Pozorování za mrazu

Pozorovací techniky, odkazy na stránky s pozorováním, umělé družice, ufo a vůbec veškerá pozorování, která se jinam nehodí
Odpovědět
Uživatelský avatar
Miloš Žák
Příspěvky: 799
Registrován: 28. 07. 2005, 20:04
Věk: 44

Pozorování za mrazu

#76

Příspěvek od Miloš Žák »

Nasel jsem zajimave vlozky do bot. Asi si je poridim.
http://eshop.cevoxhunt.cz/cs/Obuv/Vyhri ... 906006BDCD
“Jakákoliv dostatečně pokročilá technika je k nerozeznání od magie.” A.C.Clarke
3J

Pozorování za mrazu

#77

Příspěvek od 3J »

Zakov napsal: Nasel jsem zajimave vlozky do bot. Asi si je poridim.
http://eshop.cevoxhunt.cz/cs/Obuv/Vyhri ... 6006BDCDNo tak za tuto cenu už je to opravdu na uvážení, zda doma laborovat s odporovým drátem.
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Pozorování za mrazu

#78

Příspěvek od Duk »


No tak za tuto cenu už je to opravdu na uvážení, zda doma laborovat s odporovým drátem.
Taky jsem Pepo před nedávnem vzpomínal na odkaz, kde byly ty Tvé dvojté vyhřívané vložky.


Otázkou je kolik budu muset mít sebou přednabitých akumulátorů nebo že by nabíječku raději v provozu ::) ;D
Uživatelský avatar
Miloš Žák
Příspěvky: 799
Registrován: 28. 07. 2005, 20:04
Věk: 44

Pozorování za mrazu

#79

Příspěvek od Miloš Žák »

Duk napsal:
Otázkou je kolik budu muset mít sebou přednabitých akumulátorů nebo že by nabíječku raději v provozu ::) ;D
Az si je koupim a poprve vyzkousim, napisu sem podrobnosti. :)
“Jakákoliv dostatečně pokročilá technika je k nerozeznání od magie.” A.C.Clarke
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11421
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Pozorování za mrazu

#80

Příspěvek od MaG »

Dalo by se toto využít s běžným akumulátorem 12V, 3Ah? Navrhněte potřebnou úpravu aby to šlo. Potřebuji něco podobného sehnat, ale nebudu přeci kupovat baterky, když jeden aku mám k dispozici. Klidně ho využiju jen na ty vložky a připnu si ho k pasu, není těžký.
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Orion Optics CT8 200/900 s Paracorrem, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod, 30Dmod
3J

Pozorování za mrazu

#81

Příspěvek od 3J »

každá vložka po dvou 1,5V bateriích to je 4×1,5= 6 V
když sebou vezmeš manželku tak je to 6×2= 12 V
a to už jseš doma ;D
a nebo použít z těch 12V na 6V stabilizátor nebo měnič
Uživatelský avatar
eastman
Příspěvky: 422
Registrován: 30. 08. 2006, 00:29

Pozorování za mrazu

#82

Příspěvek od eastman »

Je pravda, že když se člověk nehýbe, tak se do něj ta zima pustí ;D
Nevíte, jak dlouho ty baterky vydrží topit?
Martin, eastman(at)centrum.cz, tel.:608515309
Uživatelský avatar
vla
Příspěvky: 5423
Registrován: 22. 09. 2002, 02:11
Bydliště: Praha 6

Pozorování za mrazu

#83

Příspěvek od vla »

eastman napsal: Je pravda, že když se člověk nehýbe, tak se do něj ta zima pustí ;D
Nevíte, jak dlouho ty baterky vydrží topit? Mě to přijde, že na obrázku je napsáno 3V/7W, ale možná čtu špatně. To by vyšlo s 2Ah akumulátorkem cca na 1 hodinu trvalého provozu.
tel 608 920 902 Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Pozorování za mrazu

#84

Příspěvek od Duk »

Myslím, že to má stejně velké plus, líbí se mi to, hlavně že je to ze Švédska (na tužkové baterky) a ne z Ruska ;D . Neuměl bych si představit ten napájecí zdroj. Když teď mám před sebou 309-ku ;D
3J

Pozorování za mrazu

#85

Příspěvek od 3J »

vla napsal:
Mě to přijde, že na obrázku je napsáno 3V/7W, ale možná čtu špatně. To by vyšlo s 2Ah akumulátorkem cca na 1 hodinu trvalého provozu.na pravé vložce je to čitelnější a i uvedeno v textu nad obrázkem 2W
Uživatelský avatar
alex.sky
Příspěvky: 504
Registrován: 18. 12. 2010, 17:36
Bydliště: Příbor, CZ

Pozorování za mrazu

#86

Příspěvek od alex.sky »

