislavxyz »

honza22 píše: 31. 07. 2022, 19:39 Asi zapomněl na hvězdičky, co? :lol:
Ano, vypadá to tak...
Achernar píše: 31. 07. 2022, 19:54 ... Ale vůbec se mi tohle banování nelíbí.
Ani mě ne.
MilAN píše: 31. 07. 2022, 21:48 Pokud to je trvalý ban, pak to je celkem z hlediska znalostí a odbornosti škoda. Pro celou komunitu.
Souhlasím.
honza22 píše: 01. 08. 2022, 06:59 "Celej problém tohoto fóra je v tom, že ho s výjimkou Karla moderují, nekompetentní a nemorální lidi, kteří svým kámošům dovolí, aby tu lidem nadávali do čuráků a ještě se tím baví. Mažete a upravujete cizí komentáře naprosto svévolně, nedodržujete pravidla, která máte prosazovat, chováte se jak uliční výbor KSČ. Nejezdím s vámi chlastat do Konojed, tak jsem společensky nepřijatelný, protože lidem říkám pravdu. Nikdy jsem tu nevyprovokoval žádnou hádku, vždy jen reaguji na stupidní útoky jiných, které moderátoři záměrně ignorují. Nejen že tím porušujete základní princip rovnosti a morálky, ale zasahováním a pozměňováním cizích komentářů porušujete i zákony této země. Jelikož je každý občan této země za své veřejné výroky trestně odpovědný, nikdo tyto výroky nesmí upravovat, takže se milí moderátoři, co si myslíte, že stojíte nad zákonem a můžete si dělat, co vás napadne, rychle proberte. Zákony platí i pro vás. Udělali jste z AF mafii pro vyvolené a to není jen můj názor, ale jsem asi jediný, kdo vám ho řekne. A to nejsmutnější na závěr je poznání, že MMys, člověk, kterého jsem si nejvíc vážil pro jeho schopnost být nestranný, se úspěšně dostal na vaší úroveň.
To, že neskrývám své pohrdání vůči lidem, kteří zneužívají své funkce, to je vcelku pochopitelné. Nejste naštěstí jediné AF na světě, takže mám šanci najít platformu, kde se mi z práce moderátorů nebude denně zvedat žaludek a krevní tlak.
Sbohem."
Ač napsáno typicky "Pupákovským" slovníkem a slohem, tak odmyslíme-li si ten způsob vyjadřování a připustíme-li nadsázku, přinejmenším já na tom něco pravdy bohužel shledávám.


Předně bych chtěl napsat, že mě osobně Pupákův způsob vyjadřování rozhodně nekonvenoval. Byl zbytečně konfliktní a (snad zdánlivě) arogantní, také mnohé jeho výrazivo bych si na veřejnosti odpustil. Pokud ale toto odmyslíme, tak v obsahu měl mnohdy pravdu. Nemám pochopitelně žádnou analýzu či statistiku, ovšem skutečně se velmi často začaly navážet ostatní do něj. Ať už ve vláknu o výrobě montáže, ale i jinde. Pupák sám bohužel též s oblibou používal argumentační klamy, zejména útoky "ad hominem" (viz jeho označování jiných např. za "sudeťáky", "komunisty" a "hodináře"), ale nepřijde mi, že by byl ten, kdo konflikty vyvolával. Ano, svým psaným projevem leckoho popudil a ano, nemusel spor dál eskalovat, ale bránit se napadení je legitimní a každý volí formu podle svého naturelu.

Já jsem také pro to, říkat otevřeně třeba i nepopulární názory. Pouze se snažím tak činit kultivovaně a pokud možno v klidu. Eskalace polemiky směrem k vulgarizmům a (v případě osobního kontaktu) třeba k násilí, podle mě neprospívá věci. Můžeme diskutovat, můžeme argumenty přesvědčit oponenta, ale můžeme se i rozejít s odlišnými názory, s tím je třeba se naučit žít.

S Pupákovým názorem o "dvojím metru" bohužel do značné míry souhlasím. Na AF jsem aktivně cca deset let, pasivně ještě déle a toto se děje, byť věřím, že mnohdy nechtěně. Však v případě sporu Pupák vs. Bertcz je to do očí bijící. Uživatel Bertcz tady jednou častuje jiného označením "čurák", jindy posílá oponenta "do hajzlu" a to je v pořádku?!

