Ako posielat do CR

Diskuze o všem, co ještě patří do astrotechniky a jinam se nevešlo
Odpovědět
Uživatelský avatar
assassinX
Příspěvky: 133
Registrován: 29. 07. 2009, 16:13

Ako posielat do CR

#1

Příspěvek od assassinX »

Caute,
mam nejake to vybavenie, ktore nevyuzivam a chcel by som ho postupit sem do bazaru, ale chybaju mi absolutne skusenosti s posielanim. Ako to vlastne funguje ? V ramci SR by som to este akotak zvladol - ci na dobierku alebo platbou vopred na ucet. Keby som vsak mal zaujemcov z CR, islo by to riesit asi len dobierkou. Nebol by problem to odoslat Ceskou postou z Hodonina, len proste neviem, ako to presne funguje :D. V zivote som neposielal nic postou, ani len pohladnice, tak ma prosim neukamenujte za taky blby dotaz ;D.
BKP 7x50 CCCP
SW 80/400 AZ3
SW Dobson 200/1200
SW Plössl 25mm,10mm---Vixen LVW 22mm---BDP HYPERION 13mm---SW Planetary 6mm
UHC Astronomik Profi 1.25” --- BDP neutral 1.25” ND=0.9 (T=12.5%)
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Ako posielat do CR

#2

Příspěvek od Cztwerec »

Blbej dotaz to není, často je to otázka peněz. To co stálo dřív pakatel dnes stojí i pár stovek. Proto když píšu inzerát, radši tak, že zájemce by měl být nejlépe z ČR. Ale myslím, že dobírka na SR je dražší, než kdybys to posílal jako obyčejný balík. Jak je to ze SR do ČR? To teď  fakt nevim...

Stačí se podivat na ceník služeb na poště.
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
assassinX
Příspěvky: 133
Registrován: 29. 07. 2009, 16:13

Ako posielat do CR

#3

Příspěvek od assassinX »

Jak je to ze SR do ČR? To teďfakt nevim...

Do CR by som to samozrejme posielal z CR - z Hodonina. Len neviem, ako to funguje. Ked to poslem na dobierku, kupujuci zaplati a ja si potom pridem s ustrizkom na postu pre peniaze ? Alebo to je inak ?
BKP 7x50 CCCP
SW 80/400 AZ3
SW Dobson 200/1200
SW Plössl 25mm,10mm---Vixen LVW 22mm---BDP HYPERION 13mm---SW Planetary 6mm
UHC Astronomik Profi 1.25” --- BDP neutral 1.25” ND=0.9 (T=12.5%)
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8304
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Ako posielat do CR

#4

Příspěvek od Cztwerec »

Do CR by som to samozrejme posielal z CR - z Hodonina. Len neviem, ako to funguje. Ked to poslem na dobierku, kupujuci zaplati a ja si potom pridem s ustrizkom na postu pre peniaze ? Alebo to je inak ?Je to tak, nebo je možnost si po zaplacení adresátem na poště nechat peníze poslat na účet, ale tam bude asi menší poplatek...
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
assassinX
Příspěvky: 133
Registrován: 29. 07. 2009, 16:13

Ako posielat do CR

#5

Příspěvek od assassinX »

Je to tak, nebo je možnost si po zaplacení adresátem na poště nechat peníze poslat na účet, ale tam bude asi menší poplatek...
Mensi poplatok je asi len v pripade platby na ucet v CR, na ucet do SR ani radsej nechcem vediet kolko by si za prevod vypytali.
BKP 7x50 CCCP
SW 80/400 AZ3
SW Dobson 200/1200
SW Plössl 25mm,10mm---Vixen LVW 22mm---BDP HYPERION 13mm---SW Planetary 6mm
UHC Astronomik Profi 1.25” --- BDP neutral 1.25” ND=0.9 (T=12.5%)
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3910
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Ako posielat do CR

#6

Příspěvek od FunTomas »


Do CR by som to samozrejme posielal z CR - z Hodonina. Len neviem, ako to funguje. Ked to poslem na dobierku, kupujuci zaplati a ja si potom pridem s ustrizkom na postu pre peniaze ? Alebo to je inak ?Aby si mohol poslať na dobierku z českej pošty do ČR, musíš uviesť adresu pre zaslanie dobierky tiež v ČR. Nemôže to byť zahraničná adresa.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
assassinX
Příspěvky: 133
Registrován: 29. 07. 2009, 16:13

Ako posielat do CR

#7

Příspěvek od assassinX »

Aby si mohol poslať na dobierku z českej pošty do ČR, musíš uviesť adresu pre zaslanie dobierky tiež v ČR. Nemôže to byť zahraničná adresa
Tak v tom pripade by bola asi lepsie platba na ucet v CR, bracha robi v Brne, takze ma aj ucet. Dobierka zo Sr do CR totiz vychadza 9 EUR a posta si urcite pripocitava dalsiu nemalu sumu za prevod penazi. Len je diskutabilne, kolko ludi je ochotnych poslat peniaze popredu - je to hlavne o dovere.
BKP 7x50 CCCP
SW 80/400 AZ3
SW Dobson 200/1200
SW Plössl 25mm,10mm---Vixen LVW 22mm---BDP HYPERION 13mm---SW Planetary 6mm
UHC Astronomik Profi 1.25” --- BDP neutral 1.25” ND=0.9 (T=12.5%)
Uživatelský avatar
mirec
Příspěvky: 334
Registrován: 28. 01. 2007, 15:54
Bydliště: Bratislava
Věk: 61

Ako posielat do CR

#8

Příspěvek od mirec »

V zasade sa da zasielka zaslat
A. ako list
B. ako balik

A
takto je to lepsie pre mensie predmety do 2 kg. Tu sa da rozhodnut, ci to je list obycajny, alebo doporuceny, pripadne kategoria=trieda. Zasielka je dorucena za 3 az 6 pracovnych dni. Vyska poplatku je dana cennikom Slovenskej posty. Na pr, za zasielku do 1 kg som platil postovne 1 triedy 4,30 Eura.
Ide to aj lacnejsie, ale v podstate nemas doklad

B
Lepsie pre velke predmety.

Balik=Obycajne je dost podobne predoslemu pripadu, akurat mas vzdy doklad k baliku. To pre pripad reklamacie. NIKDY VSAK NEBOL PROBLEM. &peniaze za tovar si nechas poslat doprucene listom, alebo na ucet. T je, ked je toSamozrejme, ze sa nevyhnes bankovzm poplatkom. Bez problemu, cize zadarmo, to asi nebude. Idealne by to mohlo byt cez CSOB

Dobierka je formou  zaslania, ktora riesi zaslanie penazi za tovar.
Vypisuje sa medzinarodna ruzovo zelena sprievodka. Tu je viacero moznosti, na dobierku, ekonomy, sposob manipulacie, atd.  Hodnota dobierky je v Euro, potom sa u klienta prepocita.
Je to mozne bud ako Cash, alebo na ucet. Peniaze sa prepocitaju z Kc na Euro v konkretny den podla aktualneho kurzu. Je tam i poplatok
za tuto sluzbu.

Snad som na nic podstatne nezabudol, ak ano, prosim o korekcie.

oči 1xbino, APM 7x50MS ED APO, Celestron C102-HD, Vixen 70/700, SW 130/650 PDS
Odpovědět