pojištění pozorovatelny

Diskuze o všem, co ještě patří do astrotechniky a jinam se nevešlo
Odpovědět
-karneades-
Příspěvky: 1770
Registrován: 28. 10. 2007, 15:49

pojištění pozorovatelny

#1

Příspěvek od -karneades- »

ahoj, máte někdo zkušenost s pojišťovnou, která je schopna pojistit astrovercajk na jiném místě, než doma, tedy v pozorovatelně mimo město? co jsem oslovil makléře dvou zdejšíh ústavů, tak na mě zízali jak na mimozemšťana, díky za případnou reakci
Uživatelský avatar
Vejr
Příspěvky: 851
Registrován: 02. 05. 2007, 18:22

pojištění pozorovatelny

#2

Příspěvek od Vejr »

zkusenosti nemam, ale podle mne by to slo. Ovsem za predpokladu, ze bude pozorovatelna zabezpecena. Tj. idealne zdena s bezpecnymi dvermi a idealne s alarmem.
Bude to podobne jako s pojistenim zavazadel na cestach - take mi je odmitli pojistit proti kradezi. Pry se to vztahuje pouze na kradez ze zamceneho pokoje, ale to je mi pri cestovani s krosnou na prd.... :-(
Jsem zacatecnik, ale lecim se :-)
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2876
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

pojištění pozorovatelny

#3

Příspěvek od Homer »

V obecné poloze to souhlasí...Nejdříve bezpečnostní zámek ( lépe dva ), potom oplocení výšky 180 cm, za něj pokud možno velkého ostrého psa, napojení na centrální pult či kameru a potom uzavřít pojistnou smlouvu. Takto to pojišťováci milují. Když přesto dojde na plnění, bude to trvat měsíce a z pojišťovny vypadne vždy jen část celkové škody, což bravurně zdůvodní tím, že zařízení nebylo již nové či podobně.Taky pozor na podpojištění...
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5631
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

pojištění pozorovatelny

#4

Příspěvek od Konihlav »

pojistovny jsou pip pip pip a je to ustav, ktery ja osobne vysostne a k smrti uprimne nenavidim :-/
Uživatelský avatar
daghtus
Příspěvky: 930
Registrován: 24. 05. 2009, 17:57

pojištění pozorovatelny

#5

Příspěvek od daghtus »

Nejde len o klasicke poistenie domacnosti? Samozrejme s tym, ze "domacnost" bude nejaka chatka alebo co. Samozrejme to bude treba nejako rozumne zabezpecit, pretoze poistovna ti to nebude chciet poistit, pokial nebude zrejme, ze zlodej/vandal bude musiet prekonat nejaku prekazku na to, aby ti to ukradol. Predpokladam, ze skor budu mat problem so zivlami, pretoze tazko dokazes, ze ta tvoja chalupa ma nejaky certifikat a ked ti tam natecie voda kvoli tomu, ze si zle zbil dokopy dosky na streche, tak ti to vytopi jedna radost. Tazko povedat. Ale podla mna sa da poistit vsetko. Zalezi vsak, ci sa to za tu cenu oplati...
Uživatelský avatar
Homer
Příspěvky: 2876
Registrován: 23. 11. 2006, 23:09
Věk: 69

pojištění pozorovatelny

#6

Příspěvek od Homer »

Konihlav : to jsme dva...

Daghtus : co vím, pojišťuje se na živelné pohromy ( zde například pojišťovna rozlišuje, zda je pojištěno na povodeň či záplavu, protože podle nich to jsou dvě různé věci ), krádež, pád letadla a podobně. Neslyšel jsem o pojistce na špatně provedenou práci.
Je pravda, že pojistit lze ledasco, ne ale všechno, jak je vidět u několikrát vytopených domů, které žádná zdejší pojišťovna nepojistí.
Zda se to vyplatí ? Někomu ano, většině ne. Pojišťovny pracují stejně jako loterie - počet pravděpodobnosti udržují na své straně hřiště, jinak by nepřežily, to je zřejmé...
Uživatelský avatar
Habl
Příspěvky: 2872
Registrován: 29. 05. 2004, 18:05

pojištění pozorovatelny

#7

Příspěvek od Habl »

Nejlepší "pojišťovnu" jsem měl zajištěnoou "osobní dohodou" s blízkým majitelem vilky vzdálené od pozorovatelny (cca 60 m). Dohoda spočívala v tom, že pokud se v zorném poli zapnutého snímače pohybu pohybovala nežádaná osoba, tak se spustila malá siréna.
Můj blízký soused zareagoval tak, že se svoji "dogou" si šel  zkontrolovat moji pozorovatelnu.
Jednou se tam pohybovaly srny, které okusovaly mladé stromky a jednou byla na zařízení porucha.
Za celou dobu se mne nic neztratilo.

Zprvu, když jsem měl uzavřenou smlouvu s ČP jako připojištění, tak mne nezvaná návštěva zdemolovala při demontáži dalekohled a z objektu utekla. Plnění pojišťovny nestálo za řeč. Pojištěno bylo proti vloupání a hmotné škodě na 100 000,- Kč.

Habl  
"Krása a rozmanitost ve vesmíru je jedinečná, ale proměnná v čase".
N 150/750 EQ MON2, Coronado PST, binokl 10 x 50,TV Panoptik 24 mm,Lumicon UHC
Odpovědět