Povrch Měsíce - detaily
Povrch Měsíce - detaily
Luďku to je nádhera. Kresli dál. Rád tu uvidím další tvoje pokusy
SW newton 254/1200, EOS 300D, Philips SPC 900nc, Canon A590is, EQ2, malokuk SW 80/400 http://www.astroam.estranky.cz http://www.firesportcheb.estranky.cz
Povrch Měsíce - detaily
Dík za reakce,
kreslit budu opravdu zase až tak za rok, je to strašná dřina
. No asi né, možná něco někdy zkusím, když nebude počasí. Ale od té M42 co jsem kreslil jako první, to rok bude ::).
Pro Pražan,
já to chtěl celý ručně, ale pak mě zlákalo zkusit tu kombinaci ruky a PC. Jestli bude ještě dál hnusně, zkusím ten samý obrázek jen ručně a trochu jinou technikou (nic ale neslibuju, jsem na to kreslení hrozně líný
).
kreslit budu opravdu zase až tak za rok, je to strašná dřina
Pro Pražan,
já to chtěl celý ručně, ale pak mě zlákalo zkusit tu kombinaci ruky a PC. Jestli bude ještě dál hnusně, zkusím ten samý obrázek jen ručně a trochu jinou technikou (nic ale neslibuju, jsem na to kreslení hrozně líný
EQ 6R na pilíři + achromát Bresser 127/1200 na hvězdárně, ASI 224 barevná
- Roman (Rick)
- Příspěvky: 6266
- Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
- Kontaktovat uživatele:
Povrch Měsíce - detaily
Luďku, no proste krása. Ja by som také niečo nikdy nedokázal
. Pekne sa na to pozerá z tých 2 metrov.
PS: nevadilo by mi vidieť tu niečo také aj častejšie
.
PS: nevadilo by mi vidieť tu niečo také aj častejšie
Povrch Měsíce - detaily
To hamr:
Fakt paradni pracicka, chlape :] Je to uplne neco jinyho nez chladna fotka.
A navic, pokud by ti nekdy pri foceni dosly ve fotaku baterky, tak si s tim nemusis lamat hlavu, staci vytahnout tuzku a "fotis" dal :]
Fakt paradni pracicka, chlape :] Je to uplne neco jinyho nez chladna fotka.
A navic, pokud by ti nekdy pri foceni dosly ve fotaku baterky, tak si s tim nemusis lamat hlavu, staci vytahnout tuzku a "fotis" dal :]
NWT SW Quattro-250P, SW HelioStar 100 H-alpha
SW CQ350-PRO
ZWO ASI 294 MM Pro, ZWO ASI 432 MM, ZWO ASI 585 MC, ZWO ASI 174 MM mini
SW CQ350-PRO
ZWO ASI 294 MM Pro, ZWO ASI 432 MM, ZWO ASI 585 MC, ZWO ASI 174 MM mini
- MaG
- Příspěvky: 11944
- Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Kontaktovat uživatele:
Povrch Měsíce - detaily
Já myslím Luďku, že to není moc dobrý, protože, když si to zvětším na 1600 px, je to jen samá čára a sem tam barevná plocha..
.. naštěstí právě tímto obrázkem jsi demonstroval, jaká síla se v kresbách skrývá a naopak zde platí, že čím dál od ní jdu, tím je lepší. U mně zatím vítězí jako nej kresba nejen proto, že je zatím první v sekci AAM
Pro méně chápavé ještě jednou stručně: Luďku, ta kresba je nádherná. ;D
.. naštěstí právě tímto obrázkem jsi demonstroval, jaká síla se v kresbách skrývá a naopak zde platí, že čím dál od ní jdu, tím je lepší. U mně zatím vítězí jako nej kresba nejen proto, že je zatím první v sekci AAM
Pro méně chápavé ještě jednou stručně: Luďku, ta kresba je nádherná. ;D
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Povrch Měsíce - detaily
Nechcem nijako znevažovať Hamrovu kresbu, ale súťaž sa volá Amatérsky Astrofotograf Měsíce.
Je teda vhodné posielať do nej kresby? Nie je namieste premenovať súťaž na Amatérsky Pozorovatel Měsíce?
Je teda vhodné posielať do nej kresby? Nie je namieste premenovať súťaž na Amatérsky Pozorovatel Měsíce?
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Povrch Měsíce - detaily
Pro Fun Tomas,
zdar,
máš určitě pravdu, ale v pravidlech se psalo, že lze poslat fotku, kresbu, video. Jelikož žádnou čerstvou slušnou fotku nemám a chtěl jsem do "historicky prvního kola" něco poslat, tak jsem stvořil tu kresbu. Už na jiném místě AF jsem slíbil, že to určitě zase aspoň rok neudělám, protože je to strašná dřina ;D ;D ;D. Jinak taky radši fotím, ale prostě teď nic nemám :-/. Vím, že tu kresby "moc nefrčí", ale schválně jsem to zkusil, co to s lidma udělá
. Je to za čtyři roky mé astrokariéry teprvé druhá, takže nehrozí, že se to bude brzo opakovat
.
