Doporučuji odkaz

Nezávazné povídání o všem, co se týka astronomie.
Odpovědět
Alien
Příspěvky: 223
Registrován: 06. 02. 2003, 19:52

Doporučuji odkaz

#76

Příspěvek od Alien »

Taky mi to nezobrazuje žádné detaily, ukáže se červený obdélník, logo NASA a tím to skončilo.
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Doporučuji odkaz

#77

Příspěvek od Pavuk_ »

Alien napsal: Taky mi to nezobrazuje žádné detaily, ukáže se červený obdélník, logo NASA a tím to skončilo.To nie, vsetko funguje, dokonca mi ukaze aj casti mesta Bratislavy spravne oznacene ! ale ked sa priblizim k zemi viac ako na 100 km uz ziadne vacsie podrobnosti nevidim , najmensi detail ma odhadom asi 5 km :-(
Ako na to ?
Alien
Příspěvky: 223
Registrován: 06. 02. 2003, 19:52

Doporučuji odkaz

#78

Příspěvek od Alien »

Takže ty jen zoomuješ a načítají se ti podrobnější mapy ? Tak to mě ani náhodou. Mám jen zelenou mapu, která je ostrá tak z výšky 500 km. Když se přibližuju, tak se to jen rozmazává, ale podrobnější mapu to nenačte. Tak nevím, kde je chyba. Instalace proběhla v pohodě.
Uživatelský avatar
dusko
Příspěvky: 76
Registrován: 17. 01. 2003, 03:28

Doporučuji odkaz

#79

Příspěvek od dusko »

a co keby ste si o tom aj nieco precitali?
program si stahuje potrebne data z webu... z roznych sond. kazda ma ine rozlisenie:

MODIS images can download publication quality material at a resolution of 250 m per pixel. Anew fresh set of images can be downloaded every day.

LandSat 7 is a collection of images from 1999-2003 at an impressive 15 m per pixel resolution. It includes other color bands such as the infrared

a tak dalej. pokial chcete vyssie rozlisenie, treba stiahnut subory na:
http://worldwind.arc.nasa.gov/cache.html

a tak. ved si len spocitajte kolko by musela mat instalacka, ktora dava metrove rozlisenie plchy na celej zemi... niekto to mozno aj spocita... ja som lenivy :-)
vesele tahania :-)
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11419
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Doporučuji odkaz

#80

Příspěvek od MaG »

Myslím, že program neúměrně zatěžuje výkon počítače. Když ještě mám pohled na celou Zemi, třeba z výšky 2000 km, je to ok - krásně se přede mnou otáčí. Pohledy pod asi 100 km už znamenají načítání podrobnějších snímků a chvíli to trvá.

Bratislavu se mi podařilo načíst i pro výšku 10 km a rozlišení pravda není ideální, ale je tam snad i most SNP a hrad.. Jen vykreslování trvalo desítky sekund.



No vida - já taky nevěděl, že to tahá z netu. Takže to co mě trvá sekundy až desítky sekund, může jiným trvat i minuty. No tak to je jasný. Předpokládám, že některá místa v Americe to nabízí s 1-m rozlišením. Podle toho, kterou družici si nahoře vyberu.

Proč má instalačka tolik mega? (Dokud nenačítá z Landsatu, předpokládám, že zobrazuje to co vidím z dálky, ale že to má tolik mega?)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Uživatelský avatar
Pavuk_
Příspěvky: 2037
Registrován: 21. 07. 2004, 22:49

Doporučuji odkaz

#81

Příspěvek od Pavuk_ »

dusko napsal: a co keby ste si o tom aj nieco precitali?
program si stahuje potrebne data z webu... z roznych sond. kazda ma ine rozlisenie:

MODIS images can download publication quality material at a resolution of 250 m per pixel. Anew fresh set of images can be downloaded every day.

LandSat 7 is a collection of images from 1999-2003 at an impressive 15 m per pixel resolution. It includes other color bands such as the infrared

a tak dalej. pokial chcete vyssie rozlisenie, treba stiahnut subory na:
http://worldwind.arc.nasa.gov/cache.html

a tak. ved si len spocitajte kolko by musela mat instalacka, ktora dava metrove rozlisenie plchy na celej zemi... niekto to mozno aj spocita... ja som lenivy :-)
vesele tahania :-)vdaka dusko za info , ja uz nestiham ani citat tolko mam roboty (sak som v praci nie ? ;D ) akurat stacim kukat do fora a daco downloadowat :hi:
Alien
Příspěvky: 223
Registrován: 06. 02. 2003, 19:52

Doporučuji odkaz

#82

Příspěvek od Alien »

Já nemám vůbec šanci takovouhle mapu zobrazit. Poznám tak ČR, víc to nepřiblížím a to by mělo jít i bez instalací těch Add-on soborů. Vždyť to má po instalaci 600 MB.

