Jupiter
- MayJ
- Příspěvky: 2484
- Registrován: 12. 07. 2016, 20:42
- Bydliště: Sázava
- Věk: 41
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jupiter
JSEM ZPĚT:-)
Dnes jsem vytáhl novou sestavu!
Ze začátku seeing nic moc, po půl desáté to přišlo a byla to paráda.
Sestava:
SW 305/1500 Dobson Flextube GoTo, PlayerOne Mars C-II, ZWO ADC, TeleVue barlow 3x, Astronomik UV/IR
Použil jsem AI, dále pak Astrosurface, WJ a PS.
Vybrány tři nejlepší snímky a ty derotovány.
Dnes jsem vytáhl novou sestavu!
Ze začátku seeing nic moc, po půl desáté to přišlo a byla to paráda.
Sestava:
SW 305/1500 Dobson Flextube GoTo, PlayerOne Mars C-II, ZWO ADC, TeleVue barlow 3x, Astronomik UV/IR
Použil jsem AI, dále pak Astrosurface, WJ a PS.
Vybrány tři nejlepší snímky a ty derotovány.
- Přílohy
-
- Jupiter_2022-10-25-2005_9_final_png.png (937.59 KiB) Zobrazeno 1157 x
- KpS
- Příspěvky: 2769
- Registrován: 04. 09. 2006, 02:26
- Bydliště: Praha Lužiny
- Věk: 80
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jupiter
Gratuluji k nové sestavě a k prvnímu a hned parádnímu snímku. Průměr optiky je znát.
Karel
Re: Jupiter
Asi najlepší Jupiter aký sa ti kedy podaril. Nemáš to ohnisko už pridlhé, koľko si mal fps a gain? alebo si to zväčšoval až pri spracovaní?
U mňa bol seeing tiež celkom dobrý, akurát bola vysoká vlhkosť a tá asi zhoršila ostrosť, aspoň som úspešne otestoval karimatku + vyhrievací pás okolo tubusu - tubus z vonku mokrý ako keby pršalo ale vo vnútri sucho.
Výsledok z jedného 2-minútového videa:
U mňa bol seeing tiež celkom dobrý, akurát bola vysoká vlhkosť a tá asi zhoršila ostrosť, aspoň som úspešne otestoval karimatku + vyhrievací pás okolo tubusu - tubus z vonku mokrý ako keby pršalo ale vo vnútri sucho.
Výsledok z jedného 2-minútového videa:
Naposledy upravil(a) Ari dne 26. 10. 2022, 00:56, celkem upraveno 1 x.
Planéty: SW 300/1500 Dobson (clona na 290 mm), eq plošina (ovládaná cez AstroEQ), Celestron 3x barlow, ZWO ADC, ASI585MC
DSO: HEQ5 PRO, ZWO ASI2600MC/ Canon 6D, ASIAIR plus, Askar SQA85
DSO: HEQ5 PRO, ZWO ASI2600MC/ Canon 6D, ASIAIR plus, Askar SQA85
Re: Jupiter
Tak opět zpět a hned takový úvod
Asi se máme na co těšit s tímto průměrem 
SW N 245/1200, EQ6.R SynScan Go-To, ZWO ASI224MC, ADC Omeg., N 130/650 EQ3, Levenhuk BASE 25-75x70, DELTA OPTICAL ENTRY 10x50, mono Levenhuk ATOM 10x42. Canon 450D/Tamron 18-200mm.
Astrofotky.cz
Astrofotky.cz
- MayJ
- Příspěvky: 2484
- Registrován: 12. 07. 2016, 20:42
- Bydliště: Sázava
- Věk: 41
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jupiter
Ahoj všem díky.
Ari: mám barlow 3x, takže při ohnisku 1500 je to 4,5 m. V optické cestě nemám nic, co by extra prodlužovalo, možná tak ADC mezi barlow a čipem kamery. Snímám na ROI 1100x900, gain mam cca 360 a FPS cca 45. Jediný WJ si může trošku pohrát s velikostí, ale to naopak trošku zmenšuji
Ari: mám barlow 3x, takže při ohnisku 1500 je to 4,5 m. V optické cestě nemám nic, co by extra prodlužovalo, možná tak ADC mezi barlow a čipem kamery. Snímám na ROI 1100x900, gain mam cca 360 a FPS cca 45. Jediný WJ si může trošku pohrát s velikostí, ale to naopak trošku zmenšuji
Re: Jupiter
Podle mě určitě to ADC prodlouží ohnisko a to minimálně na 4x. Spíše bych to viděl na 4,5x ale nikdy jsem to přesně nezjištoval.
SW N 245/1200, EQ6.R SynScan Go-To, ZWO ASI224MC, ADC Omeg., N 130/650 EQ3, Levenhuk BASE 25-75x70, DELTA OPTICAL ENTRY 10x50, mono Levenhuk ATOM 10x42. Canon 450D/Tamron 18-200mm.
Astrofotky.cz
Astrofotky.cz
- MayJ
- Příspěvky: 2484
- Registrován: 12. 07. 2016, 20:42
- Bydliště: Sázava
- Věk: 41
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jupiter
Možný to je, to ADC to určitě prodlouží, ale vzhledem k tomu, že ADC používám pořád i když jsou teď planety celkem vysoko.
Zmenšit snímek můžu vždycky, ale v tomto případě mi výsledek připadal přijatelný na to, abych nechal cca původní velikost.
