Obecně k moderátorům

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#856

Příspěvek od MilAN »

Určitě by stálo za to, jestli se nějaké příspěvky přesunují z vlákna A do vlákna B, aby u nich nezůstával název původního vlákna A, ale přejmenovat je na název B. Jinak každý, kdo bude pokračovat, bude mít názvy příspěvků B a původní vlákno se vlastně "ztratí" . Což se třeba teď stalo, název vlákna je hezky obecný - kolimace SCT , a teď z něj vzniklo kolimátor Hotech. Je to pak zmatečné a hlavně navždy nepřehledné.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Obecně k moderátorům

#857

Příspěvek od hades »

Pro to přejmenování bych musel otevřít každý přesunutý příspěvek a upravit mu název. To opravdu dělat nebudu. Název cílového vlákna zůstal pořád stejný, jenom ty 4 přesunuté příspěvky mají v hlavičce jiný. Takže když pak někdo bude hledat obecnou informaci o kolimaci SCT tak najde celé vlákno, a když někdo bude hledat něco o kolimaci Hotech kolimátorem tak najde konkrétní příspěvky. Když bych to ručně upravil, tak se ztratí ta informace, že se diskutuje taky o Hotechu a ne jen na obecné téma kolimace SCT.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#858

Příspěvek od MilAN »

Když dá práci přejmenovat přes CTRL-V 3 příspěvky, tak si nedávej práci ani je přesunovat.Je to jen zbytečná práce a příspěvky zůstanou tam kam patří.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#859

Příspěvek od MaG »

Nikde na žádném fóru se příspěvky po přesunu nepřejmenovávaly a je to standard. Každý vidí, že jde o příspěvky přesunuté, protože mají jiný název a ví i proč a odkud. Z tvé žádosti mi není jasné, zda ti jde o to, abychom nyní začli přejmenovávat přesunuté příspěvky - tady říkám jasné ne z výše uvedených důvodů - nebo zda ti jde o jednorázové přejmenování z nějakého jiného důvodu.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#860

Příspěvek od MilAN »

Pokud to není z mého příspěvku jasné, tak je to můj návrh - a to do budoucna. Nemusíš se čertit ani bránit, že něco nebudeš dělat zpětně a pod.
Problém je v tom, že pokud pod takto přesunutý příspěvek někdo napíše svůj, bude u jeho příspěvku v nadpisu název , jako je u přesunutého - nikoliv tedy takový, jako v názvu vlákna. Myslím, že přejmenovat přesouvaný příspěvek není pro moderátora problém.
Problém je v tom, že ten, kdo píše nový příspěvek, by to musel vědět a uvědomit si , že bude muset přejmenovat název na původní. A to tedy předpokládám, že si málo kdo uvědomí a pro moderátora by to bylo bezproblémové a jasné.
Takže se uklidni, nic na nikom nevyžaduji
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
astar
Příspěvky: 2180
Registrován: 01. 02. 2008, 21:15
Věk: 67

Re: Obecně k moderátorům

#861

Příspěvek od astar »

Martine, plně s tebou souhlasím. I v jiných vláknech jsou jiné názvy než jen to prvotní a ty nebyly přesouvané. Správné rozhodnutí. Já vidím problém úplně v něčem jiném :(
SW 250/1000+EQ6 Pro,  Achr 100/660, Achr 80/400 , ASI 294MC PRO i ASI 294MM PRO
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11380
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#862

Příspěvek od MaG »

MilAN píše: 10. 02. 2022, 13:06 Problém je v tom, že ten, kdo píše nový příspěvek, by to musel vědět a uvědomit si , že bude muset přejmenovat název na původní. A to tedy předpokládám, že si málo kdo uvědomí a pro moderátora by to bylo bezproblémové a jasné.
Takže se uklidni, nic na nikom nevyžaduji
Toto vysvětlení dává smysl. pamatuji si, že jsem jako moderátor při přesunu příspěvků přesně toto dělal = přejmenoval poslední přesunutý příspěvek, aby další kdo reaguje měl v názvu příspěvku název původního vlákna, kam jsem to přesunul.

Poslední větu sis mohl odpustit, já vím, že nevyžaduješ. Jen to z tónu příspěvku vyznělo, že vyžaduješ :-) Ale já jsem naprosto klidný a jen se ptám, co je najednou špatně. Tedy už si rozumíme. Přesunuté příspěvky se samozřejmě v jiném vlákně přejmenovávat nebudou, to by se z toho někdy moderátor zbláznil a ztácelo by to nit. Ale souhlasím, že je vhodné přejmenovat alespoň poslední přesunutý.

Takže když o něco žádáš moderátory veřejně, místo přes funkci Nahlásit příspěvek, prosím věcně a bez toho, aby se někdo uklidnil a podobně.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#863

Příspěvek od MilAN »

Promiň, ale já jsem nechtěl "nahlásit příspěvek ", já jsem dával návrh moderátorům -( všeobecný - jen s příkladem nesmyslnosti ) , zda-li by to šlo. Takže do správného vlákna. Nevím, proč jsi vystartoval. Ale dělal jsem moderátora dost dlouho a běžně jsem tohle já, i další, dělali. Dostal jsem odpověď , že se to dělat nebude, že to je blbost a stálo by to čas - tím je to pro mě skončené.
Naposledy upravil(a) MilAN dne 10. 02. 2022, 15:17, celkem upraveno 1 x.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2232
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Obecně k moderátorům

#864

Příspěvek od peta62 »

Ja si myslim ze moderatori zasluhuji spise pochvalu za citlivy pristup nez kritiku. Prispevky porusujici pravidla nesmazali, ale presunuli tam, kde davaji smysl a zapadaji do vlakna. Navic tam kde byly by za par dni zapadly.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům - test

#865

Příspěvek od MMys »

Já jsem to teď zkoušel, přejmenoval jsem si poslední příspěvek ve vlákně, a dal nový příspěvek. Ten má v názvu stále Re: + název z prvního příspěvku.
Pouze když použiješ citaci, tak má příspěvek Re: + název citovaného příspěvku.

Tedy uživatel to hlídat nemusí. I když do vlákna přesunu nějaké příspěvky, tak nové příspěvky ve vlákně (nejsou li citací) se jmenují podle prvního, nikoli přesunutého posledního.

Schválně si to zkuste, k mému příspěvku jsem přidal slovo - test
V odpovědi se ale neobjeví, jen v citaci.

MilAN píše: 10. 02. 2022, 13:06 ... Problém je v tom, že ten, kdo píše nový příspěvek, by to musel vědět a uvědomit si , že bude muset přejmenovat název na původní. A to tedy předpokládám, že si málo kdo uvědomí a pro moderátora by to bylo bezproblémové a jasné.
Takže se uklidni, nic na nikom nevyžaduji
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#866

Příspěvek od MMys »

odpověď na poslední příspěvek
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17622
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům - test

#867

Příspěvek od MMys »

citace posledního příspěvku
MMys píše: 10. 02. 2022, 19:17 Já jsem to teď zkoušel, přejmenoval jsem si poslední příspěvek ve vlákně, a dal nový příspěvek. Ten má v názvu stále Re: + název z prvního příspěvku.
Pouze když použiješ citaci, tak má příspěvek Re: + název citovaného příspěvku.

Tedy uživatel to hlídat nemusí. I když do vlákna přesunu nějaké příspěvky, tak nové příspěvky ve vlákně (nejsou li citací) se jmenují podle prvního, nikoli přesunutého posledního.

Schválně si to zkuste, k mému příspěvku jsem přidal slovo - test
V odpovědi se ale neobjeví, jen v citaci.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Obecně k moderátorům

#868

Příspěvek od hades »

Martine, díky za otestování a vysvětlení, jak to vlastně funguje. Ono někdy je lepší to prakticky zkusit, než jen tak předpokládat a teoretizovat, jak to funguje. A nebo vycházet z toho, jak to fungovalo v minulé verzi fóra.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Karell
Příspěvky: 5573
Registrován: 24. 04. 2009, 09:58
Bydliště: Brána do Krkokonoš
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#869

Příspěvek od Karell »

Pro Morouz: dobrý pokus o vtip, pro ty máme ale vlákno ve všeobecné diskusi.
Uživatelský avatar
majklus
Příspěvky: 970
Registrován: 12. 06. 2014, 09:18
Bydliště: Tehov u Říčan
Věk: 45

Re: Obecně k moderátorům

#870

Příspěvek od majklus »

Přečetl jsem po nějaké době tohle vlákno a říkám ... chlapi nechme toho.
Kolikrát mě MiLAN vyškolil takovým způsobem, že mi bylo stydno. Vždycky jsem seznal, že má pravdu. Mám ho rád, ačkoli jsem ho nikdy "naživo" neviděl a strašně si vážím těhlech lidí.
Nechci to tu znova jitřit, jen jsem poslední dobou tak nějak alergickej na to "všeeobcený dobro" , Přece si tu nehrajeme na nějaký vědecký server, je to forum o nadšenecký hvězdařině, ta snaha o "antisepcky dokonalý" čistoty vlákána a tak... mě to příjde ujetý. Mazat by se mělo jen to, co do očí bije, zbytek by měl být na tom, jak to čtenář interpretuje. Nejsme přeci úplný blbci.
Řídit tok informací tak, jak se momentálně značí být správné, je vždycky cesta do pekla.
To, že server někomu patří přece nezadává bůhvíjaká práva, je to víceméně veřejný prostor Server bez uživatelů je k ničemu, uživatelé tvoří přece ten obsah. A obsah právě znamená hodnotu toho fóra. Jsem tu jen nějakých cca 6 let. A kolik jsem se toho naučil! Ne z toho, jak dokonale píšu česky, ne z toho, že budeme řešit účty bez příspěvků, že budeme řešit jak moc vadí reakce v sekci "Bazar".
Je mi z toho trochu smutno. Já byl vychovávanej k úctě ke vzdělání, k vědomostem. Nemělo by to bejt hledisko alespoň pro nás , jako AMATÉRSKÝ hvězdáře jako něco víc, než co já vím 11 pravidel fóra?
ES ED127/952, TS ED96/575 na koukání; RC203/1624, TS72/432 APO, N150/600 na focení; ASI174MM Cool, ASI533MC Cool
Odpovědět