Re: Satelitní telekomunikační systémy SpX - Starlink

Diskuze o fenoménu přesvícené oblohy a všem souvisejícím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MilAN
Příspěvky: 24388
Registrován: 17. 04. 2004, 23:56
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Věk: 75

Re: satelitní telekomunikační systém SpX -Starlink

#661

Příspěvek od MilAN »

No,nedalo mi to ....

an Jancura napsal:
5.5.2020 (12:55)
Naprostý souhlas. Já si myslím, že čistá obloha je významným lidským a kulturním statkem, který vysoce převyšuje hodnotu byznysu komunikačních firem. Velká většina obyvatel Země z toho “pokroku” nebude mít žádný užitek, jen na to doplatí ztrátou čistého nebe.

Odpovědět
Dušan Majer napsal:
5.5.2020 (13:28)
ironie
To je opravdu hrozná a děsivá ztráta. Raději bych přišel o nohu než o pohled na tmavou oblohu, která je to nejcennější. Jak to ti lidé jenom psychicky ustojí, když na obloze kromě hvězd uvidí i pohybující se tečky. Chudáčkové malí, takhle jim pocuchávat nervy a způsobovat těžkou psychickou újmu.
/ironie

Odpovědět
milantos napsal:
5.5.2020 (14:27)
Nedávno jste psal, že si na svém webu můžete psát, co se vám zachce. O.K.
A když si tak čtu ten váš příspěvek, tak v duchu vidím před sebou takové ubohé lidské hovádko….
lepší rada žádná než špatná
milantos(šnek)centrum(puntík) cz
Uživatelský avatar
nosuh
Příspěvky: 2351
Registrován: 04. 02. 2008, 01:05
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: satelitní telekomunikační systém SpX -Starlink

#662

Příspěvek od nosuh »

Ja pro zenovy klid na ElonX uz chodit nemuzu..asi bych se dal k ekoteroristum a prvni cil by byl jasnej:D
Kazdopadne je jasny, ze Dusan M. si z toho nic nedela..ja jen doufam, ze tu jeho uplne primitivni radost neopetuje zas az tak velke procento lidi..
Naposledy upravil(a) nosuh dne 05. 05. 2020, 15:32, celkem upraveno 1 x.
dob. SW 16" GoTo, N 254/1000 mod
Uživatelský avatar
alien5
Příspěvky: 516
Registrován: 04. 01. 2006, 22:51
Bydliště: Rovesnko od troskami
Věk: 47

Re: satelitní telekomunikační systém SpX -Starlink

#663

Příspěvek od alien5 »

Já mu také napsal je to dospělé Dítě.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11791
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: satelitní telekomunikační systém SpX -Starlink

#664

Příspěvek od Psion »

Já bych naspal slušně, že je to duševní mrzák, aby si to s tou nohou chlapec nezakřinul...
Uživatelský avatar
alien5
Příspěvky: 516
Registrován: 04. 01. 2006, 22:51
Bydliště: Rovesnko od troskami
Věk: 47

Re: satelitní telekomunikační systém SpX -Starlink

#665

Příspěvek od alien5 »

Na YT u mého videa to je veliká legrace ta diskuze. Dostal mě tipek ze laser a má na VLT způsobuje světelné znecisteni atd.. :))))
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4219
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: satelitní telekomunikační systém SpX -Starlink

#666

Příspěvek od biker.fm »

Nebude tady pro konkretni jedince jista prima umera k tem satelitum, cim vice se mi to libi tim mene v hlave ? Neb mam jiste omezene vnimani a neumim premyslet v sirsim kontextu...
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
zuzi
Příspěvky: 678
Registrován: 21. 03. 2017, 08:14
Bydliště: Zdemyslice
Věk: 39

Re: satelitní telekomunikační systém SpX -Starlink

#667

Příspěvek od zuzi »

Mě překvapuje, že v mé sociální neastro bublině se všichni vzácně schodují že to je pěkná "!!!!!!" slušně řečeno kravina.
Uživatelský avatar
juh
Příspěvky: 2306
Registrován: 29. 09. 2011, 12:44

Re: satelitní telekomunikační systém SpX -Starlink

#668

Příspěvek od juh »

Vzájomné napádanie sa k ničomu nevedie a naše názory budú mať pravdepodobne nulový dopad na to, akým smerom sa to celé uberie.

Podľa článku "Amazon joins other satellite constellation ventures in checking out bankrupt OneWeb’s assets", zverejneného na geekwire.com, sa o aktíva OneWebu začala zaujímať spoločnosť Amazon. Jeho Projekt Kuiper má na FCC podanú žiadosť o pridelenie práv na frekvenčné spektrum a prístup na americký trh. SpX pri tomto konaní namietal požiadavku na zrýchlené posúdenie žiadosti. Získanie aktív OneWebu by pre Projekt Kuiper mohlo predstavovať skratku k regulačnému schvaľovaniu. V prípade získania aktív by to mohlo znamenať urýchlenie vypúšťania satelitov Amazonu na obežnú dráhu.
Uživatelský avatar
Psion
Příspěvky: 11791
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03
Bydliště: Praha
Věk: 61
Kontaktovat uživatele:

Re: satelitní telekomunikační systém SpX -Starlink

#669

Příspěvek od Psion »

Už jenom chybí web vypusťte si vlastní satelit se svým jménem....
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4219
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: satelitní telekomunikační systém SpX -Starlink

#670

Příspěvek od biker.fm »

Uz jsem to tady jednou psal. Jiste nekteri z nas si pamatuji casopis ABC a kdysi tam byl kresleny serial na zadni strane s nazvem Vzpoura mozku (neplest si s Kruanova dobrodruzstvi a Prichod bohu). Nekde na zacatku tam byla veta, lide se vzdali pohledu na vesmir (v zajmu udajneho blaha vseho lidstva). Ten dej je treba brat trochu s nadhledem, ale... Tak si rikam, jestli to nebylo az tak nejak nadcasove...
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Uživatelský avatar
LukasNestak
Příspěvky: 1600
Registrován: 11. 07. 2018, 17:27
Bydliště: Sereď
Věk: 41

Re: satelitní telekomunikační systém SpX -Starlink

#671

Příspěvek od LukasNestak »

Ja si skôr myslím, že ak ich vypustia 10tisíce rôzne spoločnosti, tak nastane problém s tým aby sa nezačali zrážať. V určitom bode môže nastať nezvratný dominový efekt z poletujúcich trosiek, čo môže viesť k zastaveniu akýchkolvek vesmírnych letov kludne aj na sto rokov. To môže mať podstatne horšie následky ako nejaký koronavírus.
Naozaj potrebujeme mať rýchly internet s minimálnou odozvou aj v odľahlých oblastiach? Nejedá sa tu len o ubohú ľudskú chamtivosť za peniazmi + účinný nástroj ako nás mať pod kontrolou na úplne celej planéte?
T7m_6Dmod_qhy10_1600mmc_gs190/50_TSAPO80F7_N250f4CFmod_LosmandyG11Geminy1
http://astrofotky.cz/~Nestak
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3468
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: satelitní telekomunikační systém SpX -Starlink

#672

Příspěvek od hades »

LukasNestak píše:účinný nástroj ako nás mať pod kontrolou na úplne celej planéte?
https://www.youtube.com/watch?v=17Y69WUMvns
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
LukasNestak
Příspěvky: 1600
Registrován: 11. 07. 2018, 17:27
Bydliště: Sereď
Věk: 41

Re: satelitní telekomunikační systém SpX -Starlink

#673

Příspěvek od LukasNestak »

Hadesi ja rozhodne nepatrím k ľuďom čo veria konšpiračným blábolom, ale nastáva doba kedy sú informácie cennejšie než čokoľvek iné a náš milovaný starlink je azda najdokonalejší prostriedok pre ich získavanie alebo prenos. Takže nemyslím si že to je len o peniazoch.
T7m_6Dmod_qhy10_1600mmc_gs190/50_TSAPO80F7_N250f4CFmod_LosmandyG11Geminy1
http://astrofotky.cz/~Nestak
Uživatelský avatar
hades
Příspěvky: 3468
Registrován: 01. 11. 2017, 10:02
Věk: 41

Re: satelitní telekomunikační systém SpX -Starlink

#674

Příspěvek od hades »

Můj příspěvek zanmená, že souhlasím s tím, co jsem od tebe citoval :) Myslím si to samé a už jsem to tu jednou psal. Taky nejsem příznivce konspiraček, ale toto, co se děje, už ani žádnou teorii nepotřebuje, prostě se to stává realitou. A je to zcela přirozený vývoj. Kdyby to tak nebylo, tak by se nám ta ekonomika zastavila a nebylo by kam růst. Už před několika lety jsem před kolegy prohlásil, že bych se nejraději odstěhoval někam do lesa, mimo civilizaci - a všichni na mě civěli, jako na blázna. Nemít rodinu, už bych to udělal
William Optics FluoroStar 110, AFR-IV, ASI533MM Pro, EQ-6 R, Berlebach Planet, SVBony SV305M Pro, Intel NUC, DeepSkyDad AF3 a pár dalších kravin vlastní výroby
Astrofotky
Uživatelský avatar
biker.fm
Příspěvky: 4219
Registrován: 09. 06. 2008, 02:34
Bydliště: Frydek-Mistek
Věk: 56
Kontaktovat uživatele:

Re: satelitní telekomunikační systém SpX -Starlink

#675

Příspěvek od biker.fm »

LukasNestak píše:Hadesi ja rozhodne nepatrím k ľuďom čo veria konšpiračným blábolom, ale nastáva doba kedy sú informácie cennejšie než čokoľvek iné a náš milovaný starlink je azda najdokonalejší prostriedok pre ich získavanie alebo prenos. Takže nemyslím si že to je len o peniazoch.
A prave ze je to o tech penezich. Informace jsou to nejdrazsi zbozi. A to platilo uz i kdysi, nejen dnes a zitra.
Pozorovani hvezd na nocni obloze = prijemny relax v kazdodennim stresu.


APM 152/1200 a maly triedr Kowa na vylety do hor
Moje fotky na www.astrofotky.cz.
Odpovědět