Stránka 7 z 7
Nočné svietiace oblaky 2009
Napsal: 20. 07. 2009, 11:57
od ivanmsk
Porovnanie zhodnych oblasti z "rozneho uhlu pohladu"
MaG:
ivanmsk:
Nočné svietiace oblaky 2009
Napsal: 20. 07. 2009, 17:17
od MaG
Obávám se ale že nejsou zcela identické, já měl moc mraků, takže mám jen snímek z 22:30. Zkus se podívat, zda máš z podobné doby ty nebo někdo jiný. Jinak je to hezké porovnání.
Nočné svietiace oblaky 2009
Napsal: 21. 07. 2009, 23:09
od combat
Ahojte, ticho som vám všetkým závidel, ale dnes som ich konečne videl aj ja
a animácia:
http://www.combat.szm.sk/NLC.gif
bolo to krásne divadlo
Nočné svietiace oblaky 2009
Napsal: 21. 07. 2009, 23:55
od MaG
Což oni zas tak nízko nebyly, ale kolem té desáté večer a před desátou, kdy jsem spekuloval a fotil, že tam asi něco je, tak mně to dokonale překrývala vysoká oblačnost. Ty víceméně vodorovné pruhy mi nedaly spát. Že to jsou NLC potvrdila hlavně animace, kde vysoká oblačnost fronty přechází před nehybnými NLC a taky fakt, že nejsem jediný, kdo je viděl
animace (3x opakované 4 snímky)
Nočné svietiace oblaky 2009
Napsal: 22. 07. 2009, 05:09
od denis.marc
Rozsáhlé NLC 22. 07. 2009 04:04 SELČ - Pardubice
Nočné svietiace oblaky 2009
Napsal: 22. 07. 2009, 05:49
od Vlastimil Vojáček (máčka)
NLC byly opravdu rozsáhlé, sahaly až do výšky tak 30-40°. A taky VELMI jasné, teda pokud můžu srovnávat s mým prvním pozorováním z 12.7. Nejdříve jsem si myslel, že se jedná o oblačnost, přes kterou prosvítá svítání a až po chvíli mi došlo, co vlastně pozoruju. Než jsem stačil vytáhnout foťák, dost zeslábly...
zmínka je i na Spaceweather
LINK
Foceno ve 4:20 SELČ
animace (4MB):