"As you should have noticed already, when you get to a certain zoom level, higher resolution satellite imagery is loaded. You can tell which area is currently being downloaded by a red box that appears around it, and a NASA logo in the top-right corner indicates when the NASA server is being accessed."

Takže by to mělo automaticky ztahovat podrobnější mapu, když se objeví červený obdélník a ikona NASA, mě se objeví obojí, ale nedělá to nic. Ty Add-on soubory budou mít extra podrobné rozlišení, ale já se nedostanu ani na to základní.
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11419
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Doporučuji odkaz

#83

Příspěvek od MaG »

Netuším jaké máte připojení, mně se to stahuje vcelku rychle. Objeví se červený obdélník a po 1 - 5 s se přesune o kus vedle a ono místo se "zaostří" a tak postupně proleze celý obrázek. Je to zajímavá aplikace.

Vytáhl jsem si z toho vis a pseudobarevné snímky Liberecka-Jablonecka, Českolipska.. (ukládal jsem screenshoty..) Pustilo mně to v Praze až do 5 km, ale pochopitelně detaily nebyly nejlepší, je to jen Landsat 15-m.

Pokud byste chtěli, mailněte a já vám pošlu v příloze oblast, která vás zajímá :)
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
Alien
Příspěvky: 223
Registrován: 06. 02. 2003, 19:52

Doporučuji odkaz

#84

Příspěvek od Alien »

Já mám ADSL 256/64, jinak bych si to ani nestahoval. Když kliknu na WMS, tak to zkouší kontaktovat server a pak to napíše Connection error.
Uživatelský avatar
3PO
Příspěvky: 62
Registrován: 10. 08. 2004, 14:33

Doporučuji odkaz

#85

Příspěvek od 3PO »

Kolektivu okolo P E R S O H O L I C-a sa podarilo dostat niektore cisla kozmosu na net.Neskor tam budu skoro vsetky a su pristupne zadarmo takze ked ich chcete hrnte sa na http://forum.persoholic.org/ sekcia KOZMOS-online
Uživatelský avatar
dusko
Příspěvky: 76
Registrován: 17. 01. 2003, 03:28

Doporučuji odkaz

#86

Příspěvek od dusko »

pozeram 3PO, ze robis reklamu :-)...
samozrejme su vsetci vitani... zatial su tam len styri cisla, ostatne budu pribudat postupne :-).
len vas poprosim, aby ste na forum pristupovali cez adresu:
http://astroforum.persoholic.org,
pretoze adresa forum.persoholic.org uz nie je aktualna a je tam len redirect, ktory bude asi v dohladnom case zruseny...

takisto to zadarmo znamena len pre vlastne poouzitie... nie je uvolneny suhlas so zverejnovanim cisel mimo nasho serveru, pripadne ine podnikanie :-). vesele sosanie :-)
Uživatelský avatar
dusko
Příspěvky: 76
Registrován: 17. 01. 2003, 03:28

Doporučuji odkaz

#87

Příspěvek od dusko »

este spomeniem, ze obsah for s kozmosmi je pristupny iba pre zaregistrovanych uzivatelov :-)
Alien
Příspěvky: 223
Registrován: 06. 02. 2003, 19:52

Doporučuji odkaz

#88

Příspěvek od Alien »

Zde: http://minilien.com/?BlZUGaUURs se dá stáhnout 3D virtuální cesta vesmírem. Je to video v délce asi 2 minuty. Soubor má okolo 120 MB.
Uživatelský avatar
MIZ
Příspěvky: 353
Registrován: 13. 08. 2004, 18:40

Doporučuji odkaz

#89

Příspěvek od MIZ »

To mi připomíná věc asi už ne úplně nejnovější, ale já se o ní teprve nedávno dozvěděl. Stáhl jsem si to a moc se mi to líbí. Je to Sluneční soustava 2003 na

http://www.astrohk.cz/ss2003/

I kamarád coby profesionální počítačový grafik je tímto dílem nadšen.

Jestli už to všichni znáte, taxe omlouvám za nošení sov do Athén. :)
Mé distribuované výpočty: BOINC, nonBOINC
Alien
Příspěvky: 223
Registrován: 06. 02. 2003, 19:52

Doporučuji odkaz

#90

Příspěvek od Alien »

A zde: http://vis.sdsc.edu/research/images/orion/hayden.mpg se dá stáhnout virtuální cesta mlhovinou v Orionu (28 MB).
Odpovědět