Obecně k moderátorům

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4469
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

Re: Obecně k moderátorům

#826

Příspěvek od dvader »

Činnost moderátorů je obecně ve 3 rovinách:
1. Udržovat AF z věcného pohledu co nejpřehlednější, slučovat, rozdělovat a přesouvat diskuze tak, aby byly tam, kde je uživatel očekává.
2. Dělat změny na prosbu uživatelů, kteří třeba něco dali omylem jinam, napsali něco chybně či jinak potřebují pozměnit příspěvek a sami na to oprávnění nemají.
3. Dohlížet na dodržováním pravidel a slušného chování a v případě jejich porušování adekvátně zasáhnout.

Ad 1)
Toto nebývá jednoznačné a je časté, že různí uživatelé mají různé pohledy na to, jak témata uskupovat... V tom případě je zcela v pořádku věcná diskuze s moderátory na toto téma, aby se případně provedly takové úpravy, které jsou z pohledu aktivních uživatelů preferované. Důraz dávám na „věcná“ a „slušná“ - nikoliv napadání moderátora, co to zase udělal... neboť on to neprovedl schválně, aby někomu uškodil, ale měl prostě v tu chvíli jiný pohled na věc.

Ad 3)
Toto není černobílé a kolikrát je to dost složité rozvažování. Nicméně pokud moderátor zasáhne, platí již zde zmíněná jasná pravidla a běžný uživatel nemá právo veřejně trolit moderátora! V případě požadavku o hlubší vysvětlení by měl zareagovat nejlépe přes SZ či mail a projednat si to s ním soukromě.
Je to o sociální inteligenci jedince, aby dokázal posoudit, co se má probírat soukromě a co stojí za to principiálně otevřít v tomto vlákně...

Pokud tohle někdo nedokáže, pak z toho vzniká flame a tahle nepěkná situace. :twisted:

Závěrem prosím (nejen) Pupáka, aby si tento můj příspěvek důkladně přečetli, zamysleli se nad ním a podle toho dále jednali.
Děkuji všem slušným a věcným diskutérům a přeji jim vše nej do Nového roku! ;)
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#827

Příspěvek od MilAN »

ad # 833:
Martine, souhlasím s tím, co jsi napsal. Jen by to fungovalo, kdyby všichni moderátoři se chovali jako ty nebo MMys.
Pokud bez znalosti problematiky rozbiju diskusi , nesmyslně něco rozdělím a něco smažu - tak to je lepší radši nedělat nic než moderovat. Diskuse, která tu v poslední dny probíhá, nastala právě kvůli takovému zásahu. Můžeme se odvolávat na neadekvátní reakce uživatelů, ale příčina vznikla a je jinde.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
astar
Příspěvky: 2180
Registrován: 01. 02. 2008, 21:15
Věk: 67

Re: Obecně k moderátorům

#828

Příspěvek od astar »

Panové jděte do P.....e . Ten Covod se projevil i tady. Jak píší sociologové v této době výrazně vzrostla agresivita. A jak to vypadá, tak někteří jen čekají na to, aby v takových diskusích neustále pokračovali :cry: :cry: :cry: .
Je to ubohé a hodně pod úroveň . Ani se nedivím, že někteří členové přestávají mít zájem sem přispívat :( .

Tak se zamyslete prvně sami nad sebou !!!
SW 250/1000+EQ6 Pro,  Achr 100/660, Achr 80/400 , ASI 294MC PRO i ASI 294MM PRO
Uživatelský avatar
Otoron
Příspěvky: 312
Registrován: 19. 01. 2016, 13:08
Bydliště: Hrabyne
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#829

Příspěvek od Otoron »

astar píše: 27. 12. 2021, 13:23 Panové jděte do P.....e . Ten Covod se projevil i tady. Jak píší sociologové v této době výrazně vzrostla agresivita. A jak to vypadá, tak někteří jen čekají na to, aby v takových diskusích neustále pokračovali :cry: :cry: :cry: .
Je to ubohé a hodně pod úroveň . Ani se nedivím, že někteří členové přestávají mít zájem sem přispívat :( .

Tak se zamyslete prvně sami nad sebou !!!
Tak tohle je asi nekonstruktivnejsi příspěvek tohoto vlákna "EVER".
Já sám v poslední době nepřispívám do žádného vlákna, právě z tohoto důvodu a věřte mi, že bych i rád. Ale nejsem blbý abych se zde "ztrapnil", což se mi povede vždy ať už napíšu v podstatě cokoliv.

