Konojedy refra-čumendo

Pozvánky na star-party, zážitky, pozorování.
Odpovědět
Uživatelský avatar
mk95
Příspěvky: 347
Registrován: 18. 02. 2013, 09:46
Bydliště: Praha
Věk: 67
Kontaktovat uživatele:

Re: Konojedy refra-čumendo

#901

Příspěvek od mk95 »

Když nebudou padat trakaře, přijedu. S Ondrou a Chemikem jsem se nepotkal celé koronaroky. Na reálnou předpověď je ještě brzy.
Askar FRA500, Quattro 200/800, C9.25", LUNT80, G2-8300, ATR3, Uranus-C, Neptune-M, AZ-EQ6, RST135
Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 536
Registrován: 26. 08. 2019, 14:31
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Věk: 64
Kontaktovat uživatele:

Re: Konojedy refra-čumendo

#902

Příspěvek od decmen »

Ahoj, nechystá se dnes někdo do Konojed?
KOWA YF 8x30 II , ES AR 152/988, WO AP 71/418 Zenithstar, Neq-6 Pro, Canon 6D mod.
https://astrofotky.cz/~decmen
https://allsky-olesnice.cz
Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 80
Registrován: 30. 06. 2020, 13:11
Bydliště: Praha
Věk: 63

Re: Konojedy refra-čumendo

#903

Příspěvek od goody »

Tak to s tou sobotou vypada na prd. Skoda. A neni tam nejaka hospudka? Jen tak chvili pokecat, prednasecka o nejakem kousku optiky...
Jen takovy napad, kdyz ta priroda nedovoli koukat.

Do PRCIC, dyt je ten Covid a u stolu by byli jen ctyri :roll:
--------------------------------------------------------
SW 120 APO EDX, TS-Optics Doublet SD-APO 80mm f/7,
TS-Optics 30x100 ED APO - 45°
Baader MaxBright II
iOptron AZ Mount Pro
binocular UCCP BPC2 12x40
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4674
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: Konojedy refra-čumendo

#904

Příspěvek od biker.fm »

Njn no, Covid... Na druhou stranu, vsichni mame net, kompy, mobily (a vetsina z nas, pokud nekdo po tom bude touzit ma webkameru) se domluvit a usporadat videokonferenci napric tou nasi malou republikou ? A lahvace kazdy do ruky, at je to stylove :-)
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 nejen na dvojhvezdy a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
goody
Příspěvky: 80
Registrován: 30. 06. 2020, 13:11
Bydliště: Praha
Věk: 63

Re: Konojedy refra-čumendo

#905

Příspěvek od goody »

Krucis, to je napad. A nasel by se nekdo, kdo by se chtel v dobrem pochlubit, ukazat fotky, neco kolem nich, treba drobna prednasecka o refracich, binohlavach. Ja jsem benjaminek, tak bych jen s napetim poslouchal, kdyz uz jsem tu drive vzyval ke srazu za plneho mesicniho svitu a nasledne byl pardaly poucen :D
--------------------------------------------------------
SW 120 APO EDX, TS-Optics Doublet SD-APO 80mm f/7,
TS-Optics 30x100 ED APO - 45°
Baader MaxBright II
iOptron AZ Mount Pro
binocular UCCP BPC2 12x40
Uživatelský avatar
Jožin110
Příspěvky: 231
Registrován: 15. 08. 2012, 19:49
Bydliště: Beroun
Věk: 70

Re: Konojedy refra-čumendo

#906

Příspěvek od Jožin110 »

I já, lenoch a pecivál jsem uvažoval, že bych těch 70 km podstoupil. Především pro to, abych porovnal svoje SCT s ostatníma. A nebo nechal druhé kouknout, aby mi řekli svůj názor. Především např. Artabn. A tak nějaká konference by např. mě moc nepomohla.Tak někdy jindy.
Uživatelský avatar
JakubT
Příspěvky: 60
Registrován: 05. 08. 2020, 11:04
Bydliště: Hovorčovice
Věk: 53

Re: Konojedy refra-čumendo

#907

Příspěvek od JakubT »

Online cumendo mi prijde jako dobry napad na nahradni program
Celestron NexStar Evolution 9.25, SKY-WATCHER NEWTON 8” 200/1000mm, SW EQ5, Raspberry PI 4 + StellarMate, Astroberry, SkySafari Pro,
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7378
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 59