Zmenšit snímek můžu vždycky, ale v tomto případě mi výsledek připadal přijatelný na to, abych nechal cca původní velikost.
Re: Jupiter
Páni, pekné snímky. Ja som to včera večer akurát o 21,30 zabalil.
Celestron C11, Takahashi Mewlon 210, Sky-Watcher ED120/900, Celestron CGEM, Celestron AVX, ZWO ASI 678MC.
- MayJ
- Příspěvky: 2484
- Registrován: 12. 07. 2016, 20:42
- Bydliště: Sázava
- Věk: 41
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jupiter
Nedalo mi to, vzal jsem nej video a zpracoval jeden single snímek, zmenšil na cca 75%
- Přílohy
-
- Jupiter2_2022-10-25-2007_9.png (1.39 MiB) Zobrazeno 1036 x
Re: Jupiter
I ten singl snímek je velice slušný.
Dneska to vypadá na dobrý seeing a měsíce Jupitera v dobré konstalaci, tak doufám, že bude výstup i z tvého průměru.
Dneska to vypadá na dobrý seeing a měsíce Jupitera v dobré konstalaci, tak doufám, že bude výstup i z tvého průměru.
SW N 245/1200, EQ6.R SynScan Go-To, ZWO ASI224MC, ADC Omeg., N 130/650 EQ3, Levenhuk BASE 25-75x70, DELTA OPTICAL ENTRY 10x50, mono Levenhuk ATOM 10x42. Canon 450D/Tamron 18-200mm.
Astrofotky.cz
Astrofotky.cz
Re: Jupiter
Dodatočne to zmenšovať nedáva zmysel, oplatí sa to pri snímaní aby si znížil šum a zvýšil fps kvôli seeingu a mal ostrejší obraz. Barlow 3x je 3x presne na konci tubusu, už aj backfocus kamery to naťahuje, ja mám 3x od Celestronu a s ADC to vychádzalo viac ako 4x barlow (ohnisko 6-6.5m) tak som si nechal vyrobiť krátky tubus na barlow aby som sa dostal na ohnisko okolo 5m a tým som zrýchlil zostavu skoro dvojnásobne. Nemyslím si, že pri dlhšom ohnisku ako f15 s 2.9 um pixelmi získam viac detailov, akurát narastie šum. Len pri Marse experimentujem s dlhším ohniskom, ten má niekoľko krát jasnejší povrch ako Jupiter a keď už kamera nezvláda pri nejakom prijateľnom gaine fps zarovno s expozíciou ani v ROI tak natiahnem ohnisko.
Planéty: SW 300/1500 Dobson (clona na 290 mm), eq plošina (ovládaná cez AstroEQ), Celestron 3x barlow, ZWO ADC, ASI585MC
DSO: HEQ5 PRO, ZWO ASI2600MC/ Canon 6D, ASIAIR plus, Askar SQA85
DSO: HEQ5 PRO, ZWO ASI2600MC/ Canon 6D, ASIAIR plus, Askar SQA85
- MMys
- Příspěvky: 18572
- Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
- Bydliště: Běleč nad Orlicí
- Věk: 53
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jupiter
Včera se po 22 hodině docela umoudřil seeing, tak jsem začal dělat sekvence Jupitera, natočil vždycky minutu na 92 fps. Pak jsem nejlepších 5 po sobě jdoucích videí, která se objevila po 22:50, zpracoval. Výsledné snímky jsem derotoval a složil. Tady je výsledek:
Čekal jsem, že se pak bude seeing ještě zlepšovat, ale už ne, zase se zhoršil a přitáhla oblačnost.
Foceno N400/1600, ZWO ADC, Baader APO Coma Corrected Barlow 6.5x, QHYIII 462C, výřez 800x800pix 10ms expozice při cca. 92 fps.
Čekal jsem, že se pak bude seeing ještě zlepšovat, ale už ne, zase se zhoršil a přitáhla oblačnost.
Foceno N400/1600, ZWO ADC, Baader APO Coma Corrected Barlow 6.5x, QHYIII 462C, výřez 800x800pix 10ms expozice při cca. 92 fps.
http://hvbo.cz/foto_astronomy_cz, http://hvbo.cz, e-mail: martin(*)myslivec(a)volny(*)cz, Dobson 400mm, N400/1600, Refraktor Borg 77ED, Montáž EQ6, Hvězdárna s montáží vlastní výroby, kamery MII C3-61000, ZWO ASI 1600MM
- MayJ
- Příspěvky: 2484
- Registrován: 12. 07. 2016, 20:42
- Bydliště: Sázava
- Věk: 41
- Kontaktovat uživatele:
Re: Jupiter
Dnešní Jupiter byla pecka! Po 21 hodině se seeing uklidnil a vylezli krásně detaily.
Snímků byla hromada, dávám první.
Sestava: 305/1500 SW dobson Flextube GoTo, PlayerOne Mars C-II, ZWO ADC, TeleVue barlow 3x, Astronomik UV/IR
Snímků byla hromada, dávám první.
Sestava: 305/1500 SW dobson Flextube GoTo, PlayerOne Mars C-II, ZWO ADC, TeleVue barlow 3x, Astronomik UV/IR
- Přílohy
-
- Jup3_2022-10-26-2014_4_final.png (1.91 MiB) Zobrazeno 890 x