Komety 2009

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Prazan
Příspěvky: 1221
Registrován: 11. 12. 2007, 22:01
Bydliště: Praha Vinoř
Věk: 50

Komety 2009

#76

Příspěvek od Prazan »

Tak taky ukážu svůj (velice předběžný) výsledek z noci na Vrátenské hoře s Vabrou. Jen 8x150s iso 800 - Sonnar 180/2.8 @f/4. Kalibrace SubRaw, skládal jsem v Registaxu5 na jádro komety a jen v rychlosti před totálním usnutím prohnal PS. Nejspíš bude při tomto ohnisku lepší skládat na hvězdy nebo skládání v Registaxu na více (mnoho?) bodů - zkusím a s postprocessingem si vyhraju víc. 50ti% výřez:

Triedr 10x50, Canon EOS20D
http://astrofotky.cz/~Prazan/
Uživatelský avatar
GaP
Příspěvky: 591
Registrován: 15. 05. 2006, 18:13

Komety 2009

#77

Příspěvek od GaP »

Chtěl jsem ji včera také zkusit 200mm objektivem, ale po vyhledání triedrem jsem si to rozmyslel. Teď mi to je po shlédnutí tvého snímku celkem líto. Tak ti děkuji :).

Pavel Gaugg
SeeStar_S50
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1697
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

Komety 2009

#78

Příspěvek od Bíba75 »

To Vabra:
Nejdříve jsem zkoušel složit snímky komety v DSS ale nějak se to nevedlo a tak jsem požádal Martina o nějakou radu.
Martin neváhal a posal mi celej postup ale ten také selhal a to na jedné věci že při složení na kometu jsem neměl hvězdy tečkované ale spojené v jedu čáru a tím pádem to nějak nešlo a tak jsem se vráti spátky k DSS, asi dvě hodiny jsem šteloval nastavení DSS aby to složení na hvězdy a kometu k něčemu vypadalo.Ale nějaké artefakty potom složení tam zůstávají.Tak že je to složené v DSS . ;)
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
Uživatelský avatar
marzel
Příspěvky: 105
Registrován: 20. 02. 2004, 02:50

Komety 2009

#79

Příspěvek od marzel »

To Vabra:
Nedávno jsem tady posílal jednomu kolegovi takový mininávod jak to v DSS skládat, aby kometa i hvězdy byly bodové. Takže pokud budeš chtít tak ti ho přepošlu.

marzel
Uživatelský avatar
ccerdo
Příspěvky: 764
Registrován: 01. 10. 2007, 00:41

Komety 2009

#80

Příspěvek od ccerdo »


Marceli prosím Tě můžeš mi ten návod poslat taky?

Dík Jura
Uživatelský avatar
Prazan
Příspěvky: 1221
Registrován: 11. 12. 2007, 22:01
Bydliště: Praha Vinoř
Věk: 50

Komety 2009

#81

Příspěvek od Prazan »

A proč to nezveřejnit v nějakém vhodném vlákně? Já se také rád podívám, jestli v tom třeba není nějaká finta Nebo jestli je to prosté vybrání komety "kometohledátkem" ...
Triedr 10x50, Canon EOS20D
http://astrofotky.cz/~Prazan/
Uživatelský avatar
marzel
Příspěvky: 105
Registrován: 20. 02. 2004, 02:50

Komety 2009

#82

Příspěvek od marzel »

Není v tom žádná finta, je to to kometohledátko.
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1697
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

Komety 2009

#83

Příspěvek od Bíba75 »

Ahoj.
Tak ještě jednou to samé ale složené pouze na kometu v Registaxu.  ;)


Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
Uživatelský avatar
Prazan
Příspěvky: 1221
Registrován: 11. 12. 2007, 22:01
Bydliště: Praha Vinoř
Věk: 50

Komety 2009

#84

Příspěvek od Prazan »

Tak já taky ještě jednou - tentokrát složeno v DSS v "kometárním režimu". Doufám, že se zítra nezhrozím, až se na to podívám na pořádném monitoru. Větší rozlišení si nedovolím publikovat - nepěkně se projeví malý počet expozic, co okolnosti dovolily.
Triedr 10x50, Canon EOS20D
http://astrofotky.cz/~Prazan/
Uživatelský avatar
marzel
Příspěvky: 105
Registrován: 20. 02. 2004, 02:50

Komety 2009

#85

Příspěvek od marzel »

Tak jsem to dneska zkusil znovu a opět to byl boj s mraky. Polovinu expozic jsem tentokrát musel vyhodit. Kometka nám pomalu slábne. V binaru 10x80 vypadá už jen jako mlhavej flíček bez ohonu.



info na  http://www.astrostranka.com/lulinx.htm
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 4061
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Komety 2009

#86

Příspěvek od Vabra »

Oprava barev k prispevku #69:

vetsi na linku:
http://www.vabrousek.cz/astroforum/2009 ... 1200px.jpg
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
SIRIUS_758
Příspěvky: 2821
Registrován: 26. 02. 2008, 23:09

Komety 2009

#87

Příspěvek od SIRIUS_758 »

Ahoj Pavle,
moc pěkný obrázek..a to ještě za nepříjemného větru. Taky jsem rád, že sis mohl dopřát ten FLT 98 Nechceš se v příslušném vlákně, třeba "ED80", podělit o fundovanější srovnání s ED80 ? Myslím,že by to víc lidí tady potěšilo.. Bude to určitě velmi dobrý univerzální refraktorek..
Uživatelský avatar
Vabra
Příspěvky: 4061
Registrován: 10. 02. 2006, 17:20

Komety 2009

#88

Příspěvek od Vabra »

...Taky jsem rád, že sis mohl dopřát ten FLT 98  :) Nechceš se v příslušném vlákně, třeba "ED80", podělit o fundovanější srovnání s ED80 ? Myslím,že by to víc lidí tady potěšilo.. Bude to určitě velmi dobrý univerzální refraktorek..Zatim jeste neni muj, ale mam jej zapujceny od prodejce. Bohuzel se diky pocasi, ktere panovalo posledni dva mesice podarila jedina pouzitelna fotka a to je prave tahle kometka. Takze prvni musim udelat rozhodnuti. Po tehle fotce si myslim ze to je na 80% si jej ponechat, i kdyz ani ona neni uplne presne zaostrena pro 100% pixel inspekci. Doufam, ze behem tohohle vikendu bude jeste nejaka sance udelat 2,3 lepe zaostrene snimky a budu moci potesit prodejce zaplacenim...
Na nejakou recenzi bych to videl, az tech pouzitelnych snimku bude alespon 5 a ja budu mit realnejsi zkusenost. Myslim ze takhle cvaknout kometu by slo i ED80 jen ty expozice by byly prislusne o cca tretinu delsi...
Pavel Vabrousek
Uživatelský avatar
psmolly
Příspěvky: 1377
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03

Komety 2009

#89

Příspěvek od psmolly »

Nádherný fotky. Všici na této straně. Fakt moc pěkný.
SW newton 254/1200, EOS 300D, Philips SPC 900nc, Canon A590is,  EQ2, malokuk SW 80/400     http://www.astroam.estranky.cz http://www.firesportcheb.estranky.cz
Uživatelský avatar
Bíba75
Příspěvky: 1697
Registrován: 12. 06. 2006, 21:08
Bydliště: Tuchřice
Kontaktovat uživatele:

Komety 2009

#90

Příspěvek od Bíba75 »

Není v tom žádná finta, je to to kometohledátko.
A co dělat když se to kometohledátko chytá na hvězdy a né na jádro komety.? Teď to právě řeším stále to skáče někam uplně jinam Jak na stavit DSS aby to nedělalo? .Předem díky za odpověď. Bíba 75
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
Odpovědět