Obecně k moderátorům

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Achernar
Příspěvky: 1322
Registrován: 20. 12. 2004, 05:56

Re: Obecně k moderátorům

#931

Příspěvek od Achernar »

Psion píše: 01. 08. 2022, 12:25
Achernar píše: 01. 08. 2022, 11:17 ..... A pokud někdo věc prodává na několika kolejích zároveň, pak odsouhlasený prodej zruší, skutečně to nesolidně působí.
Jen na vysvětlení, ten německý astronom měl na eBay specifikován osobní odběr a platbu pouze z Německa. Pokud tedy Pupak porušil pravidla eBay a věc objednal, tak mu eBay nedovolil udělat platbu a to bylo celé, házet špínu na astronoma za vlastní chybu je prostě faux pas.
On mi to říkal velmi podrobně, jak to bylo, ale opravdu se nechci hádat, tím méně o něčem, co se mě přímo netýká.
"Srdce skutečného hvězdáře musí býti vždy přístupné kráse, neboť ta je hlavním znakem hvězdné říše" Jos.Klepešta
Uživatelský avatar
honza22
Příspěvky: 284
Registrován: 07. 02. 2022, 09:40
Bydliště: Drážďany

Re: Obecně k moderátorům

#932

Příspěvek od honza22 »

Psion píše: 01. 08. 2022, 12:25
Achernar píše: 01. 08. 2022, 11:17 ..... A pokud někdo věc prodává na několika kolejích zároveň, pak odsouhlasený prodej zruší, skutečně to nesolidně působí.
Jen na vysvětlení, ten německý astronom měl na eBay specifikován osobní odběr a platbu pouze z Německa. Pokud tedy Pupak porušil pravidla eBay a věc objednal, tak mu eBay nedovolil udělat platbu a to bylo celé, házet špínu na astronoma za vlastní chybu je prostě faux pas.
Je moc hezký sledovat, co ty si tu dokážeš navymýšlet za nesmysly. Ten prodej měl jedinou specifikaci a tou byl osobní odběr. Při osobním odběru se obvykle platí na místě hotově, nikoli předem a prodávajícímu je jedno, jestli si Němec, nebo Turek. Nakupuju na Ebay 25 let, tak vím, jaká jsou pravidla.
Pokud si někdo vysloveně zakáže prodej mimo Německo, Ebay ti ani nedovolí přihodit, nebo poslat nabídku, takže tvoje trapné podsouvání o tom, že Pupák porušil pravidla jsou naprostá hovadina.
Jelikož spedice neumí někomu zaplatit hotově při odběru, musel švára řešit platbu přes banku a to byl jediný problém.
Fakt nechápu, že se k něčemu, o čem víte naprostý kulový, musí vyjadřovat padesát lidí. Použít centrum sporů na vyřešení problému, který se nedá řešit přes ten jejich dotazník je úplně normální. Sám to používám běžně, když prodejce nekomunikuje a nikdo z toho hysterák ještě nedostal.
Z triviální věci tu zase systematicky děláte záležitost a jsou to pořád ti stejní lidé, co si nedají pokoj dokud neukojí svojí pomstu. Vyštvali jste ho z fóra, tak jděte slavit a přestaňte s těmi ubohými kecy. Tady se fakt člověk musí hodně krotit, aby si zachoval slušný slovník.
Tak jak to bylo s tím tvým banem, Psione? Přiznáš barvu? :lol:
Lunt LS80 DS, Quark combo, EQ-HD-III, Apollo 432M, Saturn 533M, ASI174M
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#933

Příspěvek od MaG »

mike píše: 01. 08. 2022, 12:01 Já na tom zásahu nic až tak závadného nevidím, jen by určitě bylo šťastnější tam nechat nějakou poznámku typu "upraveno moderátorem (odstraněna vulgarita)". Odstranit ten příspěvek celý by IMHO bylo špatně, protože měl svou nemalou infromační hodnotu...
Díky, máš samozřejmě pravdu. Já se mohu jen zpětně podívat, zda je to možné (ptak ještě to šlo udělat, ale už to moc zpětně neřeší..) a příště na to myslet, ale lépe příště vůbec nezasahovat a nebo po konzultaci s ostatními.

