Obecně k moderátorům

Vaše náměty a připomínky k tomuto fóru.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ok1in
Příspěvky: 994
Registrován: 27. 06. 2017, 19:23
Bydliště: Slaný
Věk: 63
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#1051

Příspěvek od ok1in »

Protože moderátor dělá vše ve svém volném čase - není zaměstnancem fóra a nemá čas neustále po někom něco opravovat... :idea:
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3411
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Obecně k moderátorům

#1052

Příspěvek od hades »

Ta diskuze byla přesunuta do neveřejné části fóra, není nenávratně smazaná. Důvod, proč jsem ji nevyčlenil do jiného viditelného tématu, je ten, že obsahovala několik osobních výpadů a nezlobte se na mě, opravdu nemám čas to procházet jeden příspěvek po druhém a nedej bože ještě jednotlivé příspěvky editovat tak, aby tyto osobní útoky neobsahovaly.
Pokud se MilAnovi můj zásah nelíbí (na to už jsem si u něj zvykl), mohl by příště volit méně konfrontační styl diskuze a nemuseli bychom mazat/přesouvat.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
MMys
Příspěvky: 17644
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Běleč nad Orlicí
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Obecně k moderátorům

#1053

Příspěvek od MMys »

No já nevím, mě to tak zlé nepřišlo. MilAN naznačil, že celý ten výrobek je v podstatě zbytečný, že se současnými kamerami a pointéry stačí prostě ty dvě soustavy sešroubovat napevno, a i tak se hvězdy k pointaci vždy najdou. A má pravdu, já si myslím (respektive vím, mám vyzkoušené) totéž. Diskuze k té věci by měla být, minimálně z důvodu, aby někdo další, kdo začíná, věděl, že takovou věc prostě nepotřebuje.

Vrátil jsem to zpět, a trochu pročistil.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24319
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: Obecně k moderátorům

#1054

Příspěvek od MilAN »

to hades:
Nevím, co je na příspěvku konfrontačního. Myslíš, že pokud mám na příspěvek jiný názor, tak to lze hned hodnotit jako konfrontační a potřebné smazat ?
Myslím, že pokud nemáš čas , tak než bezhlavé mazání by bylo lepší v ten okamžik nedělat nic. Protože každá diskuse má smysl a lze si z ní vždy něco odnést. Jinak by fórum nedávalo smysl a bylo zbytečné.
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3411
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: Obecně k moderátorům

#1055

Příspěvek od hades »

MilAne, jednou za čas odpovíš na příspěvek takovým způsobem, že to přispěvatele donutí reagovat prudce. Možná si toho nejsi vědomý, možná to děláš naschvál. Ale mohl by sis to prostě odpustit. Toť vše.
A děkuji Martinovi že si dal tu práci a pročistil to. Sdílím tentýž názor, že je ten stolek zbytečný, ale neschvaluji styl, jakým to MilAn napsal a jak dál oba diskutující pokračovali.
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1124
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Re: Obecně k moderátorům

#1056

Příspěvek od Pavebo »

Je velice dobře, že rozum zvítězil a příspěvky jsou v nekonfrontační podobě zpět. Moderování by snad neměla ovlivňovat únava moderátora nebo časový stres, v takovém případě by asi bylo lepší přenechat moderování odolnějším jedincům…
Uživatelský avatar
mike
Příspěvky: 1132
Registrován: 05. 02. 2022, 23:47
Bydliště: Luštěnice
Věk: 50

Re: Obecně k moderátorům

#1057

Příspěvek od mike »

...tedy aspoň za předpokladu, že je tady fronta takových odolnějších jedinců, kteří jsou dychtiví se toho ujmout a zároveň schopní dělat to zodpovědně a ke všeobecné spokojenosti.
TS CF Apo 155 f/8 na EQ6-R, Hyperion 31mm, Morpheus 17.5, 12.5 a 9mm, DeLite 7, 5 a 4mm, Omegon LE Planetary 6mm; Barr & Stroud 10x56 ED Savannah
Uživatelský avatar
Stanislavxyz
Příspěvky: 877
Registrován: 24. 10. 2012, 19:10

Re: Obecně k moderátorům

#1058

Příspěvek od Stanislavxyz »

mike píše: 25. 09. 2023, 09:28 ...tedy aspoň za předpokladu, že je tady fronta takových odolnějších jedinců, kteří jsou dychtiví se toho ujmout a zároveň schopní dělat to zodpovědně a ke všeobecné spokojenosti.
A pochopitelně zadarmo. Tím nám počet zájemců ještě více stoupá.
Vas rotundum/Lynx hic potat/Hic est carrus/Palum motat!
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1124
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Re: Obecně k moderátorům

#1059

Příspěvek od Pavebo »

Vyjádření “předřečníků” mi samovolně implikuje sdělení, že hlavní kvalitou moderátora je bezplatný a obětavý servis na úroveň znalostí a zkušeností ( v tomto případě v oblastech astronomie a njen Edit2) nehledě; nicméně tento pohled na svět s vámi nelze sdílet…
Tímto bych za sebe ukončil eskalace. Edit
Uživatelský avatar
mike
Příspěvky: 1132
Registrován: 05. 02. 2022, 23:47
Bydliště: Luštěnice
Věk: 50

Re: Obecně k moderátorům

#1060

Příspěvek od mike »

Hlavních kvalit si můžeme navymýšlet, kolik uznáme za vhodné. Ale nakonec si vždycky půjde vybírat jen z těch, kdo mají zájem, čas a energii to dělat. Navíc opravdu nemám pocit, že by se stávajícím moderátorům dal vyčítat nedostatek znalostí a zkušeností.

