Stránka 513 z 569

Re: Jupiter

Napsal: 23. 09. 2022, 14:36
od KpS
Ari, opět velmi kvalitní snímek!

Podle mne přepnout Firecapture při snímání Jupitera na 16bit smysl nemá. Stačí se podívat na histogram nějaké oblasti šestnáctibitového stacku z osmibitovévo natáčení. Obsahuje všechna ADU, není to hřebínek. Něco jiného by bylo lovit něco ve tmě, třeba Mirandu.

Re: Jupiter

Napsal: 23. 09. 2022, 15:51
od proky
Ari opět parádní snímek. Závidím takové podmínky. Včera jsem se také odhodlal, ale nemohl jsem díky seeingu ani pořádně zaostřit..

Re: Jupiter

Napsal: 23. 09. 2022, 17:54
od MayJ
Ari úžasný!!!! Snad už příští týden se k Vám tady připojím s fotkama.....

Re: Jupiter

Napsal: 25. 09. 2022, 02:49
od Ari
MayJ: som zvedavý čo to bude za prístroj, dúfam, že to nebude opäť downsizing.

Tu je výsledok po derotácii + porovnanie zmien v priebehu 2 týždňov
2022-09-23-0015-UTC.jpg
2022-09-23-0015-UTC.jpg (150.5 KiB) Zobrazeno 1844 x
2022-09-23-0015-MAP_0000_2022-09-23-00_15_pipp.gif
2022-09-23-0015-MAP_0000_2022-09-23-00_15_pipp.gif (184.94 KiB) Zobrazeno 1844 x

Re: Jupiter

Napsal: 29. 09. 2022, 12:37
od Ari
V utorok večer seeing za veľa nestál, ale bola to asi posledná jasná noc tento týždeň
2022-09-27-2153-UTC.jpg
2022-09-27-2153-UTC.jpg (79.62 KiB) Zobrazeno 1653 x

Re: Jupiter

Napsal: 04. 10. 2022, 23:27
od Nameses
Ahoj,
po delší době dnešní Jupiter

Jen jedno video se seeing umoudřil, jak jde výš je to horší a horší
2022-10-04-2041_3_lapl6_ap13.jpg
2022-10-04-2041_3_lapl6_ap13.jpg (214.36 KiB) Zobrazeno 1509 x

Re: Jupiter

Napsal: 05. 10. 2022, 06:27
od MayJ
No je uzasnej snimek!

Re: Jupiter

Napsal: 05. 10. 2022, 06:57
od stana85
Zdá se mi to nebo má Jupiter poslední dobou ty pásy nějaké "vybledlé"




Re: Jupiter

Napsal: 05. 10. 2022, 08:13
od mike
Zajímavé... včera jsem z toho byl trochu rozčarovaný, že kromě NEB a SEB žádné další pásy nevidím, jen trochu tmavší oblast kolem severního pólu, přitom ty dva byly kontrastní a SEB i docela strukturovaný se zřetelně oddělenou GRS, takže seeing až tak špatný být nemohl. Ale jak teď koukám na tu fotku, vypadá to, že jsem nic dalšího ani vidět nemohl.

Re: Jupiter

Napsal: 05. 10. 2022, 09:10
od peta62
stana85 píše: 05. 10. 2022, 06:57 Zdá se mi to nebo má Jupiter poslední dobou ty pásy nějaké "vybledlé"
Ja videl Jupiter vcera, kdyz nepocitam toho ducha na MHV tak diky svym problemum asi po dvou mesicich. Byl v teto ( kopie z CdC ) posici a take jsem vlastne krom dvou pruhu a skvrny jen tusil ztmavlou cast u kraje. Prisel mi jako presviceny, ac jsem mel zvetseni dost pres 200x.

Re: Jupiter

Napsal: 05. 10. 2022, 09:55
od mike
Taky se mi zdálo, že je nějaký jasnější, i ve zvětšení 240x jsem měl problém soustředit se na detaily, což není obvyklé. Přitom bylo dost světlo a při sledování Jupitera jsem si musel rukou clonit měsíční světlo, takže o nějaké adaptaci na tmu se nedalo mluvit. Na druhou stranu byla na poměry poslední doby dost nadstandardní průzračnost, to bylo znát už podle barvy oblohy při západu slunce, tak to možná bylo tím.

Re: Jupiter

Napsal: 05. 10. 2022, 10:54
od peta62
Presne, podle meho ty dlouhe deste radne procistily vzduch. Ja se v noci probudil asi v pet, vysel jsem na balkon a takovy Orion uz jsem dost dlouho nevidel. Malem mne to donutilo zase sednout k dalekohledu.

Re: Jupiter

Napsal: 07. 10. 2022, 02:04
od KpS
Předpověď byla na Meteoblue příznivá, o mnoho se tentokráte nespletli. Tedy aspoň do půlnoci, další videa jsem smazal.
.
2022-10-04-2205_1-Jup.gif
2022-10-04-2205_1-Jup.gif (180 KiB) Zobrazeno 1313 x
.
2022-10-04-Jup-13x.gif
2022-10-04-Jup-13x.gif (962.73 KiB) Zobrazeno 1313 x

Re: Jupiter

Napsal: 07. 10. 2022, 12:09
od proky
Karle to je paráda a já to včera vzdal kvůli jetstreamu.. :-( Ale divné je, že při snímání měsíce se to pěkně mlelo i při ohnisku kolem 700mm.
Aha teď koukám že to bylo nasnímáno dříve..

Re: Jupiter

Napsal: 07. 10. 2022, 13:10
od Saturnax
Ahojte, na profi fotky ktore sem davate sa ta moja ani zdaleka nechyta, ale aj tak som rad, ze sa mi vcera konecne nieco podarilo odfotit.
3x1min videa cez Skymax 127 na AZ-GTi + Barlow 2.5x & QHY5-III 462C.
Jupiter 061022.png
Jupiter 061022.png (249.87 KiB) Zobrazeno 1221 x