Obecně k moderátorům

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2257
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Obecně k moderátorům

#1006

Příspěvek od peta62 »

Tomu rozumim, ale jak podle pravidel, tak podle zvyku se zde dotazy souvisejici k produktu do vlakna vzdy psaly. Take proto aby pripadni ostatni zajemci dostavali ty dalsi informace, ktere jim pomohou v rozhodovani. Nejsem sam, kdo ma pocit, ze timto autor neco taji. Kdyz si k tomu pridate tu velmi podezrelou a pravne nebezpecnou okolnost, ze tyden stara montaz je v pozustalosti, tento pocit se velmi zesiluje. A pokud nic netajim, nemam duvod vyjizdet na cloveka, se kterym jsem nikdy nemel problem ( Standa ) za jednu otazku. Podivejte se treba na nas dva, mame protichudne nazory, ale slusne spolu diskutujeme. Navic kdyz Robert SZ poslal, dostal sprostou odpoved. V zadani nebyl seznam lidi, kterym se neprodava. Ano, odpoved jsem nevidel, ale Roberta znam osobne a svagry tu ctu dosti dlouho, abych si udelal obrazek.
Edit : Kdyz vidim prispevek MilANa, tady mate presny obrazek chovani svagru. Dve stranky zpet v tomto vlakne honza22 pred nim temer nabozne kleci a staci jeden drobny rozdil v nazoru a MilAN je u nej zarazen mezi nas, zle a urazene.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4148
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#1007

Příspěvek od biker.fm »

Jsou lide co maji protichudne nazory a dokazou spolu slusne a rozumne komunikovat. Pak jsou lide co (i vulgarne) napadaji druhe a podle toho pak vse jde jinym a nezadoucim smerem. Nejen Roberta, Petra znam osobne, spousty clenu nejen zde z fora. Jak v psane, tak i osobni rovine pri setkani jsme nekdy meli i velmi rozdilne nazory a nikdy nepadly slova typu vemeno a pod. A rikam ze lepsi je styl win win jinak to bude vzdy jen kdy oba budou porazeni.

MiLaN to v tech ctyrech bodech popsal spravne a jednoznacne.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a mala Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
honza22
Příspěvky: 284
Registrován: 07. 02. 2022, 09:40
Bydliště: Drážďany

Re: Obecně k moderátorům

#1008

Příspěvek od honza22 »

MilAN píše: 06. 11. 2022, 13:18 Předně- není dovoleno zakládat duplicitní vlákna- což je tu už 2x porušeno .2/To, že si inzerent napíše, jak s ním komunikovat, není pro nikoho závazné a nesouvisí to s moderátory ani s tím, co mají dělat. 3/.Výrazy a oslovení které jsou použité v inzerátu, by měly být důvodem k mazání. 4/ Naopak, to, že se to někoho dotýká, mu dává celkem logicky morální právo na to reagovat- a to bez ohledu na to, co si inzerent vymínil
1. nikdo nezakládá duplicitní vlákna, to spíš vemeno zakládá duplicitní účet na AF, ale to asi nikomu nevadí, byť to dovoleno není.
2. inzerent slušně požádal, aby se do vlákna nepsalo a používaly se SZ. Slušný člověk s mozkem v hlavě nemá problém něco takového respektovat.
3. inzerát žádné oslovení neobsahuje a vemeno je silný eufemismu pro idiota, co do něčího inzerátu kopíruje SZ.
4. potrefená husa může kejhat. To je asi vše, co zmůže.

Slušně řečeno, vymýšlíš kraviny.
Lunt LS80 DS, Quark combo, EQ-HD-III, Apollo 432M, Saturn 533M, ASI174M
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11596
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#1009

Příspěvek od Psion »

Kdo chce, může to vyřešit jako já a má klid. Všichni ví, co je pojem BAN a moderátoři tento fakt zcela ignorují, přestože jej tomuto uživateli udělili, tedy BAN zde nic neznamená, toť asi vzkaz všem.
Přílohy
Snímek obrazovky 2022-11-06 v 15.13.41.png
Snímek obrazovky 2022-11-06 v 15.13.41.png (81.96 KiB) Zobrazeno 4449 x
Uživatelský avatar
stmare
Příspěvky: 517
Registrován: 24. 12. 2020, 13:54
Bydliště: Praha 4
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#1010

Příspěvek od stmare »

