Komety 2009
Komety 2009
Tak taky ukážu svůj (velice předběžný) výsledek z noci na Vrátenské hoře s Vabrou. Jen 8x150s iso 800 - Sonnar 180/2.8 @f/4. Kalibrace SubRaw, skládal jsem v Registaxu5 na jádro komety a jen v rychlosti před totálním usnutím prohnal PS. Nejspíš bude při tomto ohnisku lepší skládat na hvězdy nebo skládání v Registaxu na více (mnoho?) bodů - zkusím a s postprocessingem si vyhraju víc. 50ti% výřez:
Triedr 10x50, Canon EOS20D
http://astrofotky.cz/~Prazan/
http://astrofotky.cz/~Prazan/
Komety 2009
Chtěl jsem ji včera také zkusit 200mm objektivem, ale po vyhledání triedrem jsem si to rozmyslel. Teď mi to je po shlédnutí tvého snímku celkem líto. Tak ti děkuji
.
Pavel Gaugg
Pavel Gaugg
SeeStar_S50
Komety 2009
To Vabra:
Nejdříve jsem zkoušel složit snímky komety v DSS ale nějak se to nevedlo a tak jsem požádal Martina o nějakou radu.
Martin neváhal a posal mi celej postup ale ten také selhal a to na jedné věci že při složení na kometu jsem neměl hvězdy tečkované ale spojené v jedu čáru a tím pádem to nějak nešlo a tak jsem se vráti spátky k DSS, asi dvě hodiny jsem šteloval nastavení DSS aby to složení na hvězdy a kometu k něčemu vypadalo.Ale nějaké artefakty potom složení tam zůstávají.Tak že je to složené v DSS .
Nejdříve jsem zkoušel složit snímky komety v DSS ale nějak se to nevedlo a tak jsem požádal Martina o nějakou radu.
Martin neváhal a posal mi celej postup ale ten také selhal a to na jedné věci že při složení na kometu jsem neměl hvězdy tečkované ale spojené v jedu čáru a tím pádem to nějak nešlo a tak jsem se vráti spátky k DSS, asi dvě hodiny jsem šteloval nastavení DSS aby to složení na hvězdy a kometu k něčemu vypadalo.Ale nějaké artefakty potom složení tam zůstávají.Tak že je to složené v DSS .
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
Komety 2009
To Vabra:
Nedávno jsem tady posílal jednomu kolegovi takový mininávod jak to v DSS skládat, aby kometa i hvězdy byly bodové. Takže pokud budeš chtít tak ti ho přepošlu.
marzel
Nedávno jsem tady posílal jednomu kolegovi takový mininávod jak to v DSS skládat, aby kometa i hvězdy byly bodové. Takže pokud budeš chtít tak ti ho přepošlu.
marzel
Komety 2009
A proč to nezveřejnit v nějakém vhodném vlákně? Já se také rád podívám, jestli v tom třeba není nějaká finta Nebo jestli je to prosté vybrání komety "kometohledátkem" ...
Triedr 10x50, Canon EOS20D
http://astrofotky.cz/~Prazan/
http://astrofotky.cz/~Prazan/
Komety 2009
Ahoj.
Tak ještě jednou to samé ale složené pouze na kometu v Registaxu. ;)
Tak ještě jednou to samé ale složené pouze na kometu v Registaxu. ;)
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
Komety 2009
Tak já taky ještě jednou - tentokrát složeno v DSS v "kometárním režimu". Doufám, že se zítra nezhrozím, až se na to podívám na pořádném monitoru. Větší rozlišení si nedovolím publikovat - nepěkně se projeví malý počet expozic, co okolnosti dovolily.
Triedr 10x50, Canon EOS20D
http://astrofotky.cz/~Prazan/
http://astrofotky.cz/~Prazan/
Komety 2009
Tak jsem to dneska zkusil znovu a opět to byl boj s mraky. Polovinu expozic jsem tentokrát musel vyhodit. Kometka nám pomalu slábne. V binaru 10x80 vypadá už jen jako mlhavej flíček bez ohonu.
info na http://www.astrostranka.com/lulinx.htm
info na http://www.astrostranka.com/lulinx.htm
Komety 2009
Oprava barev k prispevku #69:
vetsi na linku:
http://www.vabrousek.cz/astroforum/2009 ... 1200px.jpg
vetsi na linku:
http://www.vabrousek.cz/astroforum/2009 ... 1200px.jpg
Pavel Vabrousek
- SIRIUS_758
- Příspěvky: 2821
- Registrován: 26. 02. 2008, 23:09
Komety 2009
Ahoj Pavle,
moc pěkný obrázek..a to ještě za nepříjemného větru. Taky jsem rád, že sis mohl dopřát ten FLT 98 Nechceš se v příslušném vlákně, třeba "ED80", podělit o fundovanější srovnání s ED80 ? Myslím,že by to víc lidí tady potěšilo.. Bude to určitě velmi dobrý univerzální refraktorek..
moc pěkný obrázek..a to ještě za nepříjemného větru. Taky jsem rád, že sis mohl dopřát ten FLT 98 Nechceš se v příslušném vlákně, třeba "ED80", podělit o fundovanější srovnání s ED80 ? Myslím,že by to víc lidí tady potěšilo.. Bude to určitě velmi dobrý univerzální refraktorek..
Komety 2009
...Taky jsem rád, že sis mohl dopřát ten FLT 98 :) Nechceš se v příslušném vlákně, třeba "ED80", podělit o fundovanější srovnání s ED80 ? Myslím,že by to víc lidí tady potěšilo.. Bude to určitě velmi dobrý univerzální refraktorek..Zatim jeste neni muj, ale mam jej zapujceny od prodejce. Bohuzel se diky pocasi, ktere panovalo posledni dva mesice podarila jedina pouzitelna fotka a to je prave tahle kometka. Takze prvni musim udelat rozhodnuti. Po tehle fotce si myslim ze to je na 80% si jej ponechat, i kdyz ani ona neni uplne presne zaostrena pro 100% pixel inspekci. Doufam, ze behem tohohle vikendu bude jeste nejaka sance udelat 2,3 lepe zaostrene snimky a budu moci potesit prodejce zaplacenim...
Na nejakou recenzi bych to videl, az tech pouzitelnych snimku bude alespon 5 a ja budu mit realnejsi zkusenost. Myslim ze takhle cvaknout kometu by slo i ED80 jen ty expozice by byly prislusne o cca tretinu delsi...
Na nejakou recenzi bych to videl, az tech pouzitelnych snimku bude alespon 5 a ja budu mit realnejsi zkusenost. Myslim ze takhle cvaknout kometu by slo i ED80 jen ty expozice by byly prislusne o cca tretinu delsi...
Pavel Vabrousek
Komety 2009
Nádherný fotky. Všici na této straně. Fakt moc pěkný.
SW newton 254/1200, EOS 300D, Philips SPC 900nc, Canon A590is, EQ2, malokuk SW 80/400 http://www.astroam.estranky.cz http://www.firesportcheb.estranky.cz
Komety 2009
Není v tom žádná finta, je to to kometohledátko.
A co dělat když se to kometohledátko chytá na hvězdy a né na jádro komety.? Teď to právě řeším stále to skáče někam uplně jinam Jak na stavit DSS aby to nedělalo? .Předem díky za odpověď. Bíba 75
A co dělat když se to kometohledátko chytá na hvězdy a né na jádro komety.? Teď to právě řeším stále to skáče někam uplně jinam Jak na stavit DSS aby to nedělalo? .Předem díky za odpověď. Bíba 75
Astrograf 250/1000 f/4, SW ED-80/600 ,EQ-6 SS, ZWO ASI 071 ,ASI 120MM ,Canon EOS 40Da,hvězdárnička 2x2.m
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/
http://astrophotography-l-r.webnode.cz/