Re: Konojedy refra-čumendo

#908

Příspěvek od Artaban »

No asi to neklapne holt. Uvidíme příští sobotu. Pak taky ten Covid co nám přinese za radosti, ale tak já si tam pojedu zapozorovat a kdo se tam ( náhodou ) nachomejtne to já nevim ;) .
Jožin110 : Kouknutí do dalekohledů a případná rada jsou dobré zkušenosti. Není třeba ale smutnit, že se to v sobotu asi nepovede. Bylo by třeba tam být několik nocí, aby si člověk udělal lepší představu o možnostech různých dalekohledů. To díky seeingu a myslím na planetách.
Dobré na setkání je třeba to, že člověk si může pokud potřebuje vyzkoušet např. jiné okuláry nebo filtry, binohlavu, binar atd. To si člověk porovná s vlastním příslušenstvím a většinou hned vidí přínos, nebo ne. Takže nemyslím, že bys po Konojedech řešil hned jiný dalekohled, ale příslušenství případně ano. Být tam stánek s optikou atd. tak si možná hned něco koupíš :)
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar achro 120/1000
http://planety.g6.cz/
Uživatelský avatar
Jožin110
Příspěvky: 231
Registrován: 15. 08. 2012, 19:49
Bydliště: Beroun
Věk: 70

Re: Konojedy refra-čumendo

#909

Příspěvek od Jožin110 »

Artaban - a to je právě to riskantní a zrádný. Do cizího auta taky nesedám, abych nezjistil jakou mám plečku :lol:
A prodejce tam možná bude. Tak už jen ten stánek :lol:
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2375
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Konojedy refra-čumendo

#910

Příspěvek od peta62 »

Stanek netreba, prodejce druhy den posle ;)
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 536
Registrován: 26. 08. 2019, 14:31
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Věk: 64
Kontaktovat uživatele:

Re: Konojedy refra-čumendo

#911

Příspěvek od decmen »

Nevím z čeho vychází apka Nightshifts,ale dnes jsem neměl vidět nic,ani v Konojedech. A přitom je tady super jasno, Jupiter byl pěkně s pasama, Saturn Cassini taky a Mars jsem psal už vedle. Jak jste na tom jinde?
KOWA YF 8x30 II , ES AR 152/988, WO AP 71/418 Zenithstar, Neq-6 Pro, Canon 6D mod.
https://astrofotky.cz/~decmen
https://allsky-olesnice.cz
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3986
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 43

Re: Konojedy refra-čumendo

#912

Příspěvek od hades »

Mě se tu (Prostřední Bečva) prohání vysoká oblačnost, ale polovina oblohy je aktuálně čistá. Nemělo být jasno vůbec...
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
peta62
Příspěvky: 2375
Registrován: 19. 05. 2016, 11:14
Bydliště: 49.7328008N, 13.3733147E

Re: Konojedy refra-čumendo

#913

Příspěvek od peta62 »

V Plzni mraky, jen na chvili jsem ted pri kontrole skrz ne slabe zahledl Mars.
Celestron C9.25, LZOS 115 mm, Lunt 80mm, Losmandy G11
Mrakoplaš
Příspěvky: 97
Registrován: 23. 06. 2020, 08:44
Bydliště: Kozojedy, Praha Východ
Věk: 50

Re: Konojedy refra-čumendo

#914

Příspěvek od Mrakoplaš »

Z Kozojed bylo chvilku vidět dobře, kouknul jsem na Mars a prosmejdil kousek nebe... ale uz jsem doma v teple :)
Alias Mrakoplaš :geek:
astrograf 203/800, SW 80/400, HEQ-5.
Orion N 254/1200 dobson
Celestron C6 XLT - odcizen,
Uživatelský avatar
Artaban
Příspěvky: 7378
Registrován: 13. 07. 2009, 21:42
Bydliště: Kostelec nad Labem
Věk: 59

Re: Konojedy refra-čumendo

#915

Příspěvek od Artaban »

Tak 17 října to určitě už klapne ;)
Refraktor achromát VOD Turnov 172/1654   refraktor TS ED 102/714 triedr Nikon Monarch 7/ 8x30, triedr VIXEN Foresta 8x56 WP, triedr Kowa BD 8x32 XD Prominar achro 120/1000
http://planety.g6.cz/
Odpovědět