Nenašiel som tu vyhrievacie sáčky s obsahom nejakej tekutiny (niečo ako parafín).
Vyhrievanie sa spustí ohýbaním nejakej paličky z nejakej umelej hmoty - žeby elektrostatika/piezoelektrika? Tekutina za minútu stuhne ako vosk, pričom vydáva strašné množstvo tepla Predstavte si 1,5 litra zohriatej pasty okolo 60-70 stupňov!
Nejaká firma (podomáci predaj) to predáva za 1500,- SKK v rámci predaja nejakých hrubých nádob.
Výhody:
- spúšťa sa to mechanicky - v čase keď to je potrebné
- opakovateľné: stačí ten parafín či čo znova prevariť, tým to prejde do tekutého stavu
- a celý proces je opakovateľný vraj x-krát.

Nepoznáte to?
Celestron NW 254/1200 na EQ-6 PRO, Canon EOS 400Dm, http://www.gymnz.sk/ameleg
Uživatelský avatar
Martin Vyskočil
Příspěvky: 1940
Registrován: 27. 11. 2005, 21:13
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 43

Pozorování za mrazu

#87

Příspěvek od Martin Vyskočil »

Nevyhody:
Na zacatku to topi moc a na konci malo. Vydrz neni zrovna uchvatna.
Navic vetsinou bejva zima od nohou.
Vyhrivany ponozky zkouseli kluci z aeroklubu pri vlnovym litani pri teplotach k -40°C.
Pokud bych uvazoval o necem takovym, tak bych moc nepremejslel a sel do profesionalniho vyrobku se zarukou a s jistotou, ze si nezpusobim popaleniny.
TS 15x70, "Ostříží oko" 60/1040 (refraktor vlastní konstrukce)
Uživatelský avatar
etyl
Příspěvky: 109
Registrován: 07. 02. 2005, 06:11

Pozorování za mrazu

#88

Příspěvek od etyl »

alex napsal: Nenašiel som tu vyhrievacie sáčky s obsahom nejakej tekutiny (niečo ako parafín).
Vyhrievanie sa spustí ohýbaním nejakej paličky z nejakej umelej hmoty - žeby elektrostatika/piezoelektrika? Tekutina za minútu stuhne ako vosk, pričom vydáva strašné množstvo tepla Predstavte si 1,5 litra zohriatej pasty okolo 60-70 stupňov!
Nejaká firma (podomáci predaj) to predáva za 1500,- SKK v rámci predaja nejakých hrubých nádob.
Výhody:
- spúšťa sa to mechanicky - v čase keď to je potrebné
- opakovateľné: stačí ten parafín či čo znova prevariť, tým to prejde do tekutého stavu
- a celý proces je opakovateľný vraj x-krát.

Nepoznáte to?
Mal som to v ruke, az tak silno to netopilo, bolo by potrebne ich mat viac a postupne si ich nadlamovat osobne sa chystam urobit vlozky s odporoveho dratu, na 2-3ks 1.5V baterii, ktore budu nabijatelne, je to celkom vyhodne, jedny baterky mas v obuvi a druhe na nabijacke :-)
Uživatelský avatar
Duk
Příspěvky: 2539
Registrován: 23. 01. 2005, 11:09

Pozorování za mrazu

#89

Příspěvek od Duk »

Zakov napsal: Nasel jsem zajimave vlozky do bot. Asi si je poridim.
http://eshop.cevoxhunt.cz/cs/Obuv/Vyhri ... 906006BDCD
Nikde jsem se však nedočetl, zda-li tyto vložky splňují hygienické normy a to konkrétně v maximální teplotě.
Vzhledem k tomu, že bude umístěna pod chodidlem a během noci bude vyhřívání zajišťovat trvale, neměla by být teplota vyšší jak 27°C. Jinak může častějším používáním docházet ke zdravotním obtížím. :-[
Uživatelský avatar
Miloš Žák
Příspěvky: 799
Registrován: 28. 07. 2005, 20:04
Věk: 44

Pozorování za mrazu

#90

Příspěvek od Miloš Žák »

Duk napsal:
Nikde jsem se však nedočetl, zda-li tyto vložky splňují hygienické normy a to konkrétně v maximální teplotě.
Vzhledem k tomu, že bude umístěna pod chodidlem a během noci bude vyhřívání zajišťovat trvale, neměla by být teplota vyšší jak 27°C. Jinak může častějším používáním docházet ke zdravotním obtížím. :-[Ma to vypinac takze to nemusi topit porad Staci si ty vlozky na chvilku zapnout jako prevenci aby cloveku nemrzly nohy. Myslim si, ze timhle zpusobem by mohly baterie vydrzet celou noc. Ovsem kdo vydrzi venku pri -20 celou noc je blazen nebo eskymak ;D
“Jakákoliv dostatečně pokročilá technika je k nerozeznání od magie.” A.C.Clarke
Odpovědět