Fotky našich miláčků...:-))

Diskuze o dalekohledech, triedrech a dalších kukátkách pro pozorování nekonečna
Odpovědět
Uživatelský avatar
od10k5
Příspěvky: 39
Registrován: 14. 04. 2008, 02:13
Bydliště: Liberec
Věk: 52

Fotky našich miláčků...:-))

#751

Příspěvek od od10k5 »

Ano je to elektrický ohradník.
CPC 11", TS 20x80
Uživatelský avatar
od10k5
Příspěvky: 39
Registrován: 14. 04. 2008, 02:13
Bydliště: Liberec
Věk: 52

Fotky našich miláčků...:-))

#752

Příspěvek od od10k5 »

Když ho někam přenáším, nebo stavím tak přemýšlím jestli jsem neměl koupit něco menšího nebo jednodušího, ale pak si vzpomenu že u mně rozhodla sleva prodejce a jsem rád že jsem se rozhodl ho koupit. Že existuje AF jsem se dozvěděl až když jsem ho měl doma.
CPC 11", TS 20x80
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8490
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#753

Příspěvek od Cztwerec »

Tak kvůli čemu jsem bláznil s prodejem své milované C8? Kvůli 3,5 cm. Ceny šli tak hezky dolů, že jsem neodolal a koupil si netradiční 9 a 1/4". Tohle na mě vykouklo z krabice:



První na co jsem to zamířil byl můj oblíbený objekt testování - Mototechna Stodůlky na kterou se dívám z okna. Takhle to dopadlo se zrcadlovkou Nikon D 40. Ještě, že to není full frame. ;)



Vizuálně bylo sklenutí pole se stejným okulárem E - Lux 25 mm, pocitově menší a obraz celkově lepší než v C8. Prostě srdeční záležitost. Na CG 5 se to chová tak - no jak jsem asi čekal, udrží to jen na vizuál a planety. Příští zastávka bude CGE, nebo HEQ 5.

No a moje radost neskončila. Po všech peripetiích a oklikách jsem se rozhodl pro koupi DMK 21. Nelituji...



Udělal jsem malý test s Megrezem 72 na vzdálenou anténu vedle školy...



Mám radost, tak jsem se musel podělit. Jak se to asi bude chovat na planetách? Zase zaúřadoval zákon schválnosti - počasí >:( Chtěl bych touto cestou poděkovat firmě Supra Praha, jmenovitě panu Zahajskému za jeho vstřícnost a nekonečnou trpělivost, kterou se mnou musel mít. Když to viděla maminka jen řekla: "ty jsi blázen, co to máš zase za krasohled?" ;D
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
mitovka
Příspěvky: 2159
Registrován: 17. 12. 2007, 06:38

Fotky našich miláčků...:-))

#754

Příspěvek od mitovka »

Tak to Ti k tejto zostave gratulujem a trosku zavidim (vrtali mi podpobne veci v hlave uz par tyzdnov...), hlavne nam cim skor ukaz nejake tie planety a popis dalsie skusenosti.

mitovka
mitovka
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5679
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#755

Příspěvek od Konihlav »

Cztwerecek: krasohledu neni nikdy dost gratuluji ke koupi obou hracek a tesim se na vysledky :-)
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8490
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#756

Příspěvek od Cztwerec »

Díky kluci, jediným problémem je pro mě čas. Pracuji teď převážně v zahraničí a ve volném čase bývá vždycky počasí na houby. Není to jednoduché :'(.

Za fotografa se nepovažuji, pravdou je, že jsem v posledních 14 měsících spíše testoval Měsíc a v archivu mám nějaké fotografie lunárních dómů na které jsem se zaměřil s Wat 120 N (nazval jsem si tento svůj projekt trošku prozaicky Moon Town Project I. - prozatím jsem tyto výsledky nepublikoval) , planety jsem nijak nehrotil, tak snad teď , pokud bude čas...

krasohledu neni nikdy dost  Já vím, já už se na stránky Supra radši nebudu ani dívat ;D
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
caribic10
Příspěvky: 1775
Registrován: 11. 04. 2008, 03:29

Re: Fotky našich miláčků...:-))

#757

Příspěvek od caribic10 »

Také se přidám ke gratulaci  ;) Jestli se pustíš do planet, tak jsem opravdu zvědavý co nám předvedeš   ;)
Konihlav píše:krasohledu neni nikdy dost Smiley
Nechtěl by mě někdo sponzorovat?   ;D
http://planetaryphoto.cz/ ,  EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
Uživatelský avatar
Cztwerec
Příspěvky: 8490
Registrován: 03. 02. 2007, 17:58
Bydliště: Břežany II.
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#758

Příspěvek od Cztwerec »

Děkuju ti Kubo Technika je ale jen částí úspěchu, chci spíše cvičit samotné zpracování. Podmínkou je mít i dobrá vstupní data...
Lectorem iustus...
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5679
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#759

Příspěvek od Konihlav »

Nechtěl by mě někdo sponzorovat?o nikom nevim, ale kdybys jezdil se mnou a s deavim do Bezverova, tak bych Ti urcite neco ze sveho arzenalu pujcil beztrestne ;D
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3444
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Dražičky
Věk: 66

Fotky našich miláčků...:-))

#760

Příspěvek od hamr »

Pro Martin,
krása, je to ten nový nebo starý typ? Nezbývá než závidět a gratulovat k nové mašince.

P.S. Ref. TS jsem nakonec pustil dál a ponechal jen Dobson a Mak.
EQ 6R na pilíři + achromát Bresser 127/1200 na hvězdárně, ASI 224 barevná
Uživatelský avatar
Konihlav
Příspěvky: 5679
Registrován: 24. 01. 2008, 15:21
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#761

Příspěvek od Konihlav »

moje cestovni sestava:



Do budoucna pocitam s lepsim zdrojem (soucastky uz mam koupeny, jeste to zbastlit dohromady) a s focenim pres CCD, protoze DSLR je v teplych krajich uplne k nicemu...
Uživatelský avatar
BiF
Příspěvky: 1189
Registrován: 10. 11. 2002, 02:00
Bydliště: Trhové Sviny
Věk: 54
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#762

Příspěvek od BiF »

protoze DSLR je v teplych krajich uplne k nicemu...
???
Newtony 300/1200, 200/860, 100/600; SkyMaster 15x70; paralaktická montáž vlastní výroby; QHY163M; ASI120M; Canon EOS 300D; Philips ToUcam Pro; http://bilek.astronomie.cz/ , email: frantabilek(at)gmail(dot)com
Uživatelský avatar
MartinV.
Příspěvky: 1327
Registrován: 12. 06. 2013, 10:11

Fotky našich miláčků...:-))

#763

Příspěvek od MartinV. »

protoze DSLR je v teplych krajich uplne k nicemu...
A já myslel že mé snímky alespoň k něčemu jsou. Jdu si promazat tedy disk a hodit 40Da do koše.

MartinV
Osobní stránky: http://dslr-astrophotography.cz/
FSQ 106ED, Losmandy G-11 GoTo L4 (Ascom Gemini telescope.NET), EOS 40Dmod, Lunático EZG60, Lacerta MGEN, QHY5L II, SQM-L, Lenovo x200
Poz. stanoviště: Kamenný vrch, Stránské, Norberčany, Morav
Uživatelský avatar
BiF
Příspěvky: 1189
Registrován: 10. 11. 2002, 02:00
Bydliště: Trhové Sviny
Věk: 54
Kontaktovat uživatele:

Fotky našich miláčků...:-))

#764

Příspěvek od BiF »



A já myslel že mé snímky alespoň k něčemu jsou. Jdu si promazat tedy disk a hodit 40Da do koše.

MartinV
Přesně tak jsem ty otazníky myslel...
(toho 40Da nevyhazuj, já si ho za čokoládu vezmu pro syna na hraní)
Newtony 300/1200, 200/860, 100/600; SkyMaster 15x70; paralaktická montáž vlastní výroby; QHY163M; ASI120M; Canon EOS 300D; Philips ToUcam Pro; http://bilek.astronomie.cz/ , email: frantabilek(at)gmail(dot)com
Uživatelský avatar
Alien_MasterMynd
Příspěvky: 1636
Registrován: 26. 09. 2006, 10:17

Fotky našich miláčků...:-))

#765

Příspěvek od Alien_MasterMynd »

Nebylo by od veci OT debatu moderatorem presunout ;)
SW NWT 200/1000, HEQ5 SS, SW ref. 70/500
Tr. 8x30,10x50,20x50
Praktica Super TL, Sigma SD10, chlazený mod. Canon 350D s amp-off, EOS IX, FujiFilm S3Pro, upravená chlaz. TV kamera, Watec 902H3 Ultimate, obj. 10-300mm

http://www.alien-mastermynd.com
Odpovědět