(a už se tu zase jen hádáte a osočujete.. smutný MaG)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2257
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Obecně k moderátorům

#934

Příspěvek od peta62 »

honza22 : Vy s tim rozhodovanim o vyrazovanim lidi ze slusne spolecnosti mate drzost Psiona do neceho tlacit ? Sam jste mi neodpovedel.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Marwingarden
Příspěvky: 949
Registrován: 14. 05. 2020, 08:56
Bydliště: Praha

Re: Obecně k moderátorům

#935

Příspěvek od Marwingarden »

Psané slovo, to je ten problém. Jedna věta a 50 lidí si ji vyloží pokaždé jinak. Myslím, že mě nepřísluší hodnotit kdo má a nemá pravdu, protože znám jen útržky tady napsané. Když bych znal věc ze všech úhlů pohledu, pak možná. Ale jinak né.
Myslete na to až budete psát a zamyslete se nad tím jestli se ty věci tady napsané nedají vyložit i jinak.
A máte po problému.

Marwin
Ta obloha je prostě nádherná...
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4508
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Obecně k moderátorům

#936

Příspěvek od dvader »

Dovolím si za sebe dva komentáře:

1. I moderátor je jen člověk a může udělat chybu, zvlášť když se něco musí udělat rychle a zrovna na to není dostatek času… ostatně děláme to ve svém volném čase.
Znám všechny moderátory osobně a domnívám se, že všichni se snaží dělat to co nejlépe.

2. Pohled moderátorů je jiný, než vás členů - vy sem chodíte kvůli konkrétním potřebám a zájmům. My koukáme průběžně na vše a máme tak jistý ucelený pohled na chod AF. A čas od času se bohužel objeví jedinec, u kterého je s odstupem času vidět, jak chod fóra narušuje. Vy, co jste tu dlouho, si jistě na nějaké vzpomenete… Postupně to obtěžuje jak vás, tak i nás. No a když to překročí únosnou mez, tak to holt dopadne takto - bez ohledu na to, jaké má dotyčný skutečné znalosti a přínosy. Ty my rozhodně nehodláme posuzovat, navíc to bychom museli dotyčného osobně znát, neboť napsat se dá všechno…

P.S.:
Chodím na více fór a troufnu si říct, že z nich to naše funguje nejlépe. Třeba jedno nejmenované ohledně audia je plné napadání, urážek, zpochybňování znalostí apod., protože je moderované minimálně …
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
honza22
Příspěvky: 284
Registrován: 07. 02. 2022, 09:40
Bydliště: Drážďany

Re: Obecně k moderátorům

#937

Příspěvek od honza22 »

Jestli si dobře vzpomínám, tak ty jsi byl první, kdo do toho vstoupil a vyzýval, aby se mírnily vášně a když ti Pupák napsal, že kdyby si svojí práci dělal pořádně a tu Bertovu prasárnu rovnou smazal, tak jediný na co si se zmohl bylo to, že si tu jeho výtku k tobě smazal. Asi ve stresu. ;)
Moderátor tu má moc dělat si svojí vlastní historii a podle toho to tu vypadá. Smažete všechno, co se vám nehodí, necháte jen to, co vám vyhovuje. Jak se tohle snáší s obecnou slušností, to bych fakt rád slyšel. Kdysi jsem sem chodil, pak jsem přesně z těchto důvodů přestal. Když jste šváru zabanovali poprvé, tak mě ukecal, ať si udělám registraci a já vůl ho poslechl. Vidím, že se tu za ty roky všechno změnilo jen k horšímu. Zásahy do cizích komentářů, to je level, který nemá obdoby. Taky chodím na jiná fóra, ale s něčím takovým jsem se setkal až tady. To je absolutní dno.
Lunt LS80 DS, Quark combo, EQ-HD-III, Apollo 432M, Saturn 533M, ASI174M
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4508
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Obecně k moderátorům

#938

Příspěvek od dvader »

Pleteš se, nic jsem nemazal… to jsou jen tvé domněnky.
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Stanislavxyz
Příspěvky: 877
Registrován: 24. 10. 2012, 19:10

Re: Obecně k moderátorům

#939

Příspěvek od Stanislavxyz »