Ahoj Luděk
zdar,
máš určitě pravdu, ale v pravidlech se psalo, že lze poslat fotku, kresbu, video. Jelikož žádnou čerstvou slušnou fotku nemám a chtěl jsem do "historicky prvního kola" něco poslat, tak jsem stvořil tu kresbu. Už na jiném místě AF jsem slíbil, že to určitě zase aspoň rok neudělám, protože je to strašná dřina ;D ;D ;D. Jinak taky radši fotím, ale prostě teď nic nemám :-/. Vím, že tu kresby "moc nefrčí", ale schválně jsem to zkusil, co to s lidma udělá
Ahoj Luděk
EQ 6R na pilíři + achromát Bresser 127/1200 na hvězdárně, ASI 224 barevná
- MaG
- Příspěvky: 11944
- Registrován: 06. 04. 2002, 21:22
- Bydliště: Jablonec nad Nisou
- Kontaktovat uživatele:
Povrch Měsíce - detaily
Bohužel dotaz Tomáše přesahuje rámec tématu, ale když už se ptal, je třeba si říct na rovinu, že samotný název AAM je kontroverzní. Protože z řady jiných návrhů tento se nám jevil nejlepší, nechali jsme ho. Pokud by někdo vymyslel lepší, asi by to bylo fajn. Kresby jsou vítány, i když to v názvu nešlo zohlednit 
Martin Gembec, Astronomické události
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
EQ6 OnStep, WO FLT98+WO AFR-IV 0.8x, Omegon RC8 203/1624, ZWO ASI294MC Pro, Canon 6Dmod
Povrch Měsíce - detaily
To Hamr:
Tak jsem se podíval na tvoji kresbu. Jediné co ti můžu říct je, že máš velikou kliku, že mám křeslo u pc na kolečkách.
Protože jsem si popojel abych se podíval z větší vzdálenosti. Kdybych z tý židle vstal, určitě bych si rozbil kokos. Pořád nemůžu odtrhnout oči. Určitě by jsi měl zkusit nějaké další dílo. Je to fantastické.
Ahoj Kuba
Tak jsem se podíval na tvoji kresbu. Jediné co ti můžu říct je, že máš velikou kliku, že mám křeslo u pc na kolečkách.
Protože jsem si popojel abych se podíval z větší vzdálenosti. Kdybych z tý židle vstal, určitě bych si rozbil kokos. Pořád nemůžu odtrhnout oči. Určitě by jsi měl zkusit nějaké další dílo. Je to fantastické.
Ahoj Kuba
http://planetaryphoto.cz/ , EOS 600D + nějaká ta bižuterie okolo
Povrch Měsíce - detaily
T hamr:
Skvělé. Skvělé. Skvělé
.
S pozdravem mkcz
Skvělé. Skvělé. Skvělé
S pozdravem mkcz
Na vesmíru je nejúžasnější to, že jej můžeme pozorovat.
Povrch Měsíce - detaily
To Hamr: je to fakt super kresba. Nevím, co bych k tomu víc dodal.
LadaS
LadaS
http://lsastrofoto.cz/ e-mail: l[dot]spejchlik[at]seznam[dot]cz
N200/800
refr.70/500
Canon EOS 7D MK II.,CCD QHY8
NEQ6SS
12” DOBSON FLEX TUBE 305/1500mm
N200/800
refr.70/500
Canon EOS 7D MK II.,CCD QHY8
NEQ6SS
12” DOBSON FLEX TUBE 305/1500mm
Povrch Měsíce - detaily
hamr napsal: ...Už na jiném místě AF jsem slíbil, že to určitě zase aspoň rok neudělám, protože je to strašná dřina ;D ;D ;D. .. To je škoda. Tá kresba je fakt pekná a vidieť, že dala veľa práce. Mne to len akosi nešlo k tomu názvu súťaže. Viem že pravidlá to umožňujú... Som za aby súťaž umožňovala kresby, videá fotografie a pod. No potom ten názov akosi zavádza. Ale dosť už o tom, na to je druhé vlákno.
mail to:fun2mas(at)gmail.com
Povrch Měsíce - detaily
No,tak co se tady všechno semlelo za ty tři dny,co jsem byl mimo...?
Koukám,že Luděk jede,no a jestli s tímto snímkem (neměl bych nic proti ani že je v porotě) nevyhraje,divil bych se.Skvělá práce.
Koukám,že Luděk jede,no a jestli s tímto snímkem (neměl bych nic proti ani že je v porotě) nevyhraje,divil bych se.Skvělá práce.
refr. 70/700 mm,tri 10 x 50,SW 200/1000 mm,ASI 120 mc,ASI 224 mc,ASI 294 mc , C11" 280/2800 mm
https://www.youtube.com/channel/UCIRCDX ... a2rTCn8vKg
https://www.youtube.com/channel/UCIRCDX ... a2rTCn8vKg
Povrch Měsíce - detaily
Pro Hamr: to je úžasné dílo.
Pro Rick01: přikládám takřka nezmenšenou část mozaiky.
Ramsden (25 km) + Rimae Ramsden
Nejmenší krátery asi 2,5 km.
Pro Rick01: přikládám takřka nezmenšenou část mozaiky.
Ramsden (25 km) + Rimae Ramsden
Nejmenší krátery asi 2,5 km.
Murphyho zákon seeingu: Seeing je nejhorší v okamžiku expozice.
dobson 400/1828, dobson 305/1500 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
dobson 400/1828, dobson 305/1500 na paralaktickém stolku, MAK 127, MTO, SKYMASTER 15x70
http://astrofotky.cz/~aquarius
- Roman (Rick)
- Příspěvky: 6266
- Registrován: 12. 08. 2007, 23:11
- Kontaktovat uživatele: