Povrch Měsíce - detaily

Astronomické snímky pořízené členy našeho fóra, upozornění na nové snímky objektů, odkazy...
Odpovědět
Uživatelský avatar
psmolly
Příspěvky: 1377
Registrován: 02. 01. 2001, 05:03

Povrch Měsíce - detaily

#646

Příspěvek od psmolly »

Luďku to je nádhera. Kresli dál. Rád tu uvidím další tvoje pokusy
SW newton 254/1200, EOS 300D, Philips SPC 900nc, Canon A590is,  EQ2, malokuk SW 80/400     http://www.astroam.estranky.cz http://www.firesportcheb.estranky.cz
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3444
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Dražičky
Věk: 66

Povrch Měsíce - detaily

#647

Příspěvek od hamr »

Dík za reakce,
kreslit budu opravdu zase až tak za rok, je to strašná dřina ;). No asi né, možná něco někdy zkusím, když nebude počasí. Ale od té M42 co jsem kreslil jako první, to rok bude ::).

Pro Pražan,
já to chtěl celý ručně, ale pak mě zlákalo zkusit tu kombinaci ruky a PC. Jestli bude ještě dál hnusně, zkusím ten samý obrázek jen ručně a trochu jinou technikou (nic ale neslibuju, jsem na to kreslení hrozně líný :)).
EQ 6R na pilíři + achromát Bresser 127/1200 na hvězdárně, ASI 224 barevná
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6266
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Povrch Měsíce - detaily

#648

Příspěvek od Roman (Rick) »

Luďku, no proste krása. Ja by som také niečo nikdy nedokázal :D. Pekne sa na to pozerá z tých 2 metrov.

PS: nevadilo by mi vidieť tu niečo také aj častejšie ;).
Uživatelský avatar
vlastofka
Příspěvky: 514
Registrován: 12. 01. 2007, 19:43
Kontaktovat uživatele:

Povrch Měsíce - detaily

#649

Příspěvek od vlastofka »

To hamr:
Fakt paradni pracicka, chlape :] Je to uplne neco jinyho nez chladna fotka.
A navic, pokud by ti nekdy pri foceni dosly ve fotaku baterky, tak si s tim nemusis lamat hlavu, staci vytahnout tuzku a "fotis" dal :]
NWT SW Quattro-250P, SW HelioStar 100 H-alpha
SW CQ350-PRO
ZWO ASI 294 MM Pro, ZWO ASI 432 MM, ZWO ASI 585 MC, ZWO ASI 174 MM mini
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11944
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Povrch Měsíce - detaily

#650

Příspěvek od MaG »

Já myslím Luďku, že to není moc dobrý, protože, když si to zvětším na 1600 px, je to jen samá čára a sem tam barevná plocha..

.. naštěstí právě tímto obrázkem jsi demonstroval, jaká síla se v kresbách skrývá a naopak zde platí, že čím dál od ní jdu, tím je lepší. U mně zatím vítězí jako nej kresba nejen proto, že je zatím první v sekci AAM :)

Pro méně chápavé ještě jednou stručně: Luďku, ta kresba je nádherná. ;D
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3993
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Povrch Měsíce - detaily

#651

Příspěvek od FunTomas »

Nechcem nijako znevažovať Hamrovu kresbu, ale súťaž sa volá Amatérsky Astrofotograf Měsíce.
Je teda vhodné posielať do nej kresby? Nie je namieste premenovať súťaž na Amatérsky Pozorovatel Měsíce?
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
hamr
Příspěvky: 3444
Registrován: 27. 12. 2006, 01:50
Bydliště: Dražičky
Věk: 66

Povrch Měsíce - detaily

#652

Příspěvek od hamr »

Pro Fun Tomas,
zdar,
máš určitě pravdu, ale v pravidlech se psalo, že lze poslat fotku, kresbu, video. Jelikož žádnou čerstvou slušnou fotku nemám a chtěl jsem do "historicky prvního kola" něco poslat, tak jsem stvořil tu kresbu. Už na jiném místě AF jsem slíbil, že to určitě zase aspoň rok neudělám, protože je to strašná dřina ;D ;D ;D. Jinak taky radši fotím, ale prostě teď nic nemám :-/. Vím, že tu kresby "moc nefrčí", ale schválně jsem to zkusil, co to s lidma udělá ;). Je to za čtyři roky mé astrokariéry teprvé druhá, takže nehrozí, že se to bude brzo opakovat :).
Ahoj Luděk
EQ 6R na pilíři + achromát Bresser 127/1200 na hvězdárně, ASI 224 barevná
Uživatelský avatar
MaG
Příspěvky: 11944
Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Povrch Měsíce - detaily