MaG píše: 01. 08. 2022, 11:40 Může mi jenom někdo vysvětlit, co se s tím podle vás teď dá jako dělat?
To bohužel nevím.
MaG píše: 01. 08. 2022, 11:40 A za druhé - vážně si tu někdo myslí, že jsem něco udělal úmyslně?
Já si to nemyslím. Rozhodně ne ve Vašem případě.
MaG píše: 01. 08. 2022, 11:40 Rozhodně nesouhlasím s tím, že tu měříme dvojím metrem.
Toto bych byl snad i schopen dokázat. Téměř určitě pak, kdybych měl přístup ke smazaným příspěvkům. Nicméně většinou jde o naprosté banality a s nadhledem jsem je přecházel, byť principielně je to jistě špatně. Ovšem jednomu se smaže příspěvek kvůli citaci předešlého a jiný posílá člena AF "do hajzlu" a nemaže se? Podivné.
mike píše: 01. 08. 2022, 12:01 Člověk, který pravidelně a nevyprovokovaně začíná diskuse frázemi jako "Místním mudrcům, kteří kritizují věci, aniž by je někdy viděli, se to určitě líbit nebude.", by se měl být schopen vyrovnat s tím, že si, že si tu a tam někdo rýpne do něj.
Naprosto souhlasím. Více sebereflexe a sebeironie by Pupákovi neuškodilo.
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#940

Příspěvek od MaG »

honza22 píše: 01. 08. 2022, 13:52 Smažete všechno, co se vám nehodí, necháte jen to, co vám vyhovuje.
To je přesně ten zkreslený pohled - kde je ta hranice co smazat a co ne? Někdy to dopadne tak, jak píšeš - tobě to bude připadat, že mažeme slektivně, nám zase, že jsme to smazali s nejlepším svědomím, že dobře, ale jak vidno, raději asi nemazat vůbec a jen vytvořit větší blázinec tady, kde bude i spousta nesmazaných příspěvků, protože pak nebude třeba tu hranici hledat, aby se náhodou někdo necítil uražen, že něco zůstalo a něco bylo smazáno. Věřím, že tu jsou rozumnější lidé, kteří tu hranici vnímají, já asi na to nejsem ten pravý a tak raději mazat nebudu.
honza22 píše: 01. 08. 2022, 13:52 Zásahy do cizích komentářů, to je level, který nemá obdoby.
Je samozřejmě ještě ta cesta tu nechávat i příspěvky, které měly být smazány a nezasahovat do nich tedy, ale nechávat je pro výstrahu a ostudu jejich pisatelům. Ale je pravdou, že toto se dělá třeba na foru kosmonautix.cz a tady se postupuje a vždy postupovalo přísněji. Více se tu rovnou maže a banuje. Jak koukám, zřejmě je tedy úlohou moderátora ještě navíc posuzovat, co je vhodné smazat a co ne, protože když to mazat nebudeme, bude to tu občas solidní žumpa, ale zřejmě je to lepší, než moderovat, i za cenu zásahů přímo do příspěvků. Já to beru a příště tedy do nich zasahovat nebudu. Čas ukáže, co je lepší.
MaG píše: 01. 08. 2022, 11:40 Rozhodně nesouhlasím s tím, že tu měříme dvojím metrem.
Stanislavxyz píše: 01. 08. 2022, 14:14 Toto bych byl snad i schopen dokázat. Téměř určitě pak, kdybych měl přístup ke smazaným příspěvkům. Nicméně většinou jde o naprosté banality a s nadhledem jsem je přecházel, byť principielně je to jistě špatně. Ovšem jednomu se smaže příspěvek kvůli citaci předešlého a jiný posílá člena AF "do hajzlu" a nemaže se? Podivné.
S tím souhlasím, tohle se stát nesmí a nemělo, ale stalo se a je třeba se poučit. Na druhé straně bez lidí, kteří se v diskuzních fórech neumí chovat, je tu klidněji a podobné věci by se ani nemusely stávat.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
honza22
Příspěvky: 284
Registrován: 07. 02. 2022, 09:40
Bydliště: Drážďany

Re: Obecně k moderátorům

#941

Příspěvek od honza22 »

dvader píše: 01. 08. 2022, 14:11 Pleteš se, nic jsem nemazal… to jsou jen tvé domněnky.
Omlouvám se ti. Byl to Hades, kdo to smazal a jemu to bylo určeno. Ty jsi pro změnu smazal Pupákův komentář, kde tě označil stejným způsobem, jako BertCZ označil jeho s dotazem, zda je to v pořádku, když se použijí hvězdičky. Nemáte si tu , chlapci, co vyčítat. Mažete líp, než guma.
Lunt LS80 DS, Quark combo, EQ-HD-III, Apollo 432M, Saturn 533M, ASI174M
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24318
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#942

Příspěvek od MilAN »

to Mag :
Přiznám se, že jsem si příspěvek přečetl 2x a nestačím se divit. Opravdu má moderátor upravovat příspěvky druhých - protože jen on ví, co je pro druhé a AF dobré ? Vždyť to je ta nejhorší zhovadilost, co se dá udělat. Větší už je jen ta, že se to udělá až v podstatě skončí kontroverzní diskuse a to s úmyslem "dělat dobro". Čímž je místo klidu nastartována obdobná diskuse jako tahle teď. A ve výsledku ten, který tu uveřejnil první sprostě útočný komentář tu zůstane, a ten, kdo se - a to pochopitelně jako každý normální člověk, který k tomu nepotřebuje moderátora - brání ( a samozřejmě, neakademickou mluvou ) a nenechá urážet, je vyloučen. A opět tu zavládne mír a klid, jen se tu pár lidí vyvzteká a ponadává, ale ono to časem pomine. :)
Takže za mě - úprava příspěvků druhých není moderování. A pokud něco porušuje pravidla, tak to smažte - ale hned. Upravovat diskusi druhý den není zrovna moderování, ale oprava skutečnosti do líbivého hávu ( pokud si to všichni nechají tedy líbit)
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#943

Příspěvek od MaG »

Ano jak už jsem řekl, mám v tom jasno, nemusíš mi to znovu vysvětlovat. Ostatně už se stalo. Příště se buď smaže vše i to co vyvolalo flame a urážky, nebo se nesmaže nic. Škoda že se nedá zasahovat do příspěvku aspoň tak, aby neporušovaly pravidla poté, co se ten zásah udělá. Podle mě někdy lepší než mazat by bylo doslova cenzurovat nevhodná nebo přímo sprostá slova a zbytek nechat pro výstrahu. Mazat rovnou vše není moc výchovné. A protože tedy úprava, jak píšeš, je to nejhorší, čím se člověk může provinit, tak raději nebudu mazat a upravovat nic. Jsou i jiné úkoly, které tu jako moderátor mohu dělat a jsou potřeba. Na rozdíl od tebe jsem se nevzdal moderován jen proto, že se tu někomu má práce nelíbí. Lepší je konat a být za toho špatného, než stát stranou a kritizovat.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2257
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Obecně k moderátorům

#944

Příspěvek od peta62 »

Ja si dovedu predstavit prispevek, kdy je editace adminem v poradku, ale melo by to na nem byt jasne videt.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
kuceraz
Příspěvky: 585
Registrován: 14. 07. 2020, 07:00
Bydliště: Třebíčsko
Věk: 27

Re: Obecně k moderátorům

#945

Příspěvek od kuceraz »

MiIan: nemyslím si, že je problém úprava příspěvku moderátorem. Na fórech, kam jsem chodil, to bylo běžné. Podmínkou ale samozřejmě je zřetelně označit upravenou část a jasně napsat, že to ten a ten moderátor proto a proto upravil. Je to často lepší, než mazat celý příspěvek.
A k tomu "Opravdu má moderátor upravovat příspěvky druhých - protože jen on ví, co je pro druhé a AF dobré ? Vždyť to je ta nejhorší zhovadilost, co se dá udělat" tak to přece není - od toho má fórum pravidla. Porušíš pravidla - přijde editace nebo smazání příspěvku.
Dobson GSO 254/1250 | Omegon Nightstar 25x100 | Celestron Skymaster 15x70 | Omegon 2x54 Starfield | Helios HR 8x42 ED | Bortle 3-4
Odpovědět