Jestli je toto vlákno o tom, jaká má být podoba moderování, tak hlasuji za to, aby se nastolený kurz neměnil, aby to moderátoři dělali i nadále jako doposud. Uvítám, když nemusím číst vzájemné napadání, ani sarkastické poznámky, které často ani nereagují na podstatu sdělení, chytají se nepodstatných vět, atd..
U inzerce to samé. Ani text prodeje by nemusel napadat a ani odpovědi. Jestli by v inzerci pomohla feature možnosti zámku hned po vložení, tak hlasuji za ni. Ono totiž často nereagovat na sdělení je docela těžké a člověk se často neudrží. Je těžké nenapsat tam, že např. prodávaný okulár není žádný zázrak a že nový je za 3/5 uváděné ceny.
SW 100ED APO, EQ6-R, Nikon D5600 mod
https://astro.marencik.cz
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#1011

Příspěvek od MaG »

Psion píše: 06. 11. 2022, 15:16 Kdo chce, může to vyřešit jako já a má klid. Všichni ví, co je pojem BAN a moderátoři tento fakt zcela ignorují, přestože jej tomuto uživateli udělili, tedy BAN zde nic neznamená, toť asi vzkaz všem.
BAN nemohou udělit moderátoři. Moderátoři mohou jen čistit témata, ale nemohou u toho sedět celý den, dokud nebude oprávněný BAN udělen.

Honza22 samozřejmě splnil podmínky pro trvalý BAN, o tom nemůže být diskuze, nejsme tu od toho, abychom trávili víkendy mazáním nesmyslných diskuzí.

Téma se opět pokusím vyčistit o vše, co nesouvisí s tématem.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
honza22
Příspěvky: 284
Registrován: 07. 02. 2022, 09:40
Bydliště: Drážďany

Re: Obecně k moderátorům

#1012

Příspěvek od honza22 »

Jsem rád, že konečně nastoupil moderátor [příspěvek zkrácen o pasáž mající pouze prvky flamwar, provokace zde nemají místo, MaG - moderátor]
Naposledy upravil(a) honza22 dne 06. 11. 2022, 16:10, celkem upraveno 1 x.
Lunt LS80 DS, Quark combo, EQ-HD-III, Apollo 432M, Saturn 533M, ASI174M
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#1013

Příspěvek od MaG »

Opět připomínám, že co řečeno být mělo, už všichni řekli. Další diskuze na toto téma zde nemá místo. Pokud to nebude stačit, pak do dočasného či trvalého bloknutí uživatele honza22 bude muset být téma zamknuto. Žádám "honza22" o pauzu. Za své vyvolávání flamewar zaslouží okamžitý BAN a zneužívání způsobu fungování zdejšího fóra nebude tolerováno.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24319
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#1014

Příspěvek od MilAN »

Martine, snad se v tomhle správném vlákně mohu vyjádřit k tvému moderování. Nechápu smysl toho , že upravíš něčí příspěvky To , že to celé vlákno potom ztrácí smysl, je jedna věc. Druhá je to, že sprosťákovi upravíš příspěvek- takže ze sprosťáka se stává slušňák, a ti , co se proti tomu ohrazovali, jsou kverulanti. Za týden to už tak bude chápat každý, kdo si tu diskusi přečte. Když je někdo hulvát, je to jeho postoj a ostuda a nevidím důvod, proč by ho měl moderátor vylepšovat. Takový zásah je vždy jako šlápnutí do ho..a . Nadělá se tím jen zlo mezi uživateli, problém se tím nevyřeší a zase to bude brzy pokračovat.
Upravené vlákno ztrácí jakýkoliv smysl
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2257
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Obecně k moderátorům

#1015

Příspěvek od peta62 »

Ja chapu, ze tady nemuzete nechat zumpu, ktera tu za dva dny vznikla, ale jak pise MilAN, toto je druhy extrem. Ted sem mohou svagri kohokoli poslat aby se presvedcil, ze honza22 nic spatneho nenapsal. ( Napriklad #1008 ted vypada jako docela pravdivy, ac je to snuska lzi. ) Vim ze to mate hodne tezke, ale ja bych asi mazal vyrazne vice. Jen ma predstava, nikomu nic nenutim : Z te HD montaze, kterou uvedl Pepa, bych nechal jen ten jeho uvod, triplicitni inzerat do kose a tady asi trochu vice nez to tu je. Mozna jsem na nejake vlakno zapomnel. Opravdu jen muj nazor.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
peto
Příspěvky: 504
Registrován: 03. 07. 2004, 03:09

Re: Obecně k moderátorům

#1016

Příspěvek od peto »

ja som zase rad, ze som si tu ako nezaujaty pozorovatel mohol precitat vela zabavy... :-D, este ked to bolo v povodnom stave... a je skoda ze sa tu mazu akekolvek prispevky... v skutocnosti tu nepadali ziadne vulgarne slova, takze by som to nechal ako to bolo ... nech sa kazdy prejavý ..aspon sa dozvieme co v kom je... to je niekedy na nezaplatenie, a nech si tu kazdy zanechava svoju vizitku...
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 994
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#1017

Příspěvek od ok1in »

Není to mé forum, ale nedá mi to - a už jsem to tady psal v minulosti. Ale asi je to málo...