#653

Příspěvek od MaG »

Bohužel dotaz Tomáše přesahuje rámec tématu, ale když už se ptal, je třeba si říct na rovinu, že samotný název AAM je kontroverzní. Protože z řady jiných návrhů tento se nám jevil nejlepší, nechali jsme ho. Pokud by někdo vymyslel lepší, asi by to bylo fajn. Kresby jsou vítány, i když to v názvu nešlo zohlednit :(
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Uživatelský avatar
caribic10
Příspěvky: 1775
Registrován: 11. 04. 2008, 03:29

Povrch Měsíce - detaily

#654

Příspěvek od caribic10 »

To Hamr:
Tak jsem se podíval na tvoji kresbu. Jediné co ti můžu říct je, že máš velikou kliku, že mám křeslo u pc na kolečkách. :)
Protože jsem si popojel abych se podíval z větší vzdálenosti. Kdybych z tý židle vstal, určitě bych si rozbil kokos. Pořád nemůžu odtrhnout oči. Určitě by jsi měl zkusit nějaké další dílo. Je to fantastické.

Ahoj Kuba
http://planetaryphoto.cz/ ,  EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
Uživatelský avatar
mkcz
Příspěvky: 1121
Registrován: 16. 08. 2004, 08:09
Bydliště: střední Čechy
Věk: 59

Povrch Měsíce - detaily

#655

Příspěvek od mkcz »

T hamr:

Skvělé. Skvělé. Skvělé :).


S pozdravem mkcz
Na vesmíru je nejúžasnější to, že jej můžeme pozorovat.
Uživatelský avatar
ladaS
Příspěvky: 528
Registrován: 18. 11. 2005, 04:16

Povrch Měsíce - detaily

#656

Příspěvek od ladaS »

To Hamr: je to fakt super kresba. Nevím, co bych k tomu víc dodal.

LadaS
http://lsastrofoto.cz/ e-mail: l[dot]spejchlik[at]seznam[dot]cz
N200/800
refr.70/500
Canon EOS 7D MK II.,CCD QHY8
NEQ6SS
12” DOBSON FLEX TUBE 305/1500mm
Uživatelský avatar
FunTomas
Příspěvky: 3993
Registrován: 21. 07. 2003, 13:20

Povrch Měsíce - detaily

#657

Příspěvek od FunTomas »

hamr napsal: ...Už na jiném místě AF jsem slíbil, že to určitě zase aspoň rok neudělám, protože je to strašná dřina ;D ;D ;D. .. To je škoda. Tá kresba je fakt pekná a vidieť, že dala veľa práce. Mne to len akosi nešlo k tomu názvu súťaže. Viem že pravidlá to umožňujú... Som za aby súťaž umožňovala kresby, videá fotografie a pod. No potom ten názov akosi zavádza. Ale dosť už o tom, na to je druhé vlákno.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Uživatelský avatar
atalli
Příspěvky: 638
Registrován: 31. 07. 2007, 22:12
Bydliště: Uničov

Povrch Měsíce - detaily

#658

Příspěvek od atalli »

No,tak co se tady všechno semlelo za ty tři dny,co jsem byl mimo...?
Koukám,že Luděk jede,no a jestli s tímto snímkem (neměl bych nic proti ani že je v porotě) nevyhraje,divil bych se.Skvělá práce.
refr. 70/700 mm,tri 10 x 50,SW 200/1000 mm,ASI 120 mc,ASI 224 mc,ASI 294 mc , C11" 280/2800 mm
https://www.youtube.com/channel/UCIRCDX ... a2rTCn8vKg
Uživatelský avatar
aquarius
Příspěvky: 1976
Registrován: 30. 11. 2004, 12:51
Bydliště: Ostrava

Povrch Měsíce - detaily

#659

Příspěvek od aquarius »

Pro Hamr: to je úžasné dílo.

Pro Rick01: přikládám takřka nezmenšenou část mozaiky.



Ramsden (25 km) + Rimae Ramsden
Nejmenší krátery asi 2,5 km.

Murphyho zákon seeingu:     Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 400/1828, dobson 305/1500 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
Uživatelský avatar
Roman (Rick)
Příspěvky: 6266
Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
Kontaktovat uživatele:

Povrch Měsíce - detaily

#660

Příspěvek od Roman (Rick) »

Uff, tomu hovorím detail, ďakujem. Tie tvoje fotky sú vždy "bašta" ;D.
Odpovědět