Je mi to líto, ale pokud se tu nic nezmění, nemá pro mě a snad i mně podobným pouštět se zde na tenký led diskuze...
Přeji pěkné svátky.
If at first you don't succeed, lower your standards.
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Astrofotografie - dotazy začínajících

#830

Příspěvek od MilAN »

to hades: etika chování ve psaní příspěvků ti asi nic neříká.
Takže , když už napíšeš celkem nesmyslný příspěvek a jsi na to upozorněn, tak si zpětně příspěvek upravíš. Tím už v očích nezúčastněných ( kteří vývoj psaní nesledovali) nejsi ty tím, kdo napsal nesmysl, ale ten druhý je obyčejný šťoural/ prudič, který tě nemá rád.
No po tomhle opravdu nemám, je to obyčejná podlost.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Astrofotografie - dotazy začínajících

#831

Příspěvek od hades »

MilAne, asi ti nerozumím. Ve kterém příspěvku jsem něco upravil?
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Astrofotografie - dotazy začínajících

#832

Příspěvek od hades »

Vidím, že MilAn reagovat nebude, ani zde ani přes SZ. Stojím si za tím, že jsem žádný svůj příspěvek zde neupravoval, dosvědčit mi to může kterýkoliv z moderátorů, nástroj na to máme.
Za štourala a prudiče ses označil ty, ale myslím, že každý si dokáže obrázek udělat, kdo tu šťourá a prudí. A to že mě nemáš rád je z tvých příspěvků asi taky docela zřejmé. Já, protože nechci vyvolávat konflikty, na tvé provokace už delší dobu nereaguji. Neudělal bych to ani teď, kdyby jsi mou domnělou činnost neoznačil za "podlost". Urážet se nenechám a žádám od tebe veřejnou omluvu.
Pak tuto zbytečnou konverzaci smažu.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Obecně k moderátorům

#833

Příspěvek od hades »

William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Obecně k moderátorům

#834

Příspěvek od hades »

Téma diskuze je dáno názvem vlákna, příspěvky mimo jsem odmazal. Podobné osobní útoky si prosím řešte po SZ, ne veřejně. Děkuji
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#835

Příspěvek od MilAN »

A taky bys mohl smazat můj příspěvek, který je pod č.830, který jsem sem nepsal a který sem tedy nepatří. Jen si s ním řešíš svůj problém.

Děkuji
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
stmare
Příspěvky: 491
Registrován: 24. 12. 2020, 13:54
Bydliště: Praha 4
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#836

Příspěvek od stmare »

Zdravim, chtel bych navrhnout, jestli by se nemohli smazat vsechny prispevky tohoto tematu ze strany 56 krome #826? Tohle vsechno zbytecne zni ve hlavach vsech zucastnenych a Internet nezapomina.
SW 100ED APO, EQ6-R, Nikon D5600 mod
https://astro.marencik.cz
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 987
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#837

Příspěvek od ok1in »

Z mého pohledu je toto téma celé zralé na smazání - už jsem to tady psal jinde. S moderátory a adminy se totiž NEDISKUTUJE. To oni jsou zodpovědni za chod a náplň jimi spravovaného serveru, který nám ostatním jen půjčili, aby jsme měli kam psát... :idea:
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2232
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Obecně k moderátorům

#838

Příspěvek od peta62 »

stmare píše: 10. 01. 2022, 12:41 Zdravim, chtel bych navrhnout, jestli by se nemohli smazat vsechny prispevky tohoto tematu ze strany 56 krome #826? Tohle vsechno zbytecne zni ve hlavach vsech zucastnenych a Internet nezapomina.
Souhlasim s ok1in a prave proto mi to neprijde zbytecne. Naprosto nechapu, jak nekdo muze druheho falesne narknout z podlosti, aniz by jakkoli reagoval na zadost o vysvetleni. Obzvlaste pokud ten napadeny je admin a neni to ojedinele.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3383
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Obecně k moderátorům

#839

Příspěvek od hades »

Pánové, je to zajímavý návrh, ale má to svá úskalí:
1) Jsou tu názory a argumenty, o které bych nechtěl přijít. Zde vedené diskuze by se určitě časem objevily znovu.
2) Se smazáním by museli souhlasit všichni moderátoři, případně by to musel provést Martin. Já se snažím ctít pravidlo, že ostatním moderátorům jejich příspěvky nemažu.
A abych předešel dalšímu rozpoutání flamu, držme se toho návrhu, co dal stmare. Není třeba znovu otevírat témata, která už byla jednou uzavřena nebo která druhá strana nechce komentovat. Mám na mysli příspěvek od peta62. Děkuji
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24261
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#840

Příspěvek od MilAN »

Výše jsem tě požádal o smazání příspěvku, který jsem sem nedával - je to tvoje práce. Takže můj souhlas máš a na druhé moderátory se nemusíš ohlížet , dal jsi to sem ty. Děkuji.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Odpovědět