Takže:
- každý uživatel vstoupil na forum dobrovolně a souhlasil s jeho podmínkami
- admin a modi jsou pro uživatele polobozi a je srdečně jedno, že se mu to nelíbí
- diskuze s nimi je zbytečná
- jejich rozhodnutí je konečné a pro uživatele je zákonem
- komu se to nelíbí, může si založit forum vlastní
Příliš mnoho demokracie není v dnešní době žádoucí a vždy se to zvrhne v anarchii - lidi se už slušně prostě chovat nechtějí... :idea:
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11389
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#1018

Příspěvek od MaG »

Milane: Děkuji za připomínky. Pochopitelně, kdyby to bylo na mě, promazal bych šmahem vše, ale jestli toto považuješ za špatný zásah, jistě to kolegové upraví, aby ses necítil jako blbec. Máme tu v tebe úctu, za to, co děláš a nemusíš mít obavu, že bychom těmi zásahy na tebe útočili. Občas si to moc vztahuješ a nebo to vidím, že to hrotíš. Jestli je to jak píšeš, jistě se to do týden vyřeší. Já na to kouknu v úterý.
P.S. pokud to bude možné, žádám i ostatní, aby sem už nepsali. Víme, že toto vlákno je pro vás důležité a často máte oprávněné výhrady, ale aktuálně už je situace vyhrocená a neobjektivní.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24319
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#1019

Příspěvek od MilAN »

MaG píše: 06. 11. 2022, 22:41 Milane: ...ale jestli toto považuješ za špatný zásah, jistě to kolegové upraví, aby ses necítil jako blbec.
Nevím, jestli jsi to postřehl, ale mě se tohle vlákno ani ty inzeráty vůbec netýkají. Do inzerátů jsem nepsal žádný příspěvek, takže se mě tu netýkaly ani žádné vývody, které se tady řešily.
Co mi ale vadí je to, že po 2 dnech přijde moderátor, a upraví něčí příspěvky. Naprosto bezdůvodně. To je snad horší, než smazat celou diskusi. Nakonec se s ní nedá v tomhle stadiu udělat stejně nic rozumného a ani tu o žádnou informaci nikdo nepřijde. Kromě toho, že by si mohli ostatní udělat na někoho ten správný názor.
P.S.: kvůli mně není potřeba, aby tu někdo následně něco upravoval. Mne se to netýkalo, necítím se zatím jako blbec :)
--------
P.S.2 : Pokud to není jasné : každý máme u svého příspěvku jméno nebo nic. Takže si za svým příspěvkem stojíme a jsme svéprávní.
Pokud mi tedy někdo bez mého vědomí upraví můj příspěvek k obrazu svému, , výsledek není už můj a nemůže být ani formálně spojován s mým jménem . Proto si myslím, že je tento zásah(bez mého vědomí nebo mé žádosti) naprosto nepřijatelný od kohokoliv. Porušuje-li můj příspěvek pravidla, ať je bezodkladně smazán- to je svaté právo moderátorů.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
honza22
Příspěvky: 284
Registrován: 07. 02. 2022, 09:40
Bydliště: Drážďany

Re: Obecně k moderátorům

#1020

Příspěvek od honza22 »

Smysl toho všeho je přece od počátku jasný. Co zafungovalo u Pupáka, zafunguje znovu. Na začátku je provokatér, který to rozjede, pak se to promaže, aby byl jeden viník, porušování pravidel AF od ostatních se taktně přehlídne a viník se zabanuje.
Tady nic vyhrocené není. Jestli to někdo hrotí, tak je to moderátor, který si tu maže, co ho napadne. A moderátor není polobůh. Je to nástroj , který má prosazovat pravidla, ale to se tu neděje.
Moderátoři nejsou nestranní a nedodržují pravidla. Urážejí členy a chovají se naprosto neomaleně. Ne všichni, ale speciálně MAG se tak chová. Toto je moje výhrada k práci moderátora, kterou sem píši přesně v souladu s účelem toho vlákna.
Lunt LS80 DS, Quark combo, EQ-HD-III, Apollo 432M, Saturn 533M, ASI174M
Odpovědět