PALM - ovladanie dalekohladu

Diskuze o všem, co ještě patří do astrotechniky a jinam se nevešlo
Odpovědět
Uživatelský avatar
Peter AD
Příspěvky: 54
Registrován: 20. 07. 2010, 15:50

PALM - ovladanie dalekohladu

#1

Příspěvek od Peter AD »

Zdravím.
Prehľadal som toto fórum, ako aj priľahlý internet a bohužiaľ nemám šťastie.
Prosím o nasmerovanie ( kľúčové slová alebo iné indície ,pomôcky ) hľadám informácie ako riadiť PALMom M130 ďalekohľad celestron nexstar cez RC232

Našiel som piny pre palm ktoré potrebujem pripojiť konkrétne tu
zapojil som ich priamo do zariadenia, a zo zariadenia ide kábel do montáže cez ovládač
ovladanie tu

čo neviem alebo som nepochopil a preto to nejde.
-aký program ( najlepšie free ) nejaké alternátivy som našiel ale nijako neviem dať povel alebo čokoľvek aby som zistil reakciu či funkčnosť ( keď dám na palme pripojiť cez kolisku montáž prestane pracovať - zastaví sa takže nejaká komunikácia z palma ide , napätie cez merák nieje žiadne merateľné a zdroje sú oddelené
-ako inicializovať a dať povel na pozíciu ( niečo ako na PC cez stelarium? alebo neviem )

ďalej by ma zaujímalo
nejaké informácie ( aj keď som našiel mnoho zmienok alebo tém na riadenie cez PDA z WMkom pre palm je toho žalostne málo a v eng čo nieje pre mňa zrozumiteľný jazyk iba ak ho preženiem cez GoogleT čo zas nieje zrozumiteľné všeobecne. )

ak to nedokončím skúsim nájsť v prijateľnej cene nejaké wmko a skúsim to cez neho.

toto zariadenie mi pomáha nájsť v mojom obmedzenom výhľade objekty ktoré by sa dali ešte pozrieť a nejaké to info keďže som stále začiatočník. Keďže som aktívny užívateľ PDA zariadení je to pre mňa prirodzenejšie ako cez PC ktoré viac menej zaťažujem na nahrávanie.

Už som z tým zabil mesiac, takže priznávam, je to pre mňa veľké sústo z ktorým si neviem už poradiť.

Celestron NexStar 8SE
ETX - 80 at
114 C-Nexstar- konvertovaný na dobsona :)
-
Celestron NexImage webcam
-
Super Plossl 26mm MC / E-lux 25mm Plossl / LS 10mm SWA 70gr / H12,5mm / Super plossl 9,7mm MC / Celestron 9mm
-
začiatky sú ťažké :)
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 4509
Registrován: 06. 04. 2007, 15:36
Bydliště: Praha 9
Věk: 57

PALM - ovladanie dalekohladu

#2

Příspěvek od dvader »

Nejdřív bych to zkusil z PC pomocí nějakého osvědčeného programu, např. CdC. Tím ověříš, že máš kabel vyrobený správně.
Pak zkus např. tento program http://www.aho.ch/pilotplanets/release.htm
Tlustá Berta (Celestron CPC-1100 XLT), Lunt LS60TC, WO ZenithStar 73 III APO, Lacerta Herschel, binohlava MaxBright II, okuláry Vixen LVW 42, Baader Eduiascopic 35, Hyperion 31 a Click Zoom, TV Apollo 11 a Nagler Zoom 6-3, triedr Kowa XD 8x33 Genesis :D
Uživatelský avatar
Peter AD
Příspěvky: 54
Registrován: 20. 07. 2010, 15:50

PALM - ovladanie dalekohladu

#3

Příspěvek od Peter AD »

No to bude dosť problém ten kábel otestovať cez PC
Ale sú tam len 3 drôty a preveril som si to podla originál kábla pin 2-3-5 z RS232 na ten telefónny.. vid link v prvom poste.
to druhe skúsim





ten program dso? idem prave testnuť
dik
Celestron NexStar 8SE
ETX - 80 at
114 C-Nexstar- konvertovaný na dobsona :)
-
Celestron NexImage webcam
-
Super Plossl 26mm MC / E-lux 25mm Plossl / LS 10mm SWA 70gr / H12,5mm / Super plossl 9,7mm MC / Celestron 9mm
-
začiatky sú ťažké :)
Uživatelský avatar
Peter AD
Příspěvky: 54
Registrován: 20. 07. 2010, 15:50

PALM - ovladanie dalekohladu

#4

Příspěvek od Peter AD »

bližšie info tu

no, tak už to viem na isto mne ten palm nebude fachať, ma niečo z rs232 a vôbec nereaguje, ani z origo káblom ( mal som požičaný ) to absolútne nemalo chuť komunikovať...

Palm som odpísal a teraz riešim podobný problém ale z Win 2003 :)

Je tu niekto kto má takto rozchodený ďalekohľad? čo to reálne prevádzkuje cez nejaké PDA PPC ai?
Celestron NexStar 8SE
ETX - 80 at
114 C-Nexstar- konvertovaný na dobsona :)
-
Celestron NexImage webcam
-
Super Plossl 26mm MC / E-lux 25mm Plossl / LS 10mm SWA 70gr / H12,5mm / Super plossl 9,7mm MC / Celestron 9mm
-
začiatky sú ťažké :)
Odpovědět