Mám několikaleté praktické zkušenosti s provozováním zájmového webového fóra, k čemuž bohužel patřilo i moderování diskuse, takže vím, jak nevděčná a otravná práce to je. I když pominu programové trolly, kteří to dělají ze sportu, zlé vůle nebo kvůli nějakým psychickým problémům, tak i u lidí, kteří to "myslí dobře", je občas smutné sledovat, jak nadšeně testují, co jim ještě projde a co už ne, a činí jim zvrácené potěšení poukazovat na (z jejich pohledu) zjevné nekonzistence ("vidíš, tohle jsi smazal, ale před týdnem jsi tohle nechal"). Podobnost s chováním tříletého dítěte, které takhle testuje své rodiče, je někdy až zarážející. Mimochodem, to fórum jsem nakonec ukončil, protože jsem si čím dál víc uvědomoval, že mi právě kvůli těmhle věcem jeho provozování přináší víc znechucení než radosti.
TS CF Apo 155 f/8 na EQ6-R, Hyperion 31mm, Morpheus 17.5, 12.5 a 9mm, DeLite 7, 5 a 4mm, Omegon LE Planetary 6mm; Barr & Stroud 10x56 ED Savannah
Uživatelský avatar
astar
Příspěvky: 2189
Registrován: 01. 02. 2008, 21:15
Věk: 67

Re: Obecně k moderátorům

#1061

Příspěvek od astar »

Takovéto debaty jsou úplně zbytečné :( . Ta diskuse měla skončit po 2 příspěvku. Když bylo z příspěvku jasné že dotyčný neměl zájem o další diskusi, ale to asi nebylo pochopeno :( .
Sám jsem přestal více přispívat, neboť jsem byl dost kritizován za své připomínky :( . Proto jsem to omezil jen na vystavení snímků a případně jen drobné poznámky tipu " To jsem viděl, Taky jsem si to zkusil " . A pokud mám potřebu něco k danému příspěvku zdělit, tak to řeším SZ. Znám několik dalších, kteří chovají obdobně.

Mne zde víc vadí, že se tady objevují otázky na které nikdo neodpovídá. Jistě jsou zde lidé kteří vědí, ale asi nechtějí odpovídat nebo daná otázka je překryta dalším, úplně jiným příspěvkem a tím zapadle. Tak tazatel je pak zklamán a příště se už ptát nebude :( . Přitom se zde někdy hluboce debatuje o "nesmrtelnosti chrousta" , kde si snad každý myslí, že o tom něco ví.
Je to spíš smutné, že to tady tak vypadá :( .

To je vše a vracím se ke svému předešlému omezení přispívání.
SW 250/1000+EQ6 Pro,  Achr 100/660, Achr 80/400 , ASI 294MC PRO i ASI 294MM PRO
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1124
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Re: Obecně k moderátorům

#1062

Příspěvek od Pavebo »

Astar: Milane, ty zrovna jako zkušený borec a nejen v oblasti optiky, bys asi neměl žádnou autocenzuru podstupovat, je přeci jedno, že se ne vždy setkáš s pozitivní odezvou, to je prostě diskuze. Já se držím pokud možno v pozadí, anžto moje astrovědomí je poněkud kulhavé a zavádějící. Nicméně, jsme na fóru, kde snad v zájmu o věc lze i tak napsat svůj názor a nebýt perzekuován.
Uživatelský avatar
mike
Příspěvky: 1132
Registrován: 05. 02. 2022, 23:47
Bydliště: Luštěnice
Věk: 50

Re: Obecně k moderátorům

#1063

Příspěvek od mike »

Proboha, to se tu vážně někdo cítí "perzekuován"?
TS CF Apo 155 f/8 na EQ6-R, Hyperion 31mm, Morpheus 17.5, 12.5 a 9mm, DeLite 7, 5 a 4mm, Omegon LE Planetary 6mm; Barr & Stroud 10x56 ED Savannah
Uživatelský avatar
Pavebo
Příspěvky: 1124
Registrován: 10. 04. 2009, 13:37
Bydliště: Plzeň

Re: Obecně k moderátorům

#1064

Příspěvek od Pavebo »

Proboha, ty necítíš ani jako náznak, kousíček, co by se za nehet vešel, takovou drobnou moderátorskou perzekuci v podobě smazání diskuze kolem pointačního stolku, s jednoznačným moderátorovým závěrem, že na vině je Milan, jak patrno z doprovodných textů moderátora. Inu, naštěstí je vše vráceno do původního stavu, takže snad jsme zase na fóru, kde lze diskutovat….
Uživatelský avatar
mike
Příspěvky: 1132
Registrován: 05. 02. 2022, 23:47
Bydliště: Luštěnice
Věk: 50

Re: Obecně k moderátorům

#1065

Příspěvek od mike »

Netvrdím, že tenhle konkrétní zásah byl ideálním řešením situace, ale rozhodně v tom nevidím nic, co by se aspoň blížilo něčemu, co by si zasloužilo hodnocení výrazy jako "perzekuován". A jestli je mi z něčeho smutno, tak hlavně z toho, že lidé, kteří tu takové výrazy jen tak rozhazují, si podle všeho vůbec neuvědomují, jak nefér a urážlivé to vůči moderátorům je.
TS CF Apo 155 f/8 na EQ6-R, Hyperion 31mm, Morpheus 17.5, 12.5 a 9mm, DeLite 7, 5 a 4mm, Omegon LE Planetary 6mm; Barr & Stroud 10x56 ED Savannah
Odpovědět