Ke svévolnému zpětnému upravování cizích příspěvků moderátory za nějakým účelem se asi nebudu vyjadřovat. Musel bych patrně opustit kultivovanou rovinu debaty, o které jsem psal výše... A k tomu bych se nerad snižoval.
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2248
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Obecně k moderátorům

#919

Příspěvek od peta62 »

Problemu s tim zrusenim je vice. 1. nevime presne co se odehralo mezi nimi, ale prodejce jasne psal osobni vyzvednuti jako podminku a to Pupak nechtel respektovat, posilal spedici. 2. asi to neni vice kolejemi soucasne, prodalo se az po ukonceni jejich jednani. 3. hlavne to hned nalepkovat Sudetakem je bohuzel ukazka toho vyvolavani problemu. 4. Pupak tvrdil, ze prodejce neproda do Cech, ani to zjevne nebyla pravda.

Edit :
Achernar píše: 01. 08. 2022, 11:19
peta62 píše: 01. 08. 2022, 11:03

Je mi divne, ze nikomu jinemu nevadi narceni, ze do Konojed se jezdi chlastat.
Tohle beru jako emotivní nadsázku, nikoli jako skutečnou domněnku. Ale to už jsem daleko od toho, co jsem chtěl říci.
Ja ne, mne se to hodne dotklo, dava to uplne jiny dojem o Konojedech nez ja znam a proc tam obcas i tak daleko jezdim. Ale mame oba pravo to videt jinak. Treba ja nezazil nikdy v Konojedech zadneho admina fora. ( No ja vlastne nevidel v Konojedech skoro nikoho, poznam lidi jen podle hlasu a dalekohledu ;) )
Naposledy upravil(a) peta62 dne 01. 08. 2022, 11:28, celkem upraveno 2 x.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
honza22
Příspěvky: 284
Registrován: 07. 02. 2022, 09:40
Bydliště: Drážďany

Re: Obecně k moderátorům

#920

Příspěvek od honza22 »

Byl jsem v té tobě sice na druhé straně planety, ale díky Elionu Muškovi je dnes internet i v té nejzapadlejší asijské vesnici, takže jsem mohl ono tak elegantně upravené vlákno vidět v původní podobě, než to cenzor upravil k obrazu svému.
Došlo tu k bezdůvodnému napadení člena fóra BertemCZ, kterému evidentně nestačilo, že se pochlubil novým dalekohledem, ale měl ještě silnou potřebu někoho zesměšnit a urazit.
Napsat, že se stačí chovat jako dospělý člověk a ne jako ***rák s tím, že si to každý může doplnit, je sprostý útok a navíc od někoho, kdo naprosto nic nevěděl o pozadí věci.
Ten vážený člen německého fóra prodával dalekohled na Ebay a v regulích Ebay je jasně napsáno, že je zakázán paralelní prodej s Ebay, protože pak nastane situace, kdy jednu věc koupí dva lidé a prodej přes Ebay je právně závazný. Nikdo tedy nepředpokládá, že se prodává i jinde. To se tu objevilo až ex post.
Protože Ebay neumožňuje přímý kontakt s prodávajícím, ale pouze přes jejich dotazovnu, musí člověk komunikovat přes ně a to se taky dělo. Prodejce si evidentně nastavil automatický limit, kdy nabídka byla přijata, ale nenastavil si prodej do zahraničí, protože si myslel, že při osobním odběru to není potřeba. Proto Pupák dostával prefabrikovanou odpověď od Ebay, že prodejce prodává jen do Německa. Chybu neudělal on, ale prodejce při nastavení prodeje a pak tím, že nereagoval a nakonec nechal prodej anulovat.
Informace, že je problém byla směřovaná jen Achernarovi, ale bohužel veřejně, což byla evidentně chyba, protože se dalo čekat, že se toho někdo silně inteligentní chytne, což se i stalo.
Nicméně nic z uvedeného nedává komukoli právo nazývat někoho čurákem, byť to zbaběle zamaskuje hvězdičkami. Moderátoři jako obvykle nereagovali, takže s reakcí se čekalo, až se ozve Pupák a že se ozve, to bylo jasné. Pokud to celé nebyla naplánovaná provokace za účelem ho konečně z fóra vyštípat, tak sežeru svoje přesýpací hodinky.
Když jsem to sledoval, jen jsem tiše žasnul, co si tady moderátor dovolí. Klidně někomu změní obsah komentáře a ještě se tím chlubí. Milan to napsal správně. Jestli tu někdo zaslouží ban, tak je to Mag, protože za to, co tu předvedl, se naprosto diskvalifikoval ze slušné společnosti.
Veřejné fórum není majetkem jedince, nebo úzké skupiny moderátorů, je vytvořeno tisíci členy, kteří mu dávají hodnotu a ti by měli mít svá práva, a ne být odkázáni na milost a nemilost kvůli osobním averzím. Není možné, aby jednomu prošlo vše a ještě za přispění moderátora a druhý dostal ban. To vypovídá o jediném a to o tom, že je něco shnilého ve státě dánském a už byste se na to pomlouvání někoho, kdo se nemůže bránit mohli vykašlat. Je to ubohost prvního řádu a vypovídá to víc o vás , než o něm.
Lunt LS80 DS, Quark combo, EQ-HD-III, Apollo 432M, Saturn 533M, ASI174M
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#921

Příspěvek od MaG »

Může mi jenom někdo vysvětlit, co se s tím podle vás teď dá jako dělat? A za druhé - vážně si tu někdo myslí, že jsem něco udělal úmyslně? Pupak požadoval úpravu, já ji pochopil jinak a nakonec se ukázalo, že blbě. Další náprava už nebyla možná, protože se na nás snesl vodopád vzteku a i kdyby oprávněný, nebylo času si vše vysvětlit dříve, než dostal Pupak ban. Jestli je to pravda, že jsem udělal chybu, lze ji těžko napravit, každopádně byla zcela neúmyslná. Pouze jsem po dlouhém dvoudenním odolávání zasáhl a to jinak, než si Pupak a někteří z vás představovali. Od příště se do těchto věcí montovat nebudu a budu moderovat jiné věci, kde můj přínos je evidentně větší. Rozhodně nesouhlasím s tím, že tu měříme dvojím metrem. Vše má dvě strany mince a upřímně, nebýt shánění Al odlitků, byl tu několik dní klid.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1122
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Re: Obecně k moderátorům

#922

Příspěvek od Pavebo »

MaG: Nic jsem neplatil a ta částka byla úplně jiná!
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1322
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Re: Obecně k moderátorům

#923

Příspěvek od Achernar »

peta62 píše: 01. 08. 2022, 11:24
( No ja vlastne nevidel v Konojedech skoro nikoho, poznam lidi jen podle hlasu a dalekohledu ;) )
Byl jsem tam bohužel jen jednou, protože to mám prostě daleko a málokdy mám v danou dobu čas, což mě mrzí. Myslím, že to je skvělá akce a rád bych se zúčastňoval častěji. S tou poznámkou ale souhlasím, kromě těch několika jedinců, které znám osobně, identifikuju rovněž jen hlasy a dalekohledy. Nejspíš znám osobně i několik dalších, neumím je ale ztotožnit s nicky, popřípadě si ty nicky prostě nepamatuju.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2248
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Obecně k moderátorům

#924

Příspěvek od peta62 »

honza22 píše: 01. 08. 2022, 11:25 ... Jestli tu někdo zaslouží ban, tak je to Mag, protože za to, co tu předvedl, se naprosto diskvalifikoval ze slušné společnosti ....
To myslite vazne ???
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
g
Příspěvky: 1832
Registrován: 05. 12. 2008, 14:13
Bydliště: Neratovice
Věk: 62

Re: Obecně k moderátorům

#925

Příspěvek od g »

hrabě de Saint Exupéry: "Je jediný skutečný přepych, a to jsou lidské vztahy"
Bino SD 82/470mm; triedry 25x100, 8x30; kukátko 2x54. Berlebach UNI19c a Report 322K; hlava Berlebach 553
Uživatelský avatar
mike
Příspěvky: 1130
Registrován: 05. 02. 2022, 23:47
Bydliště: Luštěnice
Věk: 49

Re: Obecně k moderátorům

#926

Příspěvek od mike »

MaG píše: 01. 08. 2022, 11:40 Pupak požadoval úpravu, já ji pochopil jinak a nakonec se ukázalo, že blbě.
Já na tom zásahu nic až tak závadného nevidím, jen by určitě bylo šťastnější tam nechat nějakou poznámku typu "upraveno moderátorem (odstraněna vulgarita)". Odstranit ten příspěvek celý by IMHO bylo špatně, protože měl svou nemalou infromační hodnotu. Stěžovateli by se to asi nelíbilo, protože, ruku na srdce, je asi zjevné, že mu víc vadila ta část, která tam zůstala, než ta, která zmizela, ale to se holt nedá nic dělat. Člověk, který pravidelně a nevyprovokovaně začíná diskuse frázemi jako "Místním mudrcům, kteří kritizují věci, aniž by je někdy viděli, se to určitě líbit nebude.", by se měl být schopen vyrovnat s tím, že si, že si tu a tam někdo rýpne do něj.
TS CF Apo 155 f/8 na EQ6-R, Hyperion 31mm, Morpheus 17.5, 12.5 a 9mm, DeLite 7, 5 a 4mm, Omegon LE Planetary 6mm; Barr & Stroud 10x56 ED Savannah
Uživatelský avatar
BertCZ
Příspěvky: 300
Registrován: 24. 07. 2020, 09:54
Bydliště: Černošice

Re: Obecně k moderátorům

#927

Příspěvek od BertCZ »

honza22 píše: 01. 08. 2022, 11:25 Byl jsem v té tobě sice na druhé straně planety, ale díky Elionu Muškovi je dnes internet i v té nejzapadlejší asijské vesnici, takže jsem mohl ono tak elegantně upravené vlákno vidět v původní podobě, než to cenzor upravil k obrazu svému.
Došlo tu k bezdůvodnému napadení člena fóra BertemCZ, kterému evidentně nestačilo, že se pochlubil novým dalekohledem, ale měl ještě silnou potřebu někoho zesměšnit a urazit.
Napsat, že se stačí chovat jako dospělý člověk a ne jako ***rák s tím, že si to každý může doplnit, je sprostý útok a navíc od někoho, kdo naprosto nic nevěděl o pozadí věci.
Ten vážený člen německého fóra prodával dalekohled na Ebay a v regulích Ebay je jasně napsáno, že je zakázán paralelní prodej s Ebay, protože pak nastane situace, kdy jednu věc koupí dva lidé a prodej přes Ebay je právně závazný. Nikdo tedy nepředpokládá, že se prodává i jinde. To se tu objevilo až ex post.
Protože Ebay neumožňuje přímý kontakt s prodávajícím, ale pouze přes jejich dotazovnu, musí člověk komunikovat přes ně a to se taky dělo. Prodejce si evidentně nastavil automatický limit, kdy nabídka byla přijata, ale nenastavil si prodej do zahraničí, protože si myslel, že při osobním odběru to není potřeba. Proto Pupák dostával prefabrikovanou odpověď od Ebay, že prodejce prodává jen do Německa. Chybu neudělal on, ale prodejce při nastavení prodeje a pak tím, že nereagoval a nakonec nechal prodej anulovat.
Informace, že je problém byla směřovaná jen Achernarovi, ale bohužel veřejně, což byla evidentně chyba, protože se dalo čekat, že se toho někdo silně inteligentní chytne, což se i stalo.
Nicméně nic z uvedeného nedává komukoli právo nazývat někoho čurákem, byť to zbaběle zamaskuje hvězdičkami. Moderátoři jako obvykle nereagovali, takže s reakcí se čekalo, až se ozve Pupák a že se ozve, to bylo jasné. Pokud to celé nebyla naplánovaná provokace za účelem ho konečně z fóra vyštípat, tak sežeru svoje přesýpací hodinky.
Když jsem to sledoval, jen jsem tiše žasnul, co si tady moderátor dovolí. Klidně někomu změní obsah komentáře a ještě se tím chlubí. Milan to napsal správně. Jestli tu někdo zaslouží ban, tak je to Mag, protože za to, co tu předvedl, se naprosto diskvalifikoval ze slušné společnosti.
Veřejné fórum není majetkem jedince, nebo úzké skupiny moderátorů, je vytvořeno tisíci členy, kteří mu dávají hodnotu a ti by měli mít svá práva, a ne být odkázáni na milost a nemilost kvůli osobním averzím. Není možné, aby jednomu prošlo vše a ještě za přispění moderátora a druhý dostal ban. To vypovídá o jediném a to o tom, že je něco shnilého ve státě dánském a už byste se na to pomlouvání někoho, kdo se nemůže bránit mohli vykašlat. Je to ubohost prvního řádu a vypovídá to víc o vás , než o něm.
Takhle už fakt ne. Honzo, píšeš:
Došlo tu k bezdůvodnému napadení člena fóra BertemCZ ..... Nikoli bezdůvodnému. Pupák jen schytal odpověď na své ataky vůči mně.

Dále píšeš:
Napsat, že se stačí chovat jako dospělý člověk a ne jako ***rák .... Promiň, ale prasárna je to od Tebe. Protože to původní vytečkované slovo bylo ***ák, tedy bez písmene R. Za čuráka se označil sám Pupák. Opravdu si myslíš, že člověk, který Pupáka v začátku příspěvku označí za sociálně neempatického netenduje spíše k označení hlupák? Zvláště pak když celý Pupákův nákup byl opravdu veden velmi hloupě? Pokusím se napovědět: to ho nenapadla změna adresy? Ať již registrační nebo doručovací? Práce na 2 minuty a se zaručeným úspěchem. Rychlejší a účinnější, než otevírat spor na ebay.

Dále píšeš:
.... na Ebay a v regulích Ebay je jasně napsáno, že je zakázán paralelní prodej s Ebay .... Hledání tohoto ustanovení jsem věnoval (i ve vlastním zájmu) cca 15 minut. Nenašel. Byl bys, prosím, tak hodný, a dal sem odkaz?

Dále píšeš:
Pokud to celé nebyla naplánovaná provokace za účelem ho konečně z fóra vyštípat, tak sežeru svoje přesýpací hodinky... Nebyla.

Dále píšeš:
Veřejné fórum není majetkem jedince .... No, tak to se právě ohromně mýlíš. Prosím, uvědom si, že doba kdy patřilo všechno všem, a nikdo neměl nic, je dávno v čudu. Hurá. Diskuzní fórum umístění na doméně je majetkem vlastníka doménového jména.

Dále píšeš:
Napsat, že se stačí chovat jako dospělý člověk a ne jako ***rák s tím, že si to každý může doplnit, je sprostý útok a navíc od někoho, kdo naprosto nic nevěděl o pozadí věci.... Já právě ale o tom dost vím, protože jsem asi jediný, kdo s prodejcem komunikoval. Uvědom si prosím, že svůj komentář jsem na AF umístil až po svém návratu z SRN.

Závěrem si dovolím jeden malý postřeh. Komparací Pupáčího stylo psaní a Tvých příspěvků docházím k názoru, že tuhle směsku polopravd vyplodil Pupák, a Ty jsi udělal Ctrl C, Ctrl V.
Meade LX200 16", 14", 12", 8" ... Dobson Obsession 20" ... Celestron Rasa 8" ... eVscope Unistellar ... APM Bino 120 ... Coronado PST
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2248
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Obecně k moderátorům

#928

Příspěvek od peta62 »

Achernar píše: 01. 08. 2022, 11:46
peta62 píše: 01. 08. 2022, 11:24
( No ja vlastne nevidel v Konojedech skoro nikoho, poznam lidi jen podle hlasu a dalekohledu ;) )
Byl jsem tam bohužel jen jednou, protože to mám prostě daleko a málokdy mám v danou dobu čas, což mě mrzí. Myslím, že to je skvělá akce a rád bych se zúčastňoval častěji. S tou poznámkou ale souhlasím, kromě těch několika jedinců, které znám osobně, identifikuju rovněž jen hlasy a dalekohledy. Nejspíš znám osobně i několik dalších, neumím je ale ztotožnit s nicky, popřípadě si ty nicky prostě nepamatuju.
Myslim ze jsme zajedno. Proto mne hodne popicho, kdyz jsem Konojedy videl oznacene jako chlastacku.


g : Gabrieli naprosto presne. :idea:
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11563
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#929

Příspěvek od Psion »

Achernar píše: 01. 08. 2022, 11:17 ..... A pokud někdo věc prodává na několika kolejích zároveň, pak odsouhlasený prodej zruší, skutečně to nesolidně působí.
Jen na vysvětlení, ten německý astronom měl na eBay specifikován osobní odběr a platbu pouze z Německa. Pokud tedy Pupak porušil pravidla eBay a věc objednal, tak mu eBay nedovolil udělat platbu a to bylo celé, házet špínu na astronoma za vlastní chybu je prostě faux pas.
MiX

Re: Obecně k moderátorům

#930

Příspěvek od MiX »

BertCZ: až budeš příště myslet "hlupák", tak přidej jednu hvězdičku a bude klid.
Odpovědět