Obecně k moderátorům

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Stanislavxyz
Příspěvky: 877
Registrován: 24. 10. 2012, 19:10

Re: Obecně k moderátorům

#1066

Příspěvek od Stanislavxyz »

Pavebo píše: 25. 09. 2023, 09:57 Vyjádření “předřečníků” mi samovolně implikuje sdělení, že hlavní kvalitou moderátora je bezplatný a obětavý servis (...)
V podstatě je to ale tak- k čemu nám bude super vzdělaný odborník, když to nebude chtít dělat? Ale toto už vlastně napsal mike pod Vaším příspěvkem a já s ním souhlasím. I člen ok1in se na věc patrně dívá z podobného úhlu a já mu také rozumím.

Zásah v oné zmiňované debatě možná nebyl zcela korektní, no určitě ne ideální, ovšem ani styl rozpravy diskutujících se mi nezamlouval a to bez ohledu, kdo má pravdu.

Jak už napsal kolega mike- moderování je činnost velmi nevděčná, poněvadž platí rčení které po Babičce opakoval i Švejk: "není na světě člověk ten, aby se zachoval lidem všem".
Pavebo píše: 25. 09. 2023, 13:41 Proboha, ty necítíš ani jako náznak, (...)
Zanechme vzývání bohů, ono nejde jenom o to, co kdo říká, ale jak to říká. Takový Pupák měl také v ledasčem pravdu. Já tady často prezentuji své názory, namnoze i kritické a nikdo mě neperzekvuje, nebo jsem si toho nevšiml. Občas se mnou někdo nesouhlasí, což je v pořádku, protože by bylo podivné, kdyby měl každý úplně stejný názor jako já.
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3411
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Obecně k moderátorům

#1067

Příspěvek od hades »

Nejde o MilAna, stejně bych postupoval, i kdyby to udělal někdo jiný. A už jsem to párkrát udělal (například vzpomeňte na Pupáka). MilAn ale často svými příspěvky míří tak, aby ten konflikt vyvolal, to už jsem ostatně napsal výše. Jen na rozdíl od Pupáka je to mnohem mírnější formou.
Takže pokud máš Pavle pocit, že jsem si na MilAna zasedl, můžu tě s klidným srdcem ubezpečit, že to tak není. Zkus se ale podívat opačným směrem, najdi si pár mých posledních příspěvků, kde se někomu snažím radit a podívej se, jak na moje příspěvky MilAn reaguje.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
astar
Příspěvky: 2189
Registrován: 01. 02. 2008, 21:15
Věk: 67

Re: Obecně k moderátorům

#1068

Příspěvek od astar »

Omluva, toto sem už vůbec nepatří.

Ahoj Pavle.
Poruším mnou výše uvedené .
Já se cítím být nějak perzekvován ani uražen, jak to možná vyznívá. Mé připomínky byly vždy k tématu, ale nelíbilo se to těm jiným, kterých se to ani netýkalo. Už nemám chuť se s někým tady dohadovat o tom, že mám jiný pohled na věc. O optice je toho tady tak málo, že ani není co psát.
Toť vše.
Milan
SW 250/1000+EQ6 Pro,  Achr 100/660, Achr 80/400 , ASI 294MC PRO i ASI 294MM PRO
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24319
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#1069

Příspěvek od MilAN »

hades píše: 25. 09. 2023, 13:56 Zkus se ale podívat opačným směrem, najdi si pár mých posledních příspěvků, kde se někomu snažím radit a podívej se, jak na moje příspěvky MilAn reaguje.
Škoda, že sem nedáš konkrétní případ. Protože, pokud radíš evidentně špatně, tak se ozvu. Protože tě nikdo nenutí radit, když to nevíš.
Začínám mít dojem, že tu máš vlákno o mě. V tom případě se ale nemůžeš divit, že se ohradím proti tomu co jsi napsal o příspěvek výše :
Možná si toho nejsi vědomý, možná to děláš naschvál.
Tohle bych si nedovolil o nikom napsal a v každém případě by to bylo na smazání. Nikoho nenapadám, píšu příspěvek k věci a v odpovědi je jméno a hodnocení mojí osoby. Myslím, že to dost přeháníš, tvoje srovnání s Pupákem mě uráží. Myslím, že i pro moderátora by měla platit stejná pravidla.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1124
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Re: Obecně k moderátorům

#1070

Příspěvek od Pavebo »

Mike: není opravdu, co dodat…
Stanislavxyz: pro “Bůcha” vzýval jako první kolega mike, přišlo mi to jako hezké odlehčení, tak jsem ho recipročně použil (doufám, že jsme nebrali jméno boží nadarno)

Hades: myslím, že takto bys neměl konat ani v případě, že by šlo o kohokoliv jiného, to je podle mého názoru to podstatné, oč tu jde;
Toť vše, nerad bych se ocitl na HauptBahnofu sedě na lavičce vedle Pupáka a jeho šváry😂😂😂

Astar: ok, držím palce
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24319
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#1071

Příspěvek od MilAN »

to hades?
Nebudu se ptát, proč jsi mi smazal věcný příspěvek, který byl slušný a na nikoho neútočil.
Jen si myslím, že pokud nemáš zrovna co dělat, tak to nemusíš dělat tady.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
Stanislavxyz
Příspěvky: 877
Registrován: 24. 10. 2012, 19:10

Re: Obecně k moderátorům

#1072

Příspěvek od Stanislavxyz »

Abych vyhověl prosbě MMyse z diskuse o Žďárské hvězdárně, napíšu svou doušku sem. Nebude sice "obecně k moderátorům", nýbrž k jednomu zcela konkrétnímu, avšak soudím, že zde je nejvhodnější místo: chtěl bych Martinovi veřejně poděkovat za - podle mého soudu - rozumný a velmi vhodný přístup k moderování. Děkuji.